0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« -: Август 06, 2007, 07:29:02 am »
Здравейте момичета,
Седмицата ни започва по вода и се надявам тя да донесе многго приятни изненади, нови мамита, бебета и хубави неща.Вярно като вали така не става за разходки,но пък у дома може да се посвърши нещо, така че при всички случаи си има нещо хубаво.
Аз тази седмица пак подкарах темата , за да Ви предложа нещо. Почти във всеки постинг все се хвалим, че зачатските бебетата са най- ,ама най-, та реших да Ви предложа да си сложим тема, в която да се информират всички мами за конкурси ,кастинги и други такива.
Аз съм голям фен на участията в конкурси, игри и т.н. и не пропускам, а доколкото си спомням тук има и други мами, които обичат да участват на такива неща с бебоците си.
Идеята ми дойде вчера след като се разтърсих за кастинги и т.н .Оказа се, че във форумите на списания в Нета и в разни отделни теми тук и там информация има, но се губи доста време, а и някак не е синтезирано и докато се хване края става еднаааааааааааа.Та, затова реших, че така и така споделяме за бебоците и се интерсуваме за тях, защо да не ги направим и медиини звезди.:)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #1 -: Август 06, 2007, 09:00:05 am »
                        Здравейте и от мен!

              Хубава седмица на всички, дано се оправи времето и отново
                 да има слънце и поводи за разходки и пазар  :wink:
                        Нека всички бъдем здрави и щастливи!
                    Силви, подкрепям идеята ти, много хубаво!
                    Твоята кукла наистина е само за фотомодел!
         Аз също си падам по тези неща, а предполагам тепърва и занапред!
                          Поздрави на всички: Касси


               
« Последна редакция: Август 06, 2007, 09:02:28 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #2 -: Август 06, 2007, 09:01:47 am »
Дубрютру и от нас! Продължаваме с мъката на коликите и газовете. Док ни предписа нов хомеопатичен лек , та ще видим и неговото действие. Та така - продължаваме да се опознаваме с Вики.

П.П. Я да питам тези, които са по-напред с "материала" - колко горе-долу трае периода на изперкването и проверките дали диша и дали не му е станало нещо?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #3 -: Август 06, 2007, 09:47:00 am »
Дубрютру и от нас! Продължаваме с мъката на коликите и газовете. Док ни предписа нов хомеопатичен лек , та ще видим и неговото действие. Та така - продължаваме да се опознаваме с Вики.

П.П. Я да питам тези, които са по-напред с "материала" - колко горе-долу трае периода на изперкването и проверките дали диша и дали не му е станало нещо?


Предполагам-цял живот, аз редовно я разтърсвах докато спи, сега по-скоро се вглеждам в гърдичките- дали се надигат и отпускат.  :)
Силви, ами аз пращам вече на две места, ама явно не са ми харесали щерката. Сега пратих на Моето бебе и аз конкурса за модни бебета, ама и да не я публикуват- за мен си е най-красивото дете на света, така че разните му там конкурс не важат.  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #4 -: Август 06, 2007, 10:13:50 am »
Мини, права си че за нас децата ни са най-красивите и винаги ще е така.Обаче гъдела да си видиш детето победител някъде също е доста приятен.:)
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #5 -: Август 06, 2007, 10:49:50 am »
Lady, при нас около месец продължи параноята, после реших, че вече знае как се диша :) Но той си беше с тежки дихателни проблеми след раждането, мисля че затова леко бях психясала, иначе съм доста споко и гледам да не прекалявам с апокалиптичните сценарии в главата... Като е болен и има хрема обаче ми се случва да броя вдишвания в минута; според нашия педиатър учестеното дишане е първи признак за евентуален бронхиален спазъм, но при бебетата учестено е над 50 вдишвания в мин, обикн е около 20-30. 
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #6 -: Август 06, 2007, 12:09:24 pm »
Лейди, порверявах Лора, докато се роди Мати, а сега съм се прехвърлила на него!
Поздрави от нас и добре сте дошли! Какво ви изписаха за коликите? Мати пи Хамомила!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #7 -: Август 06, 2007, 13:00:47 pm »
аз и досега проверявам дали диша. Мели казваше, че също още ги проверява, та явно си е до човек и при някои този период не отминава.
но Мартин също като малкото мармотче имаше много сериозни дихателни проблеми след раждането и нашата майчинска параноя е по-дълбока и си има обосновка. все пак, субективно отчитам, че поотминава времето, когато всяко негово изхленчване или просто поумърлушване ме караше тревожно да обмислям какво не му е наред и как най-бързо да се докопам до лекар.

Силви, това за конкурсите е много добра идея. аз също имам желание да пусна синковеца някъде да припечели некой лев ;), ама нямам изобщо време да дебна такива неща и да му пращам снимките...

аз да попитам майките на по-големите бебета - сложихте ли ваксината против морбили-паротит-заушка, коя ваксина точно сложихте и как я понесоха децата ви?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #8 -: Август 06, 2007, 13:11:34 pm »
Лека, успешна, ползотворна и щастлива хладна седмица и от нас!!!
[/b][/color]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #9 -: Август 06, 2007, 13:57:24 pm »
Весела седмица и от нас! Аз съм на морето от 4 дена и плаж още не съм видяла от любимата си свекървещица :x До гуша ми дойде, та се надявам поне някъде извън България да ми се отдаде да заведа Алекс на плаж. Иначе малкия стъпи веднъж, но се оказа голям чистник :oops: През цялото време хленчи и искаше да му чистим краката и ръцете от пясъка :lol: Да не говорим, че морето и водата, за която ме беше страх, че не мога да го опазя, изобщо не го привлякоха 8O
И аз имам идея да пратя моя рошльо да участва нейде, ама нямам нерви да търся и да се занимавам :oops:
Лейди, аз още го проверявам и скачам, предполагам че дълго няма да спра. Параноята и психясването си го има :lol: Не знам кога ще ме пусне, вероятно чак като отиде да живее другаде :oops:
Джамка, ние сложихме Priorix, но лекарката която проверява малкия тук каза, че няма наблюдение за нея, тъй като почти не я слагали. Знаела за нея, че дава доста странични ефекти. При нас слагането премина с висока температура - 38-38.5 и с повръщане, киселене. Общо взето всички казват, че не са приятни точно тези ваксини, но няма как. Общо взето знам, че за тази и менингококовата трябва да се наблюдава доста внимателно и да се следи за температура веднага след самата ваксина.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #10 -: Август 06, 2007, 14:16:48 pm »
Цитат
Какво ви изписаха за коликите? Мати пи Хамомила!
Ми Вени в 16 часа преди кърменето почвам Ликоподиум на капки. Иначе бяхме и ние на Хамомила, обаче от нея образуваше много газове и се запече, та докторката ги смени. Аз в предишната тема те питах дали някой е давал Хамомила и имало ли е такъв страничен ефект.
*
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #11 -: Август 06, 2007, 14:26:59 pm »
Лека и хубава седмица на всички!
Лейди, при нас параноята още не е отминала - за всяко нещо, което ме притесни питам личната лекарка, частното педи + д-р Бърди + интернет:) Не знам докога така.
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #12 -: Август 06, 2007, 14:29:01 pm »


аз да попитам майките на по-големите бебета - сложихте ли ваксината против морбили-паротит-заушка, коя ваксина точно сложихте и как я понесоха децата ви?
Джам, сложихме я. Преди тази ваксина много неща изчетох за нея и колко странични ефекти можела да даде, та се бях поуплашила. Обсъдих притесненията си с педиатърката ни, тъй като и Мия имаше проблеми след раждането и тя се обади на невролог, за да попита дали може да има някакви сериозни последствия с оглед на нашите проблеми с недоказан произход. Неврологът разреши поставянето на ваксината и я сложихме. Всъщност се оказа, че по-сериозните проблеми са били от тримовакс, а сега вече слагат приорикс. Не е имала температура, обриви, но известно време беше отпусната, не искаше да яде, гледаше повече да си полежи. Беше много кисела и раздразнителна. То това съвпадна и с периода на никнене на кътници, та не знам доколко е било от ваксината и доколко от зъбите.
<br />[link=http:
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #13 -: Август 06, 2007, 14:35:04 pm »

П.П. Я да питам тези, които са по-напред с "материала" - колко горе-долу трае периода на изперкването и проверките дали диша и дали не му е станало нещо?

Ами аз сравнително кратко време проверявах дали диша, но понеже и ние имахме проблеми след раждането, и адски ни наплашиха, все още не мога да се отпусна и все се чудя кое е нормално, кое е индивидуална особеност и кое е патология в реакциите на бебка. Предполагам и искрено се надявам скоро и това да отмине.
<br />[link=http:
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #14 -: Август 06, 2007, 15:06:14 pm »
Лейди, нямаше ме - четри дни бях презоградска при мъжа ми на Златни, но сега тъпкано ми се връща!
При нас нямаше странични ефекти Хамомилата- само търсения - за 4 дни приключихме с коликите! Но е индивидуално - дано Ликуподиума ви помогне!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #15 -: Август 06, 2007, 15:40:07 pm »
искам да ви питам нещо момичета.извинявам се ако въпроса ми е за другаде. за втори път след секс когато отида до тоалетната да пишкам виждам че в урината има кръв - просто е розова. на някоя случвало ли и се е нещо такова и на какво може да се дължи? таткото е супер внимателен. не съм му казала че ще изпадне в ужас. дали е опасно?
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #16 -: Август 06, 2007, 17:23:16 pm »
Хайде днес ми е тръгнало да се хваля. Спечелихме награда от Бон Апети.Аз толкова отдавна съм изпратила снимка, че съм забравила и днес приятно ме изненадаха:)
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #17 -: Август 06, 2007, 17:41:05 pm »
Здравейте и от мен! Весела и спокойна седмица на всички!
При нас седмицата започва много добре, с хубави новини, но тях ще ги споделя в комшийската темичка за бременелки :wink:.
 :bighug:
« Последна редакция: Август 06, 2007, 17:44:30 pm от mecheto »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #18 -: Август 06, 2007, 18:05:27 pm »
Хайде днес ми е тръгнало да се хваля. Спечелихме награда от Бон Апети.Аз толкова отдавна съм изпратила снимка, че съм забравила и днес приятно ме изненадаха:)


Браво, Силви! Поздравления за малката красавица! Каква е наградата за бебка!? Разбрах, че има конкурс за някаква книга на "Бон Апети", същия ли е?  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #19 -: Август 06, 2007, 19:07:36 pm »
Мини, я провери в конкурса на Аз жената да видим как да не са я харесали твоята щерка.Ако не бъркам разбирасе. :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #20 -: Август 06, 2007, 19:16:15 pm »
то май и ние в тоя сме участвали? Или не беше тоя?
Матей - 1.04.2006 г
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #21 -: Август 06, 2007, 19:22:33 pm »
Брех, верно сме спечелили от конкурса за чаровна усмивка- мерси Ния, трето място но сред толкова много участници и това е огромна чест!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #22 -: Август 06, 2007, 21:39:51 pm »
Здравейте и от нас вече на канадска земя!
няколко дни тук си почивахме от ваканцията - и си оправяхме къщата.

Иначе предстоят в България започна с болести - аз и децата имахме вирусен грип - повръщане и растройство, това продължи цяла седмица, добре, че повръщането беше само един ден.После жегите ни поизмъчиха, особено в Петрич, където беше 40-45 градуса.В София бяхме само седмица, там където  отседнахме нямаше никакви удобства за близнаци, асансьорът малък, количката не влиза, няма никъде тротоари, карах само по улицата, което си е голям стрес според мен, а и всичко е една голяма строителна площадка...Добре, че отидохме до Гърция , да си отдъхнем малко от тази лудост.
Иначе България си е същата от преди 5 години, само повече застроени площи и много високи цени. 8O, особено детските неща.Всички ми викат купи си нещо от България,ама какво,  :lol:.
Не видях много помощ от баба и лели, на свекървата не се сърдя, тя от възрастта съвсем е "изнемощяла"...но лелите можеха повече да се включат  :wink:

Не можах да се обадя, защото наистина имахме много задачи и с бебетата навсякъде, беше трудничко.

Понякога влизах и ви четях, но нямах възможност да пиша.
Поздравления на новите бременелки - Зори, Диана, Уайт и другите- стискам ви палци до края. На новородените бебета да са здрави и никакви проблеми.

Иначе Боби и Антъни са добре, растат, Ант проходи, но Боби още не смее да се пусне.Също казват мама, ам ам и меме/млекце/.
Другите работи още не умеят, освен , че като име пея хей ръчички хей ги две, си търкат ръцете и пляскат.
Това е за сега от нас

Доскоро писане

ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #23 -: Август 06, 2007, 22:13:08 pm »
Мини, много се радвам, Стефи наистина е много сладка госпожица! Много целувки!

Еми, добре дошла отново сред нас. Важното е, че неприятните неща са зад гърба ви. Ами така е тук, няма никакви условия за отглеждането на близнаци. Целувки и на твоите момчета!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #24 -: Август 06, 2007, 22:21:16 pm »
айде сега, Каси - то тук няма никакви условия за отглеждане на деца изобщо... :) да се чудиш как не сме изчезнали още като нация.

Емче, добре дошла!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #25 -: Август 06, 2007, 22:25:19 pm »
айде сега, Каси - то тук няма никакви условия за отглеждане на деца изобщо... :) да се чудиш как не сме изчезнали още като нация.

Емче, добре дошла!

Е,да, ама за близнаци е трагично. Като започнеш от улиците, превоза, входните врати, асансьорите, та стигнеш и до едното майчинство от 180лв. Но както и да е... Добре, че сме пекана нация?  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #26 -: Август 07, 2007, 05:54:33 am »
Kassi, конкурса е "край люлката" и отдавна бяха пуснали темата в Бг мамата.Аз както винаги де що видя бързам и пращам, да не забравям , а и после няма време пак да се бутам и търся.Та, така бяхме пратили и сме забравили и вчера хубаво ме изненадаха със списанието с нашата снимка и козметика за бебета на Jonson.
Mini,честито за конкурса на аз-жената!
« Последна редакция: Август 07, 2007, 12:54:39 pm от Silwi25 »
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #27 -: Август 07, 2007, 12:06:29 pm »
Честито на успелите в бебешки конкурси, успех на мераклиите за в бъдеще!

Ние бяхме за 4 дни при баба на село, вече пляскаме с ръце и махаме за "Чао". Обикаля стаята прав, подпирайки се на мебели и стени, но не смее да се пусне да ходи още.

аз да попитам майките на по-големите бебета - сложихте ли ваксината против морбили-паротит-заушка, коя ваксина точно сложихте и как я понесоха децата ви?

Priorix, точно преди седмица, сега чакам да видим ще има ли морбилозен обрив тези дни. Другата възможна екстра били подути лимфни възли около 10-14 дни след ваксината, това от паротитната компонента. Иначе я прие много добре, веднага след ваксината не е имало никакви странични ефекти или отпадналост. Аз дадох една доза Панадол след ваксинката обаче, по съвет на личната лекарка. Тя е слагала много Priorix, нямаше притеснения. Същото каза и д-р Бърди, така че се прекръстих и се престраших. Хубаво е да я сложите, когато времето е по-прохладно, тази седмица например е добра.
« Последна редакция: Август 07, 2007, 12:10:06 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #28 -: Август 07, 2007, 14:40:43 pm »
Аз пак с въпрос: по колко милилитра кърма изяжда три-четири месечно бебе. Започнах да замръзявам кърма, че от септември съм пак на тръстиката /демек на работа/, но по колко в контейнера да сипвам се чудя.
И тва, че кърмата си удвоявала обема при замразяване е ала-бала-ница.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #29 -: Август 07, 2007, 15:14:14 pm »
140-160 ml
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #30 -: Август 07, 2007, 15:23:13 pm »
По формулата, цитирана от Гането и Джам, на колкото месеца е, с 1 отпред и 0 отзад. Значи, за 4 месечно бебче, 140 мл на хранене. Това средно, а ти за Вики ще си прецениш.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #31 -: Август 07, 2007, 16:00:47 pm »
П.П. Я да питам тези, които са по-напред с "материала" - колко горе-долу трае периода на изперкването и проверките дали диша и дали не му е станало нещо?


ми, при мен още не е свършил :oops:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #32 -: Август 07, 2007, 18:38:39 pm »
П.П. Я да питам тези, които са по-напред с "материала" - колко горе-долу трае периода на изперкването и проверките дали диша и дали не му е станало нещо?


ми, при мен още не е свършил :oops:
Манчооо, ти де се буташ :wink: То ние дето сме на по година и половина не сме го минали, камо ли ти :P
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #33 -: Август 08, 2007, 22:07:53 pm »
за това с конкурсите, направо ще си прещипа езика...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #34 -: Август 08, 2007, 22:59:29 pm »
за това с конкурсите, направо ще си прещипа езика...

Що бе, да не се е раздвоил :wink:
П.С. Бичам та
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #35 -: Август 09, 2007, 14:31:14 pm »
за това с конкурсите, направо ще си прещипа езика...

Уххх и аз! Щото нали съм на всяко гърне мерудия - няма как.... Той Калин ми вика, че съм областен управител  :oops: :oops:

Аз отивам да боядисвам вратата в току що ремонтираната стая на Никола. Ако ме питате защо аз - ами прочетете горния пасаж
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #36 -: Август 10, 2007, 10:28:37 am »
ще ни довърши малкото чудовищенце.

от 3 дни се събужда в 4 и 30 сутринта, свеж като краставичка и готов за игра. никакъв шанс да бъде приспан отново. като добавка, вчера не пожела да спи и следобяд. пила съм 3 валериана, за да го издържа.
не е от ранното лягане, снощи си легна в 22 часа и тая сутрин сме бонжур отново в 4 и 30.

някой с подобен опит и идеи на какво може да се дължи? Гане, вие май имахте такъв етап? идеи за оцеляване?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #37 -: Август 10, 2007, 10:38:28 am »
Джамка, за съжаление помощ в такъв момент няма - ставаш с него, заграждаш го някъде, където може да играе и го оставяш така докато се изтощи. Не се опитваш да го приспиш, просто той сам заспива в един момент, след като е беснял дълго. Обикновено нашия го правеше до към 6-6.30 и след това се приспива до поне 9 часа. Явно от превъзбуда през деня, често им се случва такова нещо, има някакви такива периоди, хубавото е, че минава бързо, но трябва много търпение и да имаш възможност да спиш заедно с него. Независимо кога са си легнали. Случвало ни се е да ляга в 11-12 часа, от бесуване и да е готов в 3-4. Мога само да ти кажа да се въоръжиш с търпение и да изтраеш поне 1 седмица така. С удоволстие бих ти помогнала, да ги погледам заедно, ама сте ми далеч :( Ние карахме на смени - ако може мъжа ти да те отмени поне за една сутрин, да остане с него в друга стая, а ти да поспиш, ще е най-добре.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #38 -: Август 10, 2007, 11:42:33 am »
Мия имаше един такъв период и се будеше в 5 сутринта, само че не свежа, ами от болки от зъби, като че ли бяха. След като не успявах да я приспя, я оставях в леглото да си мрънка известно време. Обикновено след 30-40 минути вече ревеше. След такова събуждане е много кисела и нетърпима почти през целия ден, а аз отивах зомбирана на работа. Обикновено заспива към 9,30-10 в такива случаи, за да си навакса съня. Търпение и само търпение трябва. от друга страна пък децата колкото повече растат, толкова по-малко почват да спят.
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #39 -: Август 10, 2007, 12:40:51 pm »
Аз отивам да боядисвам вратата в току що ремонтираната стая на Никола. Ако ме питате защо аз - ами прочетете горния пасаж
четох, четох... и не разбрах :oops:

аз поех глътка въздух, днес заминаваме на джаз феста на Банско и в неделя си взимаме детенце от Сандански. много ми е домъчняло вече и само му душкам дрешките :( щом издържах цялата седмица, обаче, наистина съм била на прага на силите си. е не се будеше в 4, а в 6, но за дете дето спи до 11 и рязко си променя поведението беше страшно. майка ми каза, че спи до 8 сега :balk_81: а дано
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #40 -: Август 10, 2007, 13:09:21 pm »
за това с конкурсите, направо ще си прещипа езика...

Уххх и аз! Щото нали съм на всяко гърне мерудия - няма как.... Той Калин ми вика, че съм областен управител   :oops: :oops:


Те за тва Манчо :wink: Хубаво е да има кой да ти помогне и да го няма детенце цяла седмица :lol: И аз искам така, ама на втория ден не издържам, да не кажа по колко пъти звъня на майка ми :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #41 -: Август 10, 2007, 13:16:21 pm »
Здравейте мами,
Непрекъснато чувам тук на разходка с майките, с които се разхождам, че най-вероятно от началото на следващата година се увеличава работната заплата-минималната. И тъй като знам, че тя е обвързана с майчинството резонно изниква въпроса: Дали няма и майчинството да скокне от сегашните 180 на 220лв. както са измислили да е минималната заплата?Някой чувал ли е нещо по въпроса?Не че ще забогатеем, ама 220 е по-добре от 180.
А за ранното ставане ,Джам ,нашата красавица от 2 месеца ми го прилага тоя номер и единственото спасение е бънджито.Независимо в колко часа ми скача от съм я слагам там хубаво да каталяса и после като легне няма ставане.
« Последна редакция: Август 10, 2007, 13:18:00 pm от Silwi25 »
*
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #42 -: Август 10, 2007, 13:32:57 pm »
Ама как може тоя сървър такива номера да ми върти! Писах, писах и накрая ми каза, че няма връзка със сървъра!
Аз от както се върнах от отпуск не мога често да влизам, защото малката започна да си ляга към 11-12 ч.А аз след като си легне трябва да посвърша малко домакинска ранота и да стана на сутринта към 7-7,30 за работа. Пък тя си поспива поне докъм 8. Какво му стана на това дете. Заспиваше си към 9-10 ч. Ама явно проблема е всеобщ!
Иначе днес за Юлия е важен ден: става на 1 годинка! Поръчах специялна торта за случая. Довечера ще празнуваме с дядо и баба и, а за утре съм запазила маса в едно заведение с много хубава градина за да празнуваме с приятели. Дано не вали!Иначе детенце явно е осъдено докато е малко да не може да празнува с приятелчета, защото всички са или на море или при баби.
Черпим ви виртуално:


*
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #43 -: Август 10, 2007, 13:45:25 pm »
Габчо, честито миличка! Дати е жива и здрава щерката и да е красавицоумница кат майка си  :lol:
Аз тоооолкова се вълнувах на първия рожден ден на Никола, като че диплома му връчваха  :lol:

Ман, щото съм областен управител и мога само аз да се справя  :lol:

Джам, за Ганка незнам, ама ние имаме такива периоди и тогава става много зле, щото аз без сън не мога, ама наистина!

Свекърва ми казва, че колкото и абсурдно да звучи - когато детето спи следобед, спи и през нощта. Когато не ще - не спи ни следобед ни нощес... И това за Николата важи с пълна сила. Има периоди, ето миналата седмица беше такъв златен период - спане сутрин половин час, следобед 2 часа, вечер едвам устисква до осем и половина и се трупира и така до 8 сутринта с топ не можеш го събуди.
Имаме и периоди досуш като вашия в момента...

Няма зависимост, или поне аз не съм я открила, с време, с режим или нещо такова. Не е и признак на нещо тревожно. Просто явно - етап
« Последна редакция: Август 10, 2007, 13:47:22 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #44 -: Август 10, 2007, 14:40:00 pm »
Габи, да ти е жива и здрава и много да ви радва.Честито на Юлия :happy_birthday_1:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #45 -: Август 10, 2007, 15:06:33 pm »
Здравейте и от нас,

чЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЮЛЕТО.
ДА Е ЗДРАВА, ВЕСЕЛА И ЩАСТЛИВА

Ние се ошарихме, вчера сутринта Антъни се събуди с пъпки по лицето и челото, после се засилиха и му излезе една на езичето и по ръцете.Заведох го на лекар и тя потвърди, шарка.А чакахме приятели от Охайо, с три близнета, заченати Инвитро/в Америка/Разбира се им се обадих да им кажа, и те казаха, че няма да дойдат, защото едното близне и майката не са карали и ги е страх.Ще дойдат само до Ниагарския водопад събота и ще спят на хотел.Кофти се получи...Сега и Боби ще изкара сигурно.

Иначе за спането и ние след връщането от България ставахме 5 часа и няколко дни беше трудничко, но вече си свикнаха и стават 7, а лягат 8.30.Но моите спят в отделна стая и като не ме виждат, мисля е по-добре.Джаме, вие нали имахте детска стая, не го ли отделихте синеокия красавец?

Ми това е от нас

целуфки на всички

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #46 -: Август 10, 2007, 15:21:09 pm »
Габи, да ти е жива и здрава девойката! Хубав празник ви желая!
Ема, много лошо се е получило. Не знаех, че толкова рано може да се изкара шарка.
<br />[link=http:
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #47 -: Август 10, 2007, 15:51:11 pm »
За малката Юлия - честит рожден ден  :happy_birthday_1:. Да е здрава, жизнерадостна, слънчева и да й върви по вода (и времето днес явно иска да й отправи такова пожелание)! Много усмивки и много радост и за гордите родители!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #48 -: Август 10, 2007, 17:25:59 pm »
Честита първа годинка на Юлия  :D!
Да расте живо и zдраво дете и получи много, много подаръци!


Ема2, дано иzкарате леко Шарката  :(. По лентичката на блиzнаците днес имат и те рожден ден, ама ти ниЩо не каzваШ, вероятно неЩо е объркано  :?.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #49 -: Август 10, 2007, 17:34:55 pm »
Цитат
Ема2, дано иzкарате леко Шарката  :(. По лентичката на блиzнаците днес имат и те рожден ден, ама ти ниЩо не каzваШ, вероятно неЩо е объркано  :?.


Tanq, не съм си сменила стикера, вече сме на годинка и 1месец и две седмици :)

Ама пожеланията все още важат

Целувки на малката
« Последна редакция: Август 10, 2007, 17:40:01 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #50 -: Август 10, 2007, 18:34:39 pm »
Честит рожден ден на Юлия! Нека бъде много, много щастлива!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #51 -: Август 10, 2007, 18:44:35 pm »
Да ви е жива и здрава щерката, Габи!
Имайте един чудесен празник!!!
 new_birthday :balk_46: :balk_21:

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #52 -: Август 10, 2007, 18:53:20 pm »
Ауууу, гледайте бтв новините тази вечер! Хлебарка в храната от детската кухня!   :x  8O


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #53 -: Август 10, 2007, 18:56:53 pm »


Честит празник на Юлето и на нейните родители, нека расте здраво и весело дете!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #54 -: Август 10, 2007, 22:10:27 pm »
Здарвейте и от мен. Липсвах няколко дни но лежах в болница.
Като отидох на лекар във вторник моята доки ме изпрати директно в болница - имах право на избор - МД или Шейново. Избрах уж по-малкта мизерия Шейново. Няма да споменавам отвратителната обстановка в болницата, мръсотията, хлебарките и т.н. Да не говорим за патологията където бях аз. Изписаха ме днес (задължително е да имаш три нощи там за да си оправдаят клиничните пътеки) след като ми надупчиха задника с папаверин и ме натъпкаха с магнерич. Приеха ме с диагноза заастрашаващ аборт с болки в корема и адски такива в кръста. Болките в корема ми поотшумяха от магнезия, но болките в кръста ставаха все по кошмарни. Папаверина не ми подейства въобще. Съмняваха се за бъбречна криза - единственото което направиха да ми облекчат болките е че веднъж ми включиха една банка бусклоизин. Мога да кажа че отношението на лекари, акушерки, санитарки и др. беше повече от ужасно. Чух много хвалби за д-р Велев, но аз останах адски разочарована от това "светило". Ще ви дам пример втория ден - сутрешна визитация, въпрос как се чувствам, аз обяснявам, прекъсва ме по средата и казва че продължаваме същото лечение, изразява съмнение за бъбречна криза, питам дали не е някой прищипан нерв, послдва отговор "Ами може и нерв да е, не знам.", след което остави стажантите да ми пишат рецепти. Това е сдве суми. От както съм си в къщи съм по-добре. Никога не бих отишла повече в Шейново....просто още съм много възмутена от лекари и персонал, от отношение, липса на всякаква тактичност и т.н. За тактичността го казвам защото станах свидетел на два пъти на липсата на такава и жестоко отношение лекар-пациент.
Иначе хубавите новини са че бебо е ОК, дори е по-добре от мен. от главата до дупето е 15см. и тежи 109гр.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #55 -: Август 10, 2007, 22:30:40 pm »
Мимчо, важно е че бебо е добре. Извинявай, ама аз нещо не разбирам, защо си лежала в Шейново? Имаше ли проблеми, за да лежиш там три дни? Или за да ти издадат болнични!? Поздрави, и нека лошото не се връща.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #56 -: Август 10, 2007, 22:31:21 pm »
Честит празник на Юлия, нека расте здрава и усмихната!
:happy_birthday_1:
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #57 -: Август 10, 2007, 22:51:37 pm »
Честит рожден ден на Юлия!
Нека расте много здраво, жизнено, обичано и щастливо дете!


Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #58 -: Август 10, 2007, 23:57:07 pm »
Мимчо, използвай възможността да си починеш добре вкъщи, ако имаш такава!!!
Радвам се, че бебчето е добре, а се надявам, че и ти скоро ще бъдеш!!!
Имай хубава вечер!!!
 :bighug:

Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #59 -: Август 11, 2007, 00:41:05 am »
Мимчо,
пази се  и дано болките в кръста вече намаляват. От друга страна, те към края ще се увеличат.
А иначе, по повод това, че повече няма да избереш Шейново - аз бих казала, че вие в София сте добре. Все пак имате избор. А в Русе имаме едно АГ и едно частно АГ. Изборът не е голям. Аз от сега се чудя къде да се насоча.
Лека и безпроблемна до края и успешен финал със здраво бебе.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #60 -: Август 11, 2007, 09:11:09 am »
Мимчо, изненадваш ме с това, което пишеш за Шейново, но ако беше отишла в Майчин дом незнам тогава как щеше да се чувстваш! По-добро от Шейново - в частна клиника! Аз пък съм много доволна от там!
Матей - 1.04.2006 г
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #61 -: Август 11, 2007, 12:01:53 pm »
Честит рожден ден на Юлия. Да расте здраво и усмихнато детенце. :D
Ема много неприятен номер с шарката.Оправяйте се бързо :(
Мимчо. Важното е че сте добре и сте си в къщи. Приятен престой в болница няма. А на някой места се постарават да е нетърпим. :?
Ние си изкарахме добре, като изключим първите дни на морето. малката не спря да реве и да ми виси на ръцете. Купихме и надуваема лодчица с дупки за крачетата и много и хареса. Няма излизане обаче. Когато я изкарвах от водата ни чуваха и в хотела :oops: :oops: :oops: На Козлодуй също добре си изкарахме,дъжда ни развали разходките, но пак си починахме. Ето снимки.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=94186&photo=115


Плажа на Черноморец е отвратителен. Никога не бих отишла пак там. Хотела ми хареса, въпреки че повече приличаше на пет етажно блокче, но вътре всичко беше новичко и красиво. Ходихме на плажа на Градина. Там ми хареса, много спокойно и чистичко.

Лелее колко бебета има вече Зачатие. :D
« Последна редакция: Август 11, 2007, 12:25:30 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #62 -: Август 11, 2007, 14:51:41 pm »
Ауууу, гледайте бтв новините тази вечер! Хлебарка в храната от детската кухня!
Каси, не съм го гледала. Моля, кажи за коя детска кухня ставаше дума?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #63 -: Август 11, 2007, 14:56:00 pm »
Ауууу, гледайте бтв новините тази вечер! Хлебарка в храната от детската кухня!
Каси, не съм го гледала. Моля, кажи за коя детска кухня ставаше дума?

Хм, напоследък сивото ми вещество стачкува  :wink:, та не си спомням, беше в провинцията...но къде :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #64 -: Август 11, 2007, 14:58:08 pm »
мармот, мислиш ли, че е само една детската кухня, в която има хлебарки?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #65 -: Август 11, 2007, 15:13:22 pm »
Май ставаше дума за Плевен. Аз го гледах репортажа. Беше гнусничко.
Жената чак като се прибрала видяла, че в буркана с храната си живурка и хлебарка.
Още преди да го отвори, отишла да подаде сигнал.
Гадост!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #66 -: Август 11, 2007, 17:19:23 pm »
мармот, мислиш ли, че е само една детската кухня, в която има хлебарки?
Честно да ти кажа, ако мислех, че има чак хлебарки, нямаше да съм си записала детето на кухня. Нашата е засега Herr Bebe, защото работят през лятото и носят манджата у нас, нямам сериозни забележки. За наесен ми казаха, че вероятно ще ни излезе записания през февруари ред в държавната кухня, ма сега ме хвърлихте в размисъл дали изобщо да поемам тази пътека...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #67 -: Август 11, 2007, 20:35:11 pm »
Момичета, защо ползвате услугите на детска кухня?
Чудила съм се винаги...

Нещо все ми напомня на храната в едновремешните столове към училищата.
« Последна редакция: Август 11, 2007, 20:43:22 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #68 -: Август 11, 2007, 21:36:03 pm »
Момичета, защо ползвате услугите на детска кухня?
Чудила съм се винаги...

Нещо все ми напомня на храната в едновремешните столове към училищата.


Еми, аз лично я ползвам, понеже искам моя да свикне с нормална готвена храна, а не само с пюрета. И понеже моята храна я отказва, а тази от кухнята яде, се надявам скоро да свикне и с моята. Ако ядеше, това, което му готвя изобщо нямаше да се занимавам с кухнята.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #69 -: Август 11, 2007, 21:58:52 pm »
Мимчо, важно е че бебо е добре. Извинявай, ама аз нещо не разбирам, защо си лежала в Шейново? Имаше ли проблеми, за да лежиш там три дни? Или за да ти издадат болнични!? Поздрави, и нека лошото не се връща.
KASSI, бях с контракции и адски болки в кръста.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #70 -: Август 11, 2007, 22:18:42 pm »

Ох, съжалявам, аз пак не съм разбрала... :oops: много неприятно. Как си сега? Пиеш ли нещо?
То и аз съм с контракции, и пия магнерот и Диаспорал/прахчета/, и спирам работата. 


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #71 -: Август 12, 2007, 10:35:51 am »
Ема, нашата кухня е много вкусна и разнообразна, поднасят видове месо, които няма от къде да взема, за да сготвя! А и немога такова разнообразие да постигна!
Матей - 1.04.2006 г
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова седмица започвааааааа 06.08-13.08.2007
« Отговор #72 -: Август 12, 2007, 23:08:19 pm »
Честит Рожден Ден на Юлия!Нека бъде здрава и усмихната малката кукла!