0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
има или няма хламидия ?
« -: Юли 28, 2005, 09:04:13 am »
Според вас имам ли хламидия? Правих кръвен тест, при който резултатите са :
Chlamidia Trach-Ig G  21 АЕ  (под 9 - отрицателен, 9 - 11 граничен, над 11 - пол )
Chlamidia Trach-Ig M  3 AE  (до 9-отрицателен;9-11гранична зона;над 11-положител )
А според ДНК/PCR теста със секрет е отрицателен.
И двата теста са правени в Цибалаб, а в страницата им прочетох, че
"наличието на високи стойности на IgG при ниски (нормални) стойности на IgM – говорят за значително напреднала инфекция или хронифицирала." Тогава защо ДНК теста е отрицателен?               Вече съвсем се обърках  :?
*
има или няма хламидия ?
« Отговор #1 -: Юли 28, 2005, 11:18:56 am »
Защото ДНК теста показва дали в момента има хламидиина инфекция, а при теб и двата теста (кръвен и ДНК), показват че нямаш.Но пък имаш прекарана такава, това е положителният резултат.
При мен е същото положение. Важното е, че в момента няма нищо.
Поздарви и успех  :)
*
има или няма хламидия ?
« Отговор #2 -: Юли 28, 2005, 11:25:56 am »
:thankyousign:  за отговора  :D . Вече ми е по-спокойно  :) .
има или няма хламидия ?
« Отговор #3 -: Юли 28, 2005, 12:21:04 pm »
Аз правих миналата година при тях кръвен, без ДНК-тест.
И двете ми стойности бяха под 9 АЕ. Тази година направих пак /този път в Торакс/ и отново са отрицателни.
Успех! :wink:
*

    Star

има или няма хламидия ?
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2006, 10:41:28 am »
Ей хораааа
Да разбирам ли че мойте резултати които са:

Chlamidia Trach -lg G и lg M

Chlamidia Trach -lg G  15 AE

Chlamidia Trach -lg M    2 AE
Са добри? В смисъл че е прекарана инфекция и че нямам?
Правиха ми тест от цитонамазка, ама за него докторката нищо не ми каза.Не ми каза че имам хламидия от този тест с цитонамазката, но от кръвния, който го описах по-горе било старо /както каза тя/???????????? ДНК тест не съм правила, но мисля да си направя.
Обаче докторката ми изписа да пия антибиотик Сумамед+имуностимолатор.И в началото на март ще ходя на контрола.Ама като четох тук за стойности и то като на моя тест ми изглежда че нямам?????Ох побърках се вече.Имам, или нямам.Егаси и работата..И моя тест е правен в Цибалаб.
Някой да ми каже за тия пусти резултати кви са?
Имах проблеми мин. година с една докторка, която все ме лекуваше от нещо а като я смених се оказа, че това дето все ме лекува нищо ми няма и съм си изпила сума лекарства ей така за спорта..........Охххх
Мерси предварително за всички отговори :oops:
*
има или няма хламидия ?
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2006, 11:33:12 am »
Вече си мисля, че нарочно пишат такива резултати в Цибалаб от кръвния тест, за да принудят човек да си направи и PCR теста 8) . Ако искаш направи си ново кръвно изследване в друга лаборатория или си направи ДНК теста и тогава ще може да се разсъждава дали имаш или не.
*

    Star

има или няма хламидия ?
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2006, 11:52:02 am »
Ми така и ще направя, ама да дойде начал. на март.Да свърша с тоя имуностимолатор.Добре де, а ДНК теста най-надежден ли е :?:
има или няма хламидия ?
« Отговор #7 -: Април 19, 2006, 21:35:12 pm »
Цитат на: Star
Ей хораааа
Да разбирам ли че мойте резултати които са:

Chlamidia Trach -lg G и lg M

Chlamidia Trach -lg G  15 AE

Chlamidia Trach -lg M    2 AE
Са добри? В смисъл че е прекарана инфекция и че нямам?
Правиха ми тест от цитонамазка, ама за него докторката нищо не ми каза.Не ми каза че имам хламидия от този тест с цитонамазката, но от кръвния, който го описах по-горе било старо /както каза тя/???????????? ДНК тест не съм правила, но мисля да си направя.
Обаче докторката ми изписа да пия антибиотик Сумамед+имуностимолатор.И в началото на март ще ходя на контрола.Ама като четох тук за стойности и то като на моя тест ми изглежда че нямам?????Ох побърках се вече.Имам, или нямам.Егаси и работата..И моя тест е правен в Цибалаб.
Някой да ми каже за тия пусти резултати кви са?
Имах проблеми мин. година с една докторка, която все ме лекуваше от нещо а като я смених се оказа, че това дето все ме лекува нищо ми няма и съм си изпила сума лекарства ей така за спорта..........Охххх
Мерси предварително за всички отговори :oops:


Здравей те
Миналата година си направих тест IgG 20 , IgM 6  и ми казаха че инфекцията ми е стара след приемане на ант. IgGслезе на 18 направих си и лапароскопия която показа че инфекцията е причинила 2 запушени тръби пълни сраствания и тазово възпалителна инфекция .Стерилитет от всякъде.С това не ви помаган за успокоение да се заемем сериозно с лечението.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
има или няма хламидия ?
« Отговор #8 -: Април 20, 2006, 09:14:46 am »
galincheto,
И моето мнение е било винаги това: ако Иг.Г е над нормата, дори и Иг .М
да е в норна и да няма открит антиген (ДНК/PCR -цервикален секрет). бактерията е още там. Особено, ако не е имало и лечение.

Много съжалявам за това което си преживяла.
Дано се сбъдне това ,което най-много искаш.
Желая ти успех! :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
За хламидията
« Отговор #9 -: Април 20, 2006, 09:49:06 am »
С хламидията нещата са сложни. Не може само по един единствен кръвен тест да се прецени. По-скоро е важна тенденцията в стойностите, дали се качват или падат. Тъй като не се гледа за същинското наличие на хламидия, а за имунния отговор тези повишени нива на антителата може да се отнасят до минало присъствие.

Първия път като ми казаха "хронична инфекция" и се шашнах, пих не знам колко пъти антибиотици, а може би не е било нужно. Хроничната хламидия прави страшни поражения - коса, кости, тръби, из целия организъм.

Оттогава доста неща изчетох. Моето мнение е, че някои лекари понякога излишно изписват лечение.

Ако наистина се минала хламидия тенденцията ще е IgG да пада. Направи си кръвен тест след месец и виж как е.

Междувременно накратко всяко от нещата:

IgA - положителен при остра фаза на инфекцията
IgG - стар имунен отговор, при прекарана хламидия
IgM - пресен имунен отговор, при протичаща инфекция
PCR - наличие на протичаща инфекция "на долния етаж"  :wink: Най-сериозен повод за тревога ако е положителен, тогава със сигурност и кръвния би бил положителен.

Но според мен е нормално след заболяване нивата на IgG да са високи. Според медицински лица високите стойности персистират години след заболяването, ти не можеш да пиеш антибиотици докато се скапеш, само и само да ги свалиш по-бързо.

Сега виждам, че въпроса е отпреди почти година, но така или иначе се "изхабих" да отговарям, няма да го трия.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: За хламидията
« Отговор #10 -: Април 21, 2006, 09:27:59 am »
Цитат на: ironic_
С хламидията нещата са сложни. Не може само по един единствен кръвен тест да се прецени. По-скоро е важна тенденцията в стойностите, дали се качват или падат. Тъй като не се гледа за същинското наличие на хламидия, а за имунния отговор тези повишени нива на антителата може да се отнасят до минало присъствие.
Сега виждам, че въпроса е отпреди почти година, но така или иначе се "изхабих" да отговарям, няма да го трия.


Ами за първия абзац съм за с двете ръце.  :balk_50:
А за втория абзац незнам какво да кажа  :lol: Зависи на кого отговаряш Рони  :lol: Защото предните 2 мнения преди твоето са пресни пресни  :lol:  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
има или няма хламидия ?
« Отговор #11 -: Април 21, 2006, 09:46:00 am »
Понеже видях, че сте повдигнали моя стара тема, нека и аз отговоря. Моите първи резултати от лаб. Цибалаб както се вижда от първия ми постинг бяха положителни, ако се вземе IgG. Но след това си направих PCR тест, който беше отрицателен и повторен кръвен тест в клиника по стерилитет, който също беше отрицателен. Така...това всичко ме навява на мисълта, че в Цибалаб са объркали изследванията, защото не е възможно да съм се само излекувала без да съм пила каквито и да е лекарства. Малко странна работа се е получи. :roll:
има или няма хламидия ?
« Отговор #12 -: Април 21, 2006, 22:36:02 pm »
Здравейте, преди 5 години ми откриха хламидия и вземах антибиотици правиха ми наново изсведване и беше - , но приятеля ми не пи с мен. След дълго пазене и заплахи от моя страна да почне и той да ги пие се случи най лошото/ спукан презерватив/, тогава реши и той да пие и аз ги повторих, но така и не  направих трети път иследване. Сега съм умъжена за друг и искаме да имаме дете, но вече 8 месеца не става и започнах да си мисля да не би да не съм се излекувала. Случва ло ли се е на някого подобна ситуация.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
има или няма хламидия ?
« Отговор #13 -: Април 22, 2006, 09:24:43 am »
Цитат на: tcveti
Здравейте, преди 5 години ми откриха хламидия и вземах антибиотици правиха ми наново изсведване и беше - , но приятеля ми не пи с мен. След дълго пазене и заплахи от моя страна да почне и той да ги пие се случи най лошото/ спукан презерватив/, тогава реши и той да пие и аз ги повторих, но така и не  направих трети път иследване. Сега съм умъжена за друг и искаме да имаме дете, но вече 8 месеца не става и започнах да си мисля да не би да не съм се излекувала. Случва ло ли се е на някого подобна ситуация.


Здравей!
Каквото и да се каже в случая ще е само предположения. Най-добре е да си направиш изследване. Крънен тест за антитела.(Иг.М и Иг.Г)
Пожелавам ти резултата да е (-)...и скоро да си имате едно сладко бебе. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #14 -: Април 25, 2006, 11:33:38 am »
Цитат на: tcveti
Здравейте, преди 5 години ми откриха хламидия и вземах антибиотици правиха ми наново изсведване и беше - , но приятеля ми не пи с мен.


Цвети пусни си IgG и IgA антитела за хламидия. Евентуално ако си от София можеш да си пуснеш и един PCR тест. Той е изключително точен, за съжаление за момента поне моето мнение че може да се вярва на PCR-те на централна вирусология в София. За другите градове нямам много данни и информация но момичета от Варна са правили там PCR. Пиши после Цвети какво е станало и какви са резултатите.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
kakvo shte kajete
« Отговор #15 -: Април 28, 2006, 15:37:11 pm »
Chlamydia trachomatis IgG   1.12 (+)   (N < 1.1)
Chlamydia trachomatis IgA   1.03 (-)   (N < 1.1)

Момичета, какво ще кажете за тези резултати. Правени са при доц. Конова. Прати ми ги по мейла без никакъв допълнителен коментар, ако може вие да ми помогнете. Благодаря
има или няма хламидия ?
« Отговор #16 -: Април 28, 2006, 16:36:08 pm »
Ами питай я. По мое скромно мнение са ти гранични резултатите. Зависи дали са след лечение или...
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: kakvo shte kajete
« Отговор #17 -: Април 28, 2006, 16:40:06 pm »
Цитат на: assya_g
Chlamydia trachomatis IgG   1.12 (+)   (N < 1.1)
Chlamydia trachomatis IgA   1.03 (-)   (N < 1.1)

Момичета, какво ще кажете за тези резултати. Правени са при доц. Конова. Прати ми ги по мейла без никакъв допълнителен коментар, ако може вие да ми помогнете. Благодаря


Резултатът показва, че си боледувала от хламидиална инфекция. Само IgG е положителен. Според мен д-р Конова , ще ти изпише антибиотично лечение, ако не е провеждано такова.
Хламидията се предава по полов път и задължително се лекуват и двамата партньори /почти винаги/
Даже в случая(както е при теб),когато не се открива антиген (жива ,инфекциозна форма на хламидията) пак се налага лечение( и пак ако не е провеждано такова)
Успех и разкажи какво е казала д-р Конова.
Мисля,че тя е свободна след 2 май (ще има симпозиум)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
има или няма хламидия ?
« Отговор #18 -: Април 28, 2006, 18:57:45 pm »
Аз не можах да се свържа днес с Конова и говорих със нейната секретарка. На мен ми е правено изследване за хламидия преди 6-7 години и беше отрицателно. Сега пък положително, а партньора не съм сменявала :roll: Както и да е! Благодаря на всички за отговорите!
*

    jerrymaguire

има или няма хламидия ?
« Отговор #19 -: Април 29, 2006, 11:10:14 am »
Отидете във вирусологията на "Столетов" срещу затвора. Там изследванията са по най-добрия тест, мисля че беше ELISA . Търсете Д-р Теохарова