0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #20 -: Юли 23, 2007, 16:49:39 pm »
Цитат
Желая да опитам и ин витро на ЕЦ.
Кога най-рано мога да се запиша?


Здравейте eganeva,
можете още през есента, няма смисъл да отлагате
поздрави д-р Стаменов

С оглед на това, що не му звъннеш лично, eganeva ? :kiss:

Подкрепям! Няма да те остави за напролет. Надявам се! Късмет!

Момичета, в клиниката има специални дни, в които приемат нови пациентки. Нормално е пациентките, които вече се лекуват там, да си записват час за по-рано. Представете си, ако всички чакаха по шест месеца за час  8O
Доколкото си спомням eganeva, не е още пациент на клиника Надежда  :ask:, затова и часът й е за април. Миличка, изчакай търпеливо, заслужава си  :bighug:

И каква стана тя...  То като се записва час за първичен преглед никой не пита какво точно ще искаме и си мисля, че не е честно спрямо всички чакащи до догодина да се съветваме да се обаждаме лично на лекарите, защото една процедура изглежда като да е с предимство пред други.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #21 -: Юли 23, 2007, 17:19:34 pm »
Принцеске, какво целиш? Търсиш си повод за кавгица ли?

След като доктора е писал че за икси на ец може да си запише час за есента, на теб какъв ти е проблема? Нали правиш разлика м/у първи стъпки за ин витро и 3 неуспешни такива. След подобен горчив опит, въобще не ми пука че евентуално ще се ползвам с предимство.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #22 -: Юли 23, 2007, 17:39:10 pm »
Ехе, я, стига. Сега остава и да се скараме и по този проблем. Едва ли както казва Евро след три неуспешни процедури /не дай си боже/ примерно, се чака за час за април. Един път запознат ли е доктора с твоя проблем, правени ли са други неща в клиниката, изследвания и т.н., няма да те остави да чакаш за час за след половин година. И това е абсолютно нормално!
В случая при eganeva, самият лекар така е предценил и така е отговорил на момичето! И доктора решава коя процедура кога да направи!
Ще ти кажа за мен лично. Правих ИКСИ ноември месец, неуспешно. Поисках веднага да направя втора процедура, възможно най-скоро, и д-р Стаменов уважи моята молба и ме включи в и без това претрупания график, за да ми угоди и да не ме разочарова и така февруари забременях. Случваше се да ме приема в 21.30 часа, когато в клиниката няма никой вече, за да ме проследи напълно и да стигнем до така желания резултат.
Ще ми бъде много болно, ако се стигне до дразги по тази тема.
Поздрави: Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #23 -: Юли 23, 2007, 20:39:48 pm »
Малеееееее, как сте се загрижили за мен.
Първо успокойте страстите.
Питаха ме пациентка ли съм на д-р Стаменов, или не.
Аз още не съм, нали така?
Нормално е да си чакам реда.

Цитат:
Желая да опитам и ин витро на ЕЦ.
Кога най-рано мога да се запиша?

Здравейте eganeva,
можете още през есента, няма смисъл да отлагате
поздрави д-р Стаменов

Това ми прилича малко на покана. :lol:
2 дни след като се записах, се получи този отговор.
Евро, благодаря.


Принцеске, нищо лично, но годинките ми чукаааааааат на вратата.
За мен и 1 месец може да се окаже от значение.
Да не говорим за 8.


Каси, благодаря за инфото.
Ще ти пиша.

Айде, :bighug:   и    :balk_21: на всички.

И не се карайте.
Съжалявам, че аз станах повод за това.

Късмет на всички.


« Последна редакция: Юли 23, 2007, 20:58:56 pm от eganeva »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #24 -: Юли 23, 2007, 22:09:26 pm »
За нищо не се извинявй, и аз изтълкувах отговора на въпроса ти също като теб, дори отново те приканвам да се чуете лично, все пак имаш отговори от предишните ти процедури и док има в/у какво да стъпи. Успех мацка! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #25 -: Юли 23, 2007, 22:46:59 pm »
За нищо не се извинявй, и аз изтълкувах отговора на въпроса ти също като теб, дори отново те приканвам да се чуете лично, все пак имаш отговори от предишните ти процедури и док има в/у какво да стъпи. Успех мацка! :D


 :balk_602: Дано се чуем!

kapka_lubov, извинявам се, че се намесих в твоята тема!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #26 -: Юли 24, 2007, 13:27:18 pm »
Благодаря за пожеланието.Непременно ще пиша или в понеделник вечерта или във вторник.
Аз мисля, че е както имунологичните, защото д-ра каза да направя имунолог. и генетични изсл.,не е уточнявал, а поле като отидеш-те знаят кои точно.Като се върна от консултацията ще пиша.


Мадлен,как мина прегледа вчера при д-р Димова?
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #27 -: Юли 24, 2007, 13:31:52 pm »


kapka_lubov, извинявам се, че се намесих в твоята тема!
[/quote]
Е,моля ти се,няма за какво да се извиняваш.Потърси док и се опитай да си запишеш час по-рано.  :balk_104:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #28 -: Юли 24, 2007, 14:15:25 pm »
Момичета, ето и координатите на Университетска болница Св. Марина- Варна:
052/302 851. Това е централата. След 3-4 минути звънене ще ви вдигнат телефона и искайте да ви свържат с генетична лаборатория. След това искайте да си запишете час за такива. Във Варна болницата разговорно е наричана "Терапията", генетичната лаборатория се намира на 2ет. А стаята на доц. Ангелова е 305, вътр. тел. 225.
Успех на всички. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #29 -: Юли 25, 2007, 15:29:38 pm »

Мадлен,как мина прегледа вчера при д-р Димова?
[/quote]
Здравей kapka_lubov, извинявай, че закъснях с отговора си.
Това не беше преглед, а консултация, д-р Димова ме разпитва за родословието, ако мого така да се изразя, дали е имало проблеми със забременяването или деца с увреждания попита и за мъжа ми и каза, че по принцип се правят и на двамата ,но щом не е с лоша СГ, не е нужно.
За тези изсл. се плаща 90 лв.
Можеш да се обадиш в клиниката и да си запишеш час за изледванията.Нямя да чакаш дълго.Докторката е всеки понеделник там след 17.30 часа.
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #30 -: Юли 25, 2007, 15:40:20 pm »

Мадлен,как мина прегледа вчера при д-р Димова?
Здравей kapka_lubov, извинявай, че закъснях с отговора си.
Това не беше преглед, а консултация, д-р Димова ме разпитва за родословието, ако мого така да се изразя, дали е имало проблеми със забременяването или деца с увреждания попита и за мъжа ми и каза, че по принцип се правят и на двамата ,но щом не е с лоша СГ, не е нужно.
За тези изсл. се плаща 90 лв.
Можеш да се обадиш в клиниката и да си запишеш час за изледванията.Нямя да чакаш дълго.Докторката е всеки понеделник там след 17.30 часа.
[/quote]


Мадлен, ти в коя болница ще ги правиш тези изследвания?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #31 -: Юли 25, 2007, 15:43:18 pm »
Мадлен, благодаря ти за отговора.Доколкото разбирам, д-р Димова не е назначила изследвания на съпругът ти,поради добрата СГ. Би ли ми казала,ако знаеш,какви точно изследвания ти е пуснала?Много ще ми е полезна тази информация.За колко време ти каза,че ще са готови резултатите?  :ask:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #32 -: Юли 26, 2007, 09:32:57 am »
Часовете , които се записват при Стаменов са за септември, лично се уверих в това, единствено за лапароскопии и хистероскопии часовете са за след октомври. Но определено докторът много се ядосва, когато междувременно решиш да наваксаш с времето и си направиш някоя и друга манипулация на друго място, а не при него, без да чакаш чак до ноември, защото за много от нас годинките започват да напредват и нямяме време да чакаме - "я камилата я камиларя" както се казва. Точно вчера имах "сблъсък" с доктора по тази тема и много се притесних от реакцията му , то чак го сънувах как не иска да ме приема. Уф, че неприятно като се сетя, много ми докривя. :?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #33 -: Юли 26, 2007, 10:33:57 am »
Часовете , които се записват при Стаменов са за септември, лично се уверих в това, единствено за лапароскопии и хистероскопии часовете са за след октомври. Но определено докторът много се ядосва, когато междувременно решиш да наваксаш с времето и си направиш някоя и друга манипулация на друго място, а не при него, без да чакаш чак до ноември, защото за много от нас годинките започват да напредват и нямяме време да чакаме - "я камилата я камиларя" както се казва. Точно вчера имах "сблъсък" с доктора по тази тема и много се притесних от реакцията му , то чак го сънувах как не иска да ме приема. Уф, че неприятно като се сетя, много ми докривя. :?

Марина, те всички доктори са така - много ни се сърдят, ако междувременно отидем някъде другаде. Все искат прихода да бъде именно за тяхната болница и да не ни изпуснат като клиенти и като пациенти. Няма какво да се ядосва д-р Стаменов, при положение, че при него графикът е пълен. Че нека "да има хляб" и за другите доктори! :wink:
Как ли ще реагира, ако знае, че присъства в кошмарите ти? А той от коя болница е?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #34 -: Юли 26, 2007, 10:43:10 am »
Часовете , които се записват при Стаменов са за септември, лично се уверих в това, единствено за лапароскопии и хистероскопии часовете са за след октомври. Но определено докторът много се ядосва, когато междувременно решиш да наваксаш с времето и си направиш някоя и друга манипулация на друго място, а не при него, без да чакаш чак до ноември, защото за много от нас годинките започват да напредват и нямяме време да чакаме - "я камилата я камиларя" както се казва. Точно вчера имах "сблъсък" с доктора по тази тема и много се притесних от реакцията му , то чак го сънувах как не иска да ме приема. Уф, че неприятно като се сетя, много ми докривя. :?

Марина, те всички доктори са така - много ни се сърдят, ако междувременно отидем някъде другаде. Все искат прихода да бъде именно за тяхната болница и да не ни изпуснат като клиенти и като пациенти. Няма какво да се ядосва д-р Стаменов, при положение, че при него графикът е пълен. Че нека "да има хляб" и за другите доктори! :wink:
Как ли ще реагира, ако знае, че присъства в кошмарите ти? А той от коя болница е?

Много Ви моля да се въздържате от такива обидни коментари!
Всеки доктор прави план за лечение и всяко вмешателство, което не е съгласувано с него може да доведе до сериозни проблеми! Мислете трезво! Ако нямате доверие на доктора, сменето го! Но веднъж намерили правилният доктор, оставете го да работи за Вас.


« Последна редакция: Юли 26, 2007, 11:02:07 am от jazzybaby »

lb2f
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #35 -: Юли 26, 2007, 10:52:25 am »
Джази,  :balk_103:
Аз бих се срамувала на ваше място, девойки! От глупостите които пишете. Но това си е ваш проблем. Желая ви да намерите верния доктор, който да не присъства в кошмарите ви! Успех от сърце!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #36 -: Юли 26, 2007, 11:07:55 am »
Касси , не разбрах от кое да се срамувам и кое окачествяваш като глупост...
Разбирам за правилно само ако сме започнали да правим нещо с доктора иначе не го разбирам, още повече че времето ни притиска. Разбирам само това, че иска да е наясно с нещата, но той пак ще стане наясно при добро желание. В крайна сметка и ние като пациенти би трябвало да имаме право на избор и решения.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #37 -: Юли 26, 2007, 11:12:14 am »
В крайна сметка и ние като пациенти би трябвало да имаме право на избор и решения.

Това казвам! И въобще не ми е до заяждане, Маринка! Просто ми става болно... особено от следното "все искат прихода да бъде за тяхната болница", защото в този конкретен случай не вярвам да е така. Но както и да е....извинявам се за намесата. Успех и на двете!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #38 -: Юли 26, 2007, 11:14:47 am »
Мадлен, благодаря ти за отговора.Доколкото разбирам, д-р Димова не е назначила изследвания на съпругът ти,поради добрата СГ. Би ли ми казала,ако знаеш,какви точно изследвания ти е пуснала?За колко време ти каза,че ще са готови резултатите?  :ask:

Изследванията бяха само за мен, те явно са пакет,ще са готови третият следващ понеделник(след три седмици).
Milena, изследванията ми бяха назначени от д-р Стаменов, правих ги в същата клиника.
Re: Самоинициативни генетични изследвания
« Отговор #39 -: Юли 26, 2007, 11:22:09 am »
Мила Касси и на мен също не ми се вярва да е така, но не изключвам тази възможност, защото е твърде вероятно, ако да речем разполага с доста съвременна апаратура и нови технологии, консумативи, а всички знаем , че те струват скъпо и в този случей дори и човекът да не е такъв му се налага да мисли за изплащането на всичко това. Разбира се аз и нямям нищо против - всяко нещо си има цената и ако искаш високо качество си плащаш , но ме притесни неговото негативно отношение, а всъщност доста ми се иска да продължа при него. Освен това си мислех , че до някъде моите преди това манипулации ще го облекчат и ще спестят времето, което той няма, а то излезе, че доктора ми се ядоса и гледа на мен вече не с добро око.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание