0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Фуси, не прекаляваш хич даже. Не ми го побира ума после тези хора как ще погледнат детето си, ще му кажат ли за колко са го купили. И как имало по-хубав модел, ма по скъп :x Аз си знам, че простотията по хората ходи, но все пак ми е странно, че не са се посвенили да зададат такъв въпрос на такова място.

Setakap, мен майка ми на времето все ме проклетисваше "Да ти се паднат поне 2 такива, същите злояди като теб". Явно и на теб ти се връща така :) Ама много е готина тая Дара бе, пу-пу.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Стефи, ще ги метам през прозореца! :lol:

Сутринта Матей направо ми скъса нервичките - нон-стоп мрънка! Ужас, дали защото стана по-рано или нова порция зъби идват, незнам! :fighting:
Матей - 1.04.2006 г
Привет момичета :)
Лека седмица на всички, приятно пътуване и изкарване на всички летовници.
Аз както се сещате съм точно в периода, не знам на кой свят съм и кога е ден и нощ :D
Иска ми се да изчета всичко ама май няма да ми се отвори парашута :D
Нашето хранене е цял рутуал, пзрво цици, после се доя като крава с помпата и накрая ХА, е няма кърма достатъчно и това си е, Пия чай като смок, малцива бира, ям доста, държа я нашата хубавица на цица /тя междувременно  много бързо заспива там/ е и на челна стойка да застан, едва ли ще помогне, с помпата издърпвам най-много 30на гр и от двете цици. Ми не мога да мъча детето си като го държа с дни гладно, то реве, затова започнахме да дохранваме и ламята всичко си изяйда, и кърмата и АМа
Момичета имаше някакъв линк за това по колко грама трябва да яде бебето. Нека ми го хвърли някой ако си спонмя къде е, че нямам време да търся.
И още един въпрос. Имал ли е някой такъв нощен терорист :D През деня е доста спокойна нашата г-ца, доста спи, обаче през нощта..... разказва ни игрите, през 10 мин се буди и реве, нямам идея кво иска :D. Даже и като е нахранена пак.
И май коликите вече ни почнаха, Симпекс взех от аптеката. Някакви пропоръки за нещо ефикасно срещу тях?

Хайде и аз поредната новоизлщпена ви затрупах с въпроси, вече обсъждани, ама като нямам време да ровя :D
Поздрави и Благодаря ви

*
Добре дошла отново майче :lol:
Ядки яж за кърмата - така знам аз
В очакване ....
През деня е доста спокойна нашата г-ца, доста спи, обаче през нощта..... разказва ни игрите, през 10 мин се буди и реве, нямам идея кво иска :D. Даже и като е нахранена пак.
И май коликите вече ни почнаха, Симпекс взех от аптеката. Някакви пропоръки за нещо ефикасно срещу тях?

Мдааа на колики прилича... Цяр за коликите нямаше за нас! Въоръжи се с търпение! Помагаше ни поза самолетче - едната ръка между крачетата с длан на коремчето, а другата под мишниците. Това естественно успокоява за кратко. Изпробвах всички капки, топлех с ел. възглавничка(леко загрята, между нея и коремчето слагах пелена), изпръцквах, абе каквото се сетиш... Дано не продължат дълго!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
За коликите - чай от анасон: 1 ч.л. в 500 мл гореща вода, чакаш 30 мин да изстине, прецеждаш и после даваш вместо водичка. При нас облекчаваше умерено. Останалото го изпиваш ти - има лактогонно действие.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Колко сте големи?  И как разбра, че нямаш кърма? Колко трябва да яде бебето - ами ако е на кърма, колкото иска, ако е на АМ, то си пише на кутията! Различно е!

За колики ние пиехме Хамомила! Но това с нощното неспане си е традиция при някои бебета - просто бъркат ноща и деня и не са наясно кога да спят и кога не! Сори!
Матей - 1.04.2006 г
Фуси, то такива хора винаги ще има, но горките деца... Нямам коментар, просто.
Албена, добре дошла! За увеличаване на кърмата, трябва много да си почиваш. Аз имах терористка, но дневна. По цял ден ревеше и спеше само по 15 минути. Нощем, слава Богу спеше. При нас облекчаваше по-леките колики сешуара -хем й затопля коремчето, хем се унася от звука. При най-тежките нищо не помагаше. В началото ни помагаха малко и капките бебинос. Ще те успокоя като ти кажа, че коликите ще спрат изведнъж -при нас стана точно на 2 месеца и 8 дни и след това настъпи прекрасен период и вече имах най-спокойното и усмихнато бебе на света. Кураж и търпение.
Ние заминаваме на почивка утре, така че една седмица няма да ни чувате и виждате. Дано Мия да се държи добре и да не ни мъчат много зъби, че последните 2 седмици, направо е нетърпима.
Хайде доскоро :D.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бени, кърмачетата, които са само на адаптирано мляко, почват с по 20-30 мл на хранене първия ден, всеки ден се увеличава с по 10 мл, докато се стигне до 100 мл на хранене и така се кара до края на първия месец. след това важи формулата - на едно хранене се дава толкова милилитри, колкото е цифрата на месеца, с единица отпред и нула отзад :) демек - на 3 месеца пие по 130 милилитра.

при тези на кърма е трудно да се прецени.

не съм съгласна с Вени, че трябва да се чете от кутията с АМ - там пише абсурдно големи количества. ако ги спазвахме, щяхме да отглеждаме сумо-борци.

новородените бебета често плачат, попаднали са на ужасно място - белия свят - и още не могат да се адаптират...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Aaa, Джаме- Стефания нали я дохранвах от 20-я ден до към 3 месец, предимно вечер след баня- ми на 2 месеца ми ядеше 170 мл башка т'ва че е сукала и от двете гърди. Но ето че дойде и един прекрасен момент, в който кърмачето ми реши, че  мамината цица е достатъчна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Мини, това, че Стефани е изяждала по толкова, не означава, че си постъпвала правилно. 170+още неизвестно колко на едно ядене при двумесечно... това е ужасно много.
формулата, която описвам, дават всички наши педиатри. по тази формула хранеха и бебетата в родилното и в неонатологията.
някои бебета са лакоми и плюскат до повръщане - това не значи, че трябва да ги претъпкваме. разширени стомахчета, мастни депа, диабети, ала-бала...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Не Джам, не искам да давам лош пример- просто исках да уточня, че след такива количества моето дете изглеждаше "щастливо" и заспиваше спокойно- което за мен е много по-важно от всякакви таблици. Това въобще не означава да набумкате децата си със 170 мл- Стефания явно е била във силен период тогава.  :wink: Идеята ми е- нека се подхожда индивидуално към всяко дете, плюс това както всички тук знаем детето не яде еднакво през целия ден наприер, пък какво остава всички деца да ядат по еднакъв начин.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Е Джаме, ти ме разби..............
Вечерното мляко на Николата 210 мл много ли е? Това е 4тото му последно хранене
Аре, думай мой хранителен гуру такъв... :x

Мини,
Цитат
детето не яде еднакво през целия ден например
яде, яде... наш Никола ако го оставиш, няма да спира въобще да си губи времето с игри, разходки и други глупости. А като приключи яденето, ако знаеш какви сълзи почва да рониииии
« Последна редакция: Юли 12, 2007, 17:54:49 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Споко ве, за Никола 210 е супер, тя Десислава от 2-3 вечери яде по 190-200 гр. :) като имаш предвид, че тя е от ящните, но мляко никога не е изяждала големи количества.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Е Джаме, ти ме разби..............
Вечерното мляко на Николата 210 мл много ли е? Това е 4тото му последно хранене
Аре, думай мой хранителен гуру такъв... :x

красавице, вземи си калкулатора. левенто чедо Никола е на 12 месеца и половина. по моята формула колко иде? даже си недояжда чедето, щото му се полагат 220 мл по схемата  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ами аз таковата, по кутията се водя - там си пише 210 и туй то  :oops:
След днешните новини ще му отпускам по още 10 мл. Имаш една черпня от него  :lol:
В очакване ....
Само черпнята да не е от неговото мляко, щот' пак ще го разплачете пиратчето :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Момичета, Лейди току що ми звънна- още няма радостна новина.лежи и пъшка на 8 ет в Майчин дом и чака юнака да реши да излиза.Като изключим жегата, каза че е добре и е попаднава на страхотна компания в стаята.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Е, добре де, забравих да напиша, че трябва да се чете по таблицана, ама за предната възрастова група! :?

Ей, дойде ли време за Лейди? Стискам палци!
« Последна редакция: Юли 13, 2007, 12:26:03 pm от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*
успех на лейдито, дано всичко мине по вода :crossfingers: yahoo_17

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда