0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #40 -: Март 19, 2009, 17:17:56 pm »
Мини, истината понякога боли.
Имам личен опит с клиниката. Доц. Конова е от най-прекрасните лекари и хора на света. Благодарна съм й доживот. Това не променя обаче фактите.
Освен това винаги бих препоръчала контрола на второ място.
« Последна редакция: Март 19, 2009, 17:22:04 pm от White »


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #41 -: Март 20, 2009, 00:42:18 am »
Мисля, че трябва да направите консултация с уролог все пак, нищо че подготвяте ИКСИ
Подкрепям Мини. Тръсете първо причината. Шансове имате и то добри, но трябва да премахнете възможните пречки.
Аз лично бих повторила спермограмата и в друга клиника (София, Пловдив)!
Да,правили съм и в София спермограми и там беше същото положение.Дори имам 2 НЕуспешни инсеминации в "Надежда".Въпроса не е в достоверността на спермограмата,а в нейните влошени показатели.За жалост никой не ни дава шансове за друго освен икси :(
Благодаря ви момичета за съветите!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #42 -: Март 20, 2009, 01:07:43 am »
Джина, ще си позволя да цитирам нашия лекар- мъжкия фактор подлежи на корекция и историята помни много такива случаи, мога да ти посоча поне 10 момчета с по-лоша от вашата спермограма, достигнали спонтанно забременяване, включая себе си и то два пъти.
За мъж прекарал заушка има доста добра спермограма, морфологията също може да се коригира, стига да намерите подходящото за него лечение. Пожелавам ти най-искренно успех и дано скоро във вашето семейство се случи онова, което и на нашето.
Ако сте си от София отидете при Кацаров, нека все пак го погледне уролог, пуснете едни хормони, повечето от тях минават по ЗК.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #43 -: Март 20, 2009, 15:02:59 pm »
Здравейте момичета :hello2:!
Пуснах нова тема, но никой не ми отговори и затова реших да "побутна" тази :).
В понеделник направихме спермограма в Надежда. Ще започваме инвитро през януари.
До тогава мислим да се пробваме сами, но след последната спермограма ми се струва, че нямаме кой знае какъв шанс :(.
Моля, за вашето мнение!

Въздържание - 3-4 дни
Обем - 3,4 млн.
Цвят - N
Вискозитет - N
Ph - 8,0
Концентр.сперм. - 48,32 млн/мл
Общ брой - 164,29 млн.
Клетки - 5,7 млн/мл
Leuko - 0,2 млн/мл
Активно подвижни - 12%
Подвижни - 14%
Бавно подвижни - 3%
Неподвижни - 71%
Нормална морфология - по-малко от 5%
Заключение - Asthenoteratozoospermia. Повишен брой клетки на сперматогенезата.

Момичета, това е последната ни спермограма. Искам да попитам могат ли да бъдат направени някакви изследвания, за да се види дали неуспешното ни икси не се дължи на лош сперматозоид. На тази мисъл ме навежда това, че имаше плоден сак, който спря да се развива и си мисля, че това може да е заради лоша яйцеклетка или лош сперматозоид.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #44 -: Март 20, 2009, 15:06:27 pm »
генетични и имунологични изследвания правили ли сте си
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #45 -: Март 24, 2009, 21:09:59 pm »
Джина, ще си позволя да цитирам нашия лекар- мъжкия фактор подлежи на корекция и историята помни много такива случаи, мога да ти посоча поне 10 момчета с по-лоша от вашата спермограма, достигнали спонтанно забременяване, включая себе си и то два пъти.
За мъж прекарал заушка има доста добра спермограма, морфологията също може да се коригира, стига да намерите подходящото за него лечение. Пожелавам ти най-искренно успех и дано скоро във вашето семейство се случи онова, което и на нашето.
Ако сте си от София отидете при Кацаров, нека все пак го погледне уролог, пуснете едни хормони, повечето от тях минават по ЗК.

Много ти благодаря Мини за съвета!Ще настоявам за хормони при следващия преглед :D
*
Re: Астенотератозооспермия
« Отговор #46 -: Март 25, 2009, 21:29:06 pm »
генетични и имунологични изследвания правили ли сте си
Сега ще правим, но искат само на мен да ми пусна. Аз обаче не съм съгласна. Все пак забременях и след това плодния сак не се разви /не разбрах дали има ембрион/, което за мен означава, че може да е дефектна яйцеклетка или сперматозоид. Само незнам за него какви трябва да бъдат - само генетични ли и какви по-точно? За мен казаха, че трябва пълен имунологичен пакет и от генетичните тромбофилия и още нещо, но не го запомних.