0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #160 -: Ноември 10, 2007, 12:32:13 pm »
Здравеите момичета  :D, след стимулация с клостилбегит 2х1 от 5ти ден, вчера 12 ден имах един доминантен фоликул 15мм (ляво), един 12мм (дясно) и няколко малки. Дали има шанс с тези фоликули, доки казва че е добре  :?. Следващия преглед ми е на 20 номеври което ще е 23 ден от цикала, какво ще гледаме толкова късно незнам  :?, не трябва ли порано да отида?

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #161 -: Ноември 10, 2007, 12:40:29 pm »
Здравеите момичета  :D, след стимулация с клостилбегит 2х1 от 5ти ден, вчера 12 ден имах един доминантен фоликул 15мм (ляво), един 12мм (дясно) и няколко малки. Дали има шанс с тези фоликули, доки казва че е добре  :?. Следващия преглед ми е на 20 номеври което ще е 23 ден от цикала, какво ще гледаме толкова късно незнам  :?, не трябва ли порано да отида?
Според мен е добре - 2 фоликула, дано да се пукне поне 1 /а най-добре и двата  :D/, но преглед на 23 ден от МЦ ми се струва доста късно.
Фоликула расте средно с 2мм на ден , когато стане 17-18 съдържа годна за оплождане яйцеклетка - пука се при размер 22-24-26,понякога и 28 мм.
Мисля, че ще е добре да те видят след 2-3 дена на УЗ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #162 -: Ноември 10, 2007, 12:43:39 pm »
а какво ще ти правят
<a
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #163 -: Ноември 10, 2007, 13:08:44 pm »
Денис мерси миличка, дано да стане. Еми ще отида понеделник да видим до каде са стигнали.
vladyhka да си кажа чесно незнам какво ще ми прави, не ми каза, а азпатка и не попитах :oops:

Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #164 -: Ноември 10, 2007, 13:24:44 pm »
ако е фоликулометрия то пак през 2 дена трябва да те гледа,успех и пиши в понеделник
<a
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #165 -: Ноември 10, 2007, 14:25:03 pm »
Vladihka,и аз мисля че в понеделник трябва да идеш пак да те види доки,дали се пукат фоликулите.И аз така като теб -5-9 ден клостилбегит,на 13 ден ,в дясно фоликул27,в ляво 25,същата вечер ми биха прегнил  ,за да се пукнат фоликулите,на 15 ден доки каза че са се пукнали,изписа ми дуфастон  .Дано мила всичко е наред и ти се пукнат .
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #166 -: Ноември 11, 2007, 19:00:52 pm »
krasiko,а тези инжекции ФИБС,щом разширяват тръбите да кажем..защо си ходила 5 години по доктори..имало ли е и друг проблем или някакви усложнения от инжекциите са станали.. извинявай ако съм задала твърде лични въпроси :oops: благодаря предварително..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #167 -: Ноември 11, 2007, 23:13:11 pm »
Здравейте, моми4ета.
От по4ти месец 4ета този сайт и много ми помагат вашите коментари.Ние правим бебе от пове4е от две години, но първта се оказа 4е съм била с повишен пролактин. сега уж е в нормите, но все оЩе не става. в края на месеца съм на цветна снимка. Искам да запитам за мнение за Май4ин дом,Варна. Някои провеждал ли е там ле4ение и при кого? Благодаря ви много. :)
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #168 -: Ноември 12, 2007, 12:22:03 pm »
Привет момичета!инжекците коити ми изписаха са DIPERELIN 3,75mg.Незнам какво да ви кажа и аз май вече незнам за какво са.Ходя от 2години и половина по д-ри и нищо никой не ми казва. Носе оспокоявам защото Д-р Стаменов ще може да ме прегледана 4 декемри.Стискайте палци :bighug: :crossfingers: :bfp1:
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #169 -: Ноември 12, 2007, 12:44:45 pm »
sisiidani,стискаме ти палци разбира се.... :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: ,желая ти успех в бебеправенето :bighug: :bighug: :bighug:,все някой ден ще стане,сигурна съм!!!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #170 -: Ноември 12, 2007, 19:04:21 pm »
sisiidani,аз също ти желая успех и дано всичко е наред при теб...успех на всички и вярвайте че всичко ще е наред..:) един ден ще се радваме и ние на бебета...:):)
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #171 -: Ноември 12, 2007, 19:26:34 pm »
Сисидани,ще стискаме палци мила,ще видиш че всичко ще е наред. :bighug: :crossfingers: yahoo_17
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #172 -: Ноември 12, 2007, 22:06:21 pm »
Здравеите момичета  :D, след стимулация с клостилбегит 2х1 от 5ти ден, вчера 12 ден имах един доминантен фоликул 15мм (ляво), един 12мм (дясно) и няколко малки. Дали има шанс с тези фоликули, доки казва че е добре  :?. Следващия преглед ми е на 20 номеври което ще е 23 ден от цикала, какво ще гледаме толкова късно незнам  :?, не трябва ли порано да отида?
Така, днес 15 ден от цикъла бях при друг лекар да видим докъде е стигнал моя доминантен фоликул, той е вече 26мм  8O, как за 3 дни порасна с 11мм не знам  :?, лигавицата е 11мм. Възможно ли е това или някои от лекарите е грешка?

*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #173 -: Ноември 13, 2007, 14:05:47 pm »
за съжаление eagle,няма да мога да ида на доктор в пловдив,аз съм от софия,а и работя на две места в повечето дни от месеца...с други думи времето което ще ми е нижно за да ида до пловдив..го нямам!ще помисля обаче ако както казваш приема да кажем за другата седмица,ако има свободни часове за след 18h(вторник,сряда.. :( )може и да ида до пловдив,че поне да не чакам няколко месеца до другия час.. :D
Аз съм си взимала час и в 19.00 часа. Знам само, че ако говориш лично с него ще намерите компромисен вариант да се срещнете. Клиниката е денонощна. Ако искаш мога да ти дам телефона му
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #174 -: Ноември 13, 2007, 15:51:08 pm »
Малена,в твой пост по горе Денис ти е описала че на ден фоликул расте с 2мм ,при 17-18мм яйцеклетката е годна за оплождане,а фоликула се пука когато достигне размери22-26мм.Моята лигавица на 15 ден беше 11.5 и момичетата тук казаха ,че щом е над 10 е ок.
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #175 -: Ноември 13, 2007, 15:56:18 pm »
eagle,бях написала друго,но го изтрих,защото успях да намеря друг доктор,тук в софия(записах и час преди малко) и ми е по-удобно като място...БЛАГОДАРЯ ТИ все пак за отзивчивоста миличка :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #176 -: Ноември 13, 2007, 16:01:21 pm »
Много много ви благодаря!!! Желая успех на всички момичета във бебеправенето :bighug: :bighug: :blowingdust2: :babbycarrage:
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #177 -: Ноември 13, 2007, 17:20:01 pm »
Момичета,искам да ви питам нещо,което ме притеснява.Пия дуфастон от 15 ден ,когато доки засече ову,но от днес 19 ден имам ПМС и леки болки и придърпвания в кръста.Миналия месец като пих пак дуфастон пак така.Нормално ли е?
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #178 -: Ноември 13, 2007, 23:56:45 pm »
Малена,в твой пост по горе Денис ти е описала че на ден фоликул расте с 2мм ,при 17-18мм яйцеклетката е годна за оплождане,а фоликула се пука когато достигне размери22-26мм.Моята лигавица на 15 ден беше 11.5 и момичетата тук казаха ,че щом е над 10 е ок.

Благодаря ти rouzi-anna  :), аз това го разбрах, беше ми чудно как фоликула за 3 дни е пораснал с 11мм (от 15 на 26 мм) :?. Май този месец нямя да стане, а и вместо точица ще се здобия с киста - фоликул 26мм, а тестовете за овулация показват една чертичка :(

*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #179 -: Ноември 14, 2007, 11:18:32 am »
eagle,бях написала друго,но го изтрих,защото успях да намеря друг доктор,тук в софия(записах и час преди малко) и ми е по-удобно като място...БЛАГОДАРЯ ТИ все пак за отзивчивоста миличка :bighug:
Няма проблем :goodluck: :balk_103: Важното е да вървим напред, да действаме и да постигаме целта си независимо кой човек или лекар ще ни помогне.