0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Златни ръце
« Отговор #40 -: Юли 04, 2007, 15:36:22 pm »
Прекрасна тема :D
Аз също много обичам да си майсторя разни неще, по-скоро да си преправям стари дрехи, които са ми омръзнали, да ги правя в крак с модата :wink:
ако някой му се занимава с удоволствие ще споделям идеи :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #41 -: Юли 04, 2007, 15:53:44 pm »
:DНадявам се,че писанчо ще оцени красивото творение!Желая му със здраве да си  го употребява и да си точи с удоволствие "ноктенцата" по него! :lol:[/size][/b][/color]

Бари, той вече отдавна го е оценил. Oще преди писанчо да си го вземем (трябваше да чакаме да стане на 3 месеца) дървото беше вече поставено, та до сега повече от 3 години...


Обещавам, че ще си купя доста преди това и ще пусна снимки. Имам за показване освен моите "творения", още и цветя, и котка...
Ели, айде, нямам търпение... :D

Прекрасна тема :D
Аз също много обичам да си майсторя разни неще, по-скоро да си преправям стари дрехи, които са ми омръзнали, да ги правя в крак с модата :wink:
ако някой му се занимава с удоволствие ще споделям идеи :D

Ами как? От всичко се интересуваме ние...или поне аз.. :lol:

Ози, твоето дърво е по-красиво от тези в линковете, които ни даде  :wink:

Ако му кажа на моя, много ще се надуе... :lol:



Мале, Ози, какви краоти има за животинките. Абе да ти е кеф да си котка. :lol: :lol:

Абсолютно!  :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #42 -: Юли 04, 2007, 16:27:18 pm »
Прекрасна тема :D
Аз също много обичам да си майсторя разни неще, по-скоро да си преправям стари дрехи, които са ми омръзнали, да ги правя в крак с модата :wink:
ако някой му се занимава с удоволствие ще споделям идеи :D



На мен! :balk_46: Тепърва обаче ще се уча да шия. Майка ми има нова шевна машина и вече сама успях да подръбя панталон. Много се гордея :lol:
Давай идеите! Много ще съм ти благодарна.  :P

 Аз и чанти преправям сама. Пролетта си купих една в тигрова окраска от разпродажба. Много ми хареса, но имаше огромна златиста панделка в горния десен ъгъл. Грозотия. Махнах панделката. Цяла Варна обиколих докато намеря подходящи ластици за коса, които да разваля /в златисти нюанси/, защото дръжките на чантата са златисти и да си пасват. Та така. Със силиконовия пистолет налепих подходяща композиция, приших пайети и се получи нещо оригинално.
Сега преправям една стара кошница на майка ми. Отпред съм налепила изкуствени цветя, приших пайети, оплетох дръжки, обкантих цялата чанта с лико. Имам още малко работа и я пускам в употреба...
*
Re: Златни ръце
« Отговор #43 -: Юли 04, 2007, 18:28:18 pm »
Страхотна тема Ели!  :balk_103:
Моята слабост са рамките за снимки и от няколко години си ги правя сама. Основно са на морска тематика, т.е. са украсени с пясък и миди, но имам и от "люспи" на шишарки и такива украсени с просо и разни сухи цветя. Самата рамка се прави от картон, аз ползвам такъв от кутия с бонбони а за прозорче целуфан или директно найлонче от някое старо албумче. Ще трябва да направя снимки и ще ги постна, че не съм много добра с обясненията. Иначе всичко се лепи с Ц200. Още не сме си оправили хола, но съм казала на милото че секцията ни трябва да е с много рафтчета, че да има място за рамките със снимките.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Златни ръце
« Отговор #44 -: Юли 04, 2007, 18:40:15 pm »
Баракудка, чантата, която показваш, е много свежа и с лятно настроение. Наскоро видях нещо подобно, но се водеше "африкански" модел. Гледах филм, в който един представител от едно племе в Африка, който за първи път виждаше нашата цивилизация, я донесе подарък на семейството, в което гостуваше.
Ози, много е симпатична тази катерушка за котки! Тя само за бейби котета ли е, или и възрастните котки не ги мързи да се катерят по нея? Интересно как приучихте котката да спазва определените за целта площадки, или си скача без посоки, както и се хареса? 
Иначе, за моите "женски" умения няма да отварям дума! Само ще загатна, че ако живеех във времената, когато това е било част от чеиза на жената и по това са я харесвали за булка (плетене, шиене и т.н.), все още щях да си ходя стара мома. Макар че имах един период, в който бях решила да си докажа, че с "тези науки" можем да "се спогаждаме". Като резултат: много набързо прегорял ентусиазъм, много припряност и нетърпеливост. Оказах се почти неспособна ученичка, но тогава набързо изплетох няколко чифта чорапи, научих се да шия и на машина, защото имаме вкъщи и най-вече по настояване на майка ми, защото "как нямало да ме е срам от бъдещия ми мъж, че нищо не правя". Даже в кризисните (деветдесетте) години си шиехме със сестра ми разни неща от "Бурда". Мина ми меракът доста бързо. Майка ми, за разлика от мен, наистина може да прави много неща. Повече от очевидно е, че "златните ръце" са далечна и непостижима мечта за мен! Малко съм в позицията на тъпата ученичка, дето не може да си попълни поредната страничка от ученическия лексикон!
Обаче, браво на вас, момичета! С удоволствие ще се наслаждавам на вашите прекрасни творения!
« Последна редакция: Юли 04, 2007, 18:55:31 pm от DivaRoza »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #45 -: Юли 04, 2007, 19:05:25 pm »
Розичка, дървото за котки е за котки на всякаква възраст. Човек няма нужда да учи котката къде да ходи, тя сама вижда и усеща че това е дърво. За разлика от кучетата, котките са много своенравни и не можеш да ги накараш да правят нещо против волята им. Те обичат сами да са господари. Моя се катери на дървото всеки ден. Той е на 3 години. Качва се, пак слиза, играе си и като му омръзне си избира някой от плотовете и си ляга да спи там. С това дърво, ние му донесохме една малка частица природа в къщи, за да не му липсва толкова много, понеже той не излиза на вън.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #46 -: Юли 04, 2007, 19:22:03 pm »
Момичета, ама давайте снимки, то иначе не е интересно. Друго си е човек като види нещо, от обясненията само човек не добива представа. Око да види, ръка да пипне... (така ли беше?? :lol:)
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #47 -: Юли 04, 2007, 19:43:51 pm »
Ози, да поздравиш съпруга си, че наистина има златни ръце! Очевидно е, че разбира от работа с дърво, а и дървото май го обича и му се подчинява адекватно! Не сте ли мислили да ги продавате тези катерушки? Може да се и поукраси и ще стане доста атрактивно! Вие и двамата имате доста умения и с тях би трябвало да сте богати досега! Какво чакате?! Има доста разглезени дами с котки, които с готовност ще дадат пари за това. Иначе, си права, че котките си имат инстинкти и няма начин да си строполят от катерушката, а аз напразно се тревожа за тях!  :D
Re: Златни ръце
« Отговор #48 -: Юли 04, 2007, 20:16:32 pm »
Поздравления за прекрасната тема :balk_103:
С удоволствие ще се включа и аз с някое мое творение. Имам нещо предвид, сега си майсторя едни украски, но като ги довърша, тогава ще ви ги покажа  :wink:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #49 -: Юли 04, 2007, 21:00:15 pm »
Ами да. Отива едно семейство при Ози за няколко коренчета от прелестните й рози и хоп, хайде да си вземем и една катерушка за домашното съкровище.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #50 -: Юли 04, 2007, 21:27:25 pm »
Аз да попитам, как се слагат снимки? :oops:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #51 -: Юли 04, 2007, 21:55:43 pm »
Ами да. Отива едно семейство при Ози за няколко коренчета от прелестните й рози и хоп, хайде да си вземем и една катерушка за домашното съкровище.

Ами да, нали ще правим и декорациите от дърво за градинки, като от тези, които бях показала вече, каручки, кончета, бидончета и т.н., можем да правим и котешки дървета, защо не? :lol:. Той баща ми е спец, по тея работи... :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #52 -: Юли 04, 2007, 21:58:10 pm »
Аз ще се пробвам да ти обясна, но да ли ще ми разбереш е друг въпрос.
Десен бутон на снимката която искаш да покажеш, отиваш на информация за елемента и копираш адреса. След това в поста си натискаш [img [/img] и вмъкваш адреса в тага. Ама и аз ти го обясних. Маани, маани.
И между другото си права, че е декупаж.

Ози, знам аз че ще затворите цикъла.
И на мен ми е хоби да прекроявам и прешивам дрехи.
« Последна редакция: Юли 04, 2007, 22:04:21 pm от Mary »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #53 -: Юли 04, 2007, 22:04:39 pm »
Амиии не разбрах, ама ще се науча.
« Последна редакция: Юли 04, 2007, 22:14:04 pm от ara »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #54 -: Юли 04, 2007, 22:06:09 pm »
Като пускаш линк изляз от профила си.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #55 -: Юли 04, 2007, 22:08:08 pm »
Амиии не разбрах, ама ще се науча. Качих снимка на едно мое произведение тук:
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=150383
нещо не мога да го отворя, излиза ми заглавната страница на снимка.бг 8O 8O 8O
*
Re: Златни ръце
« Отговор #56 -: Юли 04, 2007, 22:09:01 pm »
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=144252 ей тук след ден на репродуктивното здраве  е.


Моля, не ми се смейте  :(
Обяснете като за ..мен... :lol:
« Последна редакция: Юли 04, 2007, 22:15:24 pm от ara »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #57 -: Юли 04, 2007, 22:15:13 pm »
Ей, браво. Ти ли си я правила чантата.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #58 -: Юли 04, 2007, 22:15:45 pm »
позволявам си да го постна, защото лично на мен много ми допадна!
ара, ако имаш нещо против ще го махна.

*
Re: Златни ръце
« Отговор #59 -: Юли 04, 2007, 22:16:33 pm »
Аз я избродирах, а за ушиването взе участие една позната.

Мими, нямам против, нали затова питах ако знаех как сама щях да го направя.

П.п. а ти ако можеш да дадеш просто обяснене как става пиши на лична, моля
« Последна редакция: Юли 04, 2007, 22:18:25 pm от ara »