0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    little__rabbit

Астенозооспермия
« Отговор #20 -: Септември 13, 2005, 14:16:35 pm »
Ми, тогава как ще се разбере кое колко е? При така преброени - не може  :(

А, Мели, ако САМО едното е в норма (както е с моя мъж - 25% група а, пък група b е 10-тина %), той е в норма ли? Извин, че питам като полу-цял идиот, ама...)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Астенозооспермия
« Отговор #21 -: Септември 13, 2005, 14:24:51 pm »
Ох, как така преброени?

Значи СЗО позволява и двата начина - или броиш бързо и бавно прогресивно подвижни (и трябва да са над 50%), или броиш само бързо прогресивно подвижни и да са над 25%.

Също както позволява да се оценява морфологията по Крюгер или по СЗО. Просто критериите са различни, а оттам и нормите.

Сега, лично за мене е по - адекватно да се сумират, разликата в двете групи е малка и е трудно да се отдиференцират, но пък оценявам морфология по Крюгер, макар да е по - трудно. Въпрос на виждане.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Астенозооспермия
« Отговор #22 -: Септември 13, 2005, 17:21:28 pm »
Цитат на: jam
Цитат на: peti_pati
% сперматозоиди с нормална морфология    5%


Peti_pati,

без да те плаша, но тази морфология е много под нормата. Процентът на сперматозоиди с нормална форма по стриктните критерии на Крюгер трябва да е над 14%, за да се води в норма.

Кацаров нещо не е догледал докрая май... Не знам за инсеминация, според мен коментирайте и с гинеколога...


Благодаря ти Jam  :balk_64: - и аз така разбрах от доктора, при който бях днес. Той каза, че това може да е една от причините да не се получава, но също така каза, че това било доста вариращ показател (сигурно се опитваше да ме успокои, а пък и това беше първия ми преглед при него и той иска да направим още няколко изследвания преди да се изкаже по-конкретно)
Намерихме нашето синче.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Астенозооспермия
« Отговор #23 -: Септември 13, 2005, 18:31:05 pm »
Цитат на: peti_pati
Той каза, че това може да е една от причините да не се получава, но също така каза, че това било доста вариращ показател (сигурно се опитваше да ме успокои, а пък и това беше първия ми преглед при него и той иска да направим още няколко изследвания преди да се изкаже по-конкретно)


хмм... нека да каже и Мели, но морфологията е НАЙ-МАЛКО вариращият показател от всички показатели в спермограмата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Астенозооспермия
« Отговор #24 -: Септември 13, 2005, 18:38:28 pm »
Мда, верно, ама той е имал предвид, мисля, нещо друго - морфологията варира по местоположение (в зависимост от човека, който прави анализа).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Астенозооспермия
« Отговор #25 -: Септември 13, 2005, 18:47:57 pm »
По отношение на стабилността на морфологията мойто мъж роптае и то с право - как така нещо дето може да се влоши да не може да се подобри. Я ме светнете !
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Астенозооспермия
« Отговор #26 -: Септември 13, 2005, 19:04:31 pm »
Цитат на: cygnus
По отношение на стабилността на морфологията мойто мъж роптае и то с право - как така нещо дето може да се влоши да не може да се подобри. Я ме светнете !


а кой е казал, че може да се влоши? и от кво?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Астенозооспермия
« Отговор #27 -: Септември 13, 2005, 19:46:20 pm »
Цитат на: jam
Цитат на: cygnus
По отношение на стабилността на морфологията мойто мъж роптае и то с право - как така нещо дето може да се влоши да не може да се подобри. Я ме светнете !


а кой е казал, че може да се влоши? и от кво?

На мойто мъж се беше влошило - от рентгенова снимка. И после се оправи.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Астенозооспермия
« Отговор #28 -: Септември 13, 2005, 19:48:01 pm »
Цитат на: cygnus
По отношение на стабилността на морфологията мойто мъж роптае и то с право - как така нещо дето може да се влоши да не може да се подобри. Я ме светнете !


Нещо, което се е влошило преди много години, трудно може сега да се подобри. Просто някои травми са завинаги.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Астенозооспермия
« Отговор #29 -: Септември 13, 2005, 19:51:17 pm »
Мелинка, продължавам да те тормозя...
Въпросът е дали винаги е вярно, че когато едната норма (примерно само а=25%) е изпълнена, дали е изпълнена и другата норма (а+б=50%) и дали е проблем ако само едното е вярно за даден мъж. Т.е. ако група а са 25%, а група b са 10%, то мъжът ОК ли е или има проблем?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Астенозооспермия
« Отговор #30 -: Септември 13, 2005, 19:57:42 pm »
Цитат на: little_rabbit
Мелинка, продължавам да те тормозя...
Въпросът е дали винаги е вярно, че когато едната норма (примерно само а=25%) е изпълнена, дали е изпълнена и другата норма (а+б=50%) и дали е проблем ако само едното е вярно за даден мъж. Т.е. ако група а са 25%, а група b са 10%, то мъжът ОК ли е или има проблем?


ОК  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Астенозооспермия
« Отговор #31 -: Септември 14, 2005, 14:21:11 pm »
Цитат на: Meli
Мда, верно, ама той е имал предвид, мисля, нещо друго - морфологията варира по местоположение (в зависимост от човека, който прави анализа).


 :D  :D  :D Би трябвало да вярва на собствената си лаборатория.
Сега сериозно - ако това се окаже проблема, наистина ли единственото решение е ИКСИ? :cry:
Намерихме нашето синче.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Астенозооспермия
« Отговор #32 -: Септември 14, 2005, 14:39:45 pm »
Не, не мисля.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Астенозооспермия
« Отговор #33 -: Септември 14, 2005, 15:27:29 pm »
А може ли да се направи нещо, за да се подобри положението. От лекаря си разбрах, че показателите се влошават с години и че морфологията трудно се повлиява в положителна посока. :(
Намерихме нашето синче.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Астенозооспермия
« Отговор #34 -: Септември 14, 2005, 15:35:53 pm »
Поне трябва да се опита.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Астенозооспермия
« Отговор #35 -: Септември 14, 2005, 15:59:31 pm »
Благодаря ти Мели, това ми дава кураж да продължим с барбата :balk_102:
Намерихме нашето синче.