0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #20 -: Август 06, 2007, 19:16:15 pm »
то май и ние в тоя сме участвали? Или не беше тоя?
Матей - 1.04.2006 г
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #21 -: Август 06, 2007, 19:22:33 pm »
Брех, верно сме спечелили от конкурса за чаровна усмивка- мерси Ния, трето място но сред толкова много участници и това е огромна чест!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #22 -: Август 06, 2007, 21:39:51 pm »
Здравейте и от нас вече на канадска земя!
няколко дни тук си почивахме от ваканцията - и си оправяхме къщата.

Иначе предстоят в България започна с болести - аз и децата имахме вирусен грип - повръщане и растройство, това продължи цяла седмица, добре, че повръщането беше само един ден.После жегите ни поизмъчиха, особено в Петрич, където беше 40-45 градуса.В София бяхме само седмица, там където  отседнахме нямаше никакви удобства за близнаци, асансьорът малък, количката не влиза, няма никъде тротоари, карах само по улицата, което си е голям стрес според мен, а и всичко е една голяма строителна площадка...Добре, че отидохме до Гърция , да си отдъхнем малко от тази лудост.
Иначе България си е същата от преди 5 години, само повече застроени площи и много високи цени. 8O, особено детските неща.Всички ми викат купи си нещо от България,ама какво,  :lol:.
Не видях много помощ от баба и лели, на свекървата не се сърдя, тя от възрастта съвсем е "изнемощяла"...но лелите можеха повече да се включат  :wink:

Не можах да се обадя, защото наистина имахме много задачи и с бебетата навсякъде, беше трудничко.

Понякога влизах и ви четях, но нямах възможност да пиша.
Поздравления на новите бременелки - Зори, Диана, Уайт и другите- стискам ви палци до края. На новородените бебета да са здрави и никакви проблеми.

Иначе Боби и Антъни са добре, растат, Ант проходи, но Боби още не смее да се пусне.Също казват мама, ам ам и меме/млекце/.
Другите работи още не умеят, освен , че като име пея хей ръчички хей ги две, си търкат ръцете и пляскат.
Това е за сега от нас

Доскоро писане

ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #23 -: Август 06, 2007, 22:13:08 pm »
Мини, много се радвам, Стефи наистина е много сладка госпожица! Много целувки!

Еми, добре дошла отново сред нас. Важното е, че неприятните неща са зад гърба ви. Ами така е тук, няма никакви условия за отглеждането на близнаци. Целувки и на твоите момчета!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #24 -: Август 06, 2007, 22:21:16 pm »
айде сега, Каси - то тук няма никакви условия за отглеждане на деца изобщо... :) да се чудиш как не сме изчезнали още като нация.

Емче, добре дошла!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #25 -: Август 06, 2007, 22:25:19 pm »
айде сега, Каси - то тук няма никакви условия за отглеждане на деца изобщо... :) да се чудиш как не сме изчезнали още като нация.

Емче, добре дошла!

Е,да, ама за близнаци е трагично. Като започнеш от улиците, превоза, входните врати, асансьорите, та стигнеш и до едното майчинство от 180лв. Но както и да е... Добре, че сме пекана нация?  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #26 -: Август 07, 2007, 05:54:33 am »
Kassi, конкурса е "край люлката" и отдавна бяха пуснали темата в Бг мамата.Аз както винаги де що видя бързам и пращам, да не забравям , а и после няма време пак да се бутам и търся.Та, така бяхме пратили и сме забравили и вчера хубаво ме изненадаха със списанието с нашата снимка и козметика за бебета на Jonson.
Mini,честито за конкурса на аз-жената!
« Последна редакция: Август 07, 2007, 12:54:39 pm от Silwi25 »
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #27 -: Август 07, 2007, 12:06:29 pm »
Честито на успелите в бебешки конкурси, успех на мераклиите за в бъдеще!

Ние бяхме за 4 дни при баба на село, вече пляскаме с ръце и махаме за "Чао". Обикаля стаята прав, подпирайки се на мебели и стени, но не смее да се пусне да ходи още.

аз да попитам майките на по-големите бебета - сложихте ли ваксината против морбили-паротит-заушка, коя ваксина точно сложихте и как я понесоха децата ви?

Priorix, точно преди седмица, сега чакам да видим ще има ли морбилозен обрив тези дни. Другата възможна екстра били подути лимфни възли около 10-14 дни след ваксината, това от паротитната компонента. Иначе я прие много добре, веднага след ваксината не е имало никакви странични ефекти или отпадналост. Аз дадох една доза Панадол след ваксинката обаче, по съвет на личната лекарка. Тя е слагала много Priorix, нямаше притеснения. Същото каза и д-р Бърди, така че се прекръстих и се престраших. Хубаво е да я сложите, когато времето е по-прохладно, тази седмица например е добра.
« Последна редакция: Август 07, 2007, 12:10:06 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #28 -: Август 07, 2007, 14:40:43 pm »
Аз пак с въпрос: по колко милилитра кърма изяжда три-четири месечно бебе. Започнах да замръзявам кърма, че от септември съм пак на тръстиката /демек на работа/, но по колко в контейнера да сипвам се чудя.
И тва, че кърмата си удвоявала обема при замразяване е ала-бала-ница.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #29 -: Август 07, 2007, 15:14:14 pm »
140-160 ml
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #30 -: Август 07, 2007, 15:23:13 pm »
По формулата, цитирана от Гането и Джам, на колкото месеца е, с 1 отпред и 0 отзад. Значи, за 4 месечно бебче, 140 мл на хранене. Това средно, а ти за Вики ще си прецениш.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #31 -: Август 07, 2007, 16:00:47 pm »
П.П. Я да питам тези, които са по-напред с "материала" - колко горе-долу трае периода на изперкването и проверките дали диша и дали не му е станало нещо?


ми, при мен още не е свършил :oops:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #32 -: Август 07, 2007, 18:38:39 pm »
П.П. Я да питам тези, които са по-напред с "материала" - колко горе-долу трае периода на изперкването и проверките дали диша и дали не му е станало нещо?


ми, при мен още не е свършил :oops:
Манчооо, ти де се буташ :wink: То ние дето сме на по година и половина не сме го минали, камо ли ти :P
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #33 -: Август 08, 2007, 22:07:53 pm »
за това с конкурсите, направо ще си прещипа езика...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #34 -: Август 08, 2007, 22:59:29 pm »
за това с конкурсите, направо ще си прещипа езика...

Що бе, да не се е раздвоил :wink:
П.С. Бичам та
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #35 -: Август 09, 2007, 14:31:14 pm »
за това с конкурсите, направо ще си прещипа езика...

Уххх и аз! Щото нали съм на всяко гърне мерудия - няма как.... Той Калин ми вика, че съм областен управител  :oops: :oops:

Аз отивам да боядисвам вратата в току що ремонтираната стая на Никола. Ако ме питате защо аз - ами прочетете горния пасаж
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #36 -: Август 10, 2007, 10:28:37 am »
ще ни довърши малкото чудовищенце.

от 3 дни се събужда в 4 и 30 сутринта, свеж като краставичка и готов за игра. никакъв шанс да бъде приспан отново. като добавка, вчера не пожела да спи и следобяд. пила съм 3 валериана, за да го издържа.
не е от ранното лягане, снощи си легна в 22 часа и тая сутрин сме бонжур отново в 4 и 30.

някой с подобен опит и идеи на какво може да се дължи? Гане, вие май имахте такъв етап? идеи за оцеляване?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #37 -: Август 10, 2007, 10:38:28 am »
Джамка, за съжаление помощ в такъв момент няма - ставаш с него, заграждаш го някъде, където може да играе и го оставяш така докато се изтощи. Не се опитваш да го приспиш, просто той сам заспива в един момент, след като е беснял дълго. Обикновено нашия го правеше до към 6-6.30 и след това се приспива до поне 9 часа. Явно от превъзбуда през деня, често им се случва такова нещо, има някакви такива периоди, хубавото е, че минава бързо, но трябва много търпение и да имаш възможност да спиш заедно с него. Независимо кога са си легнали. Случвало ни се е да ляга в 11-12 часа, от бесуване и да е готов в 3-4. Мога само да ти кажа да се въоръжиш с търпение и да изтраеш поне 1 седмица така. С удоволстие бих ти помогнала, да ги погледам заедно, ама сте ми далеч :( Ние карахме на смени - ако може мъжа ти да те отмени поне за една сутрин, да остане с него в друга стая, а ти да поспиш, ще е най-добре.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #38 -: Август 10, 2007, 11:42:33 am »
Мия имаше един такъв период и се будеше в 5 сутринта, само че не свежа, ами от болки от зъби, като че ли бяха. След като не успявах да я приспя, я оставях в леглото да си мрънка известно време. Обикновено след 30-40 минути вече ревеше. След такова събуждане е много кисела и нетърпима почти през целия ден, а аз отивах зомбирана на работа. Обикновено заспива към 9,30-10 в такива случаи, за да си навакса съня. Търпение и само търпение трябва. от друга страна пък децата колкото повече растат, толкова по-малко почват да спят.
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #39 -: Август 10, 2007, 12:40:51 pm »
Аз отивам да боядисвам вратата в току що ремонтираната стая на Никола. Ако ме питате защо аз - ами прочетете горния пасаж
четох, четох... и не разбрах :oops:

аз поех глътка въздух, днес заминаваме на джаз феста на Банско и в неделя си взимаме детенце от Сандански. много ми е домъчняло вече и само му душкам дрешките :( щом издържах цялата седмица, обаче, наистина съм била на прага на силите си. е не се будеше в 4, а в 6, но за дете дето спи до 11 и рязко си променя поведението беше страшно. майка ми каза, че спи до 8 сега :balk_81: а дано