0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Златни ръце
« Отговор #120 -: Ноември 09, 2007, 14:35:36 pm »
Ммм, че хубаво, и аз много обичам да плета, преди години всяка зима си плетях по един пуловер или жилетка, но сега не ми остава време.
Ели, миналата година баба ми ми изплете един шал подобна плетка като на Ганка, но с зелена мъхеста прежда, предполагам нещо подобно на твоята, ама за съжаление идея си нямам как се плете :? Плетена рокля имам от преди 5 г., тогава плетеното пак беше на мода, зелена, дълга с цепка отстрани с плетен колан за под талията, много си я харесвах, а ето че тази зима пак ще мога да я облека. :)
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #121 -: Ноември 09, 2007, 14:42:55 pm »
Цитат
Оси, много са хубави преждите, които си показала.
И мъничко се възползвах , защото посетих сайта, та намерих нещо, подобно на моята:

Този сайт е мнoго интересен, имам в къщи и каталог от него, всякакви неща има за направи си сам, точно за тази темичка. Има за шиене, бродиране, низане на синци, рисуване, плетене, сглобяване...и какво ли още не. :wink:  Който разбира немски, моля:
www.creawalz.de
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #122 -: Ноември 09, 2007, 14:55:47 pm »
Този сайт е мнoго интересен, имам в къщи и каталог от него, всякакви неща има за направи си сам, точно за тази темичка. Има за шиене, бродиране, низане на синци, рисуване, плетене, сглобяване...и какво ли още не. :wink:  Който разбира немски, моля:
www.creawalz.de

Оси, за съжаление немски не знам, но и картинките донякъде ми вършат работа и ще черпя идеи от тях  :wink:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Златни ръце
« Отговор #123 -: Ноември 09, 2007, 15:35:50 pm »
Гане, много, много ми хареса шала ти! Как се плете това чудо???

Ели, ще питам майка ми, че тя е по съчетаването на бримките :oops: Аз съм по комбинирането на цветовете :lol: Аз честно казано не помня такива неща, ама тя - да :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Златни ръце
« Отговор #124 -: Ноември 09, 2007, 15:41:09 pm »
Ели, така като гледам снимката това е свивка, наметка, ама е на дебели игли.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Златни ръце
« Отговор #125 -: Ноември 09, 2007, 15:51:25 pm »
jazzybaby - "евала, страоооотно"  декупаж...това е нещо ново за мен и много ми хареса, ще прекопирам от теб и ще се опитам да направя нещо. Ако имам въпроси, ще те питам.
Re: Златни ръце
« Отговор #126 -: Ноември 09, 2007, 15:53:07 pm »
Питай смело  :D Ще помагам колкото мога  :D

lb2f
*
Re: Златни ръце
« Отговор #127 -: Ноември 09, 2007, 20:57:00 pm »
Помогнете ми с платка за шал, който да става еднакъв и от двете страни, моля ви.Обяснете като за неук човек, а не с английски и полуанглийски ластик, че така няма да ви разбера. Дайте бримките ред по ред, моля! :oops:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Златни ръце
« Отговор #128 -: Ноември 09, 2007, 21:34:04 pm »
Ара, тоя шал става еднакъв и от двете страни, ама чакам мама да се сети как точно се плетеше. Ако не ти е спешно - тя обеща събота и неделя да си го припомни и ще го напиша, простичко, по бримки.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Златни ръце
« Отговор #129 -: Ноември 10, 2007, 09:06:40 am »
Не ми е чак толкова спишно Гане, благодаря ти ще чакам включване.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #130 -: Ноември 12, 2007, 09:35:10 am »
и ще го напиша, простичко, по бримки.


Ха, така! :P
Че аз отворих една книга на майка ми за плетки, то вътре написано като за професори бе! Нищо не разбрах - ни от текста, ни от картинките. :lol:

Ето да ви покажа миналогодишния шал, който изплетох с двете си ръчички  :wink: :lol:


А новия не съм го започнала, че нямах време да ходя да търся куки № 10. Тия дни обаче трябва да я свърша тази работа.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #131 -: Декември 03, 2007, 17:18:40 pm »
Не знам дали е точно за тази тема, а и понеже аз нямам чак такива умения, та ви давам адреса с рисунките на един любител художник, моя мъж. Това е само част от рисунките му, има и доста несканирани, които съответно не са качени в нета. Моля, бъдете снизходителни в оценката си.
Приятно (може би) разглеждане:  :D

http://community.webshots.com/user/oggywebstudio
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #132 -: Декември 03, 2007, 17:55:52 pm »
Малеееее, Розичка, наистина ли твоя мъж е рисувал това всичко?
Прекрасно е, той има талант и то голям . Много ми хареса всичко, браво.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #133 -: Декември 03, 2007, 19:24:23 pm »
Ози, благодаря, ще му предам! С тези рисунки има интересна история. Малко след като ги беше качил в нета, мъжът ми дал адреса и на колегите си. И те, понеже само саир им дай, ги разгледали. Одобрили ги и даже му организираха малка изложба в офиса. Аз не можех да повярвам, като каза, че ще си има изложба!!! Да, вярно, че някои са доста сполучливи, особено пейзажните ми харесват, но чак пък изложба?! Беше много ентусиазиран, купи им евтини рамки, подбра 30-тина рисунки и наистина ги изложил. Стояха цяла седмица там, за да може като идват хора, да им показват какви самоуки таланти имат. Накрая някакъв колега беше купил един английски пейзаж за сумата от...10 паунда! Мъжът ми беше на седмото небе от радост, а аз от почуда. Обаче тук много окуражават хората за всичко, а и си правят живота интересен и разнообразен. След това събитие махнахме картините от хола, които аз си бях купила от България и на две стени наредихме неговите рисунки. Създават настроение, ако не друго.  :D Обаче той продължава в малкото си свободно време да рисува, вече е минал няколко книги с уроци по рисуване, като целта засега е да се постигне прилика при рисуването на хора. Защото овчиците и катеричките, които рисува, така или иначе няма как да се видят, за да имат претенции за прилика! Та, така с рисунките!
Re: Златни ръце
« Отговор #134 -: Декември 03, 2007, 20:25:30 pm »
Действително са много хубави рисунките, ДиваРози ... Интересен човек имаш за съпруг ... животът с артистичен човек е неописуем стимул  :D
Да не би теб да се е опитвал да рисува и да е срещнал недоволство? Щом ще прилага и научен подход  :D Каквато си критична ..., добре че са окуражаващите британци  :D
Пък за цената не се знае, може някой ден да се търгува в Кристис или Сотбис  :D
*
Re: Златни ръце
« Отговор #135 -: Декември 03, 2007, 23:54:49 pm »
Ей, Рози, картините на мъжа ти ми припомниха, че и аз някога рисувах, особено когато бях тъжна. И както обикновено за да ми е по-гадно наблягах на лицата, щото ми бяха най-трудни. Утре ще сканирам някои. Благодаря ти, че ми припомни какво хоби съм имала.
А можеш ли да попиташ мъжа си, защо рисунките са му графика /мисля че така се казват/, а не пастел или там каквито са другите? Интересно ми е защото и моите са на молив, много малко имам с бои.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #136 -: Декември 04, 2007, 10:25:52 am »
А можеш ли да попиташ мъжа си, защо рисунките са му графика /мисля че така се казват/, а не пастел или там каквито са другите? Интересно ми е защото и моите са на молив, много малко имам с бои.

  Права си,Mary!Това са графики(рисуват се с графит или специални въглени).Винаги съм се възхищавала на хора като вас,ТВОРЯЩИ и споделящи ТВОРБИТЕ си с околните.Чакаме и твоите скици!

  DivaRoza,поздравления за твоят мил съпруг!Нека развива и занапред този потенциал!Изключително приятно бях изненадана от скиците му,има усет и развиваща се техника...подушвам скрит талант!Браво,браво!

  Със огромна гордост ви показвам една картина,нарисувана с маслени бои от моето братче,специално за сватбата ми!Рамката е също със негова дърворезба.Напълно самоук е и има невероятен усет за формите и цветовете.Не е добре сканирана,на живо изглежда по-добре,но се надявам да се насладите на най,най-любимият ми сватбен подарък!

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #137 -: Декември 04, 2007, 10:27:17 am »
Ехааааааа, Бари, ти ме разби с тази картина. Много таланти тук, бе. БРАВО :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #138 -: Декември 04, 2007, 10:36:23 am »
Ехааааааа, Бари, ти ме разби с тази картина. Много таланти тук, бе. БРАВО :D

  Да,така е!И аз му говоря,че е невероятен талант,обаче е изгубил интерес за момента да рисува.Направил е около 20-на картини...не знам,може и по-малко да са дори.Много-бавно се рисува със маслени бои,бавно съхнат и т.н.Брат ми е на вълни...когато му дойде музата тогава рисува...ама не му е идвала вече от 3 години... :wink:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #139 -: Декември 04, 2007, 13:19:19 pm »
.Брат ми е на вълни...когато му дойде музата тогава рисува...ама не му е идвала вече от 3 години... :wink:[/color]

И аз съм така, но обикновено рисувах, когато ми е гадно и тъжно.

Ето само тези са при мен, другите като отида до нашите ще ги взема да ги сканирам, там имам и със бои.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=117068&view=1&photo=17
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=117068&view=1&photo=25

Намерих и няколко скици на дрехи които съм рисувала, мале аз съм забравила, че и това съм правила, всичко съм рисувала като ученичка. Колко смешни ми изглеждат някои модели. А и колко не съразмерно ми изглеждат телата. Всъщност това беше нещото което ме подтикна да наблегна на рисуването на хора и лица.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=117068&photo=15
 А ето тази рокля ми беше модела за годежа, е не стана точно така........
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=117068&photo=16
Бари, много е красива тази рисунка, това наистина е един много скъп подарък.
« Последна редакция: Декември 04, 2007, 13:21:54 pm от Mary »