0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Златни ръце
« Отговор #100 -: Октомври 19, 2007, 13:02:58 pm »
eli_v, Слънчоглед има и във Варна (всъщност те тръгнаха от тук :)) точно над подлеза на Шипка - ъглов магази, няма как да ги пропуснеш.
Има в магазин Слънчоглед (това е магазин за художници). Иначе може да се ползват и салфетки с различни мотиви. Тях си ги купувам основно от Метро  :)

А, значи в Слънчоглед продават такава хартия! Как не се сетих, та аз и там съм обрисала вече :lol: Ходих да си купувам двойнолепящо тиксо.
Аз пък салфетки си купувам и от Метро, и от Пикадили. Даже в Пикадили разнообразието е по-голямо.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #101 -: Октомври 19, 2007, 13:20:21 pm »
Джази, това което си ни показала, наистина мнoго ми хареса. Браво. А какъв е този спец. лак? Kак по- точно се казва? Дали мога да намеря нещо подобно в Германия? Много ми хареса твоето изкуство!!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Златни ръце
« Отговор #102 -: Октомври 19, 2007, 13:30:19 pm »
Осианка,
трябва да има и в Германия.
Ето един вид модиум
Хич ме няма с немския, но това не е ли сайт на немски за декупаж? http://www.servietten-decoupage.de/


lb2f
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #103 -: Октомври 19, 2007, 13:34:08 pm »
Danke, Jazzybaby!

Това е да.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #104 -: Октомври 19, 2007, 14:57:55 pm »
Е, прекрасна темичка момичета! И аз да се включа с няколко мои произведения от сватбата:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4255089
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4255092
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4288885
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4288887
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4288892

Май станаха множко  :oops:
Дано ви харесат  :)
« Последна редакция: Октомври 19, 2007, 15:00:04 pm от mimi26 »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #105 -: Октомври 19, 2007, 14:59:26 pm »
mimi,
снимките ти не се виждат :(
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #106 -: Октомври 19, 2007, 15:02:00 pm »
Осианка, много си бърза  :)
Докато редактирам грешката си....
Дано вече се отворят.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #107 -: Октомври 19, 2007, 15:51:19 pm »
   jazzybaby,невероятна си!Браво! :youwoman:

   mimi26,личи си ,че си вложила цялата си любов във сватбената украса!Много е красива и оригинална! :balk_47:

   eli_v,нямаш си на идея как ми хареса лозовата ограда на свекъра ти!Смятам и аз да импровизирам и да си направя подобна!Прекрасна е! :balk_602:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #108 -: Октомври 19, 2007, 16:12:29 pm »
Мими, страхотни неща си направила!
Май станаха множко  :oops:
Дано ви харесат  :)

Хич не са много - давай още! :P

     eli_v,нямаш си на идея как ми хареса лозовата ограда на свекъра ти!Смятам и аз да импровизирам и да си направя подобна!Прекрасна е! :balk_602:

А-а-а Баракудке, ами патента ми??? :lol: :wink:

P.S Радвам се че ти е харесала. И да не забравиш да ни покажеш творението си.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #109 -: Ноември 08, 2007, 15:23:20 pm »
Момичета, имам проблем. Купих си прежда с идеята да плета шал. Преждата е една такава мъхеста, от два цвята - зелени нюанси. Не позволява кой знае каква плетка, ами по-скоро ефекта е в самата прежда.
Снощи го започнах, обаче става един такъв стегнат и на нищо не прилича. А аз искам да бъде по-рехав. Плетката, която започнах е лицева.
Рових се в интернет, никакви модели подходящи за шал не намерих.

Някой може ли да ми даде идея, че моята глава нищо не измисли.
Ха сега да видим кой може да плете. :wink:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #110 -: Ноември 08, 2007, 15:35:17 pm »
Ели, щом става стегнат, вземи по дебели игли. Може би 5ти номер. А за плетка, за шал е най удачно или иди-ела или полуанглийски ластик 1 на 1, за да може от двете страни да е еднакво. Можеш да направиш и нещо от сорта:
1л. 1оп. 1л. 1оп. а на следващия ред обратно
1оп. 1л. 1оп. 1л. и после пак:
1л. 1оп. 1л. 1оп.
Пробвай ако искаш. Все пак зависи и от преждата, но иначе става интересно.

*
Re: Златни ръце
« Отговор #111 -: Ноември 08, 2007, 15:54:37 pm »
Ели, щом става стегнат, вземи по дебели игли. Може би 5ти номер. А за плетка, за шал е най удачно или иди-ела или полуанглийски ластик 1 на 1, за да може от двете страни да е еднакво. Можеш да направиш и нещо от сорта:
1л. 1оп. 1л. 1оп. а на следващия ред обратно
1оп. 1л. 1оп. 1л. и после пак:
1л. 1оп. 1л. 1оп.
Пробвай ако искаш. Все пак зависи и от преждата, но иначе става интересно.

Благодаря ти, Мими, ще пробвам и това. :P
А обръча ми е № 8 - поне за такъв ми го дадоха в магазина, или аз съм оплескала нещата като съм взела друг номер, без да видя.
 На преждата пише да се плете с № 8 - № 10
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #112 -: Ноември 08, 2007, 16:17:23 pm »
Ели, като плетеш недей стяга, плети рехаво. Вземи по голям номер куки и плети само опаково. Другите плетки стягат.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #113 -: Ноември 08, 2007, 16:25:52 pm »
На преждата пише да се плете с № 8 - № 10
Значи ти е дебеличка преждата. Вземи 10 тогава. Казах ти 5ти номер, защото не предполагах че е толкова дебела. И както казва Осианка, не стягай много.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #114 -: Ноември 08, 2007, 16:32:27 pm »
Оси, Мими, благодаря! :bighug:
Ще трябва да си купя куки № 10. После ще пиша как вървят нещата.
Аз миналата година пак си плетох шал и стана много хубав. Ама дето ще ви обяснявам, май по-добре да го снимам и да ви го покажа. :wink:
Приятелките ми ме питат как съм имала търпение да плета. Ами на мен ми доставя удоволствие. А и като ходя по магазините, от готовите неща нищо не харесвам. А така имам хем нещо оригинално, хем собственоръчно изработено :wink:
Освен шал, съм плела 2 фланели и няколко чифта пантофки. Друго не мога :(
« Последна редакция: Ноември 08, 2007, 16:36:59 pm от eli_v »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #115 -: Ноември 08, 2007, 16:43:38 pm »
Aйде качвай снимки.

Аз си харесах едни прежди за шал...ама мисля още....иначе мога малко да плета, да бродирам, да шия...от всичко по малко. :lol:

А тук няколко прежди които съм си харесала.




Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #116 -: Ноември 08, 2007, 16:56:24 pm »
И аз да се похваля  :D
На мъжа ми изплетох миналата година пуловер. Голям зор видях, докато го изплета - не предполагах че толкова голям мъж имам  :lol: Сега съм почнала една блуза за мен, ама кога ще я свърша не знам... Моделите си ги мисля сама  :wink:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Златни ръце
« Отговор #117 -: Ноември 08, 2007, 18:08:33 pm »
Леле, любима тема - плетене :lol: И аз си плета разни работи и сама си измислям моделите, само че нещо в последно време много ме домързява, а и тук нямам куки, не мога да си харесам прежда... Иначе преди все си намирам нещо да си комбинирам и да си направя. Имам доста плетени пуловери.
А това е последния модел, измислен от мама и направен от мен :D Имам два такива - този и цвят бордо, доста сполучливо излиза :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Златни ръце
« Отговор #118 -: Ноември 09, 2007, 09:25:32 am »
Вчера купих черна прежда. Баба ми ще бъде изненадана в неделя от новата й задача. Ще искам да ми оплете рокля, която да се носи с клин от долу. В смисъл да е рехаво оплетена. Обаче изниква въпроса какъв модел да е. Ако някой разполага с нещо такова, ще се радвам да го сподели с мен.
/>
*
Re: Златни ръце
« Отговор #119 -: Ноември 09, 2007, 09:25:53 am »
Сега съм почнала една блуза за мен, ама кога ще я свърша не знам... Моделите си ги мисля сама  :wink:

Мими, като я свършиш, ще пуснеш ли някоя снимчица? :P

Аз едната блуза, която си плетох /преди няколко години/, беше в розово и синьо, плетка полуанглийски ластик. Плетох я две години  :oops: :oops: :oops: и накрая си я носих из къщи, защото тия цветове вече никой не ги носеше.

Гане, много, много ми хареса шала ти! Как се плете това чудо???

Оси, много са хубави преждите, които си показала.
И мъничко се възползвах :oops:, защото посетих сайта, та намерих нещо, подобно на моята:

Само дето моята е в зелени нюанси и с малко повечко стърчащи нишки, които затрудняват плетенето.