0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #80 -: Октомври 09, 2007, 10:01:28 am »
 :balk_199:
 :lol: :lol: :lol:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #81 -: Октомври 17, 2007, 10:02:58 am »
Момитета,

да попитам...имунологичните и генетичните могат ли да се правят, когато жената е в цикъл.....?

Благодаря ви
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #82 -: Октомври 17, 2007, 10:34:57 am »
До колкото знам за генетични и имунологични не е нужно на гладно да се дават , но за всеки случей питай док.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #83 -: Октомври 17, 2007, 11:12:54 am »
...а ако съм в циъл дали ще е възможно...?
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #84 -: Октомври 17, 2007, 11:39:54 am »
Ванина,
до колкото зная няма никакво значение дали си в цикъл или - не. Та те в края на краищата ще ти изследват гените, а те са еднакви през целия ти живот, независимо дали си в цикъл или - не си.  :wink: По същата логика няма значение яла ли си или не. Та нали няма да ти изследват кръвната захар или хемоглобина.
Ние с мъжа бяхме правили. Ще ти кажа, че неговата кръв я взеха вечерта тук в Русе. На другия ден аз тръгнах за Варна с кръвта във вакуумен контейнер с калиев хепарин. Едва към 11ч. ми взеха и моята кръв и после не е имало проблем да се изследва кариотипа и на двама ни. А изследването отнема около 2 седмици.
Успех!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #85 -: Октомври 17, 2007, 11:50:04 am »
Ще ходя най - вероятно в сряда, но говорих с док и каза, че не е необходимо да пускат изследвания на мъжа - та въпроса ми е кога се налагат и при мъжа, или по - скоро и при двамата партньори....т.е защо понякога се изследва само жената, а понякого и двамата партьори...?

Мерси :D
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #86 -: Октомври 24, 2007, 09:37:52 am »
момичета, здравейте, имам много важен въпрос към вас, понеже доц. Конова каза нищо да не пия и да не изследвам генни мутации свързани с тромбофилия, защото нямало нужда... ние още не сме започнали с бебеправенето, но имам Хашимото и леко завишени антифосфолипидни и НК клетки...искам предварително каквото е добре да се изследва и да се знае ако има нещо нередно, което може да навреди на бебето ми.. , но въпреки че не е наложително мисля да изследвам и тези генни мутации, предполагам че са свързани с износването на бебето?!
какво бихте ме посъветвали?
благодаря ви  :)
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #87 -: Октомври 24, 2007, 10:19:00 am »
Ще ходя най - вероятно в сряда, но говорих с док и каза, че не е необходимо да пускат изследвания на мъжа - та въпроса ми е кога се налагат и при мъжа, или по - скоро и при двамата партньори....т.е защо понякога се изследва само жената, а понякого и двамата партьори...?

Мерси :D

Ние правихме хромозомен анализ.
Само аз - ДНК анализ и имунологични.
Това е по преценка на доц. Конова.
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #88 -: Октомври 24, 2007, 15:53:36 pm »
Поли,
Да, свързани са с износването на бебето, с риска от аборт и с риска от хромозомни аномалии при бебето. Ние правихме при доц. Ангелова - Варна.
По принцип, се правят по лекарско предписание, но пък ако толкова държиш, можеш и самоинициативно да се изследваш. Ей така, за твое успокоение, пък и да похарчиш още някой лев. Ама нали все искаме да сме спокойни.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #89 -: Септември 24, 2008, 18:24:05 pm »
Одавна не е писано във тази тема но за да непускам нова ще попитам тук.Та въпроса ми е къде трябва да си потърсим реултатите от генетичните изследвания в клиниката на д-р Стаменов.Правихме ги на 15.09 но забравих да попитам.

Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #90 -: Септември 24, 2008, 18:49:21 pm »
 Понеже темата е за самоинициативни генетични изследвания, ще се възползвам да попитам нещо.
 На мен са ми правени имунологични и генетични изследвания в КИРМ-Плевен, но преди да започнем с втората инсеминация , ми се иска да направим и хромозомен анализ , защото мъжа ми е правил само спермограми и SDI тест.
 Трябва ли да запазим час за консултация с генетик или е възможно доц. Конова да ги назначи и направим един вид по наше желание? Само след такава консултация ли се прави хромозомен анализ?
 
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #91 -: Септември 25, 2008, 11:58:32 am »
Здрасти ние сме правили хромозомен анализ на двамата с мъжа ми по препоръка на гинеколог и се бави около 3 седмици, но ти можеш по собствено желание и да се косултираш с Конова и да си направите това изследване!Успех :)
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #92 -: Септември 26, 2008, 21:03:14 pm »
Това не беше преглед, а консултация,


КОлко струва, такава консултация?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #93 -: Септември 27, 2008, 09:57:07 am »
Всеки,който се интересува от цените на прегледи,консултации,изследвания в Плевен ,може да посети сайта на клиникатаwww.ivfpleven.comТам има цени за генетични,имунологични консултации и друга информация,която може би ви интересува :wink:

*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #94 -: Септември 27, 2008, 16:07:52 pm »
Понеже темата е за самоинициативни генетични изследвания, ще се възползвам да попитам нещо.
 На мен са ми правени имунологични и генетични изследвания в КИРМ-Плевен, но преди да започнем с втората инсеминация , ми се иска да направим и хромозомен анализ , защото мъжа ми е правил само спермограми и SDI тест.
 Трябва ли да запазим час за консултация с генетик или е възможно доц. Конова да ги назначи и направим един вид по наше желание? Само след такава консултация ли се прави хромозомен анализ?
 

По-добре, да! Дори и да направите изследването така след това то трябва да ви бъде разтълкувано от генетик, за да ви е ясно.

Тини, в този ценоразпис, обаче не фигурират цените на генетичните и цитогенетичните изследвания. Търсила съм ги няколко пъти.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #95 -: Септември 27, 2008, 16:12:20 pm »
Оги, за генетичните за тромбофилия в Плевен платихме 50 лв. миналата година пролетта. До колкото знам се пращат в университетската им болница.

Цитогенетичните поне в Пловдив от 50 лв на човек, са станали по 100 лв + 25 лв консултацията за генетик (за интерпретация). Струва ми се че отдавна започна да се спекулира по тази тема.

Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #96 -: Септември 27, 2008, 17:03:18 pm »
Аз правих хромозомен анализ във Варна,който ми струваше по120 лв. на човек,а генетичните за тромбофилия изпратихме в София при Кременски,струваха ми 50 лв.Мисля,че цените горе-долу се припокриват(с малки разлики).На сайта на национална генетична лаборатория също има изложени цени.
« Последна редакция: Септември 27, 2008, 17:05:37 pm от TINI78 »

Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #97 -: Септември 27, 2008, 18:33:33 pm »
Цитогенетичното в Майчин дом ми струвашв 80 лв.,а мъжа ми прави при Стаменов-там струваше 70 лв.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #98 -: Септември 27, 2008, 19:55:42 pm »
Аз правих генетични при проф. Кременски през август и платих 50 лв. Станаха готои след 20 дни. Самоназначих си,  :oops:, но след толкова години борба мисля, че съм в правото си.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #99 -: Януари 18, 2009, 18:08:49 pm »
здравейте! кажете ми моля ви се кога най-рано могат да се направят генетични изследвания на плода? благодаря ви!!!