0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Астенозооспермия
« -: Септември 12, 2005, 23:37:54 pm »
Заключението от спермограмата на съпруга ми е : астенозооспермия  :( . Изследването е направено в Център за репродуктивна медицина и оплождане. Предишните спермограми бяха идеални, но от прочетеното тук разбрах, че не са направени където трябва и затова отидохме там.
Някой може ли да ми разясни малко повече за тази диагноза? Много ли зле са последиците от нея? Антибиотично ли е лечението? Трябва ли да се взимат някакви витамини? Благодаря ви предварително.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Астенозооспермия
« Отговор #1 -: Септември 12, 2005, 23:43:14 pm »
ти напиши тук конкретните цифри, пък после ще говорим за лечение...
тая диагноза е толкова разтеглива, че и локум не може да се сравнява с нея...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Астенозооспермия
« Отговор #2 -: Септември 12, 2005, 23:44:50 pm »
Боринце, астенозооспермия означава намален брой на подвижните сперматозоиди в еякулата. Ама тя може да е лека или тежка. Дай повече данни за спермограмата за да я коментират и момичетата и най-вече Мели. Спокойно, има начини да се подобри това - витаминчета, антиоксиданти, билки. При д-р Тачева ли я правихте?
*
Астенозооспермия
« Отговор #3 -: Септември 13, 2005, 00:29:44 am »
да, при д-р Тачева. Правя копи и пейст на резултата :

обем на еякулата: 4.2 мл                        
рН: 7.8                                            
цвят:    нормален
вискозитет: нормален    
време на втечняване (мин.):   20     (стайна температура/37ºС)

концентрация на сперматозоидите  32х106    млн/мл
общ брой на сперматозоидите в еякулата    134 400 000 млн

обща подвижност на сперматозоидите (%)  53          
% сперматозоиди с нормокинеза    28
% сперматозоиди с хипокинеза      25
% сперматозоиди с акинеза           47
брой нормокинетични сперматозоиди/мл   8 960 000    
общ брой нормокинетични сперматозоиди 37 632 000    
аглутинация на сперматозоидите (тип):  не
агрегация на сперматозоидите:   не

клетъчни елементи, различни от сперматозоиди (в зрително поле 10х40):
•   Левкоцити: 8-10      
•   епителни клетки  не
•   еритроцити и др  не
желатинови конгломерати    не

% сперматозоиди с нормална морфология по Крюгер    18%

Очакваме резултати и от микробиология.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Астенозооспермия
« Отговор #4 -: Септември 13, 2005, 07:42:35 am »
От това което си написала, не мисля че има от какво чак толкова да се плашите. Имайки в предвид, че сега са жеги- малко падат показателите. Иначе подвижността и морфологията са си добре. Мели да ти каже повече, късмет!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Anonymous

little__rabbit
« Отговор #5 -: Септември 13, 2005, 08:30:06 am »
Мели, нормо, хипо и акинеза кои са по групи a, b, c и d?
*

    little__rabbit

Астенозооспермия
« Отговор #6 -: Септември 13, 2005, 08:30:51 am »
Аз съм госта, ама съм на работа и ме мързи да се логна...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Астенозооспермия
« Отговор #7 -: Септември 13, 2005, 10:45:42 am »
Бори, лека форма на астенозооспермия сте. Морфологията ви е добра, концентрацията на сперматозоиди - също, само подвижността е под норма, но не чак толкова страшна. Подвижността е много променлив показател и се влияе от много фактори - податлив е и на лечение.
Гледам, че имате доста левкоцити, може да излезе на микробиологията и някоя бактериална инфекцийка, която да е причина за понижената подвижност.
Ако има инфекция - отивате на уролог да ви лекува.
Иначе - спазвате общите правила и препоръки, които толкова пъти сме дъвкали тук - без тесни дънки и слипове, без горещи вани и душове, без много фитнес, без пушене и пиене, с антиоксиданти...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Астенозооспермия
« Отговор #8 -: Септември 13, 2005, 10:59:59 am »
Джами, 9 млн/мл подвижни сперматозоиди не е ли малко?

Иначе съм съгласна, че спермограмата не е толкова лоша. Мъж ми имаше намален брой сп-ди, ама се пооправи. Бяха му точно като при вас - 8.5 млн/мл подвижни, а при последната - 35 млн/мл подвижни. Пил е витамини, антиоксиданти (не много и без особена система), както и магарешки бодил - билка.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Астенозооспермия
« Отговор #9 -: Септември 13, 2005, 11:04:38 am »
Цитат на: FreshBreeze
Джами, 9 млн/мл подвижни сперматозоиди не е ли малко?


за инсе стават, освен това имам подозрения, че ще се подобри този показател... знаеш, че той варира...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Астенозооспермия
« Отговор #10 -: Септември 13, 2005, 11:15:29 am »
Бори и аз мисля, че спермограмата е добре. Съпруга ми прави миналата седмица на същото място - диагнозата също е Астенозооспермия.
Аз като я видях и щах да припадна 8O -едва издържах да мине прегледа на мъжа ми при д-р Кацаров, за да разбера резултатите.
Е, резултата е - нещата са в норма. Проблем не се вижда. Такъв материал може да се използва за инсеминация. Предписа му само антиоксиданти за 3 месеца.
Ще ти копирам резултатите от сперограмата на мъжа ми и ще видиш, че не се различават толкова много, дори в някои отношения тази на съпруга ми е по-зле (като изключим левкоцитите).

обем на еякулата: 3.1 мл, рН: 7.5
цвят:    нормален
вискозитет: нормален     време на втечняване (мин.):   30              (стайна температура/37ºС)

концентрация на сперматозоидите        28х106    млн/мл
общ брой на сперматозоидите в еякулата    86 800 000 млн

обща подвижност на сперматозоидите (%)  53  
% сперматозоиди с нормокинеза    34
% сперматозоиди с хипокинеза     19
% сперматозоиди с акинеза          47
брой нормокинетични сперматозоиди/мл   9 520 000    
общ брой нормокинетични сперматозоиди 29 512 000    
аглутинация на сперматозоидите (тип):  не
агрегация на сперматозоидите:   не

клетъчни елементи, различни от сперматозоиди (в зрително поле 10х40):
•   Левкоцити: 5-6      
•   епителни клетки  не
•   еритроцити и др   не
желатинови конгломерати  не

% сперматозоиди с нормална морфология    5%

Успех ви желая :)
Намерихме нашето синче.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Астенозооспермия
« Отговор #11 -: Септември 13, 2005, 11:24:45 am »
Цитат на: peti_pati
% сперматозоиди с нормална морфология    5%


Peti_pati,

без да те плаша, но тази морфология е много под нормата. Процентът на сперматозоиди с нормална форма по стриктните критерии на Крюгер трябва да е над 14%, за да се води в норма.

Кацаров нещо не е догледал докрая май... Не знам за инсеминация, според мен коментирайте и с гинеколога...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Астенозооспермия
« Отговор #12 -: Септември 13, 2005, 11:32:07 am »
Благодаря ви момичета  :) . Много сте мили всичките   :) . Доста бяхме притеснени, но след вашата подкрепа сме по-добре вече. Действително тези левкоцити са завишени. И при предишните спермограми бяха така, въпреки че другите показатели бяха доста по-различни. С нетърпение ще чакаме резултата от микробиологията, за да се ориентираме на какво се дължи това увеличение.

П.С. Питах ви дали е антибиотично лечението, защото се притеснявах, понеже съпругът ми е алергичен към антибиотици и някои лекарства и ако се наложи, ще трябва доста сериозно лечение.
Астенозооспермия
« Отговор #13 -: Септември 13, 2005, 11:49:03 am »
Може ли да ми кажете-от вашия опит-правихме две спермограми и резултатите от морфологията са следните:
през април по стриктните критерии на крюгер резултатът беше 12 %,
през август-14%.
Това добре ли е за инсеминация?
Другите показатели не ги пиша, защото се оказа, че са малко слабоподвижни плувците, имат аглутинати и умират по-бързо отколкот трябва. Всичко това се преодолявало с инсето...ама тази морфология? :roll:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Астенозооспермия
« Отговор #14 -: Септември 13, 2005, 11:55:33 am »
Цитат на: Momiche
през април по стриктните критерии на крюгер резултатът беше 12 %,
през август-14%.
Това добре ли е за инсеминация?


идеално е! бъдете спокойни за това...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Астенозооспермия
« Отговор #15 -: Септември 13, 2005, 12:08:03 pm »
Благодаря, Джам!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: little__rabbit
« Отговор #16 -: Септември 13, 2005, 12:54:28 pm »
Цитат на: Anonymous
Мели, нормо, хипо и акинеза кои са по групи a, b, c и d?


Нормокинетични са групи "а" и "b".
Хипокинетични са група "с".
Акинетични са група "d".


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Астенозооспермия
« Отговор #17 -: Септември 13, 2005, 13:33:20 pm »
Цитат на: bori_st

П.С. Питах ви дали е антибиотично лечението, защото се притеснявах, понеже съпругът ми е алергичен към антибиотици и някои лекарства и ако се наложи, ще трябва доста сериозно лечение.


Бори, за подобряване на сп-мата като цяло, не се пият антибиотици. Антибиотици може да се наложат, ако се окаже, че има бактерии за лекуване (заради левкоцитите).

Успех!
Благодаря ти, Бени!







Re: little__rabbit
« Отговор #18 -: Септември 13, 2005, 13:48:34 pm »
Цитат на: Meli
Нормокинетични са групи "а" и "b".
Хипокинетични са група "с".Акинетични са група "d".


Ама, Мелинка, ТЕ не са прави, защото нали има две норми - или а+b=50%, или само а=25%. Сега като са така накуп - не става ясно  :(

или пък аз живея в заблуждение, че мъжът ми като има от група "а" 25%, значи е в норма  :cry:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: little__rabbit
« Отговор #19 -: Септември 13, 2005, 14:10:01 pm »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: Meli
Нормокинетични са групи "а" и "b".
Хипокинетични са група "с".Акинетични са група "d".


Ама, Мелинка, ТЕ не са прави, защото нали има две норми - или а+b=50%, или само а=25%. Сега като са така накуп - не става ясно  :(

или пък аз живея в заблуждение, че мъжът ми като има от група "а" 25%, значи е в норма  :cry:


Да, де, има два начина - или смяташ двете групи и трябва да са над 50%, или броиш само първата група и трябва да са над 25%. Не си в заблуждение.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу