0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Златни ръце
« -: Юли 03, 2007, 09:47:05 am »
Привет на всички! На мен се падна честта да отворя тази тема  :P
Ще се радвам, ако тук споделяме нашите идеи за уютен дом, романтика, украси за различни поводи, аранжиране на подаръци, или каквото ви хрумне!
Засега нямам възможност да ви покажа моите творения, но ще го направя, обещавам. Имам огромното желание да си купя цифров фотоапарат и ще се реванширам.
Главата ми винаги е била пълна с идеи за какво ли не. Моите колежки и приятелки ми казват, че съм си сбъркала професията.  :wink: В къщи винаги имам украса - според сезона и според празниците. От всяко стръкче тревичка, всяко камъче, клонче, парче хартия или плат, изобщо каквото ми попадне, аз мисля къде мога да го приложа и какво да изобретя. Подаръците винаги украсявам сама. В последно време дори букетите аранжирам сама. В къщи имам цял един шкаф пълен с опаковъчни хартии, мрежи, панделки, перлички, мъниста, брокат, и какво ли още не. Дори на дрехи и чанти добавям нещо от себе си и то става уникално.
Със сигурност има много от вас, които също обичат това. Чакам Ви!  :bighug: :bighug: :bighug:



« Последна редакция: Юли 03, 2007, 10:27:04 am от eli_v »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #1 -: Юли 03, 2007, 09:59:00 am »
Понеже е лято, първата ми идея е на морска тема.

Вземете стъклена купа. На дъното поставете камъчета и мидички. Напълнете купата с вода. Вътре пуснете няколко плаващи свещички и ги запалете. Загасете лампата Романтиката е гарантирана.
Може да приложите идеята в няколко по-малки купички.

Това нещо съм го правила и по друг начин като коледна украса.
Вместо плаващи свещички слагам саморъчно изработени.
Вземате няколко мандарини и ги срязвате през средата. Внимателно отделяте месестата част така, че да се образуват хубави половинки. Разтапяте свещ на водна баня. Вземате малко от фитила на свещта и поставяте в половинката от мандарината. Допълвате с парафин. Получават се оригинални свещички.
Слагате ги в купата с вода и добавяте няколко малки борови клончета. Е, мандарините след няколко дни започват да нагниват, но си струва да опитате.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Златни ръце
« Отговор #2 -: Юли 03, 2007, 10:04:16 am »
Винаги трябва да търсим красивото сред нас! Браво на теб, Ели, че имаш очи да го видиш, това не на всеки се отдава. Чакаме още идеи.  :D Винаги съм се възхищавала на хората, които умеят да подреждат по нетрадиционен начин къщите си, да си създават уют и топлина, да поднасят по нетрадиционен начин подаръци и цветя. Аз го търся в цветовете на стаите, вазите, покривките. Не мога да гледам цветя, дори редовно забравям да ги поливам например  :? Така че пожелавам ти скоро да си купиш фотоапарат и да ни направиш съпричастни към твоите умения. Поздравления за темата. Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #3 -: Юли 03, 2007, 10:28:13 am »
Браво, Ели, хубава тема, скоро и аз ще се включа. Например мога да ви покажа, как моя мъж сам направи котешко дърво в хола за котарака  :lol:, и още куп други неща...
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #4 -: Юли 03, 2007, 10:44:07 am »
   :sunshine: :sunshine: :sunshine: :sunshine: :sunshine:Поздравления за "златната" тема! :sunshine: :sunshine: :sunshine: :sunshine: :sunshine:
      Сигурна съм,че много момичета(а,защо не и момчета :wink:)
     ще се влючат в нея!Стартирала си със прекрасни идеи,eli_v!
    Смятам да се възползвам от тях,защото много ми допадат!
   Дано скоро ни зарадваш със снимки, нямаме търпение
  да ни изненадаш със творенията си.
   Откривам темата със това ръчно-изработено,цветно пано,подарък от майка ми.
Създава невероятно настроение,особено на "живо"!
:wink:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #5 -: Юли 03, 2007, 11:01:46 am »
Радвам се, че ви харесва, момичета!

Баракудке, поздравления за първият снимков материал :P. Паното е невероятно!
Винаги съм искала да се науча да правя макраме, но това все още не го мога. Но никога не е късно... :wink:



Браво, Ели, хубава тема, скоро и аз ще се включа. Например мога да ви покажа, как моя мъж сам направи котешко дърво в хола за котарака  :lol:, и още куп други неща...




Оси, нямам търпение  :wink:..., че сигурно ще се възползвам от идеята. Моята Пуфи ще е очарована  :P
« Последна редакция: Юли 03, 2007, 11:04:29 am от eli_v »
Re: Златни ръце
« Отговор #6 -: Юли 03, 2007, 11:13:29 am »
  Страхотна тема!!!
 Обещавам довечера и аз да се включа със снимки. Винаги съм си мислила, че само аз събирам, както майка ми казва "Боклуци", от които правя най-различни неща..  :D

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #7 -: Юли 03, 2007, 11:14:25 am »




Аквариум в буркан... :lol:

По-късно ще кача и други снимки.

Баракудке, чудесно е това пано. Очарована съм. :D
« Последна редакция: Юли 03, 2007, 22:30:05 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #8 -: Юли 03, 2007, 11:26:06 am »
  Страхотна тема!!!
 Обещавам довечера и аз да се включа със снимки. Винаги съм си мислила, че само аз събирам, както майка ми казва "Боклуци", от които правя най-различни неща..  :D


Оказва се, че не си само ти! И аз съм същата, и  други има... :wink:
Чакаме снимки!

Оси, аквариума е много хубав! Ето че и един обикновен буркан може да свърши чудесна работа! Ама че идея!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #9 -: Юли 03, 2007, 11:37:04 am »
Ели, ето тук е дървото на котарака. Mоя ходи в гората, избра едно дърво, обели му кората, отряза му клоните и му постави плотове. После аз облицовах плотовете с плюшен плат и закрепихме дървото за стеничката с едни огромни винтове. На две места има увит (нещо като канап, не ми идва на ума как се казва точно) да си точи ноктите. Това е един уникат.  :D Моя се гордее с него. :lol:

« Последна редакция: Юли 03, 2007, 22:32:17 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #10 -: Юли 03, 2007, 12:48:43 pm »
Оси поздравления за дървото :lol: много е хубаво!

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Златни ръце
« Отговор #11 -: Юли 03, 2007, 13:00:54 pm »
Оси, поздрави съпруга си за страхотната идея! Леле как не ми е дошло на ум за такова нещо! Благодаря ви! :P

По същия начин може да се направи "Дърво на подправките"
Взема се дръвче /за да не ощетявате природата, може да използвате вече повалено от вятър такова/, обелва се кората и му се подрязват клоните както желаете. Слага се дървото в по-голяма саксия и наоколо се нареждат камъни, или нещо, което да го държи право. Може да се излее цимент, но после ако решите да го местите, много ще тежи.  Закрепват се по клоните обръчи, или поставки /както на снимката от Оси/, може и кашпи да сложите.В малки саксийки посявате семена от магданоз, копър, джоджен и др..
Слагате саксийките по дървото и цяло лято имате под ръка пресни подправки! :P
« Последна редакция: Юли 03, 2007, 13:02:35 pm от eli_v »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Златни ръце
« Отговор #12 -: Юли 03, 2007, 13:03:54 pm »
Оси, поздрави съпруга си за страхотната идея! Леле как не ми е дошло на ум за такова нещо! Благодаря ви! :P

По същия начин може да се направи "Дърво на подправките"
Взема се дръвче /за да не ощетявате природата, може да използвате вече повалено от вятър такова/, обелва се кората и му се подрязват клоните както желаете. Слага се дървото в по-голяма саксия и наоколо се нареждат камъни, или нещо, което да го държи право. Може да се излее цимент, но после ако решите да го местите, много ще тежи.  Закрепват се по клоните обръчи, или поставки /както на снимката от Оси/, може и кашпи да сложите.В малки саксийки посявате семена от магданоз, копър, джоджен и др..
Слагате саксийките по дървото и цяло лято имате под ръка пресни подправки! :P
ти си гений бе момиче :D прекрасна идея! Браво!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Златни ръце
« Отговор #13 -: Юли 03, 2007, 13:07:10 pm »
Ели, ти наистина си със златни ръце. Благодаря ти за ценните съвети. Страхотна си. :bighug:
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Златни ръце
« Отговор #14 -: Юли 03, 2007, 13:11:31 pm »
Много хубава тема,браво!
И аз имам различни идеи,ще се включа по нататък със снимки!
Поздравления! :wink:


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Златни ръце
« Отговор #15 -: Юли 03, 2007, 13:47:15 pm »
Ели, поздравления и от мен за чудесната тема!
За сега ще се възползваме от идеята за подправките, тъй като обожаваме да готвим и двамата със съпруга ми!
Ще се включа и аз с идеи, когато ми дойде музата!  :bighug:

Re: Златни ръце
« Отговор #16 -: Юли 03, 2007, 13:49:25 pm »
Осиана, искам да съм котарак у вас!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Златни ръце
« Отговор #17 -: Юли 03, 2007, 13:56:05 pm »
страхотна тема, с удоволствие ще я чета редовно.

никога не съм знаела, че има такива дървета за котки, а що котки са ми минали през ръцете... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Златни ръце
« Отговор #18 -: Юли 03, 2007, 14:01:19 pm »
На моя мъж леля му си купиха къща в село.Къщата беше стара, но те съумяха да я 'подновят' почти изцяло, без почти нищо да развалят.Искаха да запазят битовия дух на самата къща.Още като се влезе навремето е било сайвант.На тях не им трябва, защото не гледат животни.Замаскираха наоколо, направиха сайванта килер, но остана вратичката му-нависоко на стената.За да не стои грозно, вижте какво направи лелята върху самата вратичка от срязана кратунка и няколко изкуствени слънчогледа.Още като го видях зяпнах, защото обожавам слънчогледи във всичките им форми-естествени, изкуствени, на полето, във ваза...всякак.



Междувпрочем, Осианка, дървото е страхотно!Идва ти отвътре явно!
baracuda, майка ти има невероятен талант, много ми хареса изобретението и.!!!!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #19 -: Юли 03, 2007, 14:13:14 pm »
Оси поздравления за дървото :lol: много е хубаво!

Оси, поздрави съпруга си за страхотната идея! Леле как не ми е дошло на ум за такова нещо! Благодаря ви! :P


Осиана, искам да съм котарак у вас!

страхотна тема, с удоволствие ще я чета редовно.

никога не съм знаела, че има такива дървета за котки, а що котки са ми минали през ръцете... :)


Благодаря, момичета. Дърветата за котки ги има и по магазините за домашни любимци, но са скъпи. И моя понеже разбира от дърво, каза че той ще направи...и не съжалявам. Тези дървета по принцип са за котки които си стоят само в къщи, като нашия, за да не им липсва толкова много природата, катеренето, дърветата. А иначе, за котка, която си ходи и по двора, просто няма смисъл да се прави такова дърво, защото тя може да се катери където си иска на вън.

На моя мъж леля му си купиха къща в село.Къщата беше стара, но те съумяха да я 'подновят' почти изцяло, без почти нищо да развалят.Искаха да запазят битовия дух на самата къща.Още като се влезе навремето е било сайвант.На тях не им трябва, защото не гледат животни.Замаскираха наоколо, направиха сайванта килер, но остана вратичката му-нависоко на стената.За да не стои грозно, вижте какво направи лелята върху самата вратичка от срязана кратунка и няколко изкуствени слънчогледа.

Междувпрочем, Осианка, дървото е страхотно!Идва ти отвътре явно!
baracuda, майка ти има невероятен талант, много ми хареса изобретението и.!!!!

Много хубаво, много ми хареса Мимка, това си е направо за Моята Градинка. :D

Ели, браво, интересна идея, за по-голяма стая, с повече място, направо си е гениално.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #20 -: Юли 03, 2007, 14:30:59 pm »
[]
Ели, браво, интересна идея, за по-голяма стая, с повече място, направо си е гениално.


Оси, идеята по-скоро е за балкон, защото подправките искат светлина и свеж въздух.  Е, ако стаята е с хубаво изложение, може и да вървят.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #21 -: Юли 03, 2007, 14:31:53 pm »
[]
Ели, браво, интересна идея, за по-голяма стая, с повече място, направо си е гениално.


Оси, идеята по-скоро е за балкон, защото подправките искат светлина и свеж въздух.  Е, ако стаята е с хубаво изложение, може и да вървят.

Да, наистина, как не се сетих...
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #22 -: Юли 03, 2007, 17:53:26 pm »
Ели, браво за чудесната тема. Аз покрай този ремонт от известно време не съм много активни и изпускам хубавите неща, но не е съвсем късно да се включа с въпрос.
Та искам да те попитам след като опаковаш, кажи ми как да си опаковам подаръка малко по - оригинално.
Това е микровълнова печка, опаковах кашона, отгоре мисля да сложа тези изкуствени спиралки по диагонала, но трябва още нещо. Обаче нещо не мога да го измисля какво точно да е и как да го направя.
Мислех си за една мрежа и голяма панделка, която да пада от две страни пак по диагонал. Оф, дано ме разбра.
А по-късно ще пусна и мои снимки с домашно измасторени нещица. :)
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #23 -: Юли 03, 2007, 21:49:57 pm »
Баракудке, поздравления за първият снимков материал :P. Паното е невероятно!

Баракудке, чудесно е това пано. Очарована съм. :D

baracuda, майка ти има невероятен талант, много ми хареса изобретението и!

Благодаря ви момичета!Майка ми има невероятни "произведения"!Казва се Златка и много често,който види нещата,които е направила й казва:"Злате,златни ръце имаш! :lol:

За да не стои грозно, вижте какво направи лелята върху самата вратичка от срязана кратунка и няколко изкуствени слънчогледа.

Леле,Мимка!Много-красива аранжировка!Да поздравиш лелята!Браво!


  П.П.Ох,не ми отваря снимките на Осианка,толкова исках да ги видя веднага... :?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #24 -: Юли 03, 2007, 22:26:58 pm »



  П.П.Ох,не ми отваря снимките на Осианка,толкова исках да ги видя веднага... :?

Поправено. Готово, могат да се видят. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #25 -: Юли 03, 2007, 22:43:05 pm »
Ели, ето тук е дървото на котарака. Mоя ходи в гората, избра едно дърво, обели му кората, отряза му клоните и му постави плотове. После аз облицовах плотовете с плюшен плат и закрепихме дървото за стеничката с едни огромни винтове. На две места има увит (нещо като канап, не ми идва на ума как се казва точно) да си точи ноктите. Това е един уникат.  :D Моя се гордее с него. :lol:



Ей,Оси,като идвате за булката да й носите такъв подарък от Немско,тя много ще се радва. :) :lol:
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #26 -: Юли 03, 2007, 22:46:19 pm »
 :lol: :lol: :lol: :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #27 -: Юли 04, 2007, 00:17:56 am »
П.П.Ох,не ми отваря снимките на Осианка,толкова исках да ги видя веднага... :?
Поправено. Готово, могат да се видят.:D

   Osiana,толкова съм впечатлена!
Бурканеното аквариумче ми "падна" на душата от раз! :DНали съм си рибка!
Аууу,много,ама много е хубаво!Браво!Браво!Пу!Пу! :D :wink:
  Прав е твоят мил и невероятен майстор,че трябва да се гордее със уникалното котешко забавление!Лично да го похвалиш  и поздравиш за добрата работа!Сякаш сте пренесли част от природата у дома си! :DНадявам се,че писанчо ще оцени красивото творение!Желая му със здраве да си  го употребява и да си точи с удоволствие "ноктенцата" по него! :lol:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #28 -: Юли 04, 2007, 09:04:43 am »
Ели, браво за чудесната тема. Аз покрай този ремонт от известно време не съм много активни и изпускам хубавите неща, но не е съвсем късно да се включа с въпрос.
Та искам да те попитам след като опаковаш, кажи ми как да си опаковам подаръка малко по - оригинално.
Това е микровълнова печка, опаковах кашона, отгоре мисля да сложа тези изкуствени спиралки по диагонала, но трябва още нещо. Обаче нещо не мога да го измисля какво точно да е и как да го направя.
Мислех си за една мрежа и голяма панделка, която да пада от две страни пак по диагонал. Оф, дано ме разбра.
А по-късно ще пусна и мои снимки с домашно измасторени нещица. :)





Мери, да ти кажа какво измислих, а ако ти допадне, може да приложиш идеята.
Понеже хартията е многоцветна, панделката трябва да е в един цвят. Кашона е голям, така че една хубава голяма панделка по средата ще свърши чудесна работа. Аз лично съм правила панделки от мрежа, понеже създава обем, като вмъквам вътре и лента. Лентата може да пада и отстрани. Мрежата пасва добре на по-големи пакети. На този фон, мисля че една жълта панделка ще изпъкне добре. Може да комбинираш жълта мрежа с оранжева панделка, или обратно. А може да сложиш и само мрежа. На спиралите може да отрежеш дългите дръжки и да ги прикрепиш към основата на панделката така, че да стърчат нагоре и настрани. Аз съм си купила пистолет със силикон специално за да си опаковам подаръците и ако има от къде да вземеш назаем, ще ти свърши много добра работа. Слагаш малко силикон в основата на дръжката и прикрепяш веднага към панделката. Може да сложиш по една перличка в златисто на върха на спиралата. Също се продават и едни тънки шнурчета /най-различни цветове/, в които има тел. Може да се привърже към панделката. Няколко сантиметра преди върха започвам да увивам на химикал и се получава спирала. Оставям да стърчи извън панделката. Става ефектно.
 Мери, много се надявам се да съм помогнала с нещо. Ако мога да бъда полезна с още нещо - питай. Опаковането отнема време, но усилията си струват. Успех!

« Последна редакция: Юли 04, 2007, 09:44:21 am от eli_v »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #29 -: Юли 04, 2007, 09:47:00 am »
И моята мисъл беше за нещо такова, ама изпълнението ми куцаше. Благодаря ти много. Сега отивам в магазина да видя дали има мрежи и от тези перли за които говориш.
Спиралките и аз си мислех да ги набуча на подаръка, а пистолет имаме. То с тоя ремонт няма как.
Като стане ще го снимам, макар че не гарантирам че ще стане така както ти ги правиш. Аз съм си аматьор.

Тука има много идейки за подаръци, но точно това което на мен ми трябва, май няма. Дано си харесате нещо.http://photo.163.com/photos/tangyy82/20864515/#p4
« Последна редакция: Юли 04, 2007, 09:55:48 am от Mary »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #30 -: Юли 04, 2007, 10:05:33 am »
Ето ви още една идейка от мен.
Аз правих това миналата година след операциите ми, когато стоях в къщи 4 месеца и се чудех какви да ги върша по цял ден.

Намерих аз на село едно старо шкафче ли, полица ли, как да го кажа, което има отпред стъкла и е на два "етажа". Закача се на стена. Размери около 50 х 40 см. Ама така го обясних. :lol:
Та така. Беше боядисано в бяло и изглеждаше много скучно. Реших да влезе в употреба, като го променя.
В къщи имам много салфетки, тъй като колекционирам и си купувам за всякакви поводи. Избрах едни, които са по средата с една голяма тиква и открая със син бордюр на бели и сини квадратчета. Много сладки.
Разделих слоевете и взех най-горния, на който е щампата. Направих горе-долу някаква подредба на елементите. Намазах част от шкафчето с лепило С200 и залепих салфетката. И така докато се покри цялото шкафче. След като изсъхна, отгоре го намазах с безцветен лак за дърво. Закачих го на стената и наредих бурканчета с подправки. Получи се нещо наистина страхотно.
Тази техника съм я прилагала и върху саксии. Правих го върху керамика, не зная дали става върху пластмаса. Напр. изчистена оранжева саксия. Намазва се с С200. Изрязва се елемент  слънчоглед от салфетка и се залепя. Маже се с безцветния лак. Имате оригинална саксия. Можете да импровизирате и да си направите различни комбинации. Опитайте!

Целувки на всички! :P
*
Re: Златни ръце
« Отговор #31 -: Юли 04, 2007, 10:08:44 am »
И моята мисъл беше за нещо такова, ама изпълнението ми куцаше. Благодаря ти много. Сега отивам в магазина да видя дали има мрежи и от тези перли за които говориш.
Спиралките и аз си мислех да ги набуча на подаръка, а пистолет имаме. То с тоя ремонт няма как.
Като стане ще го снимам, макар че не гарантирам че ще стане така както ти ги правиш. Аз съм си аматьор.

Тука има много идейки за подаръци, но точно това което на мен ми трябва, май няма. Дано си харесате нещо.http://photo.163.com/photos/tangyy82/20864515/#p4



Мери, благодаря много, но не мога да отворя сайта  :(. Всяка нова идея е добре дошла. :P
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #32 -: Юли 04, 2007, 10:43:02 am »
...Намазах част от шкафчето с лепило С200 и залепих салфетката. И така докато се покри цялото шкафче. След като изсъхна, отгоре го намазах с безцветен лак за дърво...Тази техника съм я прилагала и върху саксии. Правих го върху керамика, не зная дали става върху пластмаса...

Tова вече изостря нетърпението ми да го видя! :wink:Много ми е любопитно,защото звучи оригинално!Нямаш ли скоро рожден ден,че да ти подарят апарат? :D
*
Re: Златни ръце
« Отговор #33 -: Юли 04, 2007, 11:10:33 am »
Tова вече изостря нетърпението ми да го видя! :wink:Много ми е любопитно,защото звучи оригинално!Нямаш ли скоро рожден ден,че да ти подарят апарат? :D



Ами той беше преди месец..., но получих друго като подарък.
Е, няма да чакам следващия си рожден ден. Обещавам, че ще си купя доста преди това и ще пусна снимки. Имам за показване освен моите "творения", още и цветя, и котка...
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #34 -: Юли 04, 2007, 11:49:43 am »
http://www.zooplus.de/tierbedarf/kratzbaum

http://www.petshop.de/t-1-1-02-050-01360-635f45467b85e9d5-.htm

Това са два линка с котешки дървета, много са хубави, може да се вземе идея и да се направи.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #35 -: Юли 04, 2007, 12:33:37 pm »
Ето ви още една идейка от мен.
Аз правих това миналата година след операциите ми, когато стоях в къщи 4 месеца и се чудех какви да ги върша по цял ден.

Намерих аз на село едно старо шкафче ли, полица ли, как да го кажа, което има отпред стъкла и е на два "етажа". Закача се на стена. Размери около 50 х 40 см. Ама така го обясних. :lol:
Та така. Беше боядисано в бяло и изглеждаше много скучно. Реших да влезе в употреба, като го променя.
В къщи имам много салфетки, тъй като колекционирам и си купувам за всякакви поводи. Избрах едни, които са по средата с една голяма тиква и открая със син бордюр на бели и сини квадратчета. Много сладки.
Разделих слоевете и взех най-горния, на който е щампата. Направих горе-долу някаква подредба на елементите. Намазах част от шкафчето с лепило С200 и залепих салфетката. И така докато се покри цялото шкафче. След като изсъхна, отгоре го намазах с безцветен лак за дърво. Закачих го на стената и наредих бурканчета с подправки. Получи се нещо наистина страхотно.
Тази техника съм я прилагала и върху саксии. Правих го върху керамика, не зная дали става върху пластмаса. Напр. изчистена оранжева саксия. Намазва се с С200. Изрязва се елемент  слънчоглед от салфетка и се залепя. Маже се с безцветния лак. Имате оригинална саксия. Можете да импровизирате и да си направите различни комбинации. Опитайте!

Целувки на всички! :P

Тази техника се казва пачуърк. Става и на пластмаса и стои много добре. Особено ако се съобразяваш и със цветето в конкретната саксия, резултата е направо възхитителен.
А линка се отваря при мен. Ако те е по - слаб нета, може и да е от това. При мен беше така преди, китайските не можех да ги отварям.

Мале, Ози, какви краоти има за животинките. Абе да ти е кеф да си котка. :lol: :lol:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #36 -: Юли 04, 2007, 12:50:04 pm »

Тази техника се казва пачуърк. Става и на пластмаса и стои много добре. Особено ако се съобразяваш и със цветето в конкретната саксия, резултата е направо възхитителен.


Не знаех, че се казва така. :oops:
 За пачуърка съм чела, че се прави от различни парчета плат, подредени по определен начин и зашити едно за друго в някаква форма. Може да се направи салфетка, покривка и др. Ама виж ти, то има логика, че и с хартия се получава нещо подобно.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #37 -: Юли 04, 2007, 15:17:01 pm »
Да и аз знаех за плата, но скоро ми казаха, че са различни техники.
А това което ти го правиш със салфетки може да се направи и със плат и опаковачна хартия. А и при положение, че имаш такава в изобилие, няма да ти е трудно да сътвориш нещо.
Аз например съм решила едно старо бюро което е на терасата да го направа така. Използвам го само заради канарчетата, но ми се ще и да е по-красиво, а не като сега покрито със стара мушама.
Re: Златни ръце
« Отговор #38 -: Юли 04, 2007, 15:26:02 pm »
Ози, твоето дърво е по-красиво от тези в линковете, които ни даде  :wink:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #39 -: Юли 04, 2007, 15:29:00 pm »
Много хубава тема. Браво момичета. Аз мога да правя разни неща, но никаква ме няма откъм идеи..все си открадвам по някоя чужда.
Мари, това със салфетките не си ли казва декупаж???
*
Re: Златни ръце
« Отговор #40 -: Юли 04, 2007, 15:36:22 pm »
Прекрасна тема :D
Аз също много обичам да си майсторя разни неще, по-скоро да си преправям стари дрехи, които са ми омръзнали, да ги правя в крак с модата :wink:
ако някой му се занимава с удоволствие ще споделям идеи :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #41 -: Юли 04, 2007, 15:53:44 pm »
:DНадявам се,че писанчо ще оцени красивото творение!Желая му със здраве да си  го употребява и да си точи с удоволствие "ноктенцата" по него! :lol:[/size][/b][/color]

Бари, той вече отдавна го е оценил. Oще преди писанчо да си го вземем (трябваше да чакаме да стане на 3 месеца) дървото беше вече поставено, та до сега повече от 3 години...


Обещавам, че ще си купя доста преди това и ще пусна снимки. Имам за показване освен моите "творения", още и цветя, и котка...
Ели, айде, нямам търпение... :D

Прекрасна тема :D
Аз също много обичам да си майсторя разни неще, по-скоро да си преправям стари дрехи, които са ми омръзнали, да ги правя в крак с модата :wink:
ако някой му се занимава с удоволствие ще споделям идеи :D

Ами как? От всичко се интересуваме ние...или поне аз.. :lol:

Ози, твоето дърво е по-красиво от тези в линковете, които ни даде  :wink:

Ако му кажа на моя, много ще се надуе... :lol:



Мале, Ози, какви краоти има за животинките. Абе да ти е кеф да си котка. :lol: :lol:

Абсолютно!  :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #42 -: Юли 04, 2007, 16:27:18 pm »
Прекрасна тема :D
Аз също много обичам да си майсторя разни неще, по-скоро да си преправям стари дрехи, които са ми омръзнали, да ги правя в крак с модата :wink:
ако някой му се занимава с удоволствие ще споделям идеи :D



На мен! :balk_46: Тепърва обаче ще се уча да шия. Майка ми има нова шевна машина и вече сама успях да подръбя панталон. Много се гордея :lol:
Давай идеите! Много ще съм ти благодарна.  :P

 Аз и чанти преправям сама. Пролетта си купих една в тигрова окраска от разпродажба. Много ми хареса, но имаше огромна златиста панделка в горния десен ъгъл. Грозотия. Махнах панделката. Цяла Варна обиколих докато намеря подходящи ластици за коса, които да разваля /в златисти нюанси/, защото дръжките на чантата са златисти и да си пасват. Та така. Със силиконовия пистолет налепих подходяща композиция, приших пайети и се получи нещо оригинално.
Сега преправям една стара кошница на майка ми. Отпред съм налепила изкуствени цветя, приших пайети, оплетох дръжки, обкантих цялата чанта с лико. Имам още малко работа и я пускам в употреба...
*
Re: Златни ръце
« Отговор #43 -: Юли 04, 2007, 18:28:18 pm »
Страхотна тема Ели!  :balk_103:
Моята слабост са рамките за снимки и от няколко години си ги правя сама. Основно са на морска тематика, т.е. са украсени с пясък и миди, но имам и от "люспи" на шишарки и такива украсени с просо и разни сухи цветя. Самата рамка се прави от картон, аз ползвам такъв от кутия с бонбони а за прозорче целуфан или директно найлонче от някое старо албумче. Ще трябва да направя снимки и ще ги постна, че не съм много добра с обясненията. Иначе всичко се лепи с Ц200. Още не сме си оправили хола, но съм казала на милото че секцията ни трябва да е с много рафтчета, че да има място за рамките със снимките.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Златни ръце
« Отговор #44 -: Юли 04, 2007, 18:40:15 pm »
Баракудка, чантата, която показваш, е много свежа и с лятно настроение. Наскоро видях нещо подобно, но се водеше "африкански" модел. Гледах филм, в който един представител от едно племе в Африка, който за първи път виждаше нашата цивилизация, я донесе подарък на семейството, в което гостуваше.
Ози, много е симпатична тази катерушка за котки! Тя само за бейби котета ли е, или и възрастните котки не ги мързи да се катерят по нея? Интересно как приучихте котката да спазва определените за целта площадки, или си скача без посоки, както и се хареса? 
Иначе, за моите "женски" умения няма да отварям дума! Само ще загатна, че ако живеех във времената, когато това е било част от чеиза на жената и по това са я харесвали за булка (плетене, шиене и т.н.), все още щях да си ходя стара мома. Макар че имах един период, в който бях решила да си докажа, че с "тези науки" можем да "се спогаждаме". Като резултат: много набързо прегорял ентусиазъм, много припряност и нетърпеливост. Оказах се почти неспособна ученичка, но тогава набързо изплетох няколко чифта чорапи, научих се да шия и на машина, защото имаме вкъщи и най-вече по настояване на майка ми, защото "как нямало да ме е срам от бъдещия ми мъж, че нищо не правя". Даже в кризисните (деветдесетте) години си шиехме със сестра ми разни неща от "Бурда". Мина ми меракът доста бързо. Майка ми, за разлика от мен, наистина може да прави много неща. Повече от очевидно е, че "златните ръце" са далечна и непостижима мечта за мен! Малко съм в позицията на тъпата ученичка, дето не може да си попълни поредната страничка от ученическия лексикон!
Обаче, браво на вас, момичета! С удоволствие ще се наслаждавам на вашите прекрасни творения!
« Последна редакция: Юли 04, 2007, 18:55:31 pm от DivaRoza »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #45 -: Юли 04, 2007, 19:05:25 pm »
Розичка, дървото за котки е за котки на всякаква възраст. Човек няма нужда да учи котката къде да ходи, тя сама вижда и усеща че това е дърво. За разлика от кучетата, котките са много своенравни и не можеш да ги накараш да правят нещо против волята им. Те обичат сами да са господари. Моя се катери на дървото всеки ден. Той е на 3 години. Качва се, пак слиза, играе си и като му омръзне си избира някой от плотовете и си ляга да спи там. С това дърво, ние му донесохме една малка частица природа в къщи, за да не му липсва толкова много, понеже той не излиза на вън.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #46 -: Юли 04, 2007, 19:22:03 pm »
Момичета, ама давайте снимки, то иначе не е интересно. Друго си е човек като види нещо, от обясненията само човек не добива представа. Око да види, ръка да пипне... (така ли беше?? :lol:)
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #47 -: Юли 04, 2007, 19:43:51 pm »
Ози, да поздравиш съпруга си, че наистина има златни ръце! Очевидно е, че разбира от работа с дърво, а и дървото май го обича и му се подчинява адекватно! Не сте ли мислили да ги продавате тези катерушки? Може да се и поукраси и ще стане доста атрактивно! Вие и двамата имате доста умения и с тях би трябвало да сте богати досега! Какво чакате?! Има доста разглезени дами с котки, които с готовност ще дадат пари за това. Иначе, си права, че котките си имат инстинкти и няма начин да си строполят от катерушката, а аз напразно се тревожа за тях!  :D
Re: Златни ръце
« Отговор #48 -: Юли 04, 2007, 20:16:32 pm »
Поздравления за прекрасната тема :balk_103:
С удоволствие ще се включа и аз с някое мое творение. Имам нещо предвид, сега си майсторя едни украски, но като ги довърша, тогава ще ви ги покажа  :wink:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #49 -: Юли 04, 2007, 21:00:15 pm »
Ами да. Отива едно семейство при Ози за няколко коренчета от прелестните й рози и хоп, хайде да си вземем и една катерушка за домашното съкровище.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #50 -: Юли 04, 2007, 21:27:25 pm »
Аз да попитам, как се слагат снимки? :oops:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #51 -: Юли 04, 2007, 21:55:43 pm »
Ами да. Отива едно семейство при Ози за няколко коренчета от прелестните й рози и хоп, хайде да си вземем и една катерушка за домашното съкровище.

Ами да, нали ще правим и декорациите от дърво за градинки, като от тези, които бях показала вече, каручки, кончета, бидончета и т.н., можем да правим и котешки дървета, защо не? :lol:. Той баща ми е спец, по тея работи... :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #52 -: Юли 04, 2007, 21:58:10 pm »
Аз ще се пробвам да ти обясна, но да ли ще ми разбереш е друг въпрос.
Десен бутон на снимката която искаш да покажеш, отиваш на информация за елемента и копираш адреса. След това в поста си натискаш [img [/img] и вмъкваш адреса в тага. Ама и аз ти го обясних. Маани, маани.
И между другото си права, че е декупаж.

Ози, знам аз че ще затворите цикъла.
И на мен ми е хоби да прекроявам и прешивам дрехи.
« Последна редакция: Юли 04, 2007, 22:04:21 pm от Mary »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #53 -: Юли 04, 2007, 22:04:39 pm »
Амиии не разбрах, ама ще се науча.
« Последна редакция: Юли 04, 2007, 22:14:04 pm от ara »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #54 -: Юли 04, 2007, 22:06:09 pm »
Като пускаш линк изляз от профила си.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #55 -: Юли 04, 2007, 22:08:08 pm »
Амиии не разбрах, ама ще се науча. Качих снимка на едно мое произведение тук:
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=150383
нещо не мога да го отворя, излиза ми заглавната страница на снимка.бг 8O 8O 8O
*
Re: Златни ръце
« Отговор #56 -: Юли 04, 2007, 22:09:01 pm »
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=144252 ей тук след ден на репродуктивното здраве  е.


Моля, не ми се смейте  :(
Обяснете като за ..мен... :lol:
« Последна редакция: Юли 04, 2007, 22:15:24 pm от ara »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #57 -: Юли 04, 2007, 22:15:13 pm »
Ей, браво. Ти ли си я правила чантата.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #58 -: Юли 04, 2007, 22:15:45 pm »
позволявам си да го постна, защото лично на мен много ми допадна!
ара, ако имаш нещо против ще го махна.

*
Re: Златни ръце
« Отговор #59 -: Юли 04, 2007, 22:16:33 pm »
Аз я избродирах, а за ушиването взе участие една позната.

Мими, нямам против, нали затова питах ако знаех как сама щях да го направя.

П.п. а ти ако можеш да дадеш просто обяснене как става пиши на лична, моля
« Последна редакция: Юли 04, 2007, 22:18:25 pm от ara »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #60 -: Юли 04, 2007, 22:22:52 pm »
хихи, аз вече ти писах на 'лични' преди да прочета това  :lol:
айде пробвай се сега, да видим дали ме бива за учителка  :wink:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #61 -: Юли 04, 2007, 22:24:56 pm »
То се видя, че аз не ставам. :P :P
*
Re: Златни ръце
« Отговор #62 -: Юли 04, 2007, 22:26:37 pm »
айде сега, ще се обиждаме ли?  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #63 -: Юли 04, 2007, 22:26:59 pm »
Ейййййййййййййй темата беше друга :lol:
Дайте снимки сега
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #64 -: Юли 04, 2007, 22:34:02 pm »
Ейй, Ара, чудесна е чантата. Наистина страхотна. Браво. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #65 -: Юли 05, 2007, 08:18:25 am »
Ара, чантата наистина е невероятна! Много ми хареса. Браво!
Хайде давайте още снимки.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #66 -: Юли 05, 2007, 09:40:11 am »


:balk_46: :balk_47: :balk_46: :balk_47: :balk_46:
Искам и за мен една такава :lol: :lol: :lol:

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #67 -: Юли 05, 2007, 10:41:06 am »
Искам и за мен една такава :lol: :lol: :lol:

Ара и аз давам заявка!Прекрасен уникат!Браво!
*
Re: Златни ръце
« Отговор #68 -: Юли 05, 2007, 10:46:48 am »
Хахахаха , напускам работа и започвам.
М/у другото имам още една същата избаротена от мен, но в розово - за сестра ми.
Re: Златни ръце
« Отговор #69 -: Юли 05, 2007, 19:21:50 pm »
 Еми аз докато се натутам да снимам, да разуча как се прикачва.............
Вие сте направири чудеса от храброст  :D
Хайде сега да се пробвам и аз да сложа снимка  8O
Е, те малко са с лошо качество, но... това успях да направя.
Това са две вазички изобретени от мен. Едната е направена от изсъхнала тиква, изрисувана с темперни боички, а другата е просто от една ролка от хартия за ръце, която облепих с пандела от един букет. Ами не са нещо особено, но пак стават за темата.
Съжалявам, че не съм си снимала другите "глупости", но имам навика да ги подарявам, но тях ще опиша с думи  :wink:



Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: Златни ръце
« Отговор #70 -: Юли 05, 2007, 21:13:42 pm »
Браво, Ас. Особено вазичката от ролката е станала много сполучлива. Ако не знаех от какво е, никога нямаше да отгатна.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #71 -: Юли 05, 2007, 21:58:53 pm »
  asss,браво на момето! :DПрекрасни вази!Страхотни,всяка със индивидуално излъчване!
Чудесно си се справила!Очакваме и други снимки от теб! :D
Re: Златни ръце
« Отговор #72 -: Юли 06, 2007, 11:41:44 am »
Ako имате криви стени (при нас ъгъла зад този стилаж е тъп - около 110-120 градуса) ето моето замазване на положението :) Защото колкото и точно да е правено по поръчка, пак имаше разстояние като погледнеш отстрани. За да се вържат тези листа с нещо сложих и на още две места :)
Цък на снимките, за да ги видите по-големи :)
       

Това е един кокосов орех, чиято черупка реших че може да ми влезе в употреба :)


Понеже другия ъгъл до арката ми седеше някак празен (след като на единия имаше листа и от тези дрънчащите тръби :) )и доста време се чудих какво да сложа на другия за симетрия.
Както се разхождахме по плажа в Каварна, помолих моя да събира рапани и миди - каквото намери.
Прибрахме се вкъщи и ги измих добре. Направихме по една дупка на всяко; лакирах ги (с мои блестящи лакове за нокти - заминаха ми 3 шишета  :lol: а в нас не се дишаше); купих една от висулките с тръбичките и я развалих; нанизах 6-7 дълги корди с рапани и миди, като на всяка имаше и по една тръбичка на различно място по дължината; закачих на куката в ъгъла (която е наследствена от предишните собственици) и ето какво се получи:

     
 
« Последна редакция: Юли 06, 2007, 11:47:10 am от BLACK_ROSE »
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Златни ръце
« Отговор #73 -: Юли 06, 2007, 12:02:49 pm »
Розито, влюбих ти се в мидите :lol:!
Мога, стига да искам.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #74 -: Юли 06, 2007, 12:14:03 pm »
Розито, влюбих ти се в мидите :lol:!

Мидените висулки са страхотни!
*
Re: Златни ръце
« Отговор #75 -: Юли 06, 2007, 12:54:15 pm »
Asss, много хубави вазички! Тиквата е направо произведение на изкуството.

Black rose, чудесни идеи! Много ми харасеха кокосовият орех и мидичките.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #76 -: Юли 09, 2007, 16:19:18 pm »
        :D Айде да видим падате ли си по "изчанчени" пана?  :D


                                                                                                                    Made in my mammy!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #77 -: Юли 09, 2007, 17:52:52 pm »
Не го намирам аз за изчанчено. :lol:  Много е интерсено даже, с леко битов мотив. Браво на мама! :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #78 -: Юли 10, 2007, 08:36:11 am »
Иха-а-а, много е хубаво! Напрово произведение на изкуството!
Баракудке, майка ти наистина има златни ръце! Браво!
А ти не си ли понаучила нещо от нея /имам предвид плетенето на пана и макраме/, та да ни го покажеш?
Re: Златни ръце
« Отговор #79 -: Юли 10, 2007, 16:49:56 pm »
Много хубаво пано, но колкото и да се пуля май не разбирам как е направено  :D
Съжалявам, че не съм правила снимки на другите ми "майсторлъци", а с думи да описвам май не е интересно.
Затова ще запретна ръкави да направя нещо ново и да го снимам  :D
BLACK_ROSE, страхотни декорации. И да кажа, това с кокосовия орех е много хубава идея, в магазините продават такова нещо с/у сумата от 14лв.  :wink:

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: Златни ръце
« Отговор #80 -: Юли 10, 2007, 17:33:29 pm »
 Розе, много ми хареса идеята с мидичките и рапаните. Ще плагиатствам да знаеш. :balk_71:
Re: Златни ръце
« Отговор #81 -: Юли 10, 2007, 19:54:45 pm »
Розе, много ми хареса идеята с мидичките и рапаните. Ще плагиатствам да знаеш. :balk_71:
Плагиатствай колкото ти душа иска :)
Аз ако имах време щях да ти направя :)
Единственото досадно нещо е с пробиването - защото са твърди и трябва да става внимателно, за да не се счупят. А другото е боядисването с лака, да има цвят и блясък  :lol: Осмърдя ми се душата, макар че не ми е проблем миризмата на лак. Мъжът ми не я понася и го издебнах като го нямаше вкъщи да си цапам на воля  :lol: :lol: :lol:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #82 -: Юли 10, 2007, 19:56:19 pm »
Не го намирам аз за изчанчено. :lol:  Много е интерсено даже, с леко битов мотив. Браво на мама! :D

Иха-а-а, много е хубаво! Направо произведение на изкуството!
Баракудке, майка ти наистина има златни ръце! Браво!
А ти не си ли понаучила нещо от нея /имам предвид плетенето на пана и макраме/, та да ни го покажеш?

 :oops: :oops: :oops:Аз съм с две леви ръце!...Предпочитам да се занимавам с цветя...просто нямам ТАКОВА търпение да "творя"... :wink:

Много хубаво пано, но колкото и да се пуля май не разбирам как е направено  :D

Ами техниката е като тъкане(само че с гребен)! :wink:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #83 -: Юли 10, 2007, 23:26:34 pm »
мочичета гледам и ви се възхищавам на творенията.мен не ме бива.нищо не ми идва от ръцете, а и май време нямам.абе и желание май - още като ученичка предмета трудово обучение ми беше по гаден и   от математиката  :oops: то от вътре някак си като не ми идва..
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Златни ръце
« Отговор #84 -: Юли 13, 2007, 09:03:14 am »
Момичета, прочетох в сп. "Къща и градина" как може да се направи лампа от кратуна. Много ми хареса идеята, въпреки, че свързвам кратуната с есента.
Иначе е подходяща за битова стая, битов кът, или за градината.
На по-голяма кратуна се изрязва дъното, почиства се от семето. Пробива се дупка до дръжката, колкото да влезе кабела. Слага се фасунга  /тук май ще ни трябва някой, който да свърже всичко това/. Завива се крушка и лампата е готова.

Това като идея може да се приложи и при друг вид декоративни тикви.
Преди две години ходихме на гости в едно село до Ловеч. В двора на къщата, от асмата висяха едни много странни тикви - цялата тиква в светложълт цвят, а отгоре имаха допълнително тяло в оранжево като "шапка". Та аз ги кръстих "тикви с шапки". От тях също може да се получи нещо оригинално, но не зная дали продават такива, или трябва да си ги отгледам сама.
« Последна редакция: Юли 13, 2007, 09:05:25 am от eli_v »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #85 -: Юли 23, 2007, 15:40:08 pm »
Ето най-после и 2 от моите рамки за снимки. Тия са първите ми опити, другите за съжеление са в София и сега немога да ги снимам, но по нататък и това ще стане.



eli_v, тиквичките за които говориш, съм виждала да продават на пазара който е до площад Славейков. Мъжът ми всяка година засява в огромни саксии или кратунки или декоративни тиквички и тази година сме засели точно от този модел и вече имаме няколко в процес на зреене, по някое време ще ги снимам и ще сложа снимка тук. Но не мисля, че ще може да се направи нещо от тях защото те за разлика от кратуните не изсъхват защото им е дебела сърцевината и почват да мухлясват, иначе са много красиви.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Златни ръце
« Отговор #86 -: Октомври 08, 2007, 12:51:17 pm »
А-а-а, я да пораздвижа малко темата, че вече ме е срам... :oops:
Аз я пуснах, а два месеца нищичко не съм писала тук :wink:
Понеже вече имам фотоапарат и нямам основание да се оправдавам, пускам нещичко от мен.

Това е рафтчето, за което писах, че е налепено със салфетки.


« Последна редакция: Октомври 08, 2007, 12:57:03 pm от eli_v »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #87 -: Октомври 08, 2007, 12:55:56 pm »
...Намазах част от шкафчето с лепило С200 и залепих салфетката. И така докато се покри цялото шкафче. След като изсъхна, отгоре го намазах с безцветен лак за дърво...Тази техника съм я прилагала и върху саксии. Правих го върху керамика, не зная дали става върху пластмаса...

Tова вече изостря нетърпението ми да го видя! :wink:Много ми е любопитно,защото звучи оригинално!Нямаш ли скоро рожден ден,че да ти подарят апарат? :D


Баракудке, сигурно търпението ти се изчерпа вече... :wink:
Надявам се да видиш "изобретението" ми. :P
Re: Златни ръце
« Отговор #88 -: Октомври 08, 2007, 15:01:30 pm »
БРАВО момичета - чудесни идеи!
Аз си падам по чантите и поправката на стари дрехи и бродерии по дънки. Имам много идеи особено за дънки...Ще се опитам в най скоро време да ви покажа и снимки на моите произведения.
Толкова се радвам, че ви има! :youwoman: :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #89 -: Октомври 08, 2007, 15:14:43 pm »
Аз навремето си ших от дънки раница, че даже и бродерия й направих, дано я открия за да я снимам.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #90 -: Октомври 09, 2007, 11:10:26 am »
   :D :D :D Лелеее,eli_v!Доживях!Браво,браво!Като фурнир си го избарала, тоз "номер" със салфетките!Не очаквах толкова прецизна изработка от теб! :wink:Браво! Добре,че го показа,защото да не ти разправям аз какво си представях...мислех,че е налепен по-абстрактно с тези салфетки и много се чудих...ама ти направо си била дизайнер-мебелист!Айде сега показвай снимки и на другите си творения!Чакамееее! :D

  Mary,да не се скатаеш,ей!Търси раницата,да я видим какво "чудо" е!

                   Момичета, :grouphug2:!
« Последна редакция: Октомври 09, 2007, 11:12:07 am от baracuda »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #91 -: Октомври 11, 2007, 08:23:39 am »
Ето още нещо от моите творения :wink:

Това е подарък, който опаковах за рождения ден на приятелката на брат ми. Ако се питате какво ли има вътре - веднага отговарям: кашон от любимите й вафли. Подаръкът беше малка шегичка, иначе имаше и "официален".



Качеството на снимката не е много добро, защото я преснимах от др. снимка.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #92 -: Октомври 19, 2007, 09:22:04 am »
Вижте какво изобрети моя свекър на село.
 


Това е оградка от лозови пръчки. Всъщност от по-дебелата част на лозата, която забравих как се казва :lol: Та тази оградка е по цялата дължина на градинките с цветя.

Re: Златни ръце
« Отговор #93 -: Октомври 19, 2007, 09:43:31 am »
Аз от скоро съм фен на декупажа  :lol:
Ето моите творения:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=183813

Видях, че има и други фенове във форума, да си признават без бой  :lol:

lb2f
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #94 -: Октомври 19, 2007, 09:46:58 am »
Ей, Джази, ми това е страшно готино защо си мълча до сега? Ама това сега какво е, дай малко инфо, рисувано ли е, лепено, какво е? Какво е декупаж, че не святкам? :oops:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #95 -: Октомври 19, 2007, 09:47:51 am »
Аз от скоро съм фен на декупажа  :lol:
Ето моите творения:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=183813

Видях, че има и други фенове във форума, да си признават без бой  :lol:

Джази, прекрасни са!И аз съм си рисувала саксии, обаче изобщо не могат да се сравняват с твоите!Браво!
А сега за другото-позволих си да разгледам и другите албумчета там ( :oops:) и си мисля, че има с какво да ни зарадваш в съседната тема за домашни любимци! :wink:
Re: Златни ръце
« Отговор #96 -: Октомври 19, 2007, 10:00:43 am »
Ей, Джази, ми това е страшно готино защо си мълча до сега? Ама това сега какво е, дай малко инфо, рисувано ли е, лепено, какво е? Какво е декупаж, че не святкам? :oops:

Декупаж по принцип е салфетна техника. Изрязват се мотиви от салфетки и се лепят със специален лак (модиум). Аз ползвам специална декупажна хартия (по-лесно се работи с нея  :lol:). 
Състарените саксии се правят с акрилни бои и кракле (това пак е вид лак).

lb2f
*
Re: Златни ръце
« Отговор #97 -: Октомври 19, 2007, 12:02:09 pm »
Джази, разкошни са!
А каква е тази декупажна хартия?  :? Откъде си я купуваш?
Re: Златни ръце
« Отговор #98 -: Октомври 19, 2007, 12:03:40 pm »
Има в магазин Слънчоглед (това е магазин за художници). Иначе може да се ползват и салфетки с различни мотиви. Тях си ги купувам основно от Метро  :)

lb2f
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Златни ръце
« Отговор #99 -: Октомври 19, 2007, 12:21:45 pm »
eli_v, Слънчоглед има и във Варна (всъщност те тръгнаха от тук :)) точно над подлеза на Шипка - ъглов магази, няма как да ги пропуснеш.
Мога, стига да искам.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #100 -: Октомври 19, 2007, 13:02:58 pm »
eli_v, Слънчоглед има и във Варна (всъщност те тръгнаха от тук :)) точно над подлеза на Шипка - ъглов магази, няма как да ги пропуснеш.
Има в магазин Слънчоглед (това е магазин за художници). Иначе може да се ползват и салфетки с различни мотиви. Тях си ги купувам основно от Метро  :)

А, значи в Слънчоглед продават такава хартия! Как не се сетих, та аз и там съм обрисала вече :lol: Ходих да си купувам двойнолепящо тиксо.
Аз пък салфетки си купувам и от Метро, и от Пикадили. Даже в Пикадили разнообразието е по-голямо.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #101 -: Октомври 19, 2007, 13:20:21 pm »
Джази, това което си ни показала, наистина мнoго ми хареса. Браво. А какъв е този спец. лак? Kак по- точно се казва? Дали мога да намеря нещо подобно в Германия? Много ми хареса твоето изкуство!!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Златни ръце
« Отговор #102 -: Октомври 19, 2007, 13:30:19 pm »
Осианка,
трябва да има и в Германия.
Ето един вид модиум
Хич ме няма с немския, но това не е ли сайт на немски за декупаж? http://www.servietten-decoupage.de/


lb2f
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #103 -: Октомври 19, 2007, 13:34:08 pm »
Danke, Jazzybaby!

Това е да.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #104 -: Октомври 19, 2007, 14:57:55 pm »
Е, прекрасна темичка момичета! И аз да се включа с няколко мои произведения от сватбата:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4255089
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4255092
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4288885
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4288887
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4288892

Май станаха множко  :oops:
Дано ви харесат  :)
« Последна редакция: Октомври 19, 2007, 15:00:04 pm от mimi26 »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #105 -: Октомври 19, 2007, 14:59:26 pm »
mimi,
снимките ти не се виждат :(
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #106 -: Октомври 19, 2007, 15:02:00 pm »
Осианка, много си бърза  :)
Докато редактирам грешката си....
Дано вече се отворят.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #107 -: Октомври 19, 2007, 15:51:19 pm »
   jazzybaby,невероятна си!Браво! :youwoman:

   mimi26,личи си ,че си вложила цялата си любов във сватбената украса!Много е красива и оригинална! :balk_47:

   eli_v,нямаш си на идея как ми хареса лозовата ограда на свекъра ти!Смятам и аз да импровизирам и да си направя подобна!Прекрасна е! :balk_602:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #108 -: Октомври 19, 2007, 16:12:29 pm »
Мими, страхотни неща си направила!
Май станаха множко  :oops:
Дано ви харесат  :)

Хич не са много - давай още! :P

     eli_v,нямаш си на идея как ми хареса лозовата ограда на свекъра ти!Смятам и аз да импровизирам и да си направя подобна!Прекрасна е! :balk_602:

А-а-а Баракудке, ами патента ми??? :lol: :wink:

P.S Радвам се че ти е харесала. И да не забравиш да ни покажеш творението си.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #109 -: Ноември 08, 2007, 15:23:20 pm »
Момичета, имам проблем. Купих си прежда с идеята да плета шал. Преждата е една такава мъхеста, от два цвята - зелени нюанси. Не позволява кой знае каква плетка, ами по-скоро ефекта е в самата прежда.
Снощи го започнах, обаче става един такъв стегнат и на нищо не прилича. А аз искам да бъде по-рехав. Плетката, която започнах е лицева.
Рових се в интернет, никакви модели подходящи за шал не намерих.

Някой може ли да ми даде идея, че моята глава нищо не измисли.
Ха сега да видим кой може да плете. :wink:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #110 -: Ноември 08, 2007, 15:35:17 pm »
Ели, щом става стегнат, вземи по дебели игли. Може би 5ти номер. А за плетка, за шал е най удачно или иди-ела или полуанглийски ластик 1 на 1, за да може от двете страни да е еднакво. Можеш да направиш и нещо от сорта:
1л. 1оп. 1л. 1оп. а на следващия ред обратно
1оп. 1л. 1оп. 1л. и после пак:
1л. 1оп. 1л. 1оп.
Пробвай ако искаш. Все пак зависи и от преждата, но иначе става интересно.

*
Re: Златни ръце
« Отговор #111 -: Ноември 08, 2007, 15:54:37 pm »
Ели, щом става стегнат, вземи по дебели игли. Може би 5ти номер. А за плетка, за шал е най удачно или иди-ела или полуанглийски ластик 1 на 1, за да може от двете страни да е еднакво. Можеш да направиш и нещо от сорта:
1л. 1оп. 1л. 1оп. а на следващия ред обратно
1оп. 1л. 1оп. 1л. и после пак:
1л. 1оп. 1л. 1оп.
Пробвай ако искаш. Все пак зависи и от преждата, но иначе става интересно.

Благодаря ти, Мими, ще пробвам и това. :P
А обръча ми е № 8 - поне за такъв ми го дадоха в магазина, или аз съм оплескала нещата като съм взела друг номер, без да видя.
 На преждата пише да се плете с № 8 - № 10
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #112 -: Ноември 08, 2007, 16:17:23 pm »
Ели, като плетеш недей стяга, плети рехаво. Вземи по голям номер куки и плети само опаково. Другите плетки стягат.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #113 -: Ноември 08, 2007, 16:25:52 pm »
На преждата пише да се плете с № 8 - № 10
Значи ти е дебеличка преждата. Вземи 10 тогава. Казах ти 5ти номер, защото не предполагах че е толкова дебела. И както казва Осианка, не стягай много.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #114 -: Ноември 08, 2007, 16:32:27 pm »
Оси, Мими, благодаря! :bighug:
Ще трябва да си купя куки № 10. После ще пиша как вървят нещата.
Аз миналата година пак си плетох шал и стана много хубав. Ама дето ще ви обяснявам, май по-добре да го снимам и да ви го покажа. :wink:
Приятелките ми ме питат как съм имала търпение да плета. Ами на мен ми доставя удоволствие. А и като ходя по магазините, от готовите неща нищо не харесвам. А така имам хем нещо оригинално, хем собственоръчно изработено :wink:
Освен шал, съм плела 2 фланели и няколко чифта пантофки. Друго не мога :(
« Последна редакция: Ноември 08, 2007, 16:36:59 pm от eli_v »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #115 -: Ноември 08, 2007, 16:43:38 pm »
Aйде качвай снимки.

Аз си харесах едни прежди за шал...ама мисля още....иначе мога малко да плета, да бродирам, да шия...от всичко по малко. :lol:

А тук няколко прежди които съм си харесала.




Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #116 -: Ноември 08, 2007, 16:56:24 pm »
И аз да се похваля  :D
На мъжа ми изплетох миналата година пуловер. Голям зор видях, докато го изплета - не предполагах че толкова голям мъж имам  :lol: Сега съм почнала една блуза за мен, ама кога ще я свърша не знам... Моделите си ги мисля сама  :wink:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Златни ръце
« Отговор #117 -: Ноември 08, 2007, 18:08:33 pm »
Леле, любима тема - плетене :lol: И аз си плета разни работи и сама си измислям моделите, само че нещо в последно време много ме домързява, а и тук нямам куки, не мога да си харесам прежда... Иначе преди все си намирам нещо да си комбинирам и да си направя. Имам доста плетени пуловери.
А това е последния модел, измислен от мама и направен от мен :D Имам два такива - този и цвят бордо, доста сполучливо излиза :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Златни ръце
« Отговор #118 -: Ноември 09, 2007, 09:25:32 am »
Вчера купих черна прежда. Баба ми ще бъде изненадана в неделя от новата й задача. Ще искам да ми оплете рокля, която да се носи с клин от долу. В смисъл да е рехаво оплетена. Обаче изниква въпроса какъв модел да е. Ако някой разполага с нещо такова, ще се радвам да го сподели с мен.
/>
*
Re: Златни ръце
« Отговор #119 -: Ноември 09, 2007, 09:25:53 am »
Сега съм почнала една блуза за мен, ама кога ще я свърша не знам... Моделите си ги мисля сама  :wink:

Мими, като я свършиш, ще пуснеш ли някоя снимчица? :P

Аз едната блуза, която си плетох /преди няколко години/, беше в розово и синьо, плетка полуанглийски ластик. Плетох я две години  :oops: :oops: :oops: и накрая си я носих из къщи, защото тия цветове вече никой не ги носеше.

Гане, много, много ми хареса шала ти! Как се плете това чудо???

Оси, много са хубави преждите, които си показала.
И мъничко се възползвах :oops:, защото посетих сайта, та намерих нещо, подобно на моята:

Само дето моята е в зелени нюанси и с малко повечко стърчащи нишки, които затрудняват плетенето.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #120 -: Ноември 09, 2007, 14:35:36 pm »
Ммм, че хубаво, и аз много обичам да плета, преди години всяка зима си плетях по един пуловер или жилетка, но сега не ми остава време.
Ели, миналата година баба ми ми изплете един шал подобна плетка като на Ганка, но с зелена мъхеста прежда, предполагам нещо подобно на твоята, ама за съжаление идея си нямам как се плете :? Плетена рокля имам от преди 5 г., тогава плетеното пак беше на мода, зелена, дълга с цепка отстрани с плетен колан за под талията, много си я харесвах, а ето че тази зима пак ще мога да я облека. :)
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #121 -: Ноември 09, 2007, 14:42:55 pm »
Цитат
Оси, много са хубави преждите, които си показала.
И мъничко се възползвах , защото посетих сайта, та намерих нещо, подобно на моята:

Този сайт е мнoго интересен, имам в къщи и каталог от него, всякакви неща има за направи си сам, точно за тази темичка. Има за шиене, бродиране, низане на синци, рисуване, плетене, сглобяване...и какво ли още не. :wink:  Който разбира немски, моля:
www.creawalz.de
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #122 -: Ноември 09, 2007, 14:55:47 pm »
Този сайт е мнoго интересен, имам в къщи и каталог от него, всякакви неща има за направи си сам, точно за тази темичка. Има за шиене, бродиране, низане на синци, рисуване, плетене, сглобяване...и какво ли още не. :wink:  Който разбира немски, моля:
www.creawalz.de

Оси, за съжаление немски не знам, но и картинките донякъде ми вършат работа и ще черпя идеи от тях  :wink:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Златни ръце
« Отговор #123 -: Ноември 09, 2007, 15:35:50 pm »
Гане, много, много ми хареса шала ти! Как се плете това чудо???

Ели, ще питам майка ми, че тя е по съчетаването на бримките :oops: Аз съм по комбинирането на цветовете :lol: Аз честно казано не помня такива неща, ама тя - да :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Златни ръце
« Отговор #124 -: Ноември 09, 2007, 15:41:09 pm »
Ели, така като гледам снимката това е свивка, наметка, ама е на дебели игли.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Златни ръце
« Отговор #125 -: Ноември 09, 2007, 15:51:25 pm »
jazzybaby - "евала, страоооотно"  декупаж...това е нещо ново за мен и много ми хареса, ще прекопирам от теб и ще се опитам да направя нещо. Ако имам въпроси, ще те питам.
Re: Златни ръце
« Отговор #126 -: Ноември 09, 2007, 15:53:07 pm »
Питай смело  :D Ще помагам колкото мога  :D

lb2f
*
Re: Златни ръце
« Отговор #127 -: Ноември 09, 2007, 20:57:00 pm »
Помогнете ми с платка за шал, който да става еднакъв и от двете страни, моля ви.Обяснете като за неук човек, а не с английски и полуанглийски ластик, че така няма да ви разбера. Дайте бримките ред по ред, моля! :oops:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Златни ръце
« Отговор #128 -: Ноември 09, 2007, 21:34:04 pm »
Ара, тоя шал става еднакъв и от двете страни, ама чакам мама да се сети как точно се плетеше. Ако не ти е спешно - тя обеща събота и неделя да си го припомни и ще го напиша, простичко, по бримки.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Златни ръце
« Отговор #129 -: Ноември 10, 2007, 09:06:40 am »
Не ми е чак толкова спишно Гане, благодаря ти ще чакам включване.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #130 -: Ноември 12, 2007, 09:35:10 am »
и ще го напиша, простичко, по бримки.


Ха, така! :P
Че аз отворих една книга на майка ми за плетки, то вътре написано като за професори бе! Нищо не разбрах - ни от текста, ни от картинките. :lol:

Ето да ви покажа миналогодишния шал, който изплетох с двете си ръчички  :wink: :lol:


А новия не съм го започнала, че нямах време да ходя да търся куки № 10. Тия дни обаче трябва да я свърша тази работа.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #131 -: Декември 03, 2007, 17:18:40 pm »
Не знам дали е точно за тази тема, а и понеже аз нямам чак такива умения, та ви давам адреса с рисунките на един любител художник, моя мъж. Това е само част от рисунките му, има и доста несканирани, които съответно не са качени в нета. Моля, бъдете снизходителни в оценката си.
Приятно (може би) разглеждане:  :D

http://community.webshots.com/user/oggywebstudio
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #132 -: Декември 03, 2007, 17:55:52 pm »
Малеееее, Розичка, наистина ли твоя мъж е рисувал това всичко?
Прекрасно е, той има талант и то голям . Много ми хареса всичко, браво.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #133 -: Декември 03, 2007, 19:24:23 pm »
Ози, благодаря, ще му предам! С тези рисунки има интересна история. Малко след като ги беше качил в нета, мъжът ми дал адреса и на колегите си. И те, понеже само саир им дай, ги разгледали. Одобрили ги и даже му организираха малка изложба в офиса. Аз не можех да повярвам, като каза, че ще си има изложба!!! Да, вярно, че някои са доста сполучливи, особено пейзажните ми харесват, но чак пък изложба?! Беше много ентусиазиран, купи им евтини рамки, подбра 30-тина рисунки и наистина ги изложил. Стояха цяла седмица там, за да може като идват хора, да им показват какви самоуки таланти имат. Накрая някакъв колега беше купил един английски пейзаж за сумата от...10 паунда! Мъжът ми беше на седмото небе от радост, а аз от почуда. Обаче тук много окуражават хората за всичко, а и си правят живота интересен и разнообразен. След това събитие махнахме картините от хола, които аз си бях купила от България и на две стени наредихме неговите рисунки. Създават настроение, ако не друго.  :D Обаче той продължава в малкото си свободно време да рисува, вече е минал няколко книги с уроци по рисуване, като целта засега е да се постигне прилика при рисуването на хора. Защото овчиците и катеричките, които рисува, така или иначе няма как да се видят, за да имат претенции за прилика! Та, така с рисунките!
Re: Златни ръце
« Отговор #134 -: Декември 03, 2007, 20:25:30 pm »
Действително са много хубави рисунките, ДиваРози ... Интересен човек имаш за съпруг ... животът с артистичен човек е неописуем стимул  :D
Да не би теб да се е опитвал да рисува и да е срещнал недоволство? Щом ще прилага и научен подход  :D Каквато си критична ..., добре че са окуражаващите британци  :D
Пък за цената не се знае, може някой ден да се търгува в Кристис или Сотбис  :D
*
Re: Златни ръце
« Отговор #135 -: Декември 03, 2007, 23:54:49 pm »
Ей, Рози, картините на мъжа ти ми припомниха, че и аз някога рисувах, особено когато бях тъжна. И както обикновено за да ми е по-гадно наблягах на лицата, щото ми бяха най-трудни. Утре ще сканирам някои. Благодаря ти, че ми припомни какво хоби съм имала.
А можеш ли да попиташ мъжа си, защо рисунките са му графика /мисля че така се казват/, а не пастел или там каквито са другите? Интересно ми е защото и моите са на молив, много малко имам с бои.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #136 -: Декември 04, 2007, 10:25:52 am »
А можеш ли да попиташ мъжа си, защо рисунките са му графика /мисля че така се казват/, а не пастел или там каквито са другите? Интересно ми е защото и моите са на молив, много малко имам с бои.

  Права си,Mary!Това са графики(рисуват се с графит или специални въглени).Винаги съм се възхищавала на хора като вас,ТВОРЯЩИ и споделящи ТВОРБИТЕ си с околните.Чакаме и твоите скици!

  DivaRoza,поздравления за твоят мил съпруг!Нека развива и занапред този потенциал!Изключително приятно бях изненадана от скиците му,има усет и развиваща се техника...подушвам скрит талант!Браво,браво!

  Със огромна гордост ви показвам една картина,нарисувана с маслени бои от моето братче,специално за сватбата ми!Рамката е също със негова дърворезба.Напълно самоук е и има невероятен усет за формите и цветовете.Не е добре сканирана,на живо изглежда по-добре,но се надявам да се насладите на най,най-любимият ми сватбен подарък!

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #137 -: Декември 04, 2007, 10:27:17 am »
Ехааааааа, Бари, ти ме разби с тази картина. Много таланти тук, бе. БРАВО :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #138 -: Декември 04, 2007, 10:36:23 am »
Ехааааааа, Бари, ти ме разби с тази картина. Много таланти тук, бе. БРАВО :D

  Да,така е!И аз му говоря,че е невероятен талант,обаче е изгубил интерес за момента да рисува.Направил е около 20-на картини...не знам,може и по-малко да са дори.Много-бавно се рисува със маслени бои,бавно съхнат и т.н.Брат ми е на вълни...когато му дойде музата тогава рисува...ама не му е идвала вече от 3 години... :wink:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #139 -: Декември 04, 2007, 13:19:19 pm »
.Брат ми е на вълни...когато му дойде музата тогава рисува...ама не му е идвала вече от 3 години... :wink:[/color]

И аз съм така, но обикновено рисувах, когато ми е гадно и тъжно.

Ето само тези са при мен, другите като отида до нашите ще ги взема да ги сканирам, там имам и със бои.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=117068&view=1&photo=17
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=117068&view=1&photo=25

Намерих и няколко скици на дрехи които съм рисувала, мале аз съм забравила, че и това съм правила, всичко съм рисувала като ученичка. Колко смешни ми изглеждат някои модели. А и колко не съразмерно ми изглеждат телата. Всъщност това беше нещото което ме подтикна да наблегна на рисуването на хора и лица.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=117068&photo=15
 А ето тази рокля ми беше модела за годежа, е не стана точно така........
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=117068&photo=16
Бари, много е красива тази рисунка, това наистина е един много скъп подарък.
« Последна редакция: Декември 04, 2007, 13:21:54 pm от Mary »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #140 -: Декември 04, 2007, 13:25:20 pm »
 Баракуда,картината е много хубава!
*
Re: Златни ръце
« Отговор #141 -: Декември 04, 2007, 15:29:07 pm »
mmery, Бари, благодаря за милата оценка, ще му стане много приятно, като му кажа!

Бари, картината на брат ти е много добра, има правилен усет за формата и пропорциите! Това било много важно да го имаш при рисуването! Бари, картината на брат ти е в стил, който е много развит от един руски художник - Айвазовски, рисува предимно на морска тематика. Сигурно си чувала за "Деветият вал"?! Предполагам, че има в нета негови картини да видиш.

А можеш ли да попиташ мъжа си, защо рисунките са му графика /мисля че така се казват/, а не пастел или там каквито са другите? Интересно ми е защото и моите са на молив, много малко имам с бои.

Мари, питах. Това, което разбрах от него е, че в книгите по рисуване за начинаещи съветвали, че е добре да се започва с молив, графит или туш. Някога са почвали да чиракуват и с въглен. С тези материали по-добре можеш да хванеш правилната форма и правилните пропорции на предметите. Най-напред се рисували само отделни предмети, като целта била да се научиш да познаваш формата им сама за себе си, а и разположена в пространството по различен начин. След това следвали композициите от по няколко предмета, и накрая за научилите се - цяла картина, т.е. различни по форма предмети мирно да съжителстват един до друг, но и като цяло да изразяват една обща идея концепция. Не съветвали да се почва направо с бои, защото било твърде амбициозно за хора, които не си знаят рисувателните възможности, дали въобще имат и талант.
 Научих и, че някога боите са били предимно естествени - разноцветни глини, които се смесвали с жълтък и някакъв разтворител (а някои и с кръв!) от различен тип. Затова картините на старите майстори не са загубили цветовете си и до днес, защото са на естествена основа боите. Ако обаче разтворителят не бил качествен или с примес на някакво вещество (забравих какво!) картините след време потъмнявали. През Ренесанса в Италия била известна и техниката "ал фреско", която обаче правили малцина по-добри, защото била капризна техника. Правили мазилка на стените и докато е прясна нанасяли боите върху нея, така нарисуваното било като вградено в стената и било много трайно. Проблемът  бил през лятото, когато мазилката бързо стягала и се налагало да се нанасят бързо боите. По това време се чиракувало дълго за рисувач (=художник) и започвали първо с въглен (рисувало се и с восък и смола, които после покривали с бои). Боите били скъпи и едва, когато майсторът се увери, че те бива, разрешавал и с бои.
Това е кратка лекция по рисувателните техники. :D
Мъжът ми рисува предимно в почивните дни, когато всички задачи са свършени и жените например грабват плетката, та така той грабва молива. Казва, че го успокоявало и му действало релаксиращо един вид. Иначе, той почна случайно да рисува - херасала му една книга в библиотеката, взел я, и започнал, дотогава не знаеше, че има усет за правилната форма.
Изводът: човек трябва да пътува цял живот с любопитство към себе си и току виж открие нещо, което, ако си стои на едно място, няма да срещне никога.  :D

Успех на всички любители на изобразителното изкуство! :D
« Последна редакция: Декември 04, 2007, 15:32:13 pm от DivaRoza »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #142 -: Декември 04, 2007, 16:17:20 pm »
Бари, страхотна картина! :P Хайде дано скоро да му дойде музата на брат ти, че да ни покажеш още творби! :wink:

Мари, много хубави скици! Браво!  :P

P.S. Абе къде се загуби снимката на моя шал?
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #143 -: Декември 04, 2007, 16:37:37 pm »
   Първо поздравления за Mary !По стила на скиците ти си личи,че си човек с "красива" душа...търсеща изяществото...със лека меланхолична нотка.Чакаме и останалите ти рисунки! :D

   DivaRoza,до сега разглеждах галерии на този художник Иван Айвазовски.Права си,стила на брат ми доста се доближава до неговия.В къщи имаме много книги на художници,явно от там е черпил вдъхновение. :wink:Страшно увлекателно си писала за рисувателните техники,за което много-благодаря!Да поздравиш художника в къщи ! :D


  eli_v,не знам къде е снимката на шала ти,ама доста неща има да ни показваш! :D :wink: :D

*
Re: Златни ръце
« Отговор #144 -: Декември 05, 2007, 09:43:03 am »
  eli_v,не знам къде е снимката на шала ти,ама доста неща има да ни показваш! :D :wink: :D

Що бе, какво още обещах? :?  Май взех да забравям, ама то ще да е от ЕГН-то  :wink: Подсети ме.
Бари, я отскочи до коледната тема, да видиш какво съм пуснала вчера там за още коледно настроение :P
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #145 -: Януари 25, 2008, 14:28:04 pm »
Този месец си имах занимание.... Много ми харесаха тези две прежди и вижте какво си измайсторих. :lol:

 
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #146 -: Януари 25, 2008, 14:50:52 pm »
Оси, много са хубави! :P А по-светлия шал каква плетка е?

Между другото и аз плета шал за майка ми, много интересна прежда. Като го изплета ще го снимам.

Ако знаеш, че от два дни си мисля да потърся тая темичка, щото нещо я позабравихме ...
Имам куп идеи в главата си, остава да реализирам поне някои от тях и да ги снимам.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #147 -: Януари 25, 2008, 14:55:05 pm »
Имам куп идеи в главата си, остава да реализирам поне някои от тях и да ги снимам.
И аз така, ма пусти мъъъъъъъързеееееееел. :lol:

Ози, как ти завидях за шала. :oops: И аз искам да си оплета, с шала няма проблем мога, но пък искам и шапка и ръкавици, а тях не мога. Посто искам комплект, да бъдат еднакви. :lol:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #148 -: Януари 25, 2008, 14:59:52 pm »
Имам куп идеи в главата си, остава да реализирам поне някои от тях и да ги снимам.
И аз така, ма пусти мъъъъъъъързеееееееел. :lol:

Хайде давай да се стягаме и да ги мятаме!  :P

Трябва да си махна коледната украса :oops: и да измисля за св. Валентин. После махам нея, слагам пролетната, после великденската и т.н. :lol: до Коледа  :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #149 -: Януари 25, 2008, 15:22:22 pm »
Тук ще пусна по-големи снимки, от ресните може да се види каква е преждата особено на туркоазения цвят. Плетките са и на двата шала опакови. Те самите прежди са ефектни и няма нужда от cпециални плетки, те и без това няма да се забелязват.  Аз също не мога са плета ръкавици. Шапка мога ама обикновена,... а аз шапки не нося. Сега от тюркоазената прежда си плета една лента за главата, по-точно за ушите, и пак ще стане като един комплект. :wink:


цък цък
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #150 -: Януари 25, 2008, 15:40:08 pm »
Ей, това с лентата е идея, може да стане блуза, шал и лента примерно или само шал и лента. Аз също не нося шапка, но от време на време слагам заради синузита, то и затова майка ми ми е оплела няколко ленти, та в големите студове да имам нещо на главата ми.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #151 -: Януари 25, 2008, 18:42:30 pm »
Цитат
Ей, това с лентата е идея, може да стане блуза, шал и лента примерно или само шал и лента.


Точно. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #152 -: Януари 25, 2008, 19:10:47 pm »
 :D Оси,много-готини шалчета!Със здраве да си ги носиш!И на мен свекърва ми ми оплете подобен на рошавият ти.Много е мека тази прежда,голямо удоволствие за нежни вратлета,като нашите! :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #153 -: Януари 25, 2008, 19:12:55 pm »
:D Оси,много-готини шалчета!Със здраве да си ги носиш!И на мен свекърва ми ми оплете подобен на рошавият ти.Много е мека тази прежда,голямо удоволствие за нежни вратлета,като нашите! :D

 :bighug: :kiss:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #154 -: Януари 28, 2008, 10:05:37 am »
Да ви покажа и моите шалове:  :P

Този е от миналата година:
дето нещо му се позагуби снимката от предните страници

Този плетох наскоро: ,
за което благодаря много на Оси, Мими26 и Гането, които ми помагаха   :P

А този плета в момента за майка ми: , но не се знае дали ще го завърша скоро
« Последна редакция: Януари 28, 2008, 10:09:49 am от eli_v »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #155 -: Януари 28, 2008, 15:40:08 pm »
Абе като ви гледам шаловете, май ще ме навиете да си взема и аз прежда. Тук какъв магазин за прежди имааааааааааааааа.
Ама пусто как да зарежа гоблена, сърце ми не дава, аз всъшност затова и не плета.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Златни ръце
« Отговор #156 -: Януари 28, 2008, 17:44:46 pm »
Ели, аз не съм помогнала кой знае колко :oops: Ама са много красиви шаловете :D
Мери, нашата тема за гоблените нещо умря, та да те питам тук - имаш ли още регистрация за гоблените? Търся някъде гоблен на Св. Йоан Кръстител - да ушие баща ми за брат ми, а по интернет сайтовете не мога да намеря да поръчам :? Ще съм ти много задължена ако откриеш някъде или имаш идея къде да търся :bighug:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Златни ръце
« Отговор #157 -: Февруари 04, 2008, 16:24:37 pm »
Да се запиша и в тази тема. Това са част от чантите, които съм правила:






Правени са от стари дънки и панталони :)
*
Re: Златни ръце
« Отговор #158 -: Февруари 04, 2008, 16:46:09 pm »
Ау браво, много ми харесаха тези от втората снимка. Аз от известно време се каня да си спретна една.
На времето си направих една раница, подобна на твоята с бродериите, тогава работих в шивашки цех и ми избродираха на машина една много хубава бродерия, но все забравям да я снимам. Тя е при майка ми.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #159 -: Февруари 04, 2008, 16:56:46 pm »
Да се запиша и в тази тема. Това са част от чантите, които съм правила:
Правени са от стари дънки и панталони :)

Страхотни са! Браво на теб! :P

Аз от известно време се каня да си спретна една.

То и аз, ама все ред не остава за нея. :?
 Иначе съм събрала материалите - дънки, други два плата в червена гама и куп дрънкулки и пайети.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #160 -: Февруари 04, 2008, 17:57:18 pm »
Много хубави чанти. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Златни ръце
« Отговор #161 -: Февруари 04, 2008, 21:23:23 pm »
Благодаря ви момичета!

 :bighug: :bighug: :bighug: :thankyousign:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #162 -: Февруари 04, 2008, 22:41:29 pm »
   :D megiaries,браво бе!Прекрасни чанти си направила!Бре,бре,голям майсторлък!
   :D eli_v, голяма плетачка си станала!Задобряла си много!Браво!
Re: Златни ръце
« Отговор #163 -: Февруари 05, 2008, 08:52:18 am »
megiaries,поздравления,много хубави чанти.И моята приятелка шие чанти,ще ви покажа каква му уши ,ама по късно,че е още мокра.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #164 -: Февруари 05, 2008, 16:52:07 pm »
Уффф, че съм забравана. Щях да ви показвам мойта символична украса за Деня на Флюбените  :lol:


Свещите обаче вече са други  :lol:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #165 -: Февруари 05, 2008, 16:56:27 pm »
Ели, ти винаги си №1 с украсите. Браво за старанието.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #166 -: Февруари 05, 2008, 17:09:51 pm »
 :P
Благодаря, Мари. Спретнах я точно за 2 минути  :wink:
Re: Златни ръце
« Отговор #167 -: Февруари 05, 2008, 17:18:22 pm »
Браво Ели,много романтична украсата.А ето и чантата за която писах
Re: Златни ръце
« Отговор #168 -: Февруари 05, 2008, 19:02:24 pm »
Чантата е направо разкош! Браво на майсторката!
:)
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #169 -: Март 01, 2008, 17:14:57 pm »
        Малко мартенска украса!Честита баба Марта,момичета!

 

 

  П.П.Пак мама е замесена. :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #170 -: Март 01, 2008, 17:20:59 pm »
Фани, това много ми хареса, браво. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #171 -: Март 01, 2008, 17:31:28 pm »
Фани, това много ми хареса, браво. :D

 :D Благодаря,на живо е повече от невероятно!На напъпили клончета(истински,живи) се накичват мартенички и се слагат във вазичка.Ефектът е очарователен! :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #172 -: Март 01, 2008, 17:41:42 pm »
Фани, това много ми хареса, браво. :D

 :D Благодаря,на живо е повече от невероятно!На напъпили клончета(истински,живи) се накичват мартенички и се слагат във вазичка.Ефектът е очарователен! :D

И аз ще си направя. :lol: Ама утре, че тук има голяма буря.  :?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #173 -: Март 17, 2008, 09:06:24 am »
Част от моята пролетна украса:



После добавих и тия пеперудки:



*
Re: Златни ръце
« Отговор #174 -: Март 17, 2008, 09:08:09 am »
Ей, момиче, почваш да ме заразяваш. Толкова си позитивна.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #175 -: Март 17, 2008, 11:04:47 am »
Ели, чудесно е. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #176 -: Март 17, 2008, 11:18:00 am »
Приемам овации  :wink:  :bighug:
Радвам се, че ви харесва  :D
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #177 -: Март 17, 2008, 18:51:33 pm »
Приемам овации  :wink:  :bighug:
Радвам се, че ви харесва  :D

 Браво,eli_v!Много е красиво! :balk_47:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #178 -: Март 18, 2008, 10:11:23 am »
Благодаря, Бари!  :D

Снощи си направих великденската украса.
Това яйце го правих миналата година. Купих си готови пластмасови яйца, досущ като истинските. Това е облепено с елементи от салфетка.



И това сътворих снощи.


Има ги и във темата за Великден.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #179 -: Ноември 25, 2008, 09:47:52 am »
Ооооо, тая темичка бая назад дръпнала  :oops:

Понеже обещах да покажа как си уплътних вчера времето, докато нямах компютър няколко часа... И снимков материал стъпка по стъпка прилагам  :D

Ето една идейка как да си направите звездичка от стари картички /то вярно че последно време електронните взеха превес, ама все пак ...  :?/

Необходими материали: няколко картички, ножица, лепило и около 45 мин. свободно време  :D

1. Очертавате с чаша или др. кръгове върху картичките. В зависимост от големината на картичката и подходящите елементи върху нея, може да изрежете и няколко кръгчета.


2. Сгъвате кръговете като триъгълник, ето по този начин:


3. Започвате да ги залепяте едно за друго, като трябва да има по 5 елемента:


4. И така докато завършите звездичката:




Можете да направите звездички с различни големини. Става много интересно  :wink:
Айде запрятайте ръкави и ако имате въпроси питайте  :D
*

    Aia

  • *
  • 48
  • Аз летя...
Re: Златни ръце
« Отговор #180 -: Ноември 25, 2008, 10:08:38 am »
Чудесни са, Ели! Ще се радвам да дадеш и други идеи за коледна украса.
*

    Aia

  • *
  • 48
  • Аз летя...
Re: Златни ръце
« Отговор #181 -: Ноември 25, 2008, 10:10:45 am »
Току-що видях, че идеите ги даваш в една друга темичка!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #182 -: Февруари 19, 2009, 18:31:07 pm »
През декември си оплетох един шал и е крайно време да се похваля. :lol:



Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #183 -: Февруари 21, 2009, 23:03:24 pm »
 :D :D :D Оси, страхотен е! На мен шаловете ми са слабост  :D И аз оплетох един, ще ви го покажа, трябва да го снимам
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Златни ръце
« Отговор #184 -: Февруари 26, 2009, 23:09:29 pm »
Темата е интересна, не знам дали ще споделя нещо направено от мен скоро обаче.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #185 -: Август 05, 2009, 12:09:51 pm »
Моето ново хоби :




*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Златни ръце
« Отговор #186 -: Август 05, 2009, 15:19:55 pm »
Ееее, Зай, ти си направо за изложба:)
Страхотни рисунки.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #187 -: Август 07, 2009, 01:31:33 am »
Най-после някой да ми изрови темата  :D

Зайче, много са хубави рисунките ти :D Браво  :D
Това с каква боя е рисувано, сигурно специална за стъкло?

Аз от известно време се каня да пробвам една техника, декупаж. :D
Наскоро си купих материали, и една вечер получих сигнал и до 1 часа стоях да правя декупаж  :lol: Не съм доволна от резултата нещо, и не съм снимала. Но може да покажа, за да се изложа  :lol:

Иначе ще имам какво друго да показвам, за сватбата, на която ще кумуваме, аз ще правя късметчетата, кошничката за тях, украсите за чаши, свещи, шампанско, възглавничката за халките. Нищо не ми харесва по магазините, а знам, че мога да го направя сама. Накрая купих материали и много скоро се залавям за работа  :D
Ще има снимки  :wink:
« Последна редакция: Август 07, 2009, 01:34:11 am от Eли :) »
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #188 -: Август 07, 2009, 13:50:40 pm »
        :D Уааау,Зайчо !Браво,мацко!Много си падам по такива "творения" !Красиви са,продължавай в същия дух!  :balk_602:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #189 -: Август 10, 2009, 11:52:08 am »
 :oops: Мерси за добрите отзиви, ама аз съм съвсем начинаеща. Eли :)боите са специални за стъкло.
Сега съм се захванала да рисувам една витрина, ще я снимам, когато съм готова с нея :)
*
Re: Златни ръце
« Отговор #190 -: Октомври 02, 2009, 21:23:54 pm »
Амиии,  :oops: току-що видях, че съм обещала снимки на изработената украса за сватбата, на която ставахме кумове и викам да взема да пусна няколко снимчици  :)
Доста хора ги видяха във Фейса, но да сложа няколко и тук, хем и темичката да дръпне по-напред   :wink: :lol:
Надявам се скоро да покажете и вие творения от златните си ръчички  :D

П.П. А с декупажа нещо се поизложих, ама като за първи път ми е простено  :lol:. Правих го със салфетка и специални материали, ама не съм доволна, нещо се понагъна, лака отгоре си личи, абе не го скопосах  :oops: Трябва пак да направя нещо и лека полека да започна да си усъвършенствам уменията





Re: Златни ръце
« Отговор #191 -: Октомври 03, 2009, 17:52:03 pm »
Ели, страхотна си :D Блестящо си се справила, направо радва очите :D
Поздравления!!!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Златни ръце
« Отговор #192 -: Октомври 04, 2009, 18:55:02 pm »
Брабо,Ели! Абе ти си голяма майсторка, да си жива и здрава :P!


[161551.gif[/img][/url]
*
Re: Златни ръце
« Отговор #193 -: Октомври 23, 2009, 13:51:03 pm »
Леко се о...х с това, ама обещах да го пусна, когато е готово:

Като тръгне нещо наопаки, това се получава.
Провал е, обаче си е опит :)
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Златни ръце
« Отговор #194 -: Декември 16, 2009, 16:35:12 pm »
Ами и аз да покажа моя първи опит за декупаж  :oops: :oops: :oops:




Надявам се с времето да задобрея  8)
« Последна редакция: Декември 16, 2009, 16:43:42 pm от denisa »
Re: Златни ръце
« Отговор #195 -: Декември 16, 2009, 17:30:16 pm »
Браво Дениска, супер са  :D :D :D

Трябва и аз да се пробвам някой път да направя ... изглежда забавно  :wink:

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Златни ръце
« Отговор #196 -: Декември 16, 2009, 18:05:29 pm »
Наистина е много интересно страшни красоти могат да се сътворят е не от начинаещи като мен де  :oops:
Ето и една префасонирана бутилка от бира.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #197 -: Декември 16, 2009, 18:10:41 pm »
  :D denisa ,браво!Много-добре си се справила!
Re: Златни ръце
« Отговор #198 -: Декември 17, 2009, 11:57:43 am »
Дениса браво , много хубави са станали.
 Аз нещо се провалям с тоя декупаж. Пробвах няколко пъти със салфетки всичко добре , обаче накрая като мина салфетката отгоре , след като е залепена с лепилото за да придобие гланц и салфетката поема и става една такава безцветна . Не точно безцветна , но цветовете се променят  :oops:
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Златни ръце
« Отговор #199 -: Декември 17, 2009, 12:51:05 pm »
Какво лепило ползваш?Ц200 върши чудесна работа и като изсъхне става безцветно и цветовете са супер, най отгоре се минава с акрилен лак, за да може предмета да се мие(аз още не съм си купила)като купя ще ги мина и с него.
Яко съм се запалила, днес си купих нови салфетки та да видим какво ще сътворя с тях.
Приятен ден момичета.
Re: Златни ръце
« Отговор #200 -: Декември 17, 2009, 13:03:38 pm »
Какво лепило ползваш?
Ползвам лепило за декупаж ето такова http://www.slanchogled.com/sunflower/product.aspx?id=703. Може би трябва след като залепя салфетката да оставя да изсъхне и после да минавам за гланц  :?
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Златни ръце
« Отговор #201 -: Декември 17, 2009, 14:42:09 pm »
Може би трябва след като залепя салфетката да оставя да изсъхне и после да минавам за гланц  :?
Да задължително първо да изсъхне иначе ще се размаже и салфетката може да се скъса. osi_9 ще чакам да видя много интересни неща в тази тема. :D


*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Златни ръце
« Отговор #202 -: Декември 17, 2009, 19:32:06 pm »
Май тези дни само аз пиша тук  :oops: ми като по-цял ден се чудя какво да правя  :oops:




*
Re: Златни ръце
« Отговор #203 -: Декември 17, 2009, 19:58:56 pm »
Леле, Дениска, страхотна си! :) Как ги правиш тези шарки бре? :)


*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Златни ръце
« Отговор #204 -: Декември 17, 2009, 20:21:44 pm »
Леле, Дениска, страхотна си! :) Как ги правиш тези шарки бре? :)
Благодаря ти  :oops:Ето линк, на който му е интересно  :D
http://zadoma.rozali.com/napravi-si-sam/p10929.html
Re: Златни ръце
« Отговор #205 -: Декември 18, 2009, 09:02:07 am »
Дениса направо се влюбих в пчеличките , много са готини  :D
*
Re: Златни ръце
« Отговор #206 -: Декември 18, 2009, 13:18:54 pm »
Благодаря ти  :oops:Ето линк, на който му е интересно  :D
http://zadoma.rozali.com/napravi-si-sam/p10929.html

Мерси Дениска :)


Re: Златни ръце
« Отговор #207 -: Декември 19, 2009, 12:25:29 pm »
Какво лепило ползваш?
Ползвам лепило за декупаж ето такова http://www.slanchogled.com/sunflower/product.aspx?id=703. Може би трябва след като залепя салфетката да оставя да изсъхне и после да минавам за гланц  :?

Не е до лепилото, до фона е. Ако лепиш на нещо прозрачно, седи "безцветна" салфетката.

lb2f