0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #40 -: Юли 26, 2007, 11:30:28 am »
Цитат
и гледа на мен вече не с добро око.
Бъди сигурна че не е така, вероятно го е изтълкувал като че му нямаш доверие, никога не би си позволил да нагруби пациент.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #41 -: Юли 26, 2007, 12:04:20 pm »
Цитат
и гледа на мен вече не с добро око.
Бъди сигурна че не е така, вероятно го е изтълкувал като че му нямаш доверие, никога не би си позволил да нагруби пациент.
Успех!

Подкрепям, евро. А може и да не е бил в насторение, уморен и така. И той е човек, все пак  :wink: Иначе лекарите по принцип са ревниви в това отношение, и не обичат като почнеш да ходиш при тях, да щъкаш при други лекари. Даже май е нормално да са такива, нали? Аз например предцених, че освен фетална при неговия лекар, ще си ходя на ФМ и при д-р Димитрова, на нея имам повече доверие и така...Честно казано, не знам дали на док му стана неприятно, но в крайна сметка ние решаваме, нали.  :D
Относно финансовата страна на въпроса, честно да ти кажа като знам колко ми струва на мен ИКСИ-то, си мисля, че не е това причината да гледа на теб негативно, но пък знае ли  човек. Не мога да твърдя нещо, което не знам. Успех и пиши какви ги вършиш, Марина!  :wink
:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #42 -: Юли 26, 2007, 12:07:47 pm »
Мерси! Дано да сте прави момичета- добре че ви има да си поплача на рамото ви ! :oops:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #43 -: Юли 26, 2007, 12:10:08 pm »
Мерси! Дано да сте прави момичета- добре че ви има да си поплача на рамото ви ! :oops:

Нали затова сме тук! Да се подкрепяме и да си помагаме!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #44 -: Юли 26, 2007, 13:20:32 pm »
Ехааааа момичета за 3 странички тема успяхте 2 пъти да се скарате!  :balk_90: Всеки сам си тълкува реакциите било то на лекари,било на други тук във форума.Въпрос на интерпретация.
Аз си записах час за д-р Димова.Има ли някакви изисквания за вода,храна и т.н. преди да ми вземат кръв?
Мадлен, 
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #45 -: Юли 26, 2007, 13:21:51 pm »
Madlen, :thankyousign:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #46 -: Юли 26, 2007, 13:48:31 pm »
Аз си записах час за д-р Димова.Има ли някакви изисквания за вода,храна и т.н. преди да ми вземат кръв?
Мадлен, 
kapka_lubov, трябва да си се нахранила добре, за да са изразени добре хромозомите, така каза докторката. За кога се записа, за този понеделник ли? Ако си отдалече и бързаш да се прибереш отиди 15-20 мин. по-рано. :D
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #47 -: Юли 26, 2007, 15:11:36 pm »
Аз си записах час за д-р Димова.Има ли някакви изисквания за вода,храна и т.н. преди да ми вземат кръв?
Мадлен, 
kapka_lubov, трябва да си се нахранила добре, за да са изразени добре хромозомите, така каза докторката. За кога се записа, за този понеделник ли? Ако си отдалече и бързаш да се прибереш отиди 15-20 мин. по-рано. :D

Ихааа,че хубаво,май досега не съм правила такива изследвания,при които е хубаво да се напапкаш преди това.  :eating:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #48 -: Юли 26, 2007, 15:15:06 pm »
Извинявай Мадлен,пропуснах - записала съм си час за септември,когато ми е и прегледа при док.С един удар два заека,както се казва  :wink:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #49 -: Юли 26, 2007, 15:27:46 pm »
Ихааа,че хубаво,май досега не съм правила такива изследвания,при които е хубаво да се напапкаш преди това.  :eating:
:lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Юли 27, 2007, 08:06:01 am от madlen »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #50 -: Юли 26, 2007, 16:23:12 pm »
Ехааааа момичета за 3 странички тема успяхте 2 пъти да се скарате!  :balk_90: Всеки сам си тълкува реакциите било то на лекари,било на други тук във форума.Въпрос на интерпретация.

Моля, да бъда извинена, за което! Момичета, желая ви успех!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #51 -: Юли 27, 2007, 10:22:56 am »

Относно финансовата страна на въпроса, честно да ти кажа като знам колко ми струва на мен ИКСИ-то, си мисля, че не е това причината да гледа на теб негативно, но пък знае ли  човек. Не мога да твърдя нещо, което не знам. Успех и пиши какви ги вършиш, Марина!  :wink[/b]:
[/quote]

Извинявай, Касси, а колко ти излезе всъщност ИКСИ-то ако не е тайна, имаше ли допълнителни манипулации и те отделно ли се плащат?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #52 -: Юли 27, 2007, 11:15:16 am »
по мое мнение всяка самоинициатива усложнява нещата, защото не всеки може да прецени какво точно да прави, ако не е лекар. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #53 -: Юли 27, 2007, 11:26:35 am »
но ме притесни неговото негативно отношение, а всъщност доста ми се иска да продължа при него. Освен това си мислех , че до някъде моите преди това манипулации ще го облекчат и ще спестят времето, което той няма, а то излезе, че доктора ми се ядоса и гледа на мен вече не с добро око.
естествено че ще има негативно отношение когато уж си му се доверила и ходиш при него а междувременно го прескачаш и си самоназначаваш манипулации и изследвания. стаменов е твърде човек за да гледа с лошо око на теб самата. ако има негативно отношение то е към глупостите които правиш зад гърба му. малко ако помислиш ще видиш че е абсолютно логична реакцията му. постави се на негово място - някой е дошъл при теб за да му свършиш работа, междувременно си прави каквото си иска зад гърба ти и очаква даже да си щастлива от факта...еми едва ли.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #54 -: Юли 27, 2007, 11:27:39 am »
по мое мнение всяка самоинициатива усложнява нещата, защото не всеки може да прецени какво точно да прави, ако не е лекар. :wink:

Доста често се случва,че ако човек не прояви инициатива, само се бави във времето, а и нещата биха могли да се усложнят.В моя случай специално-набора генетични изследвания си е един, така че предпочитам да отхвърля и тази причина за неуспешните си опити.Все пак имам вече уговорена среща с генетик,така че тази самоинициатива е "контролирана".  :D
Информацията тук ме ориентира в света на генетиката, и ще мога да проведа един хубав разговор с д-р Димова,в който ще и задам адекватни въпроси.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #55 -: Юли 27, 2007, 11:33:32 am »
именно. самоинициативата е много хубаво нещо когато е съгласувана със следящия те лекар. съвсем друго би било ако беше отишла при лекаря с "мисля да направя междувременно това и това. какво мислиш"
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #56 -: Юли 27, 2007, 11:49:33 am »
именно. самоинициативата е много хубаво нещо когато е съгласувана със следящия те лекар. съвсем друго би било ако беше отишла при лекаря с "мисля да направя междувременно това и това. какво мислиш"
това е и моята позиция, нагласям си ги, коментирам ги с лекуващия ми и едва тогава ги пускам, нямам предвид обаче полови х-ни, пкк и т.н., тях си ги пущам "сряда и петък" :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #57 -: Юли 27, 2007, 11:54:43 am »
нямам предвид обаче полови х-ни, пкк и т.н., тях си ги пущам "сряда и петък" :lol:
[/quote]

 :cool:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #58 -: Юли 27, 2007, 20:38:29 pm »
Извинявайте, ако леко съм разбунила духовете. Когато написах, че все искат прихода да хе за тяхнята болница, то бе защото имам приятел лекар, който е споделял с мен тези неща. Грешно сте ме разбрали. Аз не ги упреквам за това. Ситуацията ги принуждава докторите да се превръщат в бизнесмени. Явне съм се изразила твърде грубо.
От друга страна, тъй като ми се е налагало на 3 пъти да правя ген. изследвания, първия път го направих в Майчин дом, а втория път - във Варна. /А аз съм от Русе./ Варненската доцентка ми каза: Ами за вас е по-удобно във Варна. Защо отивате всички в София? Аз се боря за всяка хстотинка приход за НАШАТА болница!"
Грешно сте ме разбрали. Аз не ги упреквам за това.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #59 -: Юли 27, 2007, 21:30:12 pm »

Извинявай, Касси, а колко ти излезе всъщност ИКСИ-то ако не е тайна, имаше ли допълнителни манипулации и те отделно ли се плащат?

Ами не знам дали е подходящо да споделям това нещо тук, но пък в списанието излезе, така че..... ИКСИ-то ми струваше 3000лв., което включва лекарствата и процедурата! Резултата е налице и е двоен!  :D Отделно преди това правих контролни имунологични, както и проследявахме естрадиола. Нямам представа за цената, но най-много да съм платила още 200лв. за всичко. Марина, успех!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!