0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Астенотератозооспермия
« -: Юли 20, 2007, 17:55:44 pm »
 Много ви моля , обяснете ми какво означава тази циагноза. Това е заключението от резултата на  разширената ни спермограма в Плевен.  Тя включвала и SDI test, за който резултата е - високо оплодителна способност. (А аз си мислех , че този тест е за по-нататък) В същото време морфологията ни по Крюгер е 9% 8O ( норма - над 14%).  Има  ли смисъл да се радвам?
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #1 -: Юли 20, 2007, 18:04:15 pm »
А какви са останалите показатели, освен морфологията?
Тератозооспермията е свързана с морфологията - когато там има проблем.
Астенозооспермията е свързана с подвижността на сперматозоидите.
Явно проблемите са ви в тези два показателя: подвижност и морфология.
Второто явно, че е под референтната, но не е много зле.
Както е приказката : можеше и да е по-зле.
Ето погледни тук повече обяснения за повече инфо относно въпроса ти:
http://old.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=51
Иначе това че има добра оплодителна способност е добре.
Кажи как са другите показатели.
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #2 -: Юли 20, 2007, 18:33:43 pm »
А какви са останалите показатели, освен морфологията?
Тератозооспермията е свързана с морфологията - когато там има проблем.
Астенозооспермията е свързана с подвижността на сперматозоидите.
 Въздържание   - 5 дена
   pH          - 8,5        -  норма 7,2 - 8,0
 Втечняване    -  30 мин    - норма - до 60мин
 Вискозитет    - N
 Левкоцити     - N
 Нормокинетични сперматозоиди - гр. (а + b)  - 17%     - норма - Над 50%
 Хипокинетични сперматозоиди  - гр. с        - 19,61%
 Акинетични сперматозоиди     - гр. d        - 63,39%
 Виталност  - 57% живи  , 43% - мъртви сперматозоиди

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #3 -: Юли 23, 2007, 16:37:14 pm »
Когато при спермалния анализ показателите са влошени, това означава, че трябва да се потърсят причините за съответните проблеми. В конкретния случай обемът на еякулата е малък, макар и в норма, втечняването е сръвнително късно, има окултна кръв в еякулата, рН е над нормата, а подвижността на сперматозоидите е драматично намалена. Тези показатели налагат преглед при уролог, да се прецени състоянието на простатната жлеза, да се вземе простатен (или уретрален) секрет, да се направи ултразвуков преглед и т.н. Не може да се прескача този етап от диагностичния процес.

Когато при единия партньор е имало хламидия, добре е и другият да се изследва и евентуално да се проведе лечение.

Лечението с хранителни добавки, антиоксиданти и минерали е добро, но без да е поставена диагноза има риск да не е адекватно - примерно ако мъжът е с пролактином (произволна диагноза), без съответната корекция на хормоналния проблем почти нищо няма да постигнем.

Да обобщя - първо диагноза, после лечение.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #4 -: Юли 23, 2007, 17:23:41 pm »
 Много ти благодаря , Мели за отговора.
 Доколкото съм прочела във  форума, съм останала с впечатлението , че подвижността по-лесно се повлиява на лечение , спрямо морфологията. Така ли е ?  Имаме ли реални шансове за естествено забременяване с тези показатели и какви? Надявам се да се включат и други хора с този проблем , за да обменим мнения и опит!
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #5 -: Юли 23, 2007, 19:00:56 pm »
Кой лекар прави спермограмата в Плевен?Ние със съпруга ми също сме решили да му направим пълна спермограма в Плевен.
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #6 -: Юли 23, 2007, 19:43:27 pm »
Кой лекар прави спермограмата в Плевен?Ние със съпруга ми също сме решили да му направим пълна спермограма в Плевен.
  Лекарят е д - р Личев от клиниката на доц. Конова!
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #7 -: Юли 23, 2007, 21:00:18 pm »
Благодаря за бързият отговор.Ние сме си правили имунологични изследвания при доц. Конова и след една година прекъсване продължаваме.Д-р Личев уролог-андролог ли е или ембриолог?
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #8 -: Юли 26, 2007, 18:05:39 pm »
.Д-р Личев уролог-андролог ли е или ембриолог?
Мисля , че е уролог - андролог , но не съм много сигурна , а в сайта им не е отбелязан.
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #9 -: Юли 26, 2007, 21:12:30 pm »
Blagodaria, gelaia vi kasmet i uspeh! :)
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #10 -: Юли 27, 2007, 11:08:30 am »
 Вече всичко е налице - мъжки фактор , но нямаме препоръки нито за андролог , нито за някакъв асистиран метод. Просто да си пие  билките. Да се чувстваме ли удовлетворени от това лечение за още 6 мес. напред , или да настояваме за изясняване на причините за астенотератозооспермията? :? Незнаем какво  да правим. Моля , дайте ни съвет!!!
*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #11 -: Юли 27, 2007, 13:33:35 pm »
Здравейте,
След като се откри мъжки фактор при нас обиколихме доста доктори, които с голяма неохота подчертавам голяма ни пуснаха няколко мижави изследвания и то по наше настояване.За пръв път тук във форума чух от доктор Мели че трябва да се търси причината ,което напълно съвпадаше с нашето усещане за нещата.Сега отново виждам ,че
Мели пише (първо да се открие причината)да ама как и кой ще я окрие, като че ли е по удобно да изпишеш хранителни добаки за сто лева на месец и да пратиш хората по живо по здараво.Е ние не можахме да открием причината и продължаваме да се надяваме , че въпреки това чудото ще се случи.
Извенете ме за отклонението!
П.С.
Желая ви успех в търсенето на вашия лекар , този ,който няма да забрави проблема ви и вас още преди да сте затворили врата след себе си!!!     
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #12 -: Юли 28, 2007, 11:34:31 am »
Исед, ембриолога, ако е наистина такъв, който ви прави спремограмата като ви постави диагнозата би трябвало да ви насочи и към специалист - дали ще е уролог, андролог и каквото прецение ембриолога. Та идеята е: не да ти направят където и да е спремограма и да не ти я разчетат ,а да ти обяснят кое какво е, защо е така и да ви кажат къде да отидете, за да се лекувате.
В Пловдив - ембриолог добър е д-р Даскалова
в София - д-р Тачева

Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #13 -: Юли 28, 2007, 11:55:07 am »
като ви постави диагнозата би трябвало да ви насочи и към специалист - дали ще е уролог, андролог и каквото прецение ембриолога.


  Е , хубаво де , и ние искаме да ни пратят на специалист , за да търсим причината , както Мели мн. правилно ни посъветва  , но никой никъде не ни праща. След 6 мес. , като приключи  лечението с чайове и т.н. тогава .
  Чела съм ти постовете и мн. се радвам за вас. и аз се надявам на такова подобрение. При кой лекар сте били? :bighug:
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #14 -: Юли 28, 2007, 18:21:31 pm »
fatalwoman, аз съм написала по-горе при кои емриолози бях.насоки и диагноза ни постави д-р Даскалова/ Мели/
Re: Астенотератозооспермия ДО МЕЛИ И ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ
« Отговор #15 -: Август 01, 2007, 23:02:12 pm »
 Мели , с нашите показатели подходящи ли сме за инсеминация или да чакаме още ?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Астенотератозооспермия ДО МЕЛИ И ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ
« Отговор #16 -: Август 02, 2007, 14:45:01 pm »
Мели , с нашите показатели подходящи ли сме за инсеминация или да чакаме още ?

На теория - да. На практика аз поддържам предишното си мнение - преглед при уролог, да се прецени състоянието на простатната жлеза, да се вземе простатен (или уретрален) секрет, да се направи ултразвуков преглед и т.н. Тест за хламидия (и микоплазма). След резултатите да се проведе лечение. И едва след това да се мисли дали се налага АРТ и какъв вид.




"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Астенотератозооспермия ДО МЕЛИ И ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ
« Отговор #17 -: Август 03, 2007, 00:38:53 am »
Мели , с нашите показатели подходящи ли сме за инсеминация или да чакаме още ?

На теория - да. На практика аз поддържам предишното си мнение - преглед при уролог, да се прецени състоянието на простатната жлеза, да се вземе простатен (или уретрален) секрет, да се направи ултразвуков преглед и т.н. Тест за хламидия (и микоплазма). След резултатите да се проведе лечение. И едва след това да се мисли дали се налага АРТ и какъв вид.
 
 Благодаря ти много , Мели , :P  за всичко !


*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #18 -: Ноември 15, 2008, 11:07:35 am »
Здравейте момичета :hello2:!
Пуснах нова тема, но никой не ми отговори и затова реших да "побутна" тази :).
В понеделник направихме спермограма в Надежда. Ще започваме инвитро през януари.
До тогава мислим да се пробваме сами, но след последната спермограма ми се струва, че нямаме кой знае какъв шанс :(.
Моля, за вашето мнение!

Въздържание - 3-4 дни
Обем - 3,4 млн.
Цвят - N
Вискозитет - N
Ph - 8,0
Концентр.сперм. - 48,32 млн/мл
Общ брой - 164,29 млн.
Клетки - 5,7 млн/мл
Leuko - 0,2 млн/мл
Активно подвижни - 12%
Подвижни - 14%
Бавно подвижни - 3%
Неподвижни - 71%
Нормална морфология - по-малко от 5%
Заключение - Asthenoteratozoospermia. Повишен брой клетки на сперматогенезата.

*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #19 -: Ноември 18, 2008, 22:34:16 pm »
Защо минавате директно на инвитро?
Тези резултати след лечение ли са?