0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Златни ръце
« Отговор #80 -: Юли 10, 2007, 17:33:29 pm »
 Розе, много ми хареса идеята с мидичките и рапаните. Ще плагиатствам да знаеш. :balk_71:
Re: Златни ръце
« Отговор #81 -: Юли 10, 2007, 19:54:45 pm »
Розе, много ми хареса идеята с мидичките и рапаните. Ще плагиатствам да знаеш. :balk_71:
Плагиатствай колкото ти душа иска :)
Аз ако имах време щях да ти направя :)
Единственото досадно нещо е с пробиването - защото са твърди и трябва да става внимателно, за да не се счупят. А другото е боядисването с лака, да има цвят и блясък  :lol: Осмърдя ми се душата, макар че не ми е проблем миризмата на лак. Мъжът ми не я понася и го издебнах като го нямаше вкъщи да си цапам на воля  :lol: :lol: :lol:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #82 -: Юли 10, 2007, 19:56:19 pm »
Не го намирам аз за изчанчено. :lol:  Много е интерсено даже, с леко битов мотив. Браво на мама! :D

Иха-а-а, много е хубаво! Направо произведение на изкуството!
Баракудке, майка ти наистина има златни ръце! Браво!
А ти не си ли понаучила нещо от нея /имам предвид плетенето на пана и макраме/, та да ни го покажеш?

 :oops: :oops: :oops:Аз съм с две леви ръце!...Предпочитам да се занимавам с цветя...просто нямам ТАКОВА търпение да "творя"... :wink:

Много хубаво пано, но колкото и да се пуля май не разбирам как е направено  :D

Ами техниката е като тъкане(само че с гребен)! :wink:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #83 -: Юли 10, 2007, 23:26:34 pm »
мочичета гледам и ви се възхищавам на творенията.мен не ме бива.нищо не ми идва от ръцете, а и май време нямам.абе и желание май - още като ученичка предмета трудово обучение ми беше по гаден и   от математиката  :oops: то от вътре някак си като не ми идва..
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Златни ръце
« Отговор #84 -: Юли 13, 2007, 09:03:14 am »
Момичета, прочетох в сп. "Къща и градина" как може да се направи лампа от кратуна. Много ми хареса идеята, въпреки, че свързвам кратуната с есента.
Иначе е подходяща за битова стая, битов кът, или за градината.
На по-голяма кратуна се изрязва дъното, почиства се от семето. Пробива се дупка до дръжката, колкото да влезе кабела. Слага се фасунга  /тук май ще ни трябва някой, който да свърже всичко това/. Завива се крушка и лампата е готова.

Това като идея може да се приложи и при друг вид декоративни тикви.
Преди две години ходихме на гости в едно село до Ловеч. В двора на къщата, от асмата висяха едни много странни тикви - цялата тиква в светложълт цвят, а отгоре имаха допълнително тяло в оранжево като "шапка". Та аз ги кръстих "тикви с шапки". От тях също може да се получи нещо оригинално, но не зная дали продават такива, или трябва да си ги отгледам сама.
« Последна редакция: Юли 13, 2007, 09:05:25 am от eli_v »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #85 -: Юли 23, 2007, 15:40:08 pm »
Ето най-после и 2 от моите рамки за снимки. Тия са първите ми опити, другите за съжеление са в София и сега немога да ги снимам, но по нататък и това ще стане.



eli_v, тиквичките за които говориш, съм виждала да продават на пазара който е до площад Славейков. Мъжът ми всяка година засява в огромни саксии или кратунки или декоративни тиквички и тази година сме засели точно от този модел и вече имаме няколко в процес на зреене, по някое време ще ги снимам и ще сложа снимка тук. Но не мисля, че ще може да се направи нещо от тях защото те за разлика от кратуните не изсъхват защото им е дебела сърцевината и почват да мухлясват, иначе са много красиви.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Златни ръце
« Отговор #86 -: Октомври 08, 2007, 12:51:17 pm »
А-а-а, я да пораздвижа малко темата, че вече ме е срам... :oops:
Аз я пуснах, а два месеца нищичко не съм писала тук :wink:
Понеже вече имам фотоапарат и нямам основание да се оправдавам, пускам нещичко от мен.

Това е рафтчето, за което писах, че е налепено със салфетки.


« Последна редакция: Октомври 08, 2007, 12:57:03 pm от eli_v »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #87 -: Октомври 08, 2007, 12:55:56 pm »
...Намазах част от шкафчето с лепило С200 и залепих салфетката. И така докато се покри цялото шкафче. След като изсъхна, отгоре го намазах с безцветен лак за дърво...Тази техника съм я прилагала и върху саксии. Правих го върху керамика, не зная дали става върху пластмаса...

Tова вече изостря нетърпението ми да го видя! :wink:Много ми е любопитно,защото звучи оригинално!Нямаш ли скоро рожден ден,че да ти подарят апарат? :D


Баракудке, сигурно търпението ти се изчерпа вече... :wink:
Надявам се да видиш "изобретението" ми. :P
Re: Златни ръце
« Отговор #88 -: Октомври 08, 2007, 15:01:30 pm »
БРАВО момичета - чудесни идеи!
Аз си падам по чантите и поправката на стари дрехи и бродерии по дънки. Имам много идеи особено за дънки...Ще се опитам в най скоро време да ви покажа и снимки на моите произведения.
Толкова се радвам, че ви има! :youwoman: :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #89 -: Октомври 08, 2007, 15:14:43 pm »
Аз навремето си ших от дънки раница, че даже и бродерия й направих, дано я открия за да я снимам.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #90 -: Октомври 09, 2007, 11:10:26 am »
   :D :D :D Лелеее,eli_v!Доживях!Браво,браво!Като фурнир си го избарала, тоз "номер" със салфетките!Не очаквах толкова прецизна изработка от теб! :wink:Браво! Добре,че го показа,защото да не ти разправям аз какво си представях...мислех,че е налепен по-абстрактно с тези салфетки и много се чудих...ама ти направо си била дизайнер-мебелист!Айде сега показвай снимки и на другите си творения!Чакамееее! :D

  Mary,да не се скатаеш,ей!Търси раницата,да я видим какво "чудо" е!

                   Момичета, :grouphug2:!
« Последна редакция: Октомври 09, 2007, 11:12:07 am от baracuda »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #91 -: Октомври 11, 2007, 08:23:39 am »
Ето още нещо от моите творения :wink:

Това е подарък, който опаковах за рождения ден на приятелката на брат ми. Ако се питате какво ли има вътре - веднага отговарям: кашон от любимите й вафли. Подаръкът беше малка шегичка, иначе имаше и "официален".



Качеството на снимката не е много добро, защото я преснимах от др. снимка.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #92 -: Октомври 19, 2007, 09:22:04 am »
Вижте какво изобрети моя свекър на село.
 


Това е оградка от лозови пръчки. Всъщност от по-дебелата част на лозата, която забравих как се казва :lol: Та тази оградка е по цялата дължина на градинките с цветя.

Re: Златни ръце
« Отговор #93 -: Октомври 19, 2007, 09:43:31 am »
Аз от скоро съм фен на декупажа  :lol:
Ето моите творения:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=183813

Видях, че има и други фенове във форума, да си признават без бой  :lol:

lb2f
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #94 -: Октомври 19, 2007, 09:46:58 am »
Ей, Джази, ми това е страшно готино защо си мълча до сега? Ама това сега какво е, дай малко инфо, рисувано ли е, лепено, какво е? Какво е декупаж, че не святкам? :oops:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #95 -: Октомври 19, 2007, 09:47:51 am »
Аз от скоро съм фен на декупажа  :lol:
Ето моите творения:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=183813

Видях, че има и други фенове във форума, да си признават без бой  :lol:

Джази, прекрасни са!И аз съм си рисувала саксии, обаче изобщо не могат да се сравняват с твоите!Браво!
А сега за другото-позволих си да разгледам и другите албумчета там ( :oops:) и си мисля, че има с какво да ни зарадваш в съседната тема за домашни любимци! :wink:
Re: Златни ръце
« Отговор #96 -: Октомври 19, 2007, 10:00:43 am »
Ей, Джази, ми това е страшно готино защо си мълча до сега? Ама това сега какво е, дай малко инфо, рисувано ли е, лепено, какво е? Какво е декупаж, че не святкам? :oops:

Декупаж по принцип е салфетна техника. Изрязват се мотиви от салфетки и се лепят със специален лак (модиум). Аз ползвам специална декупажна хартия (по-лесно се работи с нея  :lol:). 
Състарените саксии се правят с акрилни бои и кракле (това пак е вид лак).

lb2f
*
Re: Златни ръце
« Отговор #97 -: Октомври 19, 2007, 12:02:09 pm »
Джази, разкошни са!
А каква е тази декупажна хартия?  :? Откъде си я купуваш?
Re: Златни ръце
« Отговор #98 -: Октомври 19, 2007, 12:03:40 pm »
Има в магазин Слънчоглед (това е магазин за художници). Иначе може да се ползват и салфетки с различни мотиви. Тях си ги купувам основно от Метро  :)

lb2f
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Златни ръце
« Отговор #99 -: Октомври 19, 2007, 12:21:45 pm »
eli_v, Слънчоглед има и във Варна (всъщност те тръгнаха от тук :)) точно над подлеза на Шипка - ъглов магази, няма как да ги пропуснеш.
Мога, стига да искам.