0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #560 -: Април 15, 2011, 13:54:22 pm »
Някой може ли даде информация за този SDI тест. Спермограмите на съпруга ми всеки ги определя по принцип като добри, но при по сериозно вглеждане се набива на очи лоша морфология /имаме резултат под нормата и по Крюгер и по СЗО/, както и подвижност близка до долната граница на съответните норми. Та конкретния ми въпрос е би ли имало някакава полза да направим този тест /признавам си, че няма понятие за какво става дума/.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #561 -: Април 15, 2011, 14:14:37 pm »
Та конкретния ми въпрос е би ли имало някакава полза да направим този тест /признавам си, че няма понятие за какво става дума/.
Тъкмо четох, че е важно да се направи преди ин витро, но за всички останали случаи (особено инсеминация) и мен ме интересува.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #562 -: Април 15, 2011, 14:28:28 pm »
ето тук в  темата за СДИ тест ще прочетете отговори на въпросите си :wink:: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=27894.0
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #563 -: Април 18, 2011, 12:40:11 pm »
Можете ли да ме насочите , къде да прочета за подобряване на подвижността на сперматозоидите ?
 Ние сме на фертилаид , бърканица с мед и чай бабини зъби+ маг.бодил от 1месец и след още два ще видим има ли резултат .
Насочете ме , моля !
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #564 -: Април 18, 2011, 14:28:35 pm »
Можете ли да ме насочите , къде да прочета за подобряване на подвижността на сперматозоидите ?

Прочети цялата тема отначало.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #565 -: Април 18, 2011, 14:59:59 pm »
Много благодаря за помощта !
Мисля, че същото време щеше да ти отнеме,да ми кажеш , къде точно " в темата" се говори за подобряване на подвижността , след като си чел/а цялата тема . По този начин определено не си помагаме ,но ... Благодарство все пак !
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #566 -: Април 18, 2011, 16:11:49 pm »
Всъщност добре ти е отговорила, напразно се ядосваш. Аз доста рецепти си бях извадила и записала, но в хода на четенето установих, че често ефекта е обратен. Личното ми мнение вече е, че е най-добре всеки да си прочете и прецени.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #567 -: Април 18, 2011, 16:29:34 pm »
Много благодаря за помощта !
Мисля, че същото време щеше да ти отнеме,да ми кажеш , къде точно " в темата" се говори за подобряване на подвижността , след като си чел/а цялата тема . По този начин определено не си помагаме ,но ... Благодарство все пак !

Тонът ти е неприемлив и не ти помага никак. Всичко тук се прави на добра воля, с готовност за помощ и съпричастност. Нима твоето време е по-ценно от моето, за да прочетеш това, което вече сме обсъдили, ще ти е от полза и явно ти е нужно?

Въпросите са стандартни, както и отговорите, които е редно да се дадат във форум. Има няколко потребителки, броя и себе си в тази група, които са лекували мъжки фактор и редовно отговарят и насочват новодошлите. Темата е достатъчно конкретна и дълга, и съдържа ценна информация и съвети за който иска да ги намери.


Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #568 -: Април 18, 2011, 16:52:19 pm »
Тополке, не знам какво те кара да мислиш, че на цигу времето е по-малко ценно и че ще й отнеме по-малко време да разрови 29 стр. тема, отколкото на теб, за да ти каже точно на коя страница да отвориш...

Ти си човекът, на когото е нужна информацията, тъй че се полага ти да се поразтърсиш. Както е видно, цигу вече са преборили мъжкият фактор, тъй че това, което ти е отговорила, е максимумът, който може да направи за теб.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #569 -: Април 18, 2011, 18:28:52 pm »
Благодаря на всички !
Времето за написване на безсмислен коментар също не е никак малко ! 
Подобни разговори за пореден път ми напомнят за желанието на ближния да помогне !
Зачитам се от стр. 1 / макар , че това ,за което помолих сигурно ще намеря в 1-2 коментара , но .../ .
А това , че някой е преборил проблема  , не означава , че трябва да прави лаконични коментари ! Ако си замълчи човек по някога е по-добре от колкото да каже глупост . Така или иначе ще ги прочета , но ако някой искаше да ме насочи , щеше да го направи без да ми е длъжен и да ме улесни .
 Никого не задължавам с нищо - просто помолих !


*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #570 -: Април 18, 2011, 22:01:16 pm »
Topolka, понеже вече говориш с притчи за ближния, напомням, че каквото повикало, такова се обадило.

Мисля, че както и да ти се отговори, все ще си недоволна. Защото само твърдиш, че молиш за помощ, а всъщност упрекваш, изискваш и се оплакваш. А дори не благоволи да уточниш какъв точно е проблемът с подвижността, от колко време е, има ли направени изследвания и къде...

За незабавен и конкретен съвет си запиши час за преглед и говори с лекар.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #571 -: Април 18, 2011, 22:42:48 pm »
Който се интересува, ще потърси. Затова обсъжданията са по теми. Има и функция за търсене, ако не му се чете наред на някого. Някой за да каже на коя страница е отговорът, нали трябва да прочете темата. Ние сме съфорумки, а не Google :D
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #572 -: Април 19, 2011, 07:52:28 am »
По-спокойно "съфоромките" ! Нервите водят до лоши резултати !
Успех ви пожелавам / за пореден път / !
Оставам без думи от невероятния хумор на Марилена ! 
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #573 -: Април 19, 2011, 08:45:10 am »
Радвам се, че си го схванала :D
« Последна редакция: Април 19, 2011, 08:51:12 am от Marilena »
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #574 -: Април 19, 2011, 10:30:57 am »
Здравейте,мъжът ми от 2 месеца и половина пие фертилейд и му остават хапчета още за 2 седмици.Те са му изписани от Кацаров.Той каза,че след като изпием фертилейда да направим спермограма.Та вапроса ми е може ли да започне веднага след това да пие едни други,които  порачах- казват се fertimax.Да ги пие няколко дни и да отидем да пуснем спермограма.Ще има ли проблем за резултатите,че примеа хапчета, а нали не е трябвало като се прави спермограма да се пият,или това важи само за антибиотиците.А иначе диагнозата на първата спермограма е ологоазтенозооспермия и Кацаров каза, че има варикоцеле.Някой ако иска да сподели дали имаме някакав шанс за естествено забременяване и въовще да ми вдъхне малко кураж.Моля Ви пиешете ми,защото вече от 1 гидини правим опити и резултат няма.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #575 -: Април 19, 2011, 11:00:32 am »
Здравейте,мъжът ми от 2 месеца и половина пие фертилейд и му остават хапчета още за 2 седмици.Те са му изписани от Кацаров.Той каза,че след като изпием фертилейда да направим спермограма.Та вапроса ми е може ли да започне веднага след това да пие едни други,които  порачах- казват се fertimax.Да ги пие няколко дни и да отидем да пуснем спермограма.Ще има ли проблем за резултатите,че примеа хапчета, а нали не е трябвало като се прави спермограма да се пият,или това важи само за антибиотиците.А иначе диагнозата на първата спермограма е ологоазтенозооспермия и Кацаров каза, че има варикоцеле.Някой ако иска да сподели дали имаме някакав шанс за естествено забременяване и въовще да ми вдъхне малко кураж.Моля Ви пиешете ми,защото вече от 1 гидини правим опити и резултат няма.

1. Къде е правена спермограмата, ако не е в клиника по стерилитет, я повторете в такава. Задължително!
2. Ако е правена в клиника по стерилитет, каква ви е морфологията по Крюгер?
3. Ако Кацаров казва, че варикоцелето е за операция, оперирайте го.

Конкретно на въпроса ти - не се хаби с други хапчета, ако от фертилейда е имало някаква файда, ще си проличи на спермограмата.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #576 -: Април 19, 2011, 16:59:03 pm »
Някой да е правил разширена спермограма по ЗК? Или изобщо някакъв начин да излезе не толкова солено?

Ние правихме спермограма там преди месец. Морфологията ни беше 7%, в легендата отдолу пишеше ниска оподителна способност, диагноза нормозооспермия. (Аз вече писах по тази тема, че това не ме радва особено, правим бебе 13 подред месец и според излседванията сме само с мъжки фактор и въпреки нормозооспермията сме на място.... за сега.)
От друга страна при Крюгер критерия излизахме с много сходна морфология-варираше между 9 и 11%
Не съм сигурна как точно ги изчисляват при новите критерии.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #577 -: Април 19, 2011, 17:03:13 pm »
Момичета, може би малко глупав въпрос, но се размислих.
До сега не сме правили тест за преживяемост на сперматозоидите, ако под това се разбира колко време могат да са жизненоспособни. По други спермограми ми направи впечатление, че около 12 часа след взетата проба, почти не остава жив сперматозоид.
В тази връзка се чудя кога е по-голям шанса да се сполучи бебе-преди да се е спукал фоликула или след като вече се е спукал и ако имате спермограми, с които сте изследвали преживяемост, може ли да постнете някакви резултати.
благодаря
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #578 -: Април 19, 2011, 17:25:36 pm »
Преживяемост:
2 часа
След пром. 95      4(А)     380
24 часа 80      4(А) 320
Предполагам, че е описано след промивка или нещо такова, но на нашата няма съществена разлика в рамките на 24 часа. Разбира се, важна е и средата, защото преживяемостта вътре и навън сигурно е при различни условия.

Морфологията ни беше 7%, в легендата отдолу пишеше ниска оподителна способност, диагноза нормозооспермия.
Така де, не разбирам как с лоша оплодителна способност е нормозооспермия. Ние пък сме на 4%, което е още по-кофти, и пак нормозооспермия.
« Последна редакция: Април 19, 2011, 17:27:40 pm от lili2011 »
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #579 -: Април 19, 2011, 17:34:12 pm »
lili2011, аз го разбрам, че ако под 4% морфологията е зле, то в малък диапазон над нея е лошо (4-7), задоволително(8-11), добро и т.н.Не помня как точно ги деляха.
Иначе и за мен не е много логично. Мъжът ми винаги е бил с ниска морфология и още като е видял диагнозата и 7% е питал защо нормозооспермия при тези показатели, те са казали-по новите критерии всичко е наред. това е. явно от тук насетне чакаме щъркела.