0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

А, после ще има да въздишаме по спокойните времена, когато още не ходеха... Брей, за конкуренцията в 7 клас не се бях сетила, ама дай преди това да влезем в детска градина, пък ще му мислим :)

Jam,
Подстригахме го основно, щот' му беше вече супер безформена прическата, то все някога трябва да стане. Има и разни теории, че така се сгъстявала косата, ма не бих ги ошмулила само заради това. Мен обаче са ме стригали точно по тази причина - имам снимка на 5 години, гологлава, как бъркам лютеницата на баба, понеже от мен не може да падне косъм в тавата :)

Къщна работа - и аз ходя на работа вече, та имам 3 сценария:
1. След като го приспим в 22ч, се почва миене на под, чинии, бебешки съдинки, бурканчета за кухнята, заготовка за сутрешната попара, приготвяне на белени и нарязани плодчета, приготвяне на чантата за количката и дрехите за другия ден, бележка на леличката кога какво да ядат + др. инструкции. Евентуално, и готвене, но сега сме на кухня, та не готвя често. Обичайно караме по тази схема.
2. След работа тати го разхожда в парка от 6 до 8, аз върша гореупоменатите неща у дома, лягаме си в 10, заедно с мъника.
3. Ако съм била супер изтощена и не съм успяла със сценарий 1, сутрин ставам в 6, имам 1 час преди да изгрее слънцето от кошарата, съкратена процедура по горните точки.

Останалото време къщата е на вили и мотовили, важното е само да е приемливо безопасно и чисто. Преди излизане или го оставям на пода да друска дупе пред активната гимнастика (много й се радва и си танцува сам 5-6 мин), или ако е нервен, го слагам в кошарата и гледам да съм бърза като светкавица, щото се почва един обиден рев и тръшкане...
« Последна редакция: Юли 10, 2007, 16:10:24 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
някой нещо да знае за нащо Лейди.днес я няма никъде.дали е станала пък мама  :lol:
Ми то й е време вече :D
*
Здравейте и лека седмичка и от нас  :D.
Относно домакинската работа - върШа я на етапи (всеки ден по малко) във времето, когато детето спи. Не си давам много zор, все пак имам само 2 ръце.

Сега искам да попитам дали ви пиЩят (или са го правили като по-малки) децата? Мелани като zапочне да пиЩи и не zнам какво да я правя. Не винаги иска неЩо по тоzи начин. Понякога се е zаиграла с неЩо и между другото zапочва с пиЩенето... Та въпросът ми е това временно ли е или да свиквам?
Благодаря.
*
Свиквай, свиквай  :lol: :lol:
Никола откак си чу мощния бас-баритон, ежеминутно го изпробва. Според мен викатне само когато искат нещо, това просто си е начин на комуникация.
Вчера например в градинката,дно по-голямо момченце (около 2г) се доближи до Никола, зараглеждаха се, очевидно се харесаха и по едно време, момченцето нададе такъв крясък, че нашия човек просто седна от изумление. Не беше писък на гняв или страх, напротив - просто му се радваше, ама нашето лъвско сърце не издържа и рукнаха едни сълзиииии ... да не ви разправям
В очакване ....
А, за викането питай СтефиЗ, нейната Деси е абсолютна шампионка в тази дисциплина. Че даже вече е научила на същите номера и приятелките, с които я разхождат  :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Ох, голям майтап с тая Фуси! Мати на една година беше толкова проходил, колкото Никола е сега, проходи на година и две! За говорене извън бебешорските, чисто Матенски бращолевения и дума не може да става! Всичко е тути, тати и туту! Понякога деде!

Наде, пускай детето от затвора и не се бой - не е толкова страшно! Обикаля, отваря чекмеджета и шкафове, ти викаш не, той пак и така! Домакинстване - по друго време! Но ако имаш късмет да се заиграва и за това ще имаш време!
Матей - 1.04.2006 г
*
Благодаря ви, успокоихте ме zа викането. Сега остава да чакам комШиите да викнат полиция, че малтретирам детето си   :? ...

Вчера например в градинката,дно по-голямо момченце (около 2г) се доближи до Никола, зараглеждаха се, очевидно се харесаха и по едно време, момченцето нададе такъв крясък, че нашия човек просто седна от изумление. Не беше писък на гняв или страх, напротив - просто му се радваше, ама нашето лъвско сърце не издържа и рукнаха едни сълзиииии ... да не ви разправям
  :lol: :lol: :lol:
И Мия отскоро е усвоила пищенето, но тя го прави когато се радва много на нещо. Деси на Стефи3, наистина е шампион. Веднъж като се видяхме и тя така изрази радостта си, че Мия се уплаши и се разплака.
<br />[link=http:
*
Ох, смешно ви е на вас, а мен питате ли ме :lol: крещи от 4 месечна и няма намерение да се отказва.
Мешко, а Криско на Ман ако знаеш как жално плаче като му се разкрещи Десислава, уш мъж, а ти искаш Мия да не плаче :?
При нас купона е пълен. вече от легнало положение се изправяме до право в кушарата и така до изнемога, изправя се и в количката, за мой ужас, а днес за малко да си извади окото с чадъра, който беше сгънат и скрит надолу, как го измъкна незнам ... не сте виждали таково чудо, разглобява си и активната гимнастика и започва да дъвче крака, като я сглобя упражнението се повтаря. Айде ако някой още си мисли, че момиченцата са по-кротки и се гледат по-лесно ще му дам Деси за 2 часа :lol:
*
Ох, смешно ви е на вас, а мен питате ли ме :lol: крещи от 4 месечна и няма намерение да се отказва.

Хм това трябва да се види  :) и да се прецени на кой да се даде "шампионска купа за пищене"  :D
Наш Тони откакто разбра, че притежава пищящ глас, много се забавлява да вика.
Забелязвам, че понякога пищи и от спазми преди изхождане, но общо взето по този начин изразяваме мнение и емоция. Иначе плачем и ние, щом чуем някой друг да пищи, ако е и по гръмогласен много му се ядосва  :x
Мда купих проходилка, но за мой ужас, още на втория ден той започна да виси от нея и да се набира. Обикновено децата се учат да ходят с това приспособление и неискат да излязат от него, но моето чудо лудо е точно на обратно. Има ли нещо за което да се хване, веднага го сграбчваме и се набираме.
Да ви се похваля, вчера за сефте изядохме ЦЯЛО БУРКАНЧЕ 190 ГР. броколи с пуйка на Bebivita, сега ни предстои обяд да видим. (пу пу пу)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
абе тая Десислава, май всички бебета на Зачатие е уплашила вече, ей...  :lol: креслата му с кресла, да не я правим оперна певица, а?

Таня, нашият маймун също крещи адски силно понякога - налага се да си запушвам ушите чак и не се чуваме един друг с мъжа ми, но поне не го прави редовно...

Перде, айде честито! искам да отбележа, че пюрето от броколи с пуешко на Бебивита явно е доста добро, защото и на Мартин му е сред фаворитите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Брех да му се ненавиди пак омотахме  :) цяло бурканче от 190 гр., тиквички с царевица + 60 АМ., май днес голям глад ни гони... което е страхоооооооооотно за очите и душата ми. Явно Тони ще яде само от пюретата на Bebivita, Hipp, Semper, Gerber, а те верно са си хубави, щом на мен ми храсват. :), пък и други марки несмея да изпровам вече.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица дойде, нека щастие ни донесе 09.07
« Отговор #32 -: Юли 11, 2007, 16:57:45 pm »
абе тая Десислава, май всички бебета на Зачатие е уплашила вече, ей...  :lol: креслата му с кресла, да не я правим оперна певица, а?


Абе незнам каква ще я правим ама над нас живее небезизвестния оперен певец Калуди Калудев (незнам дали така се пише) та тя горката от как се е родила слуша оперно пеене на живо :lol:
« Последна редакция: Юли 11, 2007, 17:16:09 pm от StefiZ »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
а, ясно що крещи тогаз :)
Стефи, Калуди се казва човекът :) хубаво пее...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Като чета как обяснявате zа Деси на StefiZ, май наистина Ще е доста гласовита, ама тя поне си има "оправдание" (оперният певец). А при нас кротки и тихи комШии, а и аz съм пяла само в градския хор...
На Тони най-накрая му се оправи апетита. Все така да е  :wink:.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
И Моника пищи. Когато се сърди, когато се радва. Явно това си е период и ще чакам с удоволствие да отмине. Сутрин малката става и аз с нея. Мъж ми е след нощна примерно, но малката това изобщо не я интересува. Пищи и крещи и бори една кукла която е колкото нея. Чудя се къде да я дяна за да го оставим да поспи малко. Не върви в 7:30 да хукнем по градинките  :D Милия опитва се, но най-много след 1час е станал. Няма милост към баща си :lol:. И като я гушне и я пита защо пищи и не го оставя да спи, почва още по силно да крещи и да го скубе, щипе, хапе и дърпа за ушите. Направо жал ми става. Той милия търпи геройски какво да я прави :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Слава богу и двете ми деца не са пищели - нямаше да ги издържа!
Матей - 1.04.2006 г
*
Слава богу и двете ми деца не са пищели - нямаше да ги издържа!

а какво щеше да направиш? :wink:
*
Знам, че е тъпо да се дразня, наистина съзнавам че прекалявам...
Предварително казвам, че аз явно не съм познала до дъно болката от това да нямаш дете...

ама това вече ми минава всякакви граници:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=206251.0
В очакване ....
Весела седмичка и от нас!

Фусиии такива винаги ще има, но борбата с тях не бива да спира. Що за отношение! Все едно агне за Гергьов ден ще търсят... :balk_149:

Перденце, радвам се, че проядохте! Дара от един месец е захранена и в началото хапваше добре. Сега, обаче пак започна да се магарясва. Млякото отказва тотално, каша хапва с триста зора. Единственно пюретата яде, но има дни, в които и тях отказва. Даже я записах на кухня, защото има разнообразие и готвят вкусно, ама пак се назлъндисва. Побеля ми косата съвсем! Ама сигурно има да ми се връща - аз бях злояда до пубертета  8O
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"