0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Добре дошла на новата седмица от нас със Стефи.
Уйкенда ще пътуваме с преспиване в Малко Търново- свекър ми е от там и за първи път Стефи ще спи на друго място- дано й понесе добре.
Иначе нещо напоследък много повръщаше- за сега уж нищо притеснително. Живот и здраве след 2-3 седмици започваме да се захранваме и ще почвам да ви тормозя  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Весела и не много гореща седмица на всички!
И ние след 2-3 седмици започваме захранването, сега съм в трескаво четене и образоване ( сърдечно благодаря на всички ви, че сте споделили толкова много информация), имам чувството, че скоро ще съм подготвена за нов държавен изпит :D
*
Лека и успешна седмица и от мен.
Аз рядко пиша вечюе, защото започнах работа. Надниквам от времем на време, но не успявам да следя всички новости.
Александър навърши годинка. Още не ходи, но прави геройски оптити.
На захранващите мами желая кураж. Спомням и мен какви трески ме тресяха преди да захраня. :oops: :) :lol:
*
Страхотно, толкова се радвам за теб! Но най-хубавото ти предстои, аз съм вече в 32-ра седмица и да чувствам човечето с всичките му подскоци и подритвания. Велико изживяване! Мъките си струват момичета, само вяра трябва и мъъъъъъничко късмет!!!! :goodluck:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Izvinete,ne6to ne natisnah kato horata, gornia posting e kam White v druga tema :oops:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Здравейте и от нас. Хубава седмица на всички и само приятни емоции на пътешествениците. Успех със захранването на мъниците!

Вчера отидох за час до мола и като се прибрах, си намерих детето подстригано от тати първи номер с машинката. Много е сладък, имам си вече 2 абсолютно еднакви кратунки у нас, в различни размери :). Запазихме първите руси букли в бебешкия албум. Вече е доста стабилен, макар и да не ходи още съвсем сам, но явно скоро ще се престраши. От 2-3 дни си ползва и walker-a по предназначение, преди се фокусираше върху изучаване и облизване на ходовата част. На всяка въпросителна интонация отговаря с "Не", така че се забавляваме да го питаме разни неща. Спомням си, че Вени имаха същия епизод, ама с "Да".
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Хайде и от нас весела и щастлива седмица на всички.  :)

Ние вече имаме нарастнал апетит, но май само към АМ  8O. Странен е моят синковец, ама здраве да е.
Имам и едно въпросче, към майките на по големите дечица. Тони вече лази и стои прав в кошарата, като ясно ми показва, че иска да излезе от нея. Ясно е че от тук нататък, няма да имам и секунда спокойствие  :wink:, обаче искам да знам, вие какво правите, как свършвате домакинската работа, как се приготвяте за разходка, абе въобще как се справяте?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Перде моята лудетина още не стой права но мерака за ходене е ужасно голям. Направо в чудо съм се видяла. А как се приготвяме просто не питай.
1 варянт: Оставям я в леглото и през полвин минута тичам и и махам краката който с кеф си виси от решетката. Стягам багажа за излизане за около полвин час.
2 варянт: Оставям я в количката и докато събера багажа ни чуват през девет планини в десета. Иначе тук става за около 15 минути.
3 варянт: Монито ми виси като паяк на врата или в кенгурото и този варянт е тихичък, но докато стигнем до входната врата и аз вече нямам сили да продължа.
4 варянт: Оставям я на баща и да се хапят, скубят, щипат , пищят и след 5 минути баща и събира багажа а аз държа щерката.
Та така общо взето, с кеф да излезеш.
А за домакинска работа чакаме таткото или вечер когато малката спи. И ако с растежа става по зле просто....
Не ми обръщайте внимание днес не ми е ден.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Наде, аз си приготвям всичко от вечерта след като Деси заспи, даже и заготовката за попарата правя, само сиренето слагам сутринта и заливам с чая :)
Но Деси сутрин има един период от 30-40 мин. в които си седи, лази си, дърпа цветята и тем подобни забавления, но не иска внимание, така че насмогвам да досъбера багажа за навън :wink:
Хубавото при нея е, че не реве като не й обръщаме внимание, но мноооого крещи и ако успея да издържа 2-3 мин. пак е добре, бая работа се отхвърля :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
мармот, защо подстригахте детето? съображения некакви или просто таткото искаше да засили приликата? ;)

Перде, когато искаш да свършиш нещо - слагаш го в кошарата или в стола за хранене. всяко дете си има табиети и пинизи, така че няма смисъл да изпадам в подробности. за 5 минути приготовления, все ще поседи сам и арестуван. нали и до тоалетна трябва да ходиш, все пак...

колкото до сериозна домакинска работа - върша я когато той спи или вечер, когато се върне баща му. или отлагам за уикенда, който при нас вместо време за почивка, а време за яростно бъхтане и бачкане.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Здравейте.
Перде, когато искам да свърша нещо оставям Мия или на земята, или в проходилката, или в леглото. Тя не лази, така че нямам проблем да я оставя на земята. Е, намирам я понякога на другия край на стаята, но не е страшно. За разходка я слагам в количката -тя обича да си седи в новата количка. Сериозна домакинска работа -ох, болна тема, не ми остава време за такава. Аз нали ходя и на работа, та готвя когато Мия заспи, а тя вече заспива късно към 10 вечерта, пране основно в събота и неделя, чистене в промеждутъците когато баща й се занимава с нея или пак в събота и неделя по време на следобедния сън.
<br />[link=http:
*
А така, я сега аз да си задам въпросите, дето ме мъчат от известно време насам  :oops:

1. Николата още не ходи сам. Пуска се и стои прав без опора от време на време. Марширува ентусиазирано през цялото време, но трябва някой да го държи за едната ръчичка. Да се притеснявам ли?

2. Казва айде напълно осъзнато, но мама, тати, баба не съм сигурна, че ги свързва с конкретните личности  :lol:. Иначе не млъква през цялото време  ама отделни срички. Ся, не искам да държи речи, ама да се притеснявам ли?

Иначе, виждам, че почва да вдява все повече неща - реди едни кубчета, слага си сам черните ми очила, нанизва едни рингчета върху пръчка и пр.
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Да се притеснявам ли?

о, да, Фуси - притеснявай се. особено, ако имаш излишно време - притеснявай се на воля. :P
сериозно - защо реши, че когато едногодишното ти дете ходи с подкрепа, това е за притеснение? децата прохождат обикновено в периода 12-15 месеца, пише го у сички книги. рядко прохождат по-рано.

за бърборенето - и Мартин казва най-вече "айде". явно всички с това почват. притеснявай се и там :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Добре де, аз само питам да се ли или да не се... :oops:

Кат се възпаля по някой друг въпрос пак ще питам
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
за какво са приятелите, ако не да ти ливнат една кофа ладна вода на възпалението...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
1. Николата още не ходи сам. Пуска се и стои прав без опора от време на време. Марширува ентусиазирано през цялото време, но трябва някой да го държи за едната ръчичка. Да се притеснявам ли?

2. Казва айде напълно осъзнато, но мама, тати, баба не съм сигурна, че ги свързва с конкретните личности  :lol:. Иначе не млъква през цялото време  ама отделни срички. Ся, не искам да държи речи, ама да се притеснявам ли?

Иначе, виждам, че почва да вдява все повече неща - реди едни кубчета, слага си сам черните ми очила, нанизва едни рингчета върху пръчка и пр.


И сега, какво, да не отложите есенния колеж за догодина. Как ще смогнете с абсолвентската вечер преди 10 г. :lol:
Аз съм проходила на 10 месеца в далечната 77 г. и съм била цяло чудо. Тогава до 1.5 г. почти никое дете не е практикувало този спорт.
Фуси, нямаш никакво място за притеснение. Никола е нормално дете (това само от лекарска гледна точка, иначе е неповторим) и няма да усетиш, кога е порастнал по-висок от баща си.
Наслаждавай се на всяка несъзнателна крачка и всяко одрано коляно.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

Фуси, нямаш никакво място за притеснение. Никола е нормално дете (това само от лекарска гледна точка, иначе е неповторим) и няма да усетиш, кога е порастнал по-висок от баща си.
Наслаждавай се на всяка несъзнателна крачка и всяко одрано коляно.


по-хубаво не може да се каже :wink:

ама ти пак си се притеснявай, щот инак ще ти е скучно :lol: :wink:
*
И сега, какво, да не отложите есенния колеж за догодина. Как ще смогнете с абсолвентската вечер преди 10 г. :lol:

Питаш ли ме??  :lol: Много съм луда аз, мноооого! Даже сериозно се бях размислила, че на Николата ще му е много трудно в у-ще, щото за 2006 година е отбелязан бейби бум и като кандидатства след 7ми клас ще има голяма конкуренция...
Обаче пък Стефуто ме успокои, че нашите деца така и така са си най-умните, та повод за тревога нямало  :lol: :lol:
В очакване ....
*
някой нещо да знае за нащо Лейди.днес я няма никъде.дали е станала пък мама  :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Фуси, ти ако се притесняваш, за мен какво ще остане?! Мия е на година и 2 месеца и още ходи само като я държим и за двете ръце. Ако пусна едната се закотвя на място и почва да мрънка от страх. И при нас основната дума е "айде". Има и разни срички, които обаче ги казва поведнъж, та докато осъзная какво е казала, то свършило вече... :D Казват, че няма непроходило дете. Така, че спокойно.
<br />[link=http:
А, после ще има да въздишаме по спокойните времена, когато още не ходеха... Брей, за конкуренцията в 7 клас не се бях сетила, ама дай преди това да влезем в детска градина, пък ще му мислим :)

Jam,
Подстригахме го основно, щот' му беше вече супер безформена прическата, то все някога трябва да стане. Има и разни теории, че така се сгъстявала косата, ма не бих ги ошмулила само заради това. Мен обаче са ме стригали точно по тази причина - имам снимка на 5 години, гологлава, как бъркам лютеницата на баба, понеже от мен не може да падне косъм в тавата :)

Къщна работа - и аз ходя на работа вече, та имам 3 сценария:
1. След като го приспим в 22ч, се почва миене на под, чинии, бебешки съдинки, бурканчета за кухнята, заготовка за сутрешната попара, приготвяне на белени и нарязани плодчета, приготвяне на чантата за количката и дрехите за другия ден, бележка на леличката кога какво да ядат + др. инструкции. Евентуално, и готвене, но сега сме на кухня, та не готвя често. Обичайно караме по тази схема.
2. След работа тати го разхожда в парка от 6 до 8, аз върша гореупоменатите неща у дома, лягаме си в 10, заедно с мъника.
3. Ако съм била супер изтощена и не съм успяла със сценарий 1, сутрин ставам в 6, имам 1 час преди да изгрее слънцето от кошарата, съкратена процедура по горните точки.

Останалото време къщата е на вили и мотовили, важното е само да е приемливо безопасно и чисто. Преди излизане или го оставям на пода да друска дупе пред активната гимнастика (много й се радва и си танцува сам 5-6 мин), или ако е нервен, го слагам в кошарата и гледам да съм бърза като светкавица, щото се почва един обиден рев и тръшкане...
« Последна редакция: Юли 10, 2007, 16:10:24 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
някой нещо да знае за нащо Лейди.днес я няма никъде.дали е станала пък мама  :lol:
Ми то й е време вече :D
*
Здравейте и лека седмичка и от нас  :D.
Относно домакинската работа - върШа я на етапи (всеки ден по малко) във времето, когато детето спи. Не си давам много zор, все пак имам само 2 ръце.

Сега искам да попитам дали ви пиЩят (или са го правили като по-малки) децата? Мелани като zапочне да пиЩи и не zнам какво да я правя. Не винаги иска неЩо по тоzи начин. Понякога се е zаиграла с неЩо и между другото zапочва с пиЩенето... Та въпросът ми е това временно ли е или да свиквам?
Благодаря.
*
Свиквай, свиквай  :lol: :lol:
Никола откак си чу мощния бас-баритон, ежеминутно го изпробва. Според мен викатне само когато искат нещо, това просто си е начин на комуникация.
Вчера например в градинката,дно по-голямо момченце (около 2г) се доближи до Никола, зараглеждаха се, очевидно се харесаха и по едно време, момченцето нададе такъв крясък, че нашия човек просто седна от изумление. Не беше писък на гняв или страх, напротив - просто му се радваше, ама нашето лъвско сърце не издържа и рукнаха едни сълзиииии ... да не ви разправям
В очакване ....
А, за викането питай СтефиЗ, нейната Деси е абсолютна шампионка в тази дисциплина. Че даже вече е научила на същите номера и приятелките, с които я разхождат  :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Ох, голям майтап с тая Фуси! Мати на една година беше толкова проходил, колкото Никола е сега, проходи на година и две! За говорене извън бебешорските, чисто Матенски бращолевения и дума не може да става! Всичко е тути, тати и туту! Понякога деде!

Наде, пускай детето от затвора и не се бой - не е толкова страшно! Обикаля, отваря чекмеджета и шкафове, ти викаш не, той пак и така! Домакинстване - по друго време! Но ако имаш късмет да се заиграва и за това ще имаш време!
Матей - 1.04.2006 г
*
Благодаря ви, успокоихте ме zа викането. Сега остава да чакам комШиите да викнат полиция, че малтретирам детето си   :? ...

Вчера например в градинката,дно по-голямо момченце (около 2г) се доближи до Никола, зараглеждаха се, очевидно се харесаха и по едно време, момченцето нададе такъв крясък, че нашия човек просто седна от изумление. Не беше писък на гняв или страх, напротив - просто му се радваше, ама нашето лъвско сърце не издържа и рукнаха едни сълзиииии ... да не ви разправям
  :lol: :lol: :lol:
И Мия отскоро е усвоила пищенето, но тя го прави когато се радва много на нещо. Деси на Стефи3, наистина е шампион. Веднъж като се видяхме и тя така изрази радостта си, че Мия се уплаши и се разплака.
<br />[link=http:
*
Ох, смешно ви е на вас, а мен питате ли ме :lol: крещи от 4 месечна и няма намерение да се отказва.
Мешко, а Криско на Ман ако знаеш как жално плаче като му се разкрещи Десислава, уш мъж, а ти искаш Мия да не плаче :?
При нас купона е пълен. вече от легнало положение се изправяме до право в кушарата и така до изнемога, изправя се и в количката, за мой ужас, а днес за малко да си извади окото с чадъра, който беше сгънат и скрит надолу, как го измъкна незнам ... не сте виждали таково чудо, разглобява си и активната гимнастика и започва да дъвче крака, като я сглобя упражнението се повтаря. Айде ако някой още си мисли, че момиченцата са по-кротки и се гледат по-лесно ще му дам Деси за 2 часа :lol:
*
Ох, смешно ви е на вас, а мен питате ли ме :lol: крещи от 4 месечна и няма намерение да се отказва.

Хм това трябва да се види  :) и да се прецени на кой да се даде "шампионска купа за пищене"  :D
Наш Тони откакто разбра, че притежава пищящ глас, много се забавлява да вика.
Забелязвам, че понякога пищи и от спазми преди изхождане, но общо взето по този начин изразяваме мнение и емоция. Иначе плачем и ние, щом чуем някой друг да пищи, ако е и по гръмогласен много му се ядосва  :x
Мда купих проходилка, но за мой ужас, още на втория ден той започна да виси от нея и да се набира. Обикновено децата се учат да ходят с това приспособление и неискат да излязат от него, но моето чудо лудо е точно на обратно. Има ли нещо за което да се хване, веднага го сграбчваме и се набираме.
Да ви се похваля, вчера за сефте изядохме ЦЯЛО БУРКАНЧЕ 190 ГР. броколи с пуйка на Bebivita, сега ни предстои обяд да видим. (пу пу пу)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
абе тая Десислава, май всички бебета на Зачатие е уплашила вече, ей...  :lol: креслата му с кресла, да не я правим оперна певица, а?

Таня, нашият маймун също крещи адски силно понякога - налага се да си запушвам ушите чак и не се чуваме един друг с мъжа ми, но поне не го прави редовно...

Перде, айде честито! искам да отбележа, че пюрето от броколи с пуешко на Бебивита явно е доста добро, защото и на Мартин му е сред фаворитите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Брех да му се ненавиди пак омотахме  :) цяло бурканче от 190 гр., тиквички с царевица + 60 АМ., май днес голям глад ни гони... което е страхоооооооооотно за очите и душата ми. Явно Тони ще яде само от пюретата на Bebivita, Hipp, Semper, Gerber, а те верно са си хубави, щом на мен ми храсват. :), пък и други марки несмея да изпровам вече.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица дойде, нека щастие ни донесе 09.07
« Отговор #32 -: Юли 11, 2007, 16:57:45 pm »
абе тая Десислава, май всички бебета на Зачатие е уплашила вече, ей...  :lol: креслата му с кресла, да не я правим оперна певица, а?


Абе незнам каква ще я правим ама над нас живее небезизвестния оперен певец Калуди Калудев (незнам дали така се пише) та тя горката от как се е родила слуша оперно пеене на живо :lol:
« Последна редакция: Юли 11, 2007, 17:16:09 pm от StefiZ »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
а, ясно що крещи тогаз :)
Стефи, Калуди се казва човекът :) хубаво пее...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Като чета как обяснявате zа Деси на StefiZ, май наистина Ще е доста гласовита, ама тя поне си има "оправдание" (оперният певец). А при нас кротки и тихи комШии, а и аz съм пяла само в градския хор...
На Тони най-накрая му се оправи апетита. Все така да е  :wink:.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
И Моника пищи. Когато се сърди, когато се радва. Явно това си е период и ще чакам с удоволствие да отмине. Сутрин малката става и аз с нея. Мъж ми е след нощна примерно, но малката това изобщо не я интересува. Пищи и крещи и бори една кукла която е колкото нея. Чудя се къде да я дяна за да го оставим да поспи малко. Не върви в 7:30 да хукнем по градинките  :D Милия опитва се, но най-много след 1час е станал. Няма милост към баща си :lol:. И като я гушне и я пита защо пищи и не го оставя да спи, почва още по силно да крещи и да го скубе, щипе, хапе и дърпа за ушите. Направо жал ми става. Той милия търпи геройски какво да я прави :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Слава богу и двете ми деца не са пищели - нямаше да ги издържа!
Матей - 1.04.2006 г
*
Слава богу и двете ми деца не са пищели - нямаше да ги издържа!

а какво щеше да направиш? :wink:
*
Знам, че е тъпо да се дразня, наистина съзнавам че прекалявам...
Предварително казвам, че аз явно не съм познала до дъно болката от това да нямаш дете...

ама това вече ми минава всякакви граници:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=206251.0
В очакване ....
Весела седмичка и от нас!

Фусиии такива винаги ще има, но борбата с тях не бива да спира. Що за отношение! Все едно агне за Гергьов ден ще търсят... :balk_149:

Перденце, радвам се, че проядохте! Дара от един месец е захранена и в началото хапваше добре. Сега, обаче пак започна да се магарясва. Млякото отказва тотално, каша хапва с триста зора. Единственно пюретата яде, но има дни, в които и тях отказва. Даже я записах на кухня, защото има разнообразие и готвят вкусно, ама пак се назлъндисва. Побеля ми косата съвсем! Ама сигурно има да ми се връща - аз бях злояда до пубертета  8O
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Фуси, не прекаляваш хич даже. Не ми го побира ума после тези хора как ще погледнат детето си, ще му кажат ли за колко са го купили. И как имало по-хубав модел, ма по скъп :x Аз си знам, че простотията по хората ходи, но все пак ми е странно, че не са се посвенили да зададат такъв въпрос на такова място.

Setakap, мен майка ми на времето все ме проклетисваше "Да ти се паднат поне 2 такива, същите злояди като теб". Явно и на теб ти се връща така :) Ама много е готина тая Дара бе, пу-пу.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Стефи, ще ги метам през прозореца! :lol:

Сутринта Матей направо ми скъса нервичките - нон-стоп мрънка! Ужас, дали защото стана по-рано или нова порция зъби идват, незнам! :fighting:
Матей - 1.04.2006 г
Привет момичета :)
Лека седмица на всички, приятно пътуване и изкарване на всички летовници.
Аз както се сещате съм точно в периода, не знам на кой свят съм и кога е ден и нощ :D
Иска ми се да изчета всичко ама май няма да ми се отвори парашута :D
Нашето хранене е цял рутуал, пзрво цици, после се доя като крава с помпата и накрая ХА, е няма кърма достатъчно и това си е, Пия чай като смок, малцива бира, ям доста, държа я нашата хубавица на цица /тя междувременно  много бързо заспива там/ е и на челна стойка да застан, едва ли ще помогне, с помпата издърпвам най-много 30на гр и от двете цици. Ми не мога да мъча детето си като го държа с дни гладно, то реве, затова започнахме да дохранваме и ламята всичко си изяйда, и кърмата и АМа
Момичета имаше някакъв линк за това по колко грама трябва да яде бебето. Нека ми го хвърли някой ако си спонмя къде е, че нямам време да търся.
И още един въпрос. Имал ли е някой такъв нощен терорист :D През деня е доста спокойна нашата г-ца, доста спи, обаче през нощта..... разказва ни игрите, през 10 мин се буди и реве, нямам идея кво иска :D. Даже и като е нахранена пак.
И май коликите вече ни почнаха, Симпекс взех от аптеката. Някакви пропоръки за нещо ефикасно срещу тях?

Хайде и аз поредната новоизлщпена ви затрупах с въпроси, вече обсъждани, ама като нямам време да ровя :D
Поздрави и Благодаря ви

*
Добре дошла отново майче :lol:
Ядки яж за кърмата - така знам аз
В очакване ....
През деня е доста спокойна нашата г-ца, доста спи, обаче през нощта..... разказва ни игрите, през 10 мин се буди и реве, нямам идея кво иска :D. Даже и като е нахранена пак.
И май коликите вече ни почнаха, Симпекс взех от аптеката. Някакви пропоръки за нещо ефикасно срещу тях?

Мдааа на колики прилича... Цяр за коликите нямаше за нас! Въоръжи се с търпение! Помагаше ни поза самолетче - едната ръка между крачетата с длан на коремчето, а другата под мишниците. Това естественно успокоява за кратко. Изпробвах всички капки, топлех с ел. възглавничка(леко загрята, между нея и коремчето слагах пелена), изпръцквах, абе каквото се сетиш... Дано не продължат дълго!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
За коликите - чай от анасон: 1 ч.л. в 500 мл гореща вода, чакаш 30 мин да изстине, прецеждаш и после даваш вместо водичка. При нас облекчаваше умерено. Останалото го изпиваш ти - има лактогонно действие.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Колко сте големи?  И как разбра, че нямаш кърма? Колко трябва да яде бебето - ами ако е на кърма, колкото иска, ако е на АМ, то си пише на кутията! Различно е!

За колики ние пиехме Хамомила! Но това с нощното неспане си е традиция при някои бебета - просто бъркат ноща и деня и не са наясно кога да спят и кога не! Сори!
Матей - 1.04.2006 г
Фуси, то такива хора винаги ще има, но горките деца... Нямам коментар, просто.
Албена, добре дошла! За увеличаване на кърмата, трябва много да си почиваш. Аз имах терористка, но дневна. По цял ден ревеше и спеше само по 15 минути. Нощем, слава Богу спеше. При нас облекчаваше по-леките колики сешуара -хем й затопля коремчето, хем се унася от звука. При най-тежките нищо не помагаше. В началото ни помагаха малко и капките бебинос. Ще те успокоя като ти кажа, че коликите ще спрат изведнъж -при нас стана точно на 2 месеца и 8 дни и след това настъпи прекрасен период и вече имах най-спокойното и усмихнато бебе на света. Кураж и търпение.
Ние заминаваме на почивка утре, така че една седмица няма да ни чувате и виждате. Дано Мия да се държи добре и да не ни мъчат много зъби, че последните 2 седмици, направо е нетърпима.
Хайде доскоро :D.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бени, кърмачетата, които са само на адаптирано мляко, почват с по 20-30 мл на хранене първия ден, всеки ден се увеличава с по 10 мл, докато се стигне до 100 мл на хранене и така се кара до края на първия месец. след това важи формулата - на едно хранене се дава толкова милилитри, колкото е цифрата на месеца, с единица отпред и нула отзад :) демек - на 3 месеца пие по 130 милилитра.

при тези на кърма е трудно да се прецени.

не съм съгласна с Вени, че трябва да се чете от кутията с АМ - там пише абсурдно големи количества. ако ги спазвахме, щяхме да отглеждаме сумо-борци.

новородените бебета често плачат, попаднали са на ужасно място - белия свят - и още не могат да се адаптират...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Aaa, Джаме- Стефания нали я дохранвах от 20-я ден до към 3 месец, предимно вечер след баня- ми на 2 месеца ми ядеше 170 мл башка т'ва че е сукала и от двете гърди. Но ето че дойде и един прекрасен момент, в който кърмачето ми реши, че  мамината цица е достатъчна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Мини, това, че Стефани е изяждала по толкова, не означава, че си постъпвала правилно. 170+още неизвестно колко на едно ядене при двумесечно... това е ужасно много.
формулата, която описвам, дават всички наши педиатри. по тази формула хранеха и бебетата в родилното и в неонатологията.
някои бебета са лакоми и плюскат до повръщане - това не значи, че трябва да ги претъпкваме. разширени стомахчета, мастни депа, диабети, ала-бала...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Не Джам, не искам да давам лош пример- просто исках да уточня, че след такива количества моето дете изглеждаше "щастливо" и заспиваше спокойно- което за мен е много по-важно от всякакви таблици. Това въобще не означава да набумкате децата си със 170 мл- Стефания явно е била във силен период тогава.  :wink: Идеята ми е- нека се подхожда индивидуално към всяко дете, плюс това както всички тук знаем детето не яде еднакво през целия ден наприер, пък какво остава всички деца да ядат по еднакъв начин.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Е Джаме, ти ме разби..............
Вечерното мляко на Николата 210 мл много ли е? Това е 4тото му последно хранене
Аре, думай мой хранителен гуру такъв... :x

Мини,
Цитат
детето не яде еднакво през целия ден например
яде, яде... наш Никола ако го оставиш, няма да спира въобще да си губи времето с игри, разходки и други глупости. А като приключи яденето, ако знаеш какви сълзи почва да рониииии
« Последна редакция: Юли 12, 2007, 17:54:49 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Споко ве, за Никола 210 е супер, тя Десислава от 2-3 вечери яде по 190-200 гр. :) като имаш предвид, че тя е от ящните, но мляко никога не е изяждала големи количества.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Е Джаме, ти ме разби..............
Вечерното мляко на Николата 210 мл много ли е? Това е 4тото му последно хранене
Аре, думай мой хранителен гуру такъв... :x

красавице, вземи си калкулатора. левенто чедо Никола е на 12 месеца и половина. по моята формула колко иде? даже си недояжда чедето, щото му се полагат 220 мл по схемата  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ами аз таковата, по кутията се водя - там си пише 210 и туй то  :oops:
След днешните новини ще му отпускам по още 10 мл. Имаш една черпня от него  :lol:
В очакване ....
Само черпнята да не е от неговото мляко, щот' пак ще го разплачете пиратчето :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Момичета, Лейди току що ми звънна- още няма радостна новина.лежи и пъшка на 8 ет в Майчин дом и чака юнака да реши да излиза.Като изключим жегата, каза че е добре и е попаднава на страхотна компания в стаята.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Е, добре де, забравих да напиша, че трябва да се чете по таблицана, ама за предната възрастова група! :?

Ей, дойде ли време за Лейди? Стискам палци!
« Последна редакция: Юли 13, 2007, 12:26:03 pm от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*
успех на лейдито, дано всичко мине по вода :crossfingers: yahoo_17

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
И от мен едни стиснати палци за Лейди.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
 yahoo_17 :crossfingers: Лейди :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Butterfly_

  • ***
  • 273
  • Много, много щастлива мама и съпруга!!!
И от мен едни стиснати палци за Лейди.

И от мен също :crossfingers:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Бени, вземи се обади на милото и му кажи да ти даде костилките от череши - да ги затопляш и да ги слагаш на корема на Дара. Така също ще помогнеш поне малко за коликите. Чайовете дето ти ги дадох, също са за тая работа :wink: Пий малцова бира, дори и да ти е неприятно, помага много, но трябва редовно да я пиеш. Въпреки че аз много пъти съм казвала, че всичко при кърменето е до жлезите. Може да имаш, може и да нямаш мляко независимо какво правиш, за да увеличиш кърмата. Аз още имам кърма :oops: За АМ - Джам ти е казала - 1 отпред пред месеца и 0 отзад.
Фуси, моя дзвер яде по 300 мл АМ всяка вечер и не се оплаква. Ние сме на 4 хранения, като ходим на кухня и се яде всичко до шушка от кухнята. Правя 250 мл вода, със 7 лъжици АМ и добавям вътре по бисквита и половина от тези на "Закуска". Много се харчи млякото и се изяжда до дъно. Това, което пише по кутиите на АМ е много за децата и аз винаги съм се водила поне с едно количество надолу от това, което пише за месеците.
Да се похвалим - излиза ни 5-ти зъб вече :lol: Алекс беше на гости при прабаба си и прадядо си. Пощуря от това, че има двор и огромно количество вода :lol: Толкова див и щастлив не съм го виждала никога :lol: Даже имахме ревове, сърдене, каране и пищене, все едно го колят като се опитаме да го извадим от мивката на двора :lol: По въпроса за пищенето - ние сме така непрекъснато. Издаваме звуци като млади пуйчета на паша :lol:
Стиснати палци на Лейди! Леко раждане!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Гане, zа това се zагубихте толкова време zначи... Честито ви zъбче  :wink:.

Та по тоzи повод да попитам мамите, полагате ли някакви грижи zа поникналите zъбчета на бебетата ви? Понеже май скоро и на нас Ще ни иzлеzе първото, та да се подготвя zа теорията. А справяте ли се лесно?

А Лейдито със сигурност вече се е справила  yahoo_17
Лейди  :crossfingers:

И ето малко инфо за пищенето:

Problem/Solution:

Screaming

 A scream may sound awful to you, but to your baby it's just another way to flex her vocal cords. Many babies go through a phase where they scream loudly and long, sometimes just for the fun of it. (Lucky you!) Have patience — these screaming episodes soon become less intense and frequent.

Usually the goal of screaming is to get something from you. Your baby may be frustrated — babies interpret getting what they want as a sign of your love, so not getting their way can be very upsetting for them. A scream can also indicate your baby is hurt or ill.

Whatever you do, don't scream back. Since babies imitate their parents' behavior, trying to demonstrate how unpleasant it sounds will only backfire.

Do keep your cool. Calmly try to meet your baby's need. Better still, try to prevent at least some of the screaming before it starts by paying more attention to your baby before she reaches her "breaking point." Make sure her basic needs are met, and give plenty of nonverbal physical signs of affection.

Информацията е пейстната от
*
Ако може някой да го преведе на български (в обЩи линии), че не се справям сама.
Благодаря.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Какво стана с Лейди Ниа? Все чакам да видя хубава темичка. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Превод за Танчето на поста на Цвети:

Викането може да ви звучи ужасно, но за бебето ви е просто още един начин да настройва гласните си струни. Много бебета минават през фаза, когато викат силно и продължително просто за забавление. (Късметлийка сте!) Имайте търпение - тези епизоди скоро ще станат по-малко иннезивни и по-редки.

Обикновено целта на викането е да получат нещо от Вас. Бебето Ви може да е разстроено - бебетата интерпретират получаването на каквото са поискали като знак на Вашата любов, така че ако не стане на тяхното, може много да се растроят.

Каквото и да правите, не им отговаряйте с викане. Тъй като бебетата имитират поведението на родителите си, опитите да му покажете колко е неприятно само ще ви се върнат тъпкано.

Запазете присъствие на духа. Спокойно се опитайте да задоволите нуждата на бебето. Още по-добре, опитайте се да предотвратите поне част от викането, като обръщате на бебето си повече внимание преди то да е стигнало "точката на пречупване". Направете така, че основните му нужди да са задоволени и му давайте много несловесни физически знаци на привързаност.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Бени виж тук. Аз също съм се притеснявала дали му стига млякото на диваненцето ама открих следната схема - предлагам гърдата и периодично оригвам бебо, когато е наяден сам отказва повече да яде. Много скептично се отнесох първите дни към съвета да слагам бебето по-често на гърдата, но с времето установих, че това е схемата за повече кърма. 2-3 дни ядене на 2 часа вместо на 3 и млеконадоя е в норма.
Определено нощния ви проблем прилича на колики - ние пробвахме какво ли не докато не ни пратиха от Англия капките Инфакол - доколкото знам има някаква отработена схема за внасянето им в БГ, но не е по официалните канали. Ако имаш познат, който да ти ги прати от там също става - само предупреждавам, че много често изтичат - нещо им куца уплътнението на капкомера, та да ги опаковат добре. При нас сушоара не действаше, но за сметка на това прахосмукачката ни лекуваше коликите за секунди.
« Последна редакция: Юли 15, 2007, 16:22:43 pm от klia »
*
marmotche:thankyousign:.