0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета,имунологично се изследвах след 1 опит,добри показатели,но след втория си неуспешен опит,реших че е дошло времето и на генетичните изследвания.Може ли някой да ми каже къде да ги направя,дали после мога с тях да се явя при доктор Стаменов,или ще се наложи в самата клиника да ги правя.Универсални ли са,или първо трябва да се консултирам с док,да определим показателите и чак тогава.Питам сега,защото лятото дойде,отпуски,ваканции,иска ми се ползвам това време, и до наесен да си имам вече пълния комплект изследвания.Да уточня,втория опит имаше имплантация,но не се задържа...,а за първия път незнам,защото не съм правила кръвен тест,и ми дойде М на 12 ден след ЕТ.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #1 -: Юли 16, 2007, 15:43:11 pm »
Съжалявам за неуспеха и при мен е подобна ситуацията. На мен доктора ми каза какви да направя, макар че подозирам за въможно, ако отидеш направо в лабораторията на МД и им кажеж за какво става въпрос да те ориентират - доколкото знам там правят такива изследвания.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #2 -: Юли 16, 2007, 15:45:59 pm »
Съжалявам мила за неуспеха  :( Щом си при Стаменов, питай го най-добре, той ще те насочи къде и какви изследвания да направиш. Наскоро се срещнах с друга негова пациентка, която ми каза, че след втория неуспешен опит я е насочил към генетични изследвания, но не разбрах точно какви и къде.
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #3 -: Юли 16, 2007, 20:25:31 pm »
капка любов,съжалявам за неуспеха ти,
генетични изследвания можеш да направиш в Медицински университет -гр.ПЛЕВЕН,ул.Св.Кл.Охридски"1
тел.064/884140;884121.Всички са много любезни и съм много доволна от тях.
генетичните изследвания се правят веднъж в живота,и според мен са за дължителни след неуспешен АРТ.
УСПЕХ!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #4 -: Юли 17, 2007, 08:10:26 am »
Благодаря ви за отговорите,аз днес ще се свържа с док,дано е възможно и по телефона да се разберем. Успех на всички и много лятно настроение  :balk_5:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #5 -: Юли 18, 2007, 10:31:46 am »
Щом си при д-р Стаменов, попитай го, защото в клиниката идва консултант генетик и можеш да отидеш при нея, казва се д-р Димова и е там в понеделник. Можеш и да се обадиш и да си запишеш час.Аз съм записана за  23.07 в17.30ч.
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #6 -: Юли 18, 2007, 11:01:49 am »
Madlen,просто не мога да се свържа с док. и това е.Искаше ми се първо с него да говоря,преди да се впускам в изследвания.А час при него едва ли ще мога да запиша преди октомври.Ще те помоля след твоя преглед в понеделник да ми разкажеш как стоят нещата и дали мога директно да си запиша час при д-р Димова,т.е дали комплекта изследвания е ясен,както при имунологичните,и да не се налага първо среща с док.Стаменов.
Успех ти желая!  :)
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #7 -: Юли 18, 2007, 15:12:30 pm »
Благодаря за пожеланието.Непременно ще пиша или в понеделник вечерта или във вторник.
Аз мисля, че е както имунологичните, защото д-ра каза да направя имунолог. и генетични изсл.,не е уточнявал, а поле като отидеш-те знаят кои точно.Като се върна от консултацията ще пиша.

Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #8 -: Юли 18, 2007, 15:35:23 pm »
ок Мадлен,ще чакам отговора ти и веднага след това ще си запиша един час.  :goodluck:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #9 -: Юли 22, 2007, 11:29:20 am »
Оня ден се свързах (най-сетне) с клиника " Надежда".
Записах си час (познайте за кога) - чааааааааак за
8 април 2008 година.

А иначе няма проблем да проявиш самоинициатива.
Аз така реших, след като никой не ме насочи.
Ходих в Плевен при доц. Конова.

« Последна редакция: Юли 22, 2007, 11:36:24 am от eganeva »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #10 -: Юли 22, 2007, 16:28:08 pm »
Цитат
Оня ден се свързах (най-сетне) с клиника " Надежда".
Записах си час (познайте за кога) - чааааааааак за
8 април 2008 година.

Лелее... eganeva, от де го извади тва търпение бе душа?!

kapka_lubov, аз също се изследвах в Плевен по мое усмотрение, 200-300 лв. не са кой знае колко, в предвид сумите които даваме за процедури.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #11 -: Юли 22, 2007, 22:56:17 pm »
Цитат
Оня ден се свързах (най-сетне) с клиника " Надежда".
Записах си час (познайте за кога) - чааааааааак за
8 април 2008 година.

Лелее... eganeva, от де го извади тва търпение бе душа?!




ААААААА, да се застраховам аз!
Ама до тогава, я камилата, я камиларя! :D
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #12 -: Юли 23, 2007, 10:02:06 am »
заслужава си чакането :D :wink:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #13 -: Юли 23, 2007, 13:24:11 pm »
Здравейте момичета!
Най-после и аз успях да се свържа,записах си час за септември.
eganeva,ти защо чак за април?  :ask:
Тъй като часа ми е скоро,ще взема да изчакам личния си разговор с док.
evro,наистина,че 200-300 лв са нищо на фона на другите.Аз и затова искам да се изследвам.Съжалявам само,че не направих тези изследвания предварително...
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #14 -: Юли 23, 2007, 13:59:08 pm »
Здравейте момичета!
Най-после и аз успях да се свържа,записах си час за септември.
eganeva,ти защо чак за април?  :ask:




Ами казаха ми, че за тогава има часове. 8O
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #15 -: Юли 23, 2007, 14:13:47 pm »
Здравейте момичета!
Най-после и аз успях да се свържа,записах си час за септември.
eganeva,ти защо чак за април?  :ask:
Ами казаха ми, че за тогава има часове. 8O

Ай,стига,бе! 8O Що не се обадиш пак?
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #16 -: Юли 23, 2007, 14:22:15 pm »
Момичета, в клиниката има специални дни, в които приемат нови пациентки. Нормално е пациентките, които вече се лекуват там, да си записват час за по-рано. Представете си, ако всички чакаха по шест месеца за час  8O
Доколкото си спомням eganeva, не е още пациент на клиника Надежда  :ask:, затова и часът й е за април. Миличка, изчакай търпеливо, заслужава си  :bighug:

lb2f
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #17 -: Юли 23, 2007, 14:32:46 pm »
Капка любов, аз си правих генетични изследвания в Университетска болница Св. Марина - Варна при доц. Ангелова. Правила съм и в Майчин дом в София, но там се записваш за след 3-4 месеца и е много по-скъпо. Във Варна, ако се запишеш, ще бъде за след 2-3 седмици максимум.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #18 -: Юли 23, 2007, 15:12:39 pm »
Цитат
Желая да опитам и ин витро на ЕЦ.
Кога най-рано мога да се запиша?


Здравейте eganeva,
можете още през есента, няма смисъл да отлагате
поздрави д-р Стаменов

С оглед на това, що не му звъннеш лично, eganeva ? :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #19 -: Юли 23, 2007, 15:49:43 pm »
Цитат
Желая да опитам и ин витро на ЕЦ.
Кога най-рано мога да се запиша?


Здравейте eganeva,
можете още през есента, няма смисъл да отлагате
поздрави д-р Стаменов

С оглед на това, що не му звъннеш лично, eganeva ? :kiss:

Подкрепям! Няма да те остави за напролет. Надявам се! Късмет!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #20 -: Юли 23, 2007, 16:49:39 pm »
Цитат
Желая да опитам и ин витро на ЕЦ.
Кога най-рано мога да се запиша?


Здравейте eganeva,
можете още през есента, няма смисъл да отлагате
поздрави д-р Стаменов

С оглед на това, що не му звъннеш лично, eganeva ? :kiss:

Подкрепям! Няма да те остави за напролет. Надявам се! Късмет!

Момичета, в клиниката има специални дни, в които приемат нови пациентки. Нормално е пациентките, които вече се лекуват там, да си записват час за по-рано. Представете си, ако всички чакаха по шест месеца за час  8O
Доколкото си спомням eganeva, не е още пациент на клиника Надежда  :ask:, затова и часът й е за април. Миличка, изчакай търпеливо, заслужава си  :bighug:

И каква стана тя...  То като се записва час за първичен преглед никой не пита какво точно ще искаме и си мисля, че не е честно спрямо всички чакащи до догодина да се съветваме да се обаждаме лично на лекарите, защото една процедура изглежда като да е с предимство пред други.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #21 -: Юли 23, 2007, 17:19:34 pm »
Принцеске, какво целиш? Търсиш си повод за кавгица ли?

След като доктора е писал че за икси на ец може да си запише час за есента, на теб какъв ти е проблема? Нали правиш разлика м/у първи стъпки за ин витро и 3 неуспешни такива. След подобен горчив опит, въобще не ми пука че евентуално ще се ползвам с предимство.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #22 -: Юли 23, 2007, 17:39:10 pm »
Ехе, я, стига. Сега остава и да се скараме и по този проблем. Едва ли както казва Евро след три неуспешни процедури /не дай си боже/ примерно, се чака за час за април. Един път запознат ли е доктора с твоя проблем, правени ли са други неща в клиниката, изследвания и т.н., няма да те остави да чакаш за час за след половин година. И това е абсолютно нормално!
В случая при eganeva, самият лекар така е предценил и така е отговорил на момичето! И доктора решава коя процедура кога да направи!
Ще ти кажа за мен лично. Правих ИКСИ ноември месец, неуспешно. Поисках веднага да направя втора процедура, възможно най-скоро, и д-р Стаменов уважи моята молба и ме включи в и без това претрупания график, за да ми угоди и да не ме разочарова и така февруари забременях. Случваше се да ме приема в 21.30 часа, когато в клиниката няма никой вече, за да ме проследи напълно и да стигнем до така желания резултат.
Ще ми бъде много болно, ако се стигне до дразги по тази тема.
Поздрави: Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #23 -: Юли 23, 2007, 20:39:48 pm »
Малеееееее, как сте се загрижили за мен.
Първо успокойте страстите.
Питаха ме пациентка ли съм на д-р Стаменов, или не.
Аз още не съм, нали така?
Нормално е да си чакам реда.

Цитат:
Желая да опитам и ин витро на ЕЦ.
Кога най-рано мога да се запиша?

Здравейте eganeva,
можете още през есента, няма смисъл да отлагате
поздрави д-р Стаменов

Това ми прилича малко на покана. :lol:
2 дни след като се записах, се получи този отговор.
Евро, благодаря.


Принцеске, нищо лично, но годинките ми чукаааааааат на вратата.
За мен и 1 месец може да се окаже от значение.
Да не говорим за 8.


Каси, благодаря за инфото.
Ще ти пиша.

Айде, :bighug:   и    :balk_21: на всички.

И не се карайте.
Съжалявам, че аз станах повод за това.

Късмет на всички.


« Последна редакция: Юли 23, 2007, 20:58:56 pm от eganeva »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #24 -: Юли 23, 2007, 22:09:26 pm »
За нищо не се извинявй, и аз изтълкувах отговора на въпроса ти също като теб, дори отново те приканвам да се чуете лично, все пак имаш отговори от предишните ти процедури и док има в/у какво да стъпи. Успех мацка! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #25 -: Юли 23, 2007, 22:46:59 pm »
За нищо не се извинявй, и аз изтълкувах отговора на въпроса ти също като теб, дори отново те приканвам да се чуете лично, все пак имаш отговори от предишните ти процедури и док има в/у какво да стъпи. Успех мацка! :D


 :balk_602: Дано се чуем!

kapka_lubov, извинявам се, че се намесих в твоята тема!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #26 -: Юли 24, 2007, 13:27:18 pm »
Благодаря за пожеланието.Непременно ще пиша или в понеделник вечерта или във вторник.
Аз мисля, че е както имунологичните, защото д-ра каза да направя имунолог. и генетични изсл.,не е уточнявал, а поле като отидеш-те знаят кои точно.Като се върна от консултацията ще пиша.


Мадлен,как мина прегледа вчера при д-р Димова?
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #27 -: Юли 24, 2007, 13:31:52 pm »


kapka_lubov, извинявам се, че се намесих в твоята тема!
[/quote]
Е,моля ти се,няма за какво да се извиняваш.Потърси док и се опитай да си запишеш час по-рано.  :balk_104:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #28 -: Юли 24, 2007, 14:15:25 pm »
Момичета, ето и координатите на Университетска болница Св. Марина- Варна:
052/302 851. Това е централата. След 3-4 минути звънене ще ви вдигнат телефона и искайте да ви свържат с генетична лаборатория. След това искайте да си запишете час за такива. Във Варна болницата разговорно е наричана "Терапията", генетичната лаборатория се намира на 2ет. А стаята на доц. Ангелова е 305, вътр. тел. 225.
Успех на всички. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #29 -: Юли 25, 2007, 15:29:38 pm »

Мадлен,как мина прегледа вчера при д-р Димова?
[/quote]
Здравей kapka_lubov, извинявай, че закъснях с отговора си.
Това не беше преглед, а консултация, д-р Димова ме разпитва за родословието, ако мого така да се изразя, дали е имало проблеми със забременяването или деца с увреждания попита и за мъжа ми и каза, че по принцип се правят и на двамата ,но щом не е с лоша СГ, не е нужно.
За тези изсл. се плаща 90 лв.
Можеш да се обадиш в клиниката и да си запишеш час за изледванията.Нямя да чакаш дълго.Докторката е всеки понеделник там след 17.30 часа.
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #30 -: Юли 25, 2007, 15:40:20 pm »

Мадлен,как мина прегледа вчера при д-р Димова?
Здравей kapka_lubov, извинявай, че закъснях с отговора си.
Това не беше преглед, а консултация, д-р Димова ме разпитва за родословието, ако мого така да се изразя, дали е имало проблеми със забременяването или деца с увреждания попита и за мъжа ми и каза, че по принцип се правят и на двамата ,но щом не е с лоша СГ, не е нужно.
За тези изсл. се плаща 90 лв.
Можеш да се обадиш в клиниката и да си запишеш час за изледванията.Нямя да чакаш дълго.Докторката е всеки понеделник там след 17.30 часа.
[/quote]


Мадлен, ти в коя болница ще ги правиш тези изследвания?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #31 -: Юли 25, 2007, 15:43:18 pm »
Мадлен, благодаря ти за отговора.Доколкото разбирам, д-р Димова не е назначила изследвания на съпругът ти,поради добрата СГ. Би ли ми казала,ако знаеш,какви точно изследвания ти е пуснала?Много ще ми е полезна тази информация.За колко време ти каза,че ще са готови резултатите?  :ask:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #32 -: Юли 26, 2007, 09:32:57 am »
Часовете , които се записват при Стаменов са за септември, лично се уверих в това, единствено за лапароскопии и хистероскопии часовете са за след октомври. Но определено докторът много се ядосва, когато междувременно решиш да наваксаш с времето и си направиш някоя и друга манипулация на друго място, а не при него, без да чакаш чак до ноември, защото за много от нас годинките започват да напредват и нямяме време да чакаме - "я камилата я камиларя" както се казва. Точно вчера имах "сблъсък" с доктора по тази тема и много се притесних от реакцията му , то чак го сънувах как не иска да ме приема. Уф, че неприятно като се сетя, много ми докривя. :?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #33 -: Юли 26, 2007, 10:33:57 am »
Часовете , които се записват при Стаменов са за септември, лично се уверих в това, единствено за лапароскопии и хистероскопии часовете са за след октомври. Но определено докторът много се ядосва, когато междувременно решиш да наваксаш с времето и си направиш някоя и друга манипулация на друго място, а не при него, без да чакаш чак до ноември, защото за много от нас годинките започват да напредват и нямяме време да чакаме - "я камилата я камиларя" както се казва. Точно вчера имах "сблъсък" с доктора по тази тема и много се притесних от реакцията му , то чак го сънувах как не иска да ме приема. Уф, че неприятно като се сетя, много ми докривя. :?

Марина, те всички доктори са така - много ни се сърдят, ако междувременно отидем някъде другаде. Все искат прихода да бъде именно за тяхната болница и да не ни изпуснат като клиенти и като пациенти. Няма какво да се ядосва д-р Стаменов, при положение, че при него графикът е пълен. Че нека "да има хляб" и за другите доктори! :wink:
Как ли ще реагира, ако знае, че присъства в кошмарите ти? А той от коя болница е?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #34 -: Юли 26, 2007, 10:43:10 am »
Часовете , които се записват при Стаменов са за септември, лично се уверих в това, единствено за лапароскопии и хистероскопии часовете са за след октомври. Но определено докторът много се ядосва, когато междувременно решиш да наваксаш с времето и си направиш някоя и друга манипулация на друго място, а не при него, без да чакаш чак до ноември, защото за много от нас годинките започват да напредват и нямяме време да чакаме - "я камилата я камиларя" както се казва. Точно вчера имах "сблъсък" с доктора по тази тема и много се притесних от реакцията му , то чак го сънувах как не иска да ме приема. Уф, че неприятно като се сетя, много ми докривя. :?

Марина, те всички доктори са така - много ни се сърдят, ако междувременно отидем някъде другаде. Все искат прихода да бъде именно за тяхната болница и да не ни изпуснат като клиенти и като пациенти. Няма какво да се ядосва д-р Стаменов, при положение, че при него графикът е пълен. Че нека "да има хляб" и за другите доктори! :wink:
Как ли ще реагира, ако знае, че присъства в кошмарите ти? А той от коя болница е?

Много Ви моля да се въздържате от такива обидни коментари!
Всеки доктор прави план за лечение и всяко вмешателство, което не е съгласувано с него може да доведе до сериозни проблеми! Мислете трезво! Ако нямате доверие на доктора, сменето го! Но веднъж намерили правилният доктор, оставете го да работи за Вас.


« Последна редакция: Юли 26, 2007, 11:02:07 am от jazzybaby »

lb2f
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #35 -: Юли 26, 2007, 10:52:25 am »
Джази,  :balk_103:
Аз бих се срамувала на ваше място, девойки! От глупостите които пишете. Но това си е ваш проблем. Желая ви да намерите верния доктор, който да не присъства в кошмарите ви! Успех от сърце!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #36 -: Юли 26, 2007, 11:07:55 am »
Касси , не разбрах от кое да се срамувам и кое окачествяваш като глупост...
Разбирам за правилно само ако сме започнали да правим нещо с доктора иначе не го разбирам, още повече че времето ни притиска. Разбирам само това, че иска да е наясно с нещата, но той пак ще стане наясно при добро желание. В крайна сметка и ние като пациенти би трябвало да имаме право на избор и решения.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #37 -: Юли 26, 2007, 11:12:14 am »
В крайна сметка и ние като пациенти би трябвало да имаме право на избор и решения.

Това казвам! И въобще не ми е до заяждане, Маринка! Просто ми става болно... особено от следното "все искат прихода да бъде за тяхната болница", защото в този конкретен случай не вярвам да е така. Но както и да е....извинявам се за намесата. Успех и на двете!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #38 -: Юли 26, 2007, 11:14:47 am »
Мадлен, благодаря ти за отговора.Доколкото разбирам, д-р Димова не е назначила изследвания на съпругът ти,поради добрата СГ. Би ли ми казала,ако знаеш,какви точно изследвания ти е пуснала?За колко време ти каза,че ще са готови резултатите?  :ask:

Изследванията бяха само за мен, те явно са пакет,ще са готови третият следващ понеделник(след три седмици).
Milena, изследванията ми бяха назначени от д-р Стаменов, правих ги в същата клиника.
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #39 -: Юли 26, 2007, 11:22:09 am »
Мила Касси и на мен също не ми се вярва да е така, но не изключвам тази възможност, защото е твърде вероятно, ако да речем разполага с доста съвременна апаратура и нови технологии, консумативи, а всички знаем , че те струват скъпо и в този случей дори и човекът да не е такъв му се налага да мисли за изплащането на всичко това. Разбира се аз и нямям нищо против - всяко нещо си има цената и ако искаш високо качество си плащаш , но ме притесни неговото негативно отношение, а всъщност доста ми се иска да продължа при него. Освен това си мислех , че до някъде моите преди това манипулации ще го облекчат и ще спестят времето, което той няма, а то излезе, че доктора ми се ядоса и гледа на мен вече не с добро око.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #40 -: Юли 26, 2007, 11:30:28 am »
Цитат
и гледа на мен вече не с добро око.
Бъди сигурна че не е така, вероятно го е изтълкувал като че му нямаш доверие, никога не би си позволил да нагруби пациент.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #41 -: Юли 26, 2007, 12:04:20 pm »
Цитат
и гледа на мен вече не с добро око.
Бъди сигурна че не е така, вероятно го е изтълкувал като че му нямаш доверие, никога не би си позволил да нагруби пациент.
Успех!

Подкрепям, евро. А може и да не е бил в насторение, уморен и така. И той е човек, все пак  :wink: Иначе лекарите по принцип са ревниви в това отношение, и не обичат като почнеш да ходиш при тях, да щъкаш при други лекари. Даже май е нормално да са такива, нали? Аз например предцених, че освен фетална при неговия лекар, ще си ходя на ФМ и при д-р Димитрова, на нея имам повече доверие и така...Честно казано, не знам дали на док му стана неприятно, но в крайна сметка ние решаваме, нали.  :D
Относно финансовата страна на въпроса, честно да ти кажа като знам колко ми струва на мен ИКСИ-то, си мисля, че не е това причината да гледа на теб негативно, но пък знае ли  човек. Не мога да твърдя нещо, което не знам. Успех и пиши какви ги вършиш, Марина!  :wink
:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #42 -: Юли 26, 2007, 12:07:47 pm »
Мерси! Дано да сте прави момичета- добре че ви има да си поплача на рамото ви ! :oops:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #43 -: Юли 26, 2007, 12:10:08 pm »
Мерси! Дано да сте прави момичета- добре че ви има да си поплача на рамото ви ! :oops:

Нали затова сме тук! Да се подкрепяме и да си помагаме!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #44 -: Юли 26, 2007, 13:20:32 pm »
Ехааааа момичета за 3 странички тема успяхте 2 пъти да се скарате!  :balk_90: Всеки сам си тълкува реакциите било то на лекари,било на други тук във форума.Въпрос на интерпретация.
Аз си записах час за д-р Димова.Има ли някакви изисквания за вода,храна и т.н. преди да ми вземат кръв?
Мадлен, 
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #45 -: Юли 26, 2007, 13:21:51 pm »
Madlen, :thankyousign:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #46 -: Юли 26, 2007, 13:48:31 pm »
Аз си записах час за д-р Димова.Има ли някакви изисквания за вода,храна и т.н. преди да ми вземат кръв?
Мадлен, 
kapka_lubov, трябва да си се нахранила добре, за да са изразени добре хромозомите, така каза докторката. За кога се записа, за този понеделник ли? Ако си отдалече и бързаш да се прибереш отиди 15-20 мин. по-рано. :D
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #47 -: Юли 26, 2007, 15:11:36 pm »
Аз си записах час за д-р Димова.Има ли някакви изисквания за вода,храна и т.н. преди да ми вземат кръв?
Мадлен, 
kapka_lubov, трябва да си се нахранила добре, за да са изразени добре хромозомите, така каза докторката. За кога се записа, за този понеделник ли? Ако си отдалече и бързаш да се прибереш отиди 15-20 мин. по-рано. :D

Ихааа,че хубаво,май досега не съм правила такива изследвания,при които е хубаво да се напапкаш преди това.  :eating:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #48 -: Юли 26, 2007, 15:15:06 pm »
Извинявай Мадлен,пропуснах - записала съм си час за септември,когато ми е и прегледа при док.С един удар два заека,както се казва  :wink:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #49 -: Юли 26, 2007, 15:27:46 pm »
Ихааа,че хубаво,май досега не съм правила такива изследвания,при които е хубаво да се напапкаш преди това.  :eating:
:lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Юли 27, 2007, 08:06:01 am от madlen »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #50 -: Юли 26, 2007, 16:23:12 pm »
Ехааааа момичета за 3 странички тема успяхте 2 пъти да се скарате!  :balk_90: Всеки сам си тълкува реакциите било то на лекари,било на други тук във форума.Въпрос на интерпретация.

Моля, да бъда извинена, за което! Момичета, желая ви успех!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #51 -: Юли 27, 2007, 10:22:56 am »

Относно финансовата страна на въпроса, честно да ти кажа като знам колко ми струва на мен ИКСИ-то, си мисля, че не е това причината да гледа на теб негативно, но пък знае ли  човек. Не мога да твърдя нещо, което не знам. Успех и пиши какви ги вършиш, Марина!  :wink[/b]:
[/quote]

Извинявай, Касси, а колко ти излезе всъщност ИКСИ-то ако не е тайна, имаше ли допълнителни манипулации и те отделно ли се плащат?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #52 -: Юли 27, 2007, 11:15:16 am »
по мое мнение всяка самоинициатива усложнява нещата, защото не всеки може да прецени какво точно да прави, ако не е лекар. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #53 -: Юли 27, 2007, 11:26:35 am »
но ме притесни неговото негативно отношение, а всъщност доста ми се иска да продължа при него. Освен това си мислех , че до някъде моите преди това манипулации ще го облекчат и ще спестят времето, което той няма, а то излезе, че доктора ми се ядоса и гледа на мен вече не с добро око.
естествено че ще има негативно отношение когато уж си му се доверила и ходиш при него а междувременно го прескачаш и си самоназначаваш манипулации и изследвания. стаменов е твърде човек за да гледа с лошо око на теб самата. ако има негативно отношение то е към глупостите които правиш зад гърба му. малко ако помислиш ще видиш че е абсолютно логична реакцията му. постави се на негово място - някой е дошъл при теб за да му свършиш работа, междувременно си прави каквото си иска зад гърба ти и очаква даже да си щастлива от факта...еми едва ли.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #54 -: Юли 27, 2007, 11:27:39 am »
по мое мнение всяка самоинициатива усложнява нещата, защото не всеки може да прецени какво точно да прави, ако не е лекар. :wink:

Доста често се случва,че ако човек не прояви инициатива, само се бави във времето, а и нещата биха могли да се усложнят.В моя случай специално-набора генетични изследвания си е един, така че предпочитам да отхвърля и тази причина за неуспешните си опити.Все пак имам вече уговорена среща с генетик,така че тази самоинициатива е "контролирана".  :D
Информацията тук ме ориентира в света на генетиката, и ще мога да проведа един хубав разговор с д-р Димова,в който ще и задам адекватни въпроси.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #55 -: Юли 27, 2007, 11:33:32 am »
именно. самоинициативата е много хубаво нещо когато е съгласувана със следящия те лекар. съвсем друго би било ако беше отишла при лекаря с "мисля да направя междувременно това и това. какво мислиш"
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #56 -: Юли 27, 2007, 11:49:33 am »
именно. самоинициативата е много хубаво нещо когато е съгласувана със следящия те лекар. съвсем друго би било ако беше отишла при лекаря с "мисля да направя междувременно това и това. какво мислиш"
това е и моята позиция, нагласям си ги, коментирам ги с лекуващия ми и едва тогава ги пускам, нямам предвид обаче полови х-ни, пкк и т.н., тях си ги пущам "сряда и петък" :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #57 -: Юли 27, 2007, 11:54:43 am »
нямам предвид обаче полови х-ни, пкк и т.н., тях си ги пущам "сряда и петък" :lol:
[/quote]

 :cool:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #58 -: Юли 27, 2007, 20:38:29 pm »
Извинявайте, ако леко съм разбунила духовете. Когато написах, че все искат прихода да хе за тяхнята болница, то бе защото имам приятел лекар, който е споделял с мен тези неща. Грешно сте ме разбрали. Аз не ги упреквам за това. Ситуацията ги принуждава докторите да се превръщат в бизнесмени. Явне съм се изразила твърде грубо.
От друга страна, тъй като ми се е налагало на 3 пъти да правя ген. изследвания, първия път го направих в Майчин дом, а втория път - във Варна. /А аз съм от Русе./ Варненската доцентка ми каза: Ами за вас е по-удобно във Варна. Защо отивате всички в София? Аз се боря за всяка хстотинка приход за НАШАТА болница!"
Грешно сте ме разбрали. Аз не ги упреквам за това.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #59 -: Юли 27, 2007, 21:30:12 pm »

Извинявай, Касси, а колко ти излезе всъщност ИКСИ-то ако не е тайна, имаше ли допълнителни манипулации и те отделно ли се плащат?

Ами не знам дали е подходящо да споделям това нещо тук, но пък в списанието излезе, така че..... ИКСИ-то ми струваше 3000лв., което включва лекарствата и процедурата! Резултата е налице и е двоен!  :D Отделно преди това правих контролни имунологични, както и проследявахме естрадиола. Нямам представа за цената, но най-много да съм платила още 200лв. за всичко. Марина, успех!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #60 -: Юли 28, 2007, 14:35:59 pm »
Благодаря ти Касси, наистина ми се струва доста по-евтино в сравнение с моите предишни опити, ще се опитам да поговоря със Стаменов и да се опита да ме разбере и да го омилостивя, дано да успея, защото и начина му на работа ми се струва най-сполучлив сякащ,поне резултатите му го показжат. Ще пиша когато мога.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #61 -: Юли 28, 2007, 18:14:45 pm »
Благодаря ти Касси, наистина ми се струва доста по-евтино в сравнение с моите предишни опити, ще се опитам да поговоря със Стаменов и да се опита да ме разбере и да го омилостивя, дано да успея, защото и начина му на работа ми се струва най-сполучлив сякащ,поне резултатите му го показжат. Ще пиша когато мога.


Относно цената, Марина, при мен излезе толкова евтино, защото аз реагирах добре на инжекциите и не се наложиха големи дози. Така че това определя общата цена да е толкова!!! А че начина му  на работа е най-сполучлив е безспорно, поне за мен. Единствения проблем, е чакането за часове, но си заслужава! И моят съвет към теб е никога не подлагай на съмнение думите и намеренията му, казвам ти го от личен опит! Успех!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #62 -: Юли 30, 2007, 09:17:54 am »
Цената наистина варира в зависимост от използваните лекарства и съответно броя на ампулите.Въпросът е да избереш най-добрия док, за да не съжаляваш след това.Успех Марина!
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #63 -: Юли 30, 2007, 12:35:03 pm »
Цената наистина варира в зависимост от използваните лекарства и съответно броя на ампулите.Въпросът е да избереш най-добрия док, за да не съжаляваш след това.Успех Марина!

Да знам , че е така - имам зад гърба си вече 3 опита инвитро за съжаление, но явно при неподходящ за мен доктор.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #64 -: Юли 30, 2007, 12:46:43 pm »
Маринче,съжалявам за неуспеха ти.Обаче се радвам,че продължаваш да имаш надежда.Всъщност,тя крепи всички нас тук...  :grouphug:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #65 -: Юли 30, 2007, 13:07:11 pm »
Добре да отговоря на Лили :
Ето, ще разясня случката, явно че много едностранно се тълкуват нещата понякога, може би защото не коментирах по-подробно. По принцип нищо не сме започвали да правим с д-р Стаменов, проведохме няколко поредни консултации и това беше непосредствено след третото ми ин-витро, което беше завършило с мисед в 7-ма седмица. Тогава той каза че трябва известно време да ми се нормализират хормонити и да понижа пролактина, който беше скочил в безумни стойности. Каза ми когато понижа пролактина да отида - примерно след около 4-5 месеца и тогава ще види какво да правим. Междувременно имаше съмнение за хидросалпингс, които беше отхвърлено след лапароскопия, но се оказа че имим миомен възел, който разбира го махнаха.Аз понижих междувременно пролактина след промяна на схемата от доктор, на който проимах голямо доверие - д-р Попов от Шейново и е един от най-добрите специалисти по всякакви други проблеми в генекологията. Междувременно си направих цветна снимка за да видя резултат 5 месеца след лапаро-то и се оказа че има нещо в матката при входа на едната тръба, а другата си беше проходима. Последва хистероскопия пак при Попов и след възстановяването реших, че е време да отида при Стоменов.  Притеснява ме, че времето върви неусетно и въпреки че по осмотрение на Попов вече сам можела да забременея нормално, аз реших да опитам пак и с инвитро. А всички знаят , че отнема доста време докато стигнеш до самия трансфер.  Така, че ето ме при Стаменов и ако не бях си казала всичко, което го ядоса много - нямаше да има проблем. Можеше да си премълча ....може би, но смятам че не бива. Това е случката накратко. По принцип придпочетох лапароскопията и хистероскопията да ми бъдат направени от доктор Попов на когото имам ноистина огромно доверие и ми беше препоръчан от наши приятели също доктори. Мисля, че поне в това съм права и не искам да ми режат тръбите без дастатъчно основание, само защото съм тръгнала да правя инвитро и нямало да ми трябват,а и при положение още повече , че няма за момента хидросалпингс. Иначе е така - като започнеш с някого нещата - той трябва да е в течение, ако ги и почнал въобще. Май доста дълго стана.... :wink:
« Последна редакция: Юли 30, 2007, 13:09:40 pm от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #66 -: Юли 30, 2007, 13:15:19 pm »
Мисля, че поне в това съм права и не искам да ми режат тръбите без дастатъчно основание, само защото съм тръгнала да правя инвитро и нямало да ми трябват,а и при положение още повече , че няма за момента хидросалпингс. Иначе е така - като започнеш с някого нещата - той трябва да е в течение, ако ги и почнал въобще. Май доста дълго стана.... :wink:

Извинявам се за пореден път, че се намесвам, но искаш да кажеш, че д-р Стаменов ще ти отреже тръбите, защото и без това няма да ти трябват??  8O А къде са правени трите ти неуспешни опита, за което съжалявам искренно.  :(


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #67 -: Юли 30, 2007, 13:43:37 pm »
Да обаче за съжалени точно това каза и мъжа ми беше с мен и му направи тово впечатление...твърди че щом веднъж са пипни , щели след време пак да се запушат и да създават проблеми.
А трите неуспешни опита са при Табакова и сина и Николов.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #68 -: Юли 30, 2007, 13:46:12 pm »
Да обаче за съжалени точно това каза ..., щели след време пак да се запушат и да създават проблеми.
Дано не се окаже прав, в което се съмнявам.
Защо реши, че Попов е по-спец в репродукцията?
Напълно оправдавам недоволството на д-р Стаменов. Ти си му плюла на фасона, а сега се учудваш?!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #69 -: Юли 30, 2007, 13:56:25 pm »
Маринка, много съжалявам, но ще ти кажа честно и открито какво мисля. Може и да не е моя работа, но така и така стана на въпрос, тръгна разговор по този въпрос, та...
Виждам, че нямаш доверие на д-р Стаменов, че смяташ д-р Попов за специалиста, който ще ти помогне, без да ти маха тръбите, за да забременееш. Доколкото те разбирам, д-р Стаменов смята, че те могат да доведат до усложнения и затова ти припоръчва отсраняване. И ако не е така, защо му е да ти маха тръбите?   8O
Ами моят най-добронамерен съвет е смени клиниката и спри с мърморенето тук! Стискам ти палци, дано имаш късмет този път!
Нека не продължаваме със спама в тази тема, все пак тук се обсъждаха други проблеми. Извинявам се ако съм крайна!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #70 -: Юли 30, 2007, 14:07:44 pm »
Донякъде разбирам marina15 .
Изборът е доста труден.
Аз също се чудя какво да правя.
Дали да рискувам с ин витро на ЕЦ?
Каква е успеваемостта, какъв е шансът за успех?
Тези въпроси си задавам от близо седмица и не намирам
отговор.


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #71 -: Юли 30, 2007, 14:12:13 pm »
Донякъде разбирам marina15 .
Изборът е доста труден.
Аз също се чудя какво да правя.
Дали да рискувам с ин витро на ЕЦ?
Каква е успеваемостта, какъв е шансът за успех?
Тези въпроси си задавам от близо седмица и не намирам
отговор.


Мисля, че ти писах, но на друго място по този въпрос, да, има успеваемост този метод!! Попитай Roby на лични, тя забременя от първи опит на ЕЦ при д-р Стаменов. Мисля, че риска не е голям. Успех, мила!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #72 -: Юли 30, 2007, 14:25:54 pm »
Марина,
Възхищавам ти се за вярата и упоритостта!
Дано всичко се разреши по-бързо и четвъртият опит да е успешен!
Късмет! :hug2:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #73 -: Юли 30, 2007, 16:12:10 pm »
Да обаче за съжалени точно това каза и мъжа ми беше с мен и му направи тово впечатление...твърди че щом веднъж са пипни , щели след време пак да се запушат и да създават проблеми.

Най-вероятно е прав. За съжаление аз съм точно такъв случай. Само един специалист по стерилитет може най-добре да прецени кое е правилно за успешна АРТ процедура.

Успех, Марина!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #74 -: Юли 30, 2007, 21:26:29 pm »
Добре да отговоря на Лили :
Ето, ще разясня случката, явно че много едностранно се тълкуват нещата понякога, може би защото не коментирах по-подробно. По принцип нищо не сме започвали да правим с д-р Стаменов, проведохме няколко поредни консултации и това беше непосредствено след третото ми ин-витро, което беше завършило с мисед в 7-ма седмица. Тогава той каза че трябва известно време да ми се нормализират хормонити и да понижа пролактина, който беше скочил в безумни стойности. Каза ми когато понижа пролактина да отида - примерно след около 4-5 месеца и тогава ще види какво да правим. Междувременно имаше съмнение за хидросалпингс, които беше отхвърлено след лапароскопия, но се оказа че имим миомен възел, който разбира го махнаха.Аз понижих междувременно пролактина след промяна на схемата от доктор, на който проимах голямо доверие - д-р Попов от Шейново и е един от най-добрите специалисти по всякакви други проблеми в генекологията. Междувременно си направих цветна снимка за да видя резултат 5 месеца след лапаро-то и се оказа че има нещо в матката при входа на едната тръба, а другата си беше проходима. Последва хистероскопия пак при Попов и след възстановяването реших, че е време да отида при Стоменов. Притеснява ме, че времето върви неусетно и въпреки че по осмотрение на Попов вече сам можела да забременея нормално, аз реших да опитам пак и с инвитро. А всички знаят , че отнема доста време докато стигнеш до самия трансфер.  Така, че ето ме при Стаменов и ако не бях си казала всичко, което го ядоса много - нямаше да има проблем. Можеше да си премълча ....може би, но смятам че не бива. Това е случката накратко. По принцип придпочетох лапароскопията и хистероскопията да ми бъдат направени от доктор Попов на когото имам ноистина огромно доверие и ми беше препоръчан от наши приятели също доктори. Мисля, че поне в това съм права и не искам да ми режат тръбите без дастатъчно основание, само защото съм тръгнала да правя инвитро и нямало да ми трябват,а и при положение още повече , че няма за момента хидросалпингс. Иначе е така - като започнеш с някого нещата - той трябва да е в течение, ако ги и почнал въобще. Май доста дълго стана.... :wink:

направила си няколко консултации със стаменов - това добре, но не разбирам защо искаш да останеш при него като ти откровено му нямаш доверие. абсолютно си пренебрегнала това, което ти е казал като на своя глава си решила да направиш това, това и това. променяш си лечението като се консултираш със съвсем различен лекар... какво очакваш - похвала и потупване по рамото, а доктора се е ядосал - леле каква изненада
ти сериозно ли мислиш че можеш да скриеш от един лекар и хирург процедура като лапароскопия.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #75 -: Юли 31, 2007, 14:26:06 pm »
Донякъде разбирам marina15 .
Изборът е доста труден.
Аз също се чудя какво да правя.
Дали да рискувам с ин витро на ЕЦ?
Каква е успеваемостта, какъв е шансът за успех?
Тези въпроси си задавам от близо седмица и не намирам
отговор.


Мисля, че ти писах, но на друго място по този въпрос, да, има успеваемост този метод!! Попитай Roby на лични, тя забременя от първи опит на ЕЦ при д-р Стаменов. Мисля, че риска не е голям. Успех, мила!


Едва ли ще съм чак такава късметлийка, че да стане от 1-ят път.
Най-вероятно ще заложим на по-сигурният метод.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #76 -: Юли 31, 2007, 15:55:41 pm »
Донякъде разбирам marina15 .
Изборът е доста труден.
Аз също се чудя какво да правя.
Дали да рискувам с ин витро на ЕЦ?
Каква е успеваемостта, какъв е шансът за успех?
Тези въпроси си задавам от близо седмица и не намирам
отговор.


Мисля, че ти писах, но на друго място по този въпрос, да, има успеваемост този метод!! Попитай Roby на лични, тя забременя от първи опит на ЕЦ при д-р Стаменов. Мисля, че риска не е голям. Успех, мила!


Едва ли ще съм чак такава късметлийка, че да стане от 1-ят път.
Най-вероятно ще заложим на по-сигурният метод.

И защо да не си късметлийка :wink: :D???
Каквото и да избереш, успех! Не спирай да се надяваш и да мечтаеш! С теб сме!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #77 -: Август 09, 2007, 21:48:49 pm »
Вяра, много ти благодаря за пожеланията!

 :bighug: :balk_21:
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #78 -: Октомври 09, 2007, 09:00:13 am »
По повод моите генетични изследвания /кариотип на двамата и тромбофилия само за мен/- направихме ги и най-после излязоха резултатите. За радост "няма отклонения", както се изрази доктор Димова.
Сега си чакам цикъла през ноември и почвам с Инвитро на ЕЦ, пък "каквото сабя покаже"  :) Така решихме с док, защото и с много големи дози Гонал или Менопур, не се представям "на ниво".
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #79 -: Октомври 09, 2007, 09:32:48 am »
Ще "следя" какво става с теб. :wink:
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #80 -: Октомври 09, 2007, 10:01:28 am »
 :balk_199:
 :lol: :lol: :lol:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #81 -: Октомври 17, 2007, 10:02:58 am »
Момитета,

да попитам...имунологичните и генетичните могат ли да се правят, когато жената е в цикъл.....?

Благодаря ви
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #82 -: Октомври 17, 2007, 10:34:57 am »
До колкото знам за генетични и имунологични не е нужно на гладно да се дават , но за всеки случей питай док.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #83 -: Октомври 17, 2007, 11:12:54 am »
...а ако съм в циъл дали ще е възможно...?
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #84 -: Октомври 17, 2007, 11:39:54 am »
Ванина,
до колкото зная няма никакво значение дали си в цикъл или - не. Та те в края на краищата ще ти изследват гените, а те са еднакви през целия ти живот, независимо дали си в цикъл или - не си.  :wink: По същата логика няма значение яла ли си или не. Та нали няма да ти изследват кръвната захар или хемоглобина.
Ние с мъжа бяхме правили. Ще ти кажа, че неговата кръв я взеха вечерта тук в Русе. На другия ден аз тръгнах за Варна с кръвта във вакуумен контейнер с калиев хепарин. Едва към 11ч. ми взеха и моята кръв и после не е имало проблем да се изследва кариотипа и на двама ни. А изследването отнема около 2 седмици.
Успех!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #85 -: Октомври 17, 2007, 11:50:04 am »
Ще ходя най - вероятно в сряда, но говорих с док и каза, че не е необходимо да пускат изследвания на мъжа - та въпроса ми е кога се налагат и при мъжа, или по - скоро и при двамата партньори....т.е защо понякога се изследва само жената, а понякого и двамата партьори...?

Мерси :D
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #86 -: Октомври 24, 2007, 09:37:52 am »
момичета, здравейте, имам много важен въпрос към вас, понеже доц. Конова каза нищо да не пия и да не изследвам генни мутации свързани с тромбофилия, защото нямало нужда... ние още не сме започнали с бебеправенето, но имам Хашимото и леко завишени антифосфолипидни и НК клетки...искам предварително каквото е добре да се изследва и да се знае ако има нещо нередно, което може да навреди на бебето ми.. , но въпреки че не е наложително мисля да изследвам и тези генни мутации, предполагам че са свързани с износването на бебето?!
какво бихте ме посъветвали?
благодаря ви  :)
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #87 -: Октомври 24, 2007, 10:19:00 am »
Ще ходя най - вероятно в сряда, но говорих с док и каза, че не е необходимо да пускат изследвания на мъжа - та въпроса ми е кога се налагат и при мъжа, или по - скоро и при двамата партньори....т.е защо понякога се изследва само жената, а понякого и двамата партьори...?

Мерси :D

Ние правихме хромозомен анализ.
Само аз - ДНК анализ и имунологични.
Това е по преценка на доц. Конова.
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #88 -: Октомври 24, 2007, 15:53:36 pm »
Поли,
Да, свързани са с износването на бебето, с риска от аборт и с риска от хромозомни аномалии при бебето. Ние правихме при доц. Ангелова - Варна.
По принцип, се правят по лекарско предписание, но пък ако толкова държиш, можеш и самоинициативно да се изследваш. Ей така, за твое успокоение, пък и да похарчиш още някой лев. Ама нали все искаме да сме спокойни.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #89 -: Септември 24, 2008, 18:24:05 pm »
Одавна не е писано във тази тема но за да непускам нова ще попитам тук.Та въпроса ми е къде трябва да си потърсим реултатите от генетичните изследвания в клиниката на д-р Стаменов.Правихме ги на 15.09 но забравих да попитам.

Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #90 -: Септември 24, 2008, 18:49:21 pm »
 Понеже темата е за самоинициативни генетични изследвания, ще се възползвам да попитам нещо.
 На мен са ми правени имунологични и генетични изследвания в КИРМ-Плевен, но преди да започнем с втората инсеминация , ми се иска да направим и хромозомен анализ , защото мъжа ми е правил само спермограми и SDI тест.
 Трябва ли да запазим час за консултация с генетик или е възможно доц. Конова да ги назначи и направим един вид по наше желание? Само след такава консултация ли се прави хромозомен анализ?
 
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #91 -: Септември 25, 2008, 11:58:32 am »
Здрасти ние сме правили хромозомен анализ на двамата с мъжа ми по препоръка на гинеколог и се бави около 3 седмици, но ти можеш по собствено желание и да се косултираш с Конова и да си направите това изследване!Успех :)
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #92 -: Септември 26, 2008, 21:03:14 pm »
Това не беше преглед, а консултация,


КОлко струва, такава консултация?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #93 -: Септември 27, 2008, 09:57:07 am »
Всеки,който се интересува от цените на прегледи,консултации,изследвания в Плевен ,може да посети сайта на клиникатаwww.ivfpleven.comТам има цени за генетични,имунологични консултации и друга информация,която може би ви интересува :wink:

*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #94 -: Септември 27, 2008, 16:07:52 pm »
Понеже темата е за самоинициативни генетични изследвания, ще се възползвам да попитам нещо.
 На мен са ми правени имунологични и генетични изследвания в КИРМ-Плевен, но преди да започнем с втората инсеминация , ми се иска да направим и хромозомен анализ , защото мъжа ми е правил само спермограми и SDI тест.
 Трябва ли да запазим час за консултация с генетик или е възможно доц. Конова да ги назначи и направим един вид по наше желание? Само след такава консултация ли се прави хромозомен анализ?
 

По-добре, да! Дори и да направите изследването така след това то трябва да ви бъде разтълкувано от генетик, за да ви е ясно.

Тини, в този ценоразпис, обаче не фигурират цените на генетичните и цитогенетичните изследвания. Търсила съм ги няколко пъти.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #95 -: Септември 27, 2008, 16:12:20 pm »
Оги, за генетичните за тромбофилия в Плевен платихме 50 лв. миналата година пролетта. До колкото знам се пращат в университетската им болница.

Цитогенетичните поне в Пловдив от 50 лв на човек, са станали по 100 лв + 25 лв консултацията за генетик (за интерпретация). Струва ми се че отдавна започна да се спекулира по тази тема.

Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #96 -: Септември 27, 2008, 17:03:18 pm »
Аз правих хромозомен анализ във Варна,който ми струваше по120 лв. на човек,а генетичните за тромбофилия изпратихме в София при Кременски,струваха ми 50 лв.Мисля,че цените горе-долу се припокриват(с малки разлики).На сайта на национална генетична лаборатория също има изложени цени.
« Последна редакция: Септември 27, 2008, 17:05:37 pm от TINI78 »

Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #97 -: Септември 27, 2008, 18:33:33 pm »
Цитогенетичното в Майчин дом ми струвашв 80 лв.,а мъжа ми прави при Стаменов-там струваше 70 лв.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #98 -: Септември 27, 2008, 19:55:42 pm »
Аз правих генетични при проф. Кременски през август и платих 50 лв. Станаха готои след 20 дни. Самоназначих си,  :oops:, но след толкова години борба мисля, че съм в правото си.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #99 -: Януари 18, 2009, 18:08:49 pm »
здравейте! кажете ми моля ви се кога най-рано могат да се направят генетични изследвания на плода? благодаря ви!!!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #100 -: Януари 18, 2009, 21:40:00 pm »
здравейте! кажете ми моля ви се кога най-рано могат да се направят генетични изследвания на плода? благодаря ви!!!
бременна ли си или искаш превантивно да направиш ПИД?
никога не отстъпвай на принципите си!