0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« -: Август 06, 2007, 07:29:02 am »
Здравейте момичета,
Седмицата ни започва по вода и се надявам тя да донесе многго приятни изненади, нови мамита, бебета и хубави неща.Вярно като вали така не става за разходки,но пък у дома може да се посвърши нещо, така че при всички случаи си има нещо хубаво.
Аз тази седмица пак подкарах темата , за да Ви предложа нещо. Почти във всеки постинг все се хвалим, че зачатските бебетата са най- ,ама най-, та реших да Ви предложа да си сложим тема, в която да се информират всички мами за конкурси ,кастинги и други такива.
Аз съм голям фен на участията в конкурси, игри и т.н. и не пропускам, а доколкото си спомням тук има и други мами, които обичат да участват на такива неща с бебоците си.
Идеята ми дойде вчера след като се разтърсих за кастинги и т.н .Оказа се, че във форумите на списания в Нета и в разни отделни теми тук и там информация има, но се губи доста време, а и някак не е синтезирано и докато се хване края става еднаааааааааааа.Та, затова реших, че така и така споделяме за бебоците и се интерсуваме за тях, защо да не ги направим и медиини звезди.:)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #1 -: Август 06, 2007, 09:00:05 am »
                        Здравейте и от мен!

              Хубава седмица на всички, дано се оправи времето и отново
                 да има слънце и поводи за разходки и пазар  :wink:
                        Нека всички бъдем здрави и щастливи!
                    Силви, подкрепям идеята ти, много хубаво!
                    Твоята кукла наистина е само за фотомодел!
         Аз също си падам по тези неща, а предполагам тепърва и занапред!
                          Поздрави на всички: Касси


               
« Последна редакция: Август 06, 2007, 09:02:28 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #2 -: Август 06, 2007, 09:01:47 am »
Дубрютру и от нас! Продължаваме с мъката на коликите и газовете. Док ни предписа нов хомеопатичен лек , та ще видим и неговото действие. Та така - продължаваме да се опознаваме с Вики.

П.П. Я да питам тези, които са по-напред с "материала" - колко горе-долу трае периода на изперкването и проверките дали диша и дали не му е станало нещо?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #3 -: Август 06, 2007, 09:47:00 am »
Дубрютру и от нас! Продължаваме с мъката на коликите и газовете. Док ни предписа нов хомеопатичен лек , та ще видим и неговото действие. Та така - продължаваме да се опознаваме с Вики.

П.П. Я да питам тези, които са по-напред с "материала" - колко горе-долу трае периода на изперкването и проверките дали диша и дали не му е станало нещо?


Предполагам-цял живот, аз редовно я разтърсвах докато спи, сега по-скоро се вглеждам в гърдичките- дали се надигат и отпускат.  :)
Силви, ами аз пращам вече на две места, ама явно не са ми харесали щерката. Сега пратих на Моето бебе и аз конкурса за модни бебета, ама и да не я публикуват- за мен си е най-красивото дете на света, така че разните му там конкурс не важат.  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #4 -: Август 06, 2007, 10:13:50 am »
Мини, права си че за нас децата ни са най-красивите и винаги ще е така.Обаче гъдела да си видиш детето победител някъде също е доста приятен.:)
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #5 -: Август 06, 2007, 10:49:50 am »
Lady, при нас около месец продължи параноята, после реших, че вече знае как се диша :) Но той си беше с тежки дихателни проблеми след раждането, мисля че затова леко бях психясала, иначе съм доста споко и гледам да не прекалявам с апокалиптичните сценарии в главата... Като е болен и има хрема обаче ми се случва да броя вдишвания в минута; според нашия педиатър учестеното дишане е първи признак за евентуален бронхиален спазъм, но при бебетата учестено е над 50 вдишвания в мин, обикн е около 20-30. 
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #6 -: Август 06, 2007, 12:09:24 pm »
Лейди, порверявах Лора, докато се роди Мати, а сега съм се прехвърлила на него!
Поздрави от нас и добре сте дошли! Какво ви изписаха за коликите? Мати пи Хамомила!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #7 -: Август 06, 2007, 13:00:47 pm »
аз и досега проверявам дали диша. Мели казваше, че също още ги проверява, та явно си е до човек и при някои този период не отминава.
но Мартин също като малкото мармотче имаше много сериозни дихателни проблеми след раждането и нашата майчинска параноя е по-дълбока и си има обосновка. все пак, субективно отчитам, че поотминава времето, когато всяко негово изхленчване или просто поумърлушване ме караше тревожно да обмислям какво не му е наред и как най-бързо да се докопам до лекар.

Силви, това за конкурсите е много добра идея. аз също имам желание да пусна синковеца някъде да припечели некой лев ;), ама нямам изобщо време да дебна такива неща и да му пращам снимките...

аз да попитам майките на по-големите бебета - сложихте ли ваксината против морбили-паротит-заушка, коя ваксина точно сложихте и как я понесоха децата ви?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #8 -: Август 06, 2007, 13:11:34 pm »
Лека, успешна, ползотворна и щастлива хладна седмица и от нас!!!
[/b][/color]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #9 -: Август 06, 2007, 13:57:24 pm »
Весела седмица и от нас! Аз съм на морето от 4 дена и плаж още не съм видяла от любимата си свекървещица :x До гуша ми дойде, та се надявам поне някъде извън България да ми се отдаде да заведа Алекс на плаж. Иначе малкия стъпи веднъж, но се оказа голям чистник :oops: През цялото време хленчи и искаше да му чистим краката и ръцете от пясъка :lol: Да не говорим, че морето и водата, за която ме беше страх, че не мога да го опазя, изобщо не го привлякоха 8O
И аз имам идея да пратя моя рошльо да участва нейде, ама нямам нерви да търся и да се занимавам :oops:
Лейди, аз още го проверявам и скачам, предполагам че дълго няма да спра. Параноята и психясването си го има :lol: Не знам кога ще ме пусне, вероятно чак като отиде да живее другаде :oops:
Джамка, ние сложихме Priorix, но лекарката която проверява малкия тук каза, че няма наблюдение за нея, тъй като почти не я слагали. Знаела за нея, че дава доста странични ефекти. При нас слагането премина с висока температура - 38-38.5 и с повръщане, киселене. Общо взето всички казват, че не са приятни точно тези ваксини, но няма как. Общо взето знам, че за тази и менингококовата трябва да се наблюдава доста внимателно и да се следи за температура веднага след самата ваксина.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #10 -: Август 06, 2007, 14:16:48 pm »
Цитат
Какво ви изписаха за коликите? Мати пи Хамомила!
Ми Вени в 16 часа преди кърменето почвам Ликоподиум на капки. Иначе бяхме и ние на Хамомила, обаче от нея образуваше много газове и се запече, та докторката ги смени. Аз в предишната тема те питах дали някой е давал Хамомила и имало ли е такъв страничен ефект.
*
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #11 -: Август 06, 2007, 14:26:59 pm »
Лека и хубава седмица на всички!
Лейди, при нас параноята още не е отминала - за всяко нещо, което ме притесни питам личната лекарка, частното педи + д-р Бърди + интернет:) Не знам докога така.
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #12 -: Август 06, 2007, 14:29:01 pm »


аз да попитам майките на по-големите бебета - сложихте ли ваксината против морбили-паротит-заушка, коя ваксина точно сложихте и как я понесоха децата ви?
Джам, сложихме я. Преди тази ваксина много неща изчетох за нея и колко странични ефекти можела да даде, та се бях поуплашила. Обсъдих притесненията си с педиатърката ни, тъй като и Мия имаше проблеми след раждането и тя се обади на невролог, за да попита дали може да има някакви сериозни последствия с оглед на нашите проблеми с недоказан произход. Неврологът разреши поставянето на ваксината и я сложихме. Всъщност се оказа, че по-сериозните проблеми са били от тримовакс, а сега вече слагат приорикс. Не е имала температура, обриви, но известно време беше отпусната, не искаше да яде, гледаше повече да си полежи. Беше много кисела и раздразнителна. То това съвпадна и с периода на никнене на кътници, та не знам доколко е било от ваксината и доколко от зъбите.
<br />[link=http:
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #13 -: Август 06, 2007, 14:35:04 pm »

П.П. Я да питам тези, които са по-напред с "материала" - колко горе-долу трае периода на изперкването и проверките дали диша и дали не му е станало нещо?

Ами аз сравнително кратко време проверявах дали диша, но понеже и ние имахме проблеми след раждането, и адски ни наплашиха, все още не мога да се отпусна и все се чудя кое е нормално, кое е индивидуална особеност и кое е патология в реакциите на бебка. Предполагам и искрено се надявам скоро и това да отмине.
<br />[link=http:
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #14 -: Август 06, 2007, 15:06:14 pm »
Лейди, нямаше ме - четри дни бях презоградска при мъжа ми на Златни, но сега тъпкано ми се връща!
При нас нямаше странични ефекти Хамомилата- само търсения - за 4 дни приключихме с коликите! Но е индивидуално - дано Ликуподиума ви помогне!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #15 -: Август 06, 2007, 15:40:07 pm »
искам да ви питам нещо момичета.извинявам се ако въпроса ми е за другаде. за втори път след секс когато отида до тоалетната да пишкам виждам че в урината има кръв - просто е розова. на някоя случвало ли и се е нещо такова и на какво може да се дължи? таткото е супер внимателен. не съм му казала че ще изпадне в ужас. дали е опасно?
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #16 -: Август 06, 2007, 17:23:16 pm »
Хайде днес ми е тръгнало да се хваля. Спечелихме награда от Бон Апети.Аз толкова отдавна съм изпратила снимка, че съм забравила и днес приятно ме изненадаха:)
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #17 -: Август 06, 2007, 17:41:05 pm »
Здравейте и от мен! Весела и спокойна седмица на всички!
При нас седмицата започва много добре, с хубави новини, но тях ще ги споделя в комшийската темичка за бременелки :wink:.
 :bighug:
« Последна редакция: Август 06, 2007, 17:44:30 pm от mecheto »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #18 -: Август 06, 2007, 18:05:27 pm »
Хайде днес ми е тръгнало да се хваля. Спечелихме награда от Бон Апети.Аз толкова отдавна съм изпратила снимка, че съм забравила и днес приятно ме изненадаха:)


Браво, Силви! Поздравления за малката красавица! Каква е наградата за бебка!? Разбрах, че има конкурс за някаква книга на "Бон Апети", същия ли е?  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #19 -: Август 06, 2007, 19:07:36 pm »
Мини, я провери в конкурса на Аз жената да видим как да не са я харесали твоята щерка.Ако не бъркам разбирасе. :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013