0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

...все още очакваме информация за одобрените кандидати от клиниките, с които си партнираме.Когато това стане, ще се свържем с всички подали формуляри за финансиране, за да ги уведомим за резултатите. ...

Това означава ли, че нашите формуляри се разглеждат директно от клиниките?
Или означава, че има вече одобрени, които ще се пресяват допълнително/както в първи етап/ от клиниките?
Благодаря за отговора!
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
когато кандидатствахме за първият етап бяхме на прага на трети опит, който беше за кратко успешен, а сега в процес на подготовка за четвърти!!!
 

И ние така, само, че тогава щяхме да правим 4-ти опит.
А сега вече пети. :(
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
 Именно затова, Ганева, нали е добре да се уточнят тези аспекти?
 


Така e, когато има равитие и промяна в състоянието. Но молим да ни уведомявате  чрез email, когато подавате отново формуляра си, за да можем да го подменим - това ще ни улесни значително. А иначе, пояснявам пак, че формулярите се запазват за последващи етапи, тъй като получаваме документи, които са идентични с вече обработени.
« Последна редакция: Април 17, 2008, 13:40:31 pm от Ariston S »
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
 Подаване на нов формуляр и уведомяване с имейл затова или само допълване с имейл на нова информация по състоянието, което Вие ще имате впредвид?
 Конкретно аз след първият етап когато не бях одобрена и след третият неуспех Ви пратих имейл да Ви уведомя за настоящото положение, да смятам ли, че е била зачетена промяната в състоянието ми за вторият етап от кандидатстване?
 Благодаря за своевременните отговори!!!


*
Аз се регистрирах септември и досега не съм получавала никакъв отговор.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Аз се регистрирах септември и досега не съм получавала никакъв отговор.
Не е задължително да получиш отговор. Аз не бях получила такъв, но ме бяха удобрили за първи етап на първи етап  :D (разбирай само за консултация със специалист). По-нататък нямахме късмет. :(

*
Аз се регистрирах септември и досега не съм получавала никакъв отговор.
Аз се регистрирах тази седмица и на следващия ден получих потвърждение по e-mail за това,че са приели формуляра ми за разглеждане.Желая на всички късмет и успех!
Фондация Аристон
« Отговор #388 -: Април 30, 2008, 17:33:39 pm »
Здравейте момичета! Моля ви за мнение- някоя от Вас има ли информация или участвала ли е в проекта за финасиране на ин витро оплождане от фондация Аристон? Каква част от процедурите  и изследванията се финансират и имали ли сте успех?
Благодаря на всички за мненията.
*
Момичета, днес получих e-mail от "Аристон-С" - естествено, че не сме одобрени и за ІІ-рия етап, но поне ни уведомяват за това. Пише още, че документите ни се пазят в базата данни и ще участват в следващия етап, който вероятно ще бъде през есента.
Здравейте момичета! Моля ви за мнение- някоя от Вас има ли информация или участвала ли е в проекта за финасиране на ин витро оплождане от фондация Аристон? Каква част от процедурите  и изследванията се финансират и имали ли сте успех?
Благодаря на всички за мненията.
Имам следната информация. Избират се много двойки, които допълнително се пресяват, т.е. изпращат се в клиниките, където ще се правят процедурите. Там им се правят допълнителни прегледи и изследвания и тогава се преценява кои двойки са по-перспективни. По мое мнение се избират по-млади двойки, с по-малко проблеми и по-големи изгледи за успех. Финансират се целите процедури, но кандидатите трябва да са такива, че да им трябват по-малко лекарства. Да обобщим - желателно е да си около 20-25-максимум 29 години, да нямаш ин витро опити и в никакъв случай да не си с диагноза изчерпан яйчников резерв или с хормони, които не са в границите на нормалните!
Желая успех на тези, които участват! Аз се отказах!

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Душка, никак ама никак не си права :D По твоите критерии, ние сме идеалните кандидати- млади, без сериозни проблеми при мен и с точно определен проблем при съпруга ми, но.. както съм писала в тази тема, не ни допуснаха напред в "класирането". А мнението на самия ни лекар е, че нашият случай е ясен и лесно решим. :D Така че не е ясно какви са точно критериите, въпреки, че по-напред в тази тема от Аристон се опитаха да обяснят какви са точно критериите. :D

*
Zlatulka, ето точно това исках да кажа! И ти ме подкрепяш! Това са критериите за първия подбор, а от там нататък - вероятно лекарите имат думата!?  :lol:

*
Душе,и аз получих такъв имейл - тъкмо ей сега си влизам в пощата и какво да видя - имейл от Аристон - уведомяват ме,че не съм от одобрените,но че ще ме имат предвид за в бъдеще :) То аз не че съм разчитала много да съм сред "късметлийте",де. Ама все пак е хубаво наистина,че поне те уведомяват.


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Да не остана по назад и аз получих такъв имейл.
*
Критериите, според които са избрани одобрените кандидати са: 1. хора с дълготраен стерилитет, които имат наистина тежки проблеми; 2. квотен принцип - желанието на всички партньори по проекта бе да има представители на всеки един регион от страната, както от по-големите, така и от по-малките градове.

И сега пак да обобщим: възраст до 29 години с 10-годишен стерилитет /ако дълготраен = дългогодишен/ и в колкото по-голям град живееш, толкова шансът за одобрение е по-малък. Значи, момичета, действаме си по нашите планове и насочваме усилията и надеждите си към успешно забременяване :D.
*
Критериите, според които са избрани одобрените кандидати са: 1. хора с дълготраен стерилитет, които имат наистина тежки проблеми; 2. квотен принцип - желанието на всички партньори по проекта бе да има представители на всеки един регион от страната, както от по-големите, така и от по-малките градове.
И сега пак да обобщим: възраст до 29 години с 10-годишен стерилитет /ако дълготраен = дългогодишен/ и в колкото по-голям град живееш, толкова шансът за одобрение е по-малък. Значи, момичета, действаме си по нашите планове и насочваме усилията и надеждите си към успешно забременяване :D.
:balk_602:

Искам и аз :)Каде трябва да попълня формуляр?
<a
*
Душе, Влади,
 :bighug:
Намерих,попълних,сега ще чакам :)
 :bighug:
<a
*
И аз попълних наново формуляра, защото междувременно си смених местожителството, преди бях от София, а сега съм от Красно село, Софийско, може да ми е на късмет :)