0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Златни ръце
« -: Юли 03, 2007, 09:47:05 am »
Привет на всички! На мен се падна честта да отворя тази тема  :P
Ще се радвам, ако тук споделяме нашите идеи за уютен дом, романтика, украси за различни поводи, аранжиране на подаръци, или каквото ви хрумне!
Засега нямам възможност да ви покажа моите творения, но ще го направя, обещавам. Имам огромното желание да си купя цифров фотоапарат и ще се реванширам.
Главата ми винаги е била пълна с идеи за какво ли не. Моите колежки и приятелки ми казват, че съм си сбъркала професията.  :wink: В къщи винаги имам украса - според сезона и според празниците. От всяко стръкче тревичка, всяко камъче, клонче, парче хартия или плат, изобщо каквото ми попадне, аз мисля къде мога да го приложа и какво да изобретя. Подаръците винаги украсявам сама. В последно време дори букетите аранжирам сама. В къщи имам цял един шкаф пълен с опаковъчни хартии, мрежи, панделки, перлички, мъниста, брокат, и какво ли още не. Дори на дрехи и чанти добавям нещо от себе си и то става уникално.
Със сигурност има много от вас, които също обичат това. Чакам Ви!  :bighug: :bighug: :bighug:



« Последна редакция: Юли 03, 2007, 10:27:04 am от eli_v »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #1 -: Юли 03, 2007, 09:59:00 am »
Понеже е лято, първата ми идея е на морска тема.

Вземете стъклена купа. На дъното поставете камъчета и мидички. Напълнете купата с вода. Вътре пуснете няколко плаващи свещички и ги запалете. Загасете лампата Романтиката е гарантирана.
Може да приложите идеята в няколко по-малки купички.

Това нещо съм го правила и по друг начин като коледна украса.
Вместо плаващи свещички слагам саморъчно изработени.
Вземате няколко мандарини и ги срязвате през средата. Внимателно отделяте месестата част така, че да се образуват хубави половинки. Разтапяте свещ на водна баня. Вземате малко от фитила на свещта и поставяте в половинката от мандарината. Допълвате с парафин. Получават се оригинални свещички.
Слагате ги в купата с вода и добавяте няколко малки борови клончета. Е, мандарините след няколко дни започват да нагниват, но си струва да опитате.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Златни ръце
« Отговор #2 -: Юли 03, 2007, 10:04:16 am »
Винаги трябва да търсим красивото сред нас! Браво на теб, Ели, че имаш очи да го видиш, това не на всеки се отдава. Чакаме още идеи.  :D Винаги съм се възхищавала на хората, които умеят да подреждат по нетрадиционен начин къщите си, да си създават уют и топлина, да поднасят по нетрадиционен начин подаръци и цветя. Аз го търся в цветовете на стаите, вазите, покривките. Не мога да гледам цветя, дори редовно забравям да ги поливам например  :? Така че пожелавам ти скоро да си купиш фотоапарат и да ни направиш съпричастни към твоите умения. Поздравления за темата. Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #3 -: Юли 03, 2007, 10:28:13 am »
Браво, Ели, хубава тема, скоро и аз ще се включа. Например мога да ви покажа, как моя мъж сам направи котешко дърво в хола за котарака  :lol:, и още куп други неща...
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #4 -: Юли 03, 2007, 10:44:07 am »
   :sunshine: :sunshine: :sunshine: :sunshine: :sunshine:Поздравления за "златната" тема! :sunshine: :sunshine: :sunshine: :sunshine: :sunshine:
      Сигурна съм,че много момичета(а,защо не и момчета :wink:)
     ще се влючат в нея!Стартирала си със прекрасни идеи,eli_v!
    Смятам да се възползвам от тях,защото много ми допадат!
   Дано скоро ни зарадваш със снимки, нямаме търпение
  да ни изненадаш със творенията си.
   Откривам темата със това ръчно-изработено,цветно пано,подарък от майка ми.
Създава невероятно настроение,особено на "живо"!
:wink:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #5 -: Юли 03, 2007, 11:01:46 am »
Радвам се, че ви харесва, момичета!

Баракудке, поздравления за първият снимков материал :P. Паното е невероятно!
Винаги съм искала да се науча да правя макраме, но това все още не го мога. Но никога не е късно... :wink:



Браво, Ели, хубава тема, скоро и аз ще се включа. Например мога да ви покажа, как моя мъж сам направи котешко дърво в хола за котарака  :lol:, и още куп други неща...




Оси, нямам търпение  :wink:..., че сигурно ще се възползвам от идеята. Моята Пуфи ще е очарована  :P
« Последна редакция: Юли 03, 2007, 11:04:29 am от eli_v »
Re: Златни ръце
« Отговор #6 -: Юли 03, 2007, 11:13:29 am »
  Страхотна тема!!!
 Обещавам довечера и аз да се включа със снимки. Винаги съм си мислила, че само аз събирам, както майка ми казва "Боклуци", от които правя най-различни неща..  :D

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #7 -: Юли 03, 2007, 11:14:25 am »




Аквариум в буркан... :lol:

По-късно ще кача и други снимки.

Баракудке, чудесно е това пано. Очарована съм. :D
« Последна редакция: Юли 03, 2007, 22:30:05 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #8 -: Юли 03, 2007, 11:26:06 am »
  Страхотна тема!!!
 Обещавам довечера и аз да се включа със снимки. Винаги съм си мислила, че само аз събирам, както майка ми казва "Боклуци", от които правя най-различни неща..  :D


Оказва се, че не си само ти! И аз съм същата, и  други има... :wink:
Чакаме снимки!

Оси, аквариума е много хубав! Ето че и един обикновен буркан може да свърши чудесна работа! Ама че идея!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #9 -: Юли 03, 2007, 11:37:04 am »
Ели, ето тук е дървото на котарака. Mоя ходи в гората, избра едно дърво, обели му кората, отряза му клоните и му постави плотове. После аз облицовах плотовете с плюшен плат и закрепихме дървото за стеничката с едни огромни винтове. На две места има увит (нещо като канап, не ми идва на ума как се казва точно) да си точи ноктите. Това е един уникат.  :D Моя се гордее с него. :lol:

« Последна редакция: Юли 03, 2007, 22:32:17 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #10 -: Юли 03, 2007, 12:48:43 pm »
Оси поздравления за дървото :lol: много е хубаво!

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Златни ръце
« Отговор #11 -: Юли 03, 2007, 13:00:54 pm »
Оси, поздрави съпруга си за страхотната идея! Леле как не ми е дошло на ум за такова нещо! Благодаря ви! :P

По същия начин може да се направи "Дърво на подправките"
Взема се дръвче /за да не ощетявате природата, може да използвате вече повалено от вятър такова/, обелва се кората и му се подрязват клоните както желаете. Слага се дървото в по-голяма саксия и наоколо се нареждат камъни, или нещо, което да го държи право. Може да се излее цимент, но после ако решите да го местите, много ще тежи.  Закрепват се по клоните обръчи, или поставки /както на снимката от Оси/, може и кашпи да сложите.В малки саксийки посявате семена от магданоз, копър, джоджен и др..
Слагате саксийките по дървото и цяло лято имате под ръка пресни подправки! :P
« Последна редакция: Юли 03, 2007, 13:02:35 pm от eli_v »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Златни ръце
« Отговор #12 -: Юли 03, 2007, 13:03:54 pm »
Оси, поздрави съпруга си за страхотната идея! Леле как не ми е дошло на ум за такова нещо! Благодаря ви! :P

По същия начин може да се направи "Дърво на подправките"
Взема се дръвче /за да не ощетявате природата, може да използвате вече повалено от вятър такова/, обелва се кората и му се подрязват клоните както желаете. Слага се дървото в по-голяма саксия и наоколо се нареждат камъни, или нещо, което да го държи право. Може да се излее цимент, но после ако решите да го местите, много ще тежи.  Закрепват се по клоните обръчи, или поставки /както на снимката от Оси/, може и кашпи да сложите.В малки саксийки посявате семена от магданоз, копър, джоджен и др..
Слагате саксийките по дървото и цяло лято имате под ръка пресни подправки! :P
ти си гений бе момиче :D прекрасна идея! Браво!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Златни ръце
« Отговор #13 -: Юли 03, 2007, 13:07:10 pm »
Ели, ти наистина си със златни ръце. Благодаря ти за ценните съвети. Страхотна си. :bighug:
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Златни ръце
« Отговор #14 -: Юли 03, 2007, 13:11:31 pm »
Много хубава тема,браво!
И аз имам различни идеи,ще се включа по нататък със снимки!
Поздравления! :wink:


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Златни ръце
« Отговор #15 -: Юли 03, 2007, 13:47:15 pm »
Ели, поздравления и от мен за чудесната тема!
За сега ще се възползваме от идеята за подправките, тъй като обожаваме да готвим и двамата със съпруга ми!
Ще се включа и аз с идеи, когато ми дойде музата!  :bighug:

Re: Златни ръце
« Отговор #16 -: Юли 03, 2007, 13:49:25 pm »
Осиана, искам да съм котарак у вас!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Златни ръце
« Отговор #17 -: Юли 03, 2007, 13:56:05 pm »
страхотна тема, с удоволствие ще я чета редовно.

никога не съм знаела, че има такива дървета за котки, а що котки са ми минали през ръцете... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Златни ръце
« Отговор #18 -: Юли 03, 2007, 14:01:19 pm »
На моя мъж леля му си купиха къща в село.Къщата беше стара, но те съумяха да я 'подновят' почти изцяло, без почти нищо да развалят.Искаха да запазят битовия дух на самата къща.Още като се влезе навремето е било сайвант.На тях не им трябва, защото не гледат животни.Замаскираха наоколо, направиха сайванта килер, но остана вратичката му-нависоко на стената.За да не стои грозно, вижте какво направи лелята върху самата вратичка от срязана кратунка и няколко изкуствени слънчогледа.Още като го видях зяпнах, защото обожавам слънчогледи във всичките им форми-естествени, изкуствени, на полето, във ваза...всякак.



Междувпрочем, Осианка, дървото е страхотно!Идва ти отвътре явно!
baracuda, майка ти има невероятен талант, много ми хареса изобретението и.!!!!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #19 -: Юли 03, 2007, 14:13:14 pm »
Оси поздравления за дървото :lol: много е хубаво!

Оси, поздрави съпруга си за страхотната идея! Леле как не ми е дошло на ум за такова нещо! Благодаря ви! :P


Осиана, искам да съм котарак у вас!

страхотна тема, с удоволствие ще я чета редовно.

никога не съм знаела, че има такива дървета за котки, а що котки са ми минали през ръцете... :)


Благодаря, момичета. Дърветата за котки ги има и по магазините за домашни любимци, но са скъпи. И моя понеже разбира от дърво, каза че той ще направи...и не съжалявам. Тези дървета по принцип са за котки които си стоят само в къщи, като нашия, за да не им липсва толкова много природата, катеренето, дърветата. А иначе, за котка, която си ходи и по двора, просто няма смисъл да се прави такова дърво, защото тя може да се катери където си иска на вън.

На моя мъж леля му си купиха къща в село.Къщата беше стара, но те съумяха да я 'подновят' почти изцяло, без почти нищо да развалят.Искаха да запазят битовия дух на самата къща.Още като се влезе навремето е било сайвант.На тях не им трябва, защото не гледат животни.Замаскираха наоколо, направиха сайванта килер, но остана вратичката му-нависоко на стената.За да не стои грозно, вижте какво направи лелята върху самата вратичка от срязана кратунка и няколко изкуствени слънчогледа.

Междувпрочем, Осианка, дървото е страхотно!Идва ти отвътре явно!
baracuda, майка ти има невероятен талант, много ми хареса изобретението и.!!!!

Много хубаво, много ми хареса Мимка, това си е направо за Моята Градинка. :D

Ели, браво, интересна идея, за по-голяма стая, с повече място, направо си е гениално.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."