0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #20 -: Ноември 19, 2008, 10:42:14 am »
cream и ние сме със горе-долу същите стойности и същото заключение.Ембриолозите тогава ни казаха икси,но док реши да опитаме първо с инсе обаче го прекъснахме поради лош отговор на яйчниците и сега януари ще правим Инвитро/Икси.Успех.

*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #21 -: Ноември 19, 2008, 22:28:28 pm »
Защо минавате директно на инвитро?
Тези резултати след лечение ли са?
Защото опитваме от три години. Имах запушване на тръбите. Правихме две инсеминации - неуспешни.
*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #22 -: Ноември 20, 2008, 14:11:45 pm »
Мисълта ми е, че при адекватно лечение резултатите ще се подобрят и тогава имате по-добър шанс за каквато и да е арт процедура. Иначе при тази морфология и % активноподвижни много трудно би се получило спонтанно забременяване.
Щом сте решили да правите инвитро, то се освободете следващите месеци от мерене на температури, следене на овулации и т.н. Ако нещо ще стане - стане. Така ще се освободите и от стреса, а това е много важно за едно успешно инвитро.

*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #23 -: Ноември 21, 2008, 07:47:07 am »
Мисълта ми е, че при адекватно лечение резултатите ще се подобрят и тогава имате по-добър шанс за каквато и да е арт процедура. Иначе при тази морфология и % активноподвижни много трудно би се получило спонтанно забременяване.
Щом сте решили да правите инвитро, то се освободете следващите месеци от мерене на температури, следене на овулации и т.н. Ако нещо ще стане - стане. Така ще се освободите и от стреса, а това е много важно за едно успешно инвитро.
Опитахме лечение, но не в София и може би затова нямаше резултат. Изписаха му антибиотици, после мисля, че прегнил му биха и спермограмата се беше влошила много. След известно време, без прием на лекарства се подобри. Повече не сме следили при него нещата, до последната спемромграма...... :( Моят док вече не спомена за лечение и направо се насочи към инвитро. Може би заради годинките ми - 33, почти 34 вече...........
А от стреса незнам дали ще се освободя. И на работа съм под напрежение цял ден. Освен това съм се панирала малко от инвитрото, но това е за друга темичка :D

*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #24 -: Ноември 21, 2008, 11:12:26 am »
След прием на антибиотици нормално е спермограмата да е лоша. Но това е временно. Консултирайте се с андролог.
Е, и аз забременях на 37г.  :D
Важен е резултата накрая.

*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #25 -: Ноември 21, 2008, 13:43:57 pm »
Здравейте моми4ета,
Днес резултатите от спермограмата на мажа ми са готови и,според мен(за6тото докито 6те ги види 4ак в понеделник), са много ло6и. 6те се опитам да напи6а стойностите, но 6те трябва да ги преведа от испански и не съм много сигурна дали 6те успея то4но да намеря термина на българси. Все пак 6те се пробвам и ви моля да си кажете мнението. Запо4вам:
                                    Стойност             Рефернция   
Проу4ване макроскопико:
Обем/Коли4ество:                      3 Cc.                      > 2 Сс.
Визкозост:                             +                           ++
PH:                                   7,8                         7,2-7,8

Проу4ване микроскопико:
Концентрация:                   7.000.000 сп./сс                > 20.000.000
Леуко/кампо 40х                      3                         < 10
Аглутинация:                         NO
Белене/Лющене:                       NO

Подвижност (за 60 мин.):
Добра (в права линия):               0%                       > 25%
Средна(бавно или зигзагообразно:     30%                      > 50% (+++ и ++)
Ло6а ( без прогресия):               30%
Неподвижни:                          40%                      < 50%

Неправолинейно напредване. Скорост бавна "++"

Морфология
Нормални:                            15%                   > 30%
Анормални:                           85%                   < 70%

След 2 4аса инкубация при Тем. 37º ъ 5% СО2: Тотален брой възстановени сперматозоиди тип +++: 1.000.000 спер./Сс.

Подвижност след 24 4аса инкубация:
Активни:                          65%
Пасивни:                          15%
Неподвижни:                       20%

Диагнозата е: Олигозооспермия, Астенозоосермия, Тератозооспермия
Изглежда не6тата са доста зле. Препоръ4ват следното ле4ение: "microinyección espermática". Не знам какво то4но е, но е някаква разновидност на Ин Витро, само 4е по сложно. Направо запо4вам да се от4айвам. Моля ви, кажете си мнението и има ли някакъв на4ин да се подобрят тези резултати.
Спермограмата е правена след 5 дни въздържание в специализирана клиника.
Мажът ми пу6и п една кутия а ден и пие през по4ижните дни.
Благодаря ви.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #26 -: Февруари 14, 2009, 01:28:39 am »
Здравейте!
Правихме няколко спермограми - 1 във Варна , която беше в норма и след няколко месеца 2 в клиниката на Щерев -които са лоши. Направихме разширена спермограма и искам да помоля за коментар:

дни на въздържание - 3
време за втечняване в лабораторни условия - 15 мин
цвят - белезникав
обем - 7.0мл
рН- N
вискозитет 0
желатинови конгеломерати - не
левкоцити - ~5/6
незрели кл от сперматогенезата - да
обща концентрация на сперматозоиди/1м - 28.10/6
нормокинетични сперматозоиди - 43%
хипокинетични - 7%
акинетчни - 50%
концентряция нормокинетични/1м - 12.20/6
обща концентрация на номокинетични 84.10/6

след селективна обработка

концентрация на сперматозоидите - 20.10/6
хиперкинетични сперматозоиди - 90%

HZA= 38 (>35)

Биологична преживяемост за 24 часа

20% добре подвижни сперматозоиди  в инкубатор
60% добре подвижни сперматозоиди на ст. температура

Ощенка по Крюгер

с нормална морфология - 22бр 11%
с анормална морфология - 178бр 89%
- с макроцефалия -5 бр
- с двойни главички 5 бр
- с шиловидни главички - 30 бр
- с шийни дефекти - 15 бр
- с цитоплазматичен остатък 30 бр
- с микроцефалия - 5 бр
- с аморфни главички - 73 бр
- с tappering  форми - 0 бр
- с опашати дефекти - 5 бр

Заключение - Asthenozoospermia , Морфология по Крюгер - под норма , Биологична преживяемост в инкубатор - под норма , NZA -норма

Аз съм с ендометриоза , 1 яйчник и 1 пропусклива тръба. Спермограмата подходяща ли е за ин витро и какъв е шанса ни за успех?
Благодаря!
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #27 -: Февруари 15, 2009, 14:00:13 pm »

Заключение - Asthenozoospermia , Морфология по Крюгер - под норма , Биологична преживяемост в инкубатор - под норма , NZA -норма

Аз съм с ендометриоза , 1 яйчник и 1 пропусклива тръба. Спермограмата подходяща ли е за ин витро и какъв е шанса ни за успех?
Благодаря!

С 11 % по Крюгер естествено , че имате шансове за успех !Желая ви го от сърце!
 Ние сме с около 5 % по Крюгер.
*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #28 -: Февруари 16, 2009, 01:39:31 am »

Заключение - Asthenozoospermia , Морфология по Крюгер - под норма , Биологична преживяемост в инкубатор - под норма , NZA -норма

Аз съм с ендометриоза , 1 яйчник и 1 пропусклива тръба. Спермограмата подходяща ли е за ин витро и какъв е шанса ни за успех?
Благодаря!

С 11 % по Крюгер естествено , че имате шансове за успех !Желая ви го от сърце!
 Ние сме с около 5 % по Крюгер.

 :bighug: :bighug: :bighug: Благодаря ти миличка!
*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #29 -: Февруари 18, 2009, 18:43:13 pm »
Здравейте!Моля за вашия коментар на спермограмата,която е по-отчайваща от всякога :(

Време на сексуално въздържание:   4   (норма 3-5 дни)   pH:   8.2   (норма 7.2-8.0)

Обем на еякулата:   3.5   (норма 2-6 ml)   Цвят:   0 бял    1 сл.кост   0 жълтеникав    0 кафеникаво-червен           


Втечняване:   20 мин.   (норма до 60 мин.)   Агрегация:  0 ДА   1 НЕ


Вискозитет:   4 cm.   (норма 0-2 cm)   Аглутинати:  0 ДА 1 НЕ


Левкоцити:   N   (норма<1.106/ml)   Епителни клетки:     N   (норма 0-1/поле)

Незрели кл. на сперматогенезата:    1 ДА   0 НЕ
Желатинови телца:   0 ДА   1 НЕ


Окултна кръв:   1 ДА   хем. (+) нехем. (+)  0 НЕ
Детрит:   1 ДА   0 НЕ


Брой сперматозоиди:   27 000 000   /ml (норма>20.106/ml)

Брой сперматозоиди:   94 500 000   /еякулат (норма>40.106)

Подвижност (групи по СЗО):

0   Нормокинетични сперматозоиди – гр. [ a+b ]
46.3%   % (норма>50%)

брой:   12 501 000   /ml   брой:   43 753 500   /еякулат

0   Хипокинетични сперматозоиди – гр. c
25.9   %

0   Акинетични сперматозоиди – гр. d
27.8   %

Виталност:

eosin/negrosin test:      % живи,      % мъртви    HOS test:      (N>60%)

Оценка на морфологията по Kruger’s strict criteria (норма>14%)

С нормална морфология:   1   бр.   1%   (норма над 14%)

С патологична морфология:   99   бр., от които:

С главични дефекти:   91   бр.   С дефекти на шийката и средния сегмент   6   бр.

0  с елонгирани главички:
-   бр.   0  с неправилно прикрепяне:
1   бр.

0  с пириформени главички:
44   бр.   0  със задебелен среден сегмент
3   бр.

0  с кръгли главички:  - без акрозома
2   бр.   0   с тънък среден сегмент:
-   бр.

              - с малка акрозома   2   бр.   0   с дефекти на средния сегмент:
2   бр.

0   с аморфни главички:
38   бр.

0   с вакуолизирани главички
-   бр.   0   С опашни дефекти:
-   бр.

0   с малка акрозомна област:
5   бр.   0   С цитоплазматичен остатък:
2   бр.

Антиспермални антитела:

Анти-спермални антитела в серум:      ( N<60 U/ml)

Анти-спермални антитела в семенна плазма:      ( N<60 U/ml)



Заключение:   Астенотератозооспермия. Повишен вискозитет. Повишено рН.

Предстои ни икси и се чудя дали тези резултати ще повлиаят на процедурата.На какво според вас се дължат високите РН и вискозитет?Ако може Мели да се включи,ще съм и много признателна.Благодаря!
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #30 -: Март 18, 2009, 02:27:18 am »
Нашата спермограма е следната:
Въздържание: 4 дена
Визкозитет: N
Цвят:N
Мирис:S
Втечняване: 45 мин.
Обем: 4 мл.
рН: 8
Кръгли клетки: 4 млн/мл
Концентрация на сперматозоидите: 25 млн/мл
Общ брой сперматозоиди в еякулата: 100 млн
Подвижност:
-нормокинетични - 45%
-хипокинетични - 10%
-акинетични - 45%
Морфология (според критериите на СЗО): Добра-30%  Лоша-70%
Концентрация на функционални сперматозоиди: 3,1 млн/мл
Морфология:
-нормални форми: 40%
-дегенеративни: 60%
Блом: живи спермии-50%  мъртви-50%
Диагноза: Астенотератозооспермия 1-ва степен
Моля ви кажете добре ли са тези норми и дайте съвет.Благодаря предварително на всички.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #31 -: Март 18, 2009, 03:20:03 am »
dgina някакви други изследвания на партньора освен спермограма правили ли сте
maniacheto, къде е правена спермограмата, с тази морфология в норма чак ми е съмнителна
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #32 -: Март 18, 2009, 12:52:45 pm »
Да,правили сме всичко почти.СДИ тест-5,8%,микробиология-чиста,хламиди-няма,само кръвни не е правил,док счита че не е нужно.Но му назначи да пие Проксийд+ 2х1 и Антиоксидант на Валмарк 3х1.Направи контрола на морфологията,но още нямаме резултат.Според док причината за лошата спермограма и морфология е прекарана в миналото заушка.Но мене ме притеснява това завишаване на РН и вискозитета :(Предполагам че там се крие отговора на проблема ни!?
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #33 -: Март 18, 2009, 13:55:56 pm »
dgina някакви други изследвания на партньора освен спермограма правили ли сте
maniacheto, къде е правена спермограмата, с тази морфология в норма чак ми е съмнителна

Мини спермограмата е правена в център за репрудуктивно здраве в София, а и докторката при която ходехме се занимава предимно със стерилитет, проблеми със зачеването и оплождане-инвитро.Така че мисля че спермограмата е достоверна.Благодаря за вниманието.Очаквам още мнения.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #34 -: Март 19, 2009, 13:24:29 pm »
щом е достоверна тази спермограма е напълно достатъчна за спонтанно забременяване, успех, независимо че явно моето мнение не ти е нужно  :)

dgina- а простатен и уретрален секрет вземали ли са

Цитат
Окултна кръв:   1 ДА   хем. (+) нехем. (+)  0 НЕ
Детрит:   1 ДА   0 НЕ

за това какво казва лекаря, изобщо консултация с уролог има ли проведена
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #35 -: Март 19, 2009, 13:30:03 pm »
Не са му правили това изследване,Мини.При специалист уролог не сме били.Правили сме консултации само с лекар в клиниката/КИРМ-Плевен/В момента се подготвяме за икси.А колкото до това,което си цитирала дори не знам какво е точно. :oops:Мислиш ли че там е проблема?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #36 -: Март 19, 2009, 14:00:32 pm »
Мисля, че трябва да направите консултация с уролог все пак, нищо че подготвяте ИКСИ
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #37 -: Март 19, 2009, 14:15:14 pm »
Мисля, че трябва да направите консултация с уролог все пак, нищо че подготвяте ИКСИ
Подкрепям Мини. Тръсете първо причината. Шансове имате и то добри, но трябва да премахнете възможните пречки.
Аз лично бих повторила спермограмата и в друга клиника (София, Пловдив)!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #38 -: Март 19, 2009, 15:16:58 pm »
щом е достоверна тази спермограма е напълно достатъчна за спонтанно забременяване, успех, независимо че явно моето мнение не ти е нужно  :)

Не е вярно че твоето мнение не ме интересува нали затова пишеме в този форум за да получиме някакви съвети и мнения.Извими ме ако съм те убидила с нещо.Значи според теб спермограмата е добра така ли? :)
Ще чакам вашите отговори и мнения.Благодаря предварително на всички. :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #39 -: Март 19, 2009, 15:32:56 pm »
Уайтче, това за повторение на спермограмата не смея да го предложа, че пак ще ни обвинят в тенденциозно отношение към клиниката
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит