0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

HELP - опити за забременяване
« -: Юни 15, 2007, 15:14:33 pm »
здравейте.от почти година се опитваме даси имаме бебче, но нищо не се получава :(. Дайте ми съвет,моля ви
« Последна редакция: Юни 18, 2007, 08:22:21 am от Lali »
url=http://www.sestrenka.ru/lines/][/url]

*
Re: HELP
« Отговор #1 -: Юни 15, 2007, 15:21:20 pm »
На лекар ходила ли си?
Мъжа ти правил ли си е спермограма?
А ти какви изследвания си правила?
Мисля, че за да не става бебето има някакъв проблем и трябва да се открие и отстрани.
Желая ти успех.

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
Re: HELP
« Отговор #2 -: Юни 15, 2007, 15:26:42 pm »
не съм ходила-страх ме е да не би да ми кажат ,че няма да мога да имам бебче  :( и той не си е правил никакви изследвания, но има желание за спермограма. за него други изследвания необходи ми ли са?
url=http://www.sestrenka.ru/lines/][/url]

*
Re: HELP
« Отговор #3 -: Юни 15, 2007, 15:28:12 pm »
Направете спермограма в клиника по стерилитет!
После ще мислите за изследвания при теб.
Кажи, откъде сте, за да те насочим към клиника.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: HELP
« Отговор #4 -: Юни 15, 2007, 15:31:35 pm »
Тук има един лаф използван много от една от нас
"Които го е страх от мечки не ходи в гората"
Не си мисли за лоши неща преди да сте посетили лекар.
Както казва  White  направете спермограмата.

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
Re: HELP
« Отговор #5 -: Юни 15, 2007, 15:32:50 pm »
от Каварна.благодаря ви много
url=http://www.sestrenka.ru/lines/][/url]

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: HELP
« Отговор #6 -: Юни 15, 2007, 15:32:55 pm »
не съм ходила-страх ме е да не би да ми кажат ,че няма да мога да имам бебче  :( и той не си е правил никакви изследвания, но има желание за спермограма. за него други изследвания необходи ми ли са?

Е добре де, като се страхуваш от изследвания, за да се разбере къде е проблема, ние как да ти помогнем, да гадаем ли?

Ами щом една година опитвате и няма резултат, отидете двамата и двамата се изследвайте при специалист по стерилитет. Страшно няма. Страшното е, да стоиш, да чакаш, времето да минава и годинките също и да се страхуваш.

Бъди смела и не се страхувай. Желая ти успех.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: HELP
« Отговор #7 -: Юни 15, 2007, 15:35:12 pm »
благодаря ви за подкрепата
url=http://www.sestrenka.ru/lines/][/url]

*
Re: HELP
« Отговор #8 -: Юни 15, 2007, 15:44:35 pm »
Може и нищо да ви няма, но иди на лекар и си направете изследвания, най-малко за твое лично успокоение. Така само ще се притеснваш и ще се чудиш дали всичко е наред. Една година опити е в рамките на нормалното и не особено притеснително, особено ако цикъла ти е по-дълъг. Моя док. ми каза, че реалните шансове бебето да стане са веднъж на 4 месеца. Така, че 1 г. се отнася за жените с цикъл около 28 дни. Порови се из форума и ще намериш много интересни неща и последователността на изследванията. Аз мисля, че ако има проблем е по-добре да знаеш колкото се може по-рано за да бъде отстранен на време, а не да чакаш години и накрая да разбереш, че ако на време си направила всичко необходимо е могло да си спестиш чакането и нервите.
Успех
/>
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: HELP
« Отговор #9 -: Юни 15, 2007, 15:59:19 pm »
Една година опити е в рамките на нормалното и не особено притеснително, особено ако цикъла ти е по-дълъг. Моя док. ми каза, че реалните шансове бебето да стане са веднъж на 4 месеца. Така, че 1 г. се отнася за жените с цикъл около 28 дни.


От значение е също и възрастта на двойката. До колкото знам, ако жената е над 30 годишна възраст, и 6 месечни неуспешни опити са достатъчна причина да се отиде на лекар.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: HELP
« Отговор #10 -: Юни 15, 2007, 16:09:39 pm »
аз съм на 21, цикълът ми наистина е по-дълъг.Благодаря ви. мисля,че щесъбера смелост да отида на лекар :cuddle:
url=http://www.sestrenka.ru/lines/][/url]

*
Re: HELP
« Отговор #11 -: Юни 15, 2007, 16:44:05 pm »
Няма нищоо страшно в това да идеш на лекар. Във фофума ще намериш координати на добри специалисти, които няма да те подведат в преценките си и няма да ти загубят времето. Като идеш, док. ще ти каже какво и как трябва да се направи, така че не се притеснявай. Аз намерих моя док. тук /във форума/ благодарение на добрите отзиви на момичетата за него и съм много доволна. :)
/>
*
Re: HELP
« Отговор #12 -: Юни 15, 2007, 17:14:22 pm »
Мимче, пляс!пляс! по дупето за малкото момиче! Как ще те е страх! Мимче, като извадя от моите години твоите и се получава още един почти пълнолетен човек! Толкова си млада! Имаш една камара време пред себе си. Обаче, щом толкова настоятелно искате бебче и то не става, то тичаш при лекарите! Друга рецепта няма - почвате по каналния ред изследвания и отмятате едно по едно! Успех, миличка, и се усмихни на живота - всичко тепърва е пред теб!
*
Re: HELP
« Отговор #13 -: Юни 15, 2007, 23:52:16 pm »
миличка, да се включа и аз!!!Мериш ли БТ , ако не почни, за да се ориентираш точно кога ти е овулацията и дали целите точните дни.Много е вероятно, ако не си запозната с този въпрос просто да не можете да уцелите точното време.Успех, ще помагаме.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: HELP
« Отговор #14 -: Юни 16, 2007, 00:11:49 am »
Мериш ли БТ , ако не почни, за да се ориентираш точно кога ти е овулацията и дали целите точните дни.Много е вероятно, ако не си запозната с този въпрос просто да не можете да уцелите точното време.

Това е също вероятно. :)
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: HELP
« Отговор #15 -: Юни 16, 2007, 00:18:59 am »
mimcheto_85, ако решиш да търсиш доктор, не се оставяй в ръцете на градските гинеколози (аз по тоя начин изгубих година и половина в драми и терзания), а поразрови "Здравен справочник" във форума и виж на заглавната страница на Зачатие.орг адреси на специализираните клиники. И питай!  :D
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #16 -: Юли 04, 2007, 13:33:09 pm »
Мила ние с моя приятел сега сме тръгнали по твоя път.Няма нищо страшно ,ако наистина и двамата искате Бебе .Във Варна има много добра частна клиника .Тя е гинекологична ,но правят и спермограми има и добри уролози.Аз съм от Варна и за това знам.Ако нямаш финансова възможност отиваш във варненското АГ  с направление там също има много добри специалисти .
А иначе прегледите са елементарни аз ходих няколко пъти вече и при мен няма никакъв проблем,макар да имам много гинекологични болежки.Този петък съм записала час на приятеля ми за спермограма да видим при него как са нещата.
Ние пробваме само от няколко месеца , но тъй като аз бях дълго време на анти-бебе и очаквах веднага да забременея ,като не се получи се стреснах.
Но сега съм по спокойна ще изчакам и резултатите от предстоящите изследвания и после ще му мисля .

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #17 -: Юли 05, 2007, 11:37:33 am »
не съм ходила-страх ме е да не би да ми кажат ,че няма да мога да имам бебче  :(

Няма такова нещо. Ти си млада, тепърва сте започнали с опитите. Какви са тези страхове . Отиди в клиника по стерилитет,направете си стандартните изследвания. Спермограма за него задължително. За теб микробиология, хормони, хламидия, цветна снимка.... Лекаря ще проследи дали имаш овулация и дали всичко е наред. Никъде не видях нищо от което човек да не оцелее :lol:
Почети малко. Зачатие може да те зарине от информация. Което не е ясно питай. Успех и бързо забременяване :D


http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #18 -: Юли 06, 2007, 19:20:27 pm »
Това с базалната температура да ти кажа не е много надежден метод за опредляне на овулацията.  Вече има страхотни тестове за овулация. Купуваш си ги от аптеката и са като тестовете за бременност. И двете ми бременности станаха след като установих предстояща овулация с такива тестове.
Ти обаче не казвай на половинката кога ти е овулацията, че те почват да се "втеляват" като разберат, че искаш секс заради бебе, а не заради негова милост. Това е една друга тема за нея друг път. :oops:

Гласувай  за мен и моето бебе инвитро на http://www.bankazaidei.com/?p=top&id=981&s=
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #19 -: Юли 08, 2007, 14:45:37 pm »
здравейте сладурани.искам да ви питам нещо(малко глупаво сигурно :oops:).До сега не съм си правила тест за овулация, определям си я сама(изглежда неуспешно :() и искам да ви попитам,долу-горе в кой ден от цикъла трябва да започна с тестовете?Благодаря ви предварително
url=http://www.sestrenka.ru/lines/][/url]