0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Златни ръце
« Отговор #20 -: Юли 03, 2007, 14:30:59 pm »
[]
Ели, браво, интересна идея, за по-голяма стая, с повече място, направо си е гениално.


Оси, идеята по-скоро е за балкон, защото подправките искат светлина и свеж въздух.  Е, ако стаята е с хубаво изложение, може и да вървят.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #21 -: Юли 03, 2007, 14:31:53 pm »
[]
Ели, браво, интересна идея, за по-голяма стая, с повече място, направо си е гениално.


Оси, идеята по-скоро е за балкон, защото подправките искат светлина и свеж въздух.  Е, ако стаята е с хубаво изложение, може и да вървят.

Да, наистина, как не се сетих...
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #22 -: Юли 03, 2007, 17:53:26 pm »
Ели, браво за чудесната тема. Аз покрай този ремонт от известно време не съм много активни и изпускам хубавите неща, но не е съвсем късно да се включа с въпрос.
Та искам да те попитам след като опаковаш, кажи ми как да си опаковам подаръка малко по - оригинално.
Това е микровълнова печка, опаковах кашона, отгоре мисля да сложа тези изкуствени спиралки по диагонала, но трябва още нещо. Обаче нещо не мога да го измисля какво точно да е и как да го направя.
Мислех си за една мрежа и голяма панделка, която да пада от две страни пак по диагонал. Оф, дано ме разбра.
А по-късно ще пусна и мои снимки с домашно измасторени нещица. :)
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #23 -: Юли 03, 2007, 21:49:57 pm »
Баракудке, поздравления за първият снимков материал :P. Паното е невероятно!

Баракудке, чудесно е това пано. Очарована съм. :D

baracuda, майка ти има невероятен талант, много ми хареса изобретението и!

Благодаря ви момичета!Майка ми има невероятни "произведения"!Казва се Златка и много често,който види нещата,които е направила й казва:"Злате,златни ръце имаш! :lol:

За да не стои грозно, вижте какво направи лелята върху самата вратичка от срязана кратунка и няколко изкуствени слънчогледа.

Леле,Мимка!Много-красива аранжировка!Да поздравиш лелята!Браво!


  П.П.Ох,не ми отваря снимките на Осианка,толкова исках да ги видя веднага... :?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #24 -: Юли 03, 2007, 22:26:58 pm »



  П.П.Ох,не ми отваря снимките на Осианка,толкова исках да ги видя веднага... :?

Поправено. Готово, могат да се видят. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #25 -: Юли 03, 2007, 22:43:05 pm »
Ели, ето тук е дървото на котарака. Mоя ходи в гората, избра едно дърво, обели му кората, отряза му клоните и му постави плотове. После аз облицовах плотовете с плюшен плат и закрепихме дървото за стеничката с едни огромни винтове. На две места има увит (нещо като канап, не ми идва на ума как се казва точно) да си точи ноктите. Това е един уникат.  :D Моя се гордее с него. :lol:



Ей,Оси,като идвате за булката да й носите такъв подарък от Немско,тя много ще се радва. :) :lol:
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #26 -: Юли 03, 2007, 22:46:19 pm »
 :lol: :lol: :lol: :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #27 -: Юли 04, 2007, 00:17:56 am »
П.П.Ох,не ми отваря снимките на Осианка,толкова исках да ги видя веднага... :?
Поправено. Готово, могат да се видят.:D

   Osiana,толкова съм впечатлена!
Бурканеното аквариумче ми "падна" на душата от раз! :DНали съм си рибка!
Аууу,много,ама много е хубаво!Браво!Браво!Пу!Пу! :D :wink:
  Прав е твоят мил и невероятен майстор,че трябва да се гордее със уникалното котешко забавление!Лично да го похвалиш  и поздравиш за добрата работа!Сякаш сте пренесли част от природата у дома си! :DНадявам се,че писанчо ще оцени красивото творение!Желая му със здраве да си  го употребява и да си точи с удоволствие "ноктенцата" по него! :lol:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #28 -: Юли 04, 2007, 09:04:43 am »
Ели, браво за чудесната тема. Аз покрай този ремонт от известно време не съм много активни и изпускам хубавите неща, но не е съвсем късно да се включа с въпрос.
Та искам да те попитам след като опаковаш, кажи ми как да си опаковам подаръка малко по - оригинално.
Това е микровълнова печка, опаковах кашона, отгоре мисля да сложа тези изкуствени спиралки по диагонала, но трябва още нещо. Обаче нещо не мога да го измисля какво точно да е и как да го направя.
Мислех си за една мрежа и голяма панделка, която да пада от две страни пак по диагонал. Оф, дано ме разбра.
А по-късно ще пусна и мои снимки с домашно измасторени нещица. :)





Мери, да ти кажа какво измислих, а ако ти допадне, може да приложиш идеята.
Понеже хартията е многоцветна, панделката трябва да е в един цвят. Кашона е голям, така че една хубава голяма панделка по средата ще свърши чудесна работа. Аз лично съм правила панделки от мрежа, понеже създава обем, като вмъквам вътре и лента. Лентата може да пада и отстрани. Мрежата пасва добре на по-големи пакети. На този фон, мисля че една жълта панделка ще изпъкне добре. Може да комбинираш жълта мрежа с оранжева панделка, или обратно. А може да сложиш и само мрежа. На спиралите може да отрежеш дългите дръжки и да ги прикрепиш към основата на панделката така, че да стърчат нагоре и настрани. Аз съм си купила пистолет със силикон специално за да си опаковам подаръците и ако има от къде да вземеш назаем, ще ти свърши много добра работа. Слагаш малко силикон в основата на дръжката и прикрепяш веднага към панделката. Може да сложиш по една перличка в златисто на върха на спиралата. Също се продават и едни тънки шнурчета /най-различни цветове/, в които има тел. Може да се привърже към панделката. Няколко сантиметра преди върха започвам да увивам на химикал и се получава спирала. Оставям да стърчи извън панделката. Става ефектно.
 Мери, много се надявам се да съм помогнала с нещо. Ако мога да бъда полезна с още нещо - питай. Опаковането отнема време, но усилията си струват. Успех!

« Последна редакция: Юли 04, 2007, 09:44:21 am от eli_v »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #29 -: Юли 04, 2007, 09:47:00 am »
И моята мисъл беше за нещо такова, ама изпълнението ми куцаше. Благодаря ти много. Сега отивам в магазина да видя дали има мрежи и от тези перли за които говориш.
Спиралките и аз си мислех да ги набуча на подаръка, а пистолет имаме. То с тоя ремонт няма как.
Като стане ще го снимам, макар че не гарантирам че ще стане така както ти ги правиш. Аз съм си аматьор.

Тука има много идейки за подаръци, но точно това което на мен ми трябва, май няма. Дано си харесате нещо.http://photo.163.com/photos/tangyy82/20864515/#p4
« Последна редакция: Юли 04, 2007, 09:55:48 am от Mary »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #30 -: Юли 04, 2007, 10:05:33 am »
Ето ви още една идейка от мен.
Аз правих това миналата година след операциите ми, когато стоях в къщи 4 месеца и се чудех какви да ги върша по цял ден.

Намерих аз на село едно старо шкафче ли, полица ли, как да го кажа, което има отпред стъкла и е на два "етажа". Закача се на стена. Размери около 50 х 40 см. Ама така го обясних. :lol:
Та така. Беше боядисано в бяло и изглеждаше много скучно. Реших да влезе в употреба, като го променя.
В къщи имам много салфетки, тъй като колекционирам и си купувам за всякакви поводи. Избрах едни, които са по средата с една голяма тиква и открая със син бордюр на бели и сини квадратчета. Много сладки.
Разделих слоевете и взех най-горния, на който е щампата. Направих горе-долу някаква подредба на елементите. Намазах част от шкафчето с лепило С200 и залепих салфетката. И така докато се покри цялото шкафче. След като изсъхна, отгоре го намазах с безцветен лак за дърво. Закачих го на стената и наредих бурканчета с подправки. Получи се нещо наистина страхотно.
Тази техника съм я прилагала и върху саксии. Правих го върху керамика, не зная дали става върху пластмаса. Напр. изчистена оранжева саксия. Намазва се с С200. Изрязва се елемент  слънчоглед от салфетка и се залепя. Маже се с безцветния лак. Имате оригинална саксия. Можете да импровизирате и да си направите различни комбинации. Опитайте!

Целувки на всички! :P
*
Re: Златни ръце
« Отговор #31 -: Юли 04, 2007, 10:08:44 am »
И моята мисъл беше за нещо такова, ама изпълнението ми куцаше. Благодаря ти много. Сега отивам в магазина да видя дали има мрежи и от тези перли за които говориш.
Спиралките и аз си мислех да ги набуча на подаръка, а пистолет имаме. То с тоя ремонт няма как.
Като стане ще го снимам, макар че не гарантирам че ще стане така както ти ги правиш. Аз съм си аматьор.

Тука има много идейки за подаръци, но точно това което на мен ми трябва, май няма. Дано си харесате нещо.http://photo.163.com/photos/tangyy82/20864515/#p4



Мери, благодаря много, но не мога да отворя сайта  :(. Всяка нова идея е добре дошла. :P
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #32 -: Юли 04, 2007, 10:43:02 am »
...Намазах част от шкафчето с лепило С200 и залепих салфетката. И така докато се покри цялото шкафче. След като изсъхна, отгоре го намазах с безцветен лак за дърво...Тази техника съм я прилагала и върху саксии. Правих го върху керамика, не зная дали става върху пластмаса...

Tова вече изостря нетърпението ми да го видя! :wink:Много ми е любопитно,защото звучи оригинално!Нямаш ли скоро рожден ден,че да ти подарят апарат? :D
*
Re: Златни ръце
« Отговор #33 -: Юли 04, 2007, 11:10:33 am »
Tова вече изостря нетърпението ми да го видя! :wink:Много ми е любопитно,защото звучи оригинално!Нямаш ли скоро рожден ден,че да ти подарят апарат? :D



Ами той беше преди месец..., но получих друго като подарък.
Е, няма да чакам следващия си рожден ден. Обещавам, че ще си купя доста преди това и ще пусна снимки. Имам за показване освен моите "творения", още и цветя, и котка...
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #34 -: Юли 04, 2007, 11:49:43 am »
http://www.zooplus.de/tierbedarf/kratzbaum

http://www.petshop.de/t-1-1-02-050-01360-635f45467b85e9d5-.htm

Това са два линка с котешки дървета, много са хубави, може да се вземе идея и да се направи.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #35 -: Юли 04, 2007, 12:33:37 pm »
Ето ви още една идейка от мен.
Аз правих това миналата година след операциите ми, когато стоях в къщи 4 месеца и се чудех какви да ги върша по цял ден.

Намерих аз на село едно старо шкафче ли, полица ли, как да го кажа, което има отпред стъкла и е на два "етажа". Закача се на стена. Размери около 50 х 40 см. Ама така го обясних. :lol:
Та така. Беше боядисано в бяло и изглеждаше много скучно. Реших да влезе в употреба, като го променя.
В къщи имам много салфетки, тъй като колекционирам и си купувам за всякакви поводи. Избрах едни, които са по средата с една голяма тиква и открая със син бордюр на бели и сини квадратчета. Много сладки.
Разделих слоевете и взех най-горния, на който е щампата. Направих горе-долу някаква подредба на елементите. Намазах част от шкафчето с лепило С200 и залепих салфетката. И така докато се покри цялото шкафче. След като изсъхна, отгоре го намазах с безцветен лак за дърво. Закачих го на стената и наредих бурканчета с подправки. Получи се нещо наистина страхотно.
Тази техника съм я прилагала и върху саксии. Правих го върху керамика, не зная дали става върху пластмаса. Напр. изчистена оранжева саксия. Намазва се с С200. Изрязва се елемент  слънчоглед от салфетка и се залепя. Маже се с безцветния лак. Имате оригинална саксия. Можете да импровизирате и да си направите различни комбинации. Опитайте!

Целувки на всички! :P

Тази техника се казва пачуърк. Става и на пластмаса и стои много добре. Особено ако се съобразяваш и със цветето в конкретната саксия, резултата е направо възхитителен.
А линка се отваря при мен. Ако те е по - слаб нета, може и да е от това. При мен беше така преди, китайските не можех да ги отварям.

Мале, Ози, какви краоти има за животинките. Абе да ти е кеф да си котка. :lol: :lol:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #36 -: Юли 04, 2007, 12:50:04 pm »

Тази техника се казва пачуърк. Става и на пластмаса и стои много добре. Особено ако се съобразяваш и със цветето в конкретната саксия, резултата е направо възхитителен.


Не знаех, че се казва така. :oops:
 За пачуърка съм чела, че се прави от различни парчета плат, подредени по определен начин и зашити едно за друго в някаква форма. Може да се направи салфетка, покривка и др. Ама виж ти, то има логика, че и с хартия се получава нещо подобно.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #37 -: Юли 04, 2007, 15:17:01 pm »
Да и аз знаех за плата, но скоро ми казаха, че са различни техники.
А това което ти го правиш със салфетки може да се направи и със плат и опаковачна хартия. А и при положение, че имаш такава в изобилие, няма да ти е трудно да сътвориш нещо.
Аз например съм решила едно старо бюро което е на терасата да го направа така. Използвам го само заради канарчетата, но ми се ще и да е по-красиво, а не като сега покрито със стара мушама.
Re: Златни ръце
« Отговор #38 -: Юли 04, 2007, 15:26:02 pm »
Ози, твоето дърво е по-красиво от тези в линковете, които ни даде  :wink:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #39 -: Юли 04, 2007, 15:29:00 pm »
Много хубава тема. Браво момичета. Аз мога да правя разни неща, но никаква ме няма откъм идеи..все си открадвам по някоя чужда.
Мари, това със салфетките не си ли казва декупаж???