0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #120 -: Ноември 04, 2005, 12:45:09 pm »
Направих си експорт на графиката в екселски файл.
Текстовите низове според мен са със сгрешена кодировка, например имам запис:
нормално менструално течение
който дешифратора ми преведе като:
нормално менструално течение :D
Повредата само в моя телевизор ли е?

Допълнение - отварям го под Windows 2000, Excel 97
OpenOffice 1.1.4 има възможност за избор на кодировка и с уникод UTF-8 се визуализира коректно.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #121 -: Ноември 04, 2005, 13:23:12 pm »
И аз имам маймуници, с Windows XP и Excel 2000. Ултра, с какво ги правиш нормални?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #122 -: Ноември 04, 2005, 13:37:20 pm »
най-удобно е онлайн:
http://www.2cyr.com/decode/


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #123 -: Ноември 04, 2005, 13:54:01 pm »
10х   :balk_21:
*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #124 -: Ноември 04, 2005, 15:25:46 pm »
Всички страници в календара са в UTF-8  кодиране в това число и експортите. Това кодиране е най удобното като става дума за интернет приложения които се очаква да работят на много езици.
По принцип при импорт на файла в Ексел или ОпънОфис има възможност да зададеш каква е кодировката на csv файла, както и какъв е разделителя.
Като се сложи там правилния енкодинг - UTF-8 и разделител ';' няма проблеми с импорта.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #125 -: Ноември 04, 2005, 16:28:56 pm »
Абе в Ексел не съм видяла такава възможност, но може и да не съм търсила съсредоточено...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #126 -: Ноември 21, 2005, 00:30:13 am »
Браво,браво,бравоооо,на всички които са се трудили така неуморно над календара!просто супер е.благодаря на господ че ви има и помагате и олеснявате хората,които искат бебенце :crib:
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #127 -: Ноември 22, 2005, 16:06:19 pm »
Девойки и младежи, отварям графиката на една мацка и какво виждам - и сексуалните контакти... А нали трябваше да са скрити  :roll:
И отгоре на всичко и бележките й мога да прочета :(
А върха - това на всички се случва, не само на една мацка  :roll:

Ама че съм заспала, разбрах защо ;)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #128 -: Ноември 22, 2005, 16:14:48 pm »
Ха-ха-ха, не е на всички. Пробвай и ще видиш :lol:
Специално на Стефи не се вижда, ама тя е с връзки :wink:
Това е от няколко дни, аз обърнах внимание на Сигнус и тя обеща да се оправи.
Та по този повод има една потребителка със зашеметяващ брой сърчица :wink:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #129 -: Ноември 22, 2005, 17:08:37 pm »
Ама сте клюкарки :lol:
По въпроса - има опция да се показва лична информация. На една от срещите я обсъдихме с Добри и той обеща да я включи. Смятам, че след като нещо е забранено по подразбиране, трябва да има опция за премахване на забраната. Е, аз не съм си мислела, че и бележките ще се виждат...
Тъй като аз помолих за тази възможност, сметнах, че е редно да си открия напълно графиката, така че моля ви, не ми пращайте повече лични бележки да ме "осведомявате", че ми се виждат "срамотиите". Идеята ми беше за придобиване на по-детайлна информация за цикъла и съпътстващите го проблеми. Винаги съм смятала, че по-скоро вреди недостатъчната информация, отколкото обратното.
Пък и в духа на свободния софтуер е, когато ползваш нещо наготово и безплатно, да се опиташ по някакъв начин да върнеш жеста.
А лентички с информация - Този потребител не споделя графиките си само натоварват трафика...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #130 -: Ноември 22, 2005, 17:16:17 pm »
Да бе и аз не разбрах за новата екстра и Лали ми вика на някой виждам сърчицата на други не, твоите не ги виждам. И аз се смея - то нема при мен сърчица бе душата. Къв е тоя бъг. Добре, че после Добри ми обясни, че има нововъведения :)
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #131 -: Ноември 22, 2005, 17:41:03 pm »
Цитат на: ultra

А лентички с информация - Този потребител не споделя графиките си само натоварват трафика...

Добре, де, ще си махна лентичката.
Така добре ли е?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #132 -: Ноември 22, 2005, 17:58:25 pm »
Не, Зайо, сложи си я.
Всеки има право на избор, не си единствената, която не споделя графиката си.
И това със сърчицата е просто една закачка, да се разведри атмосферата.
Дреме ми на .... / с извинение за израза/ кой колко сърчица има, като резултати няма.
*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #133 -: Ноември 22, 2005, 17:59:24 pm »
Цитат на: Lali

Специално на Стефи не се вижда, ама тя е с връзки :wink:
:wink:

Абе аз че съм с връзки съм, ама не съм си я включила тази опция :lol:  :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #134 -: Ноември 22, 2005, 18:03:25 pm »
Ама аз не знаех, че има такава опция :lol:
Това "срамотиите" много ме развесели,Ултра, тази вечер, направо съм ти благодарна, че нещо ми беше тъжно :balk_21:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #135 -: Ноември 22, 2005, 18:36:35 pm »
Радвам се, Лали - просто цитирах:lol:
Права си, че всеки има право на избор. Аз не бях права да съм толкова остра, извинявам се.
Зайо, по принцип не влизам от нас във форума, но по целия път си мислих за реакцията ти :oops: Върни си лентичката, оня монолог горе не беше насочен към някой определено, по скоро се карах с вътрешните си бесове :D
 :bighug:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #136 -: Ноември 22, 2005, 19:00:32 pm »
Цитат на: ultra

Зайо, по принцип не влизам от нас във форума, но по целия път си мислих за реакцията ти :oops: Върни си лентичката, оня монолог горе не беше насочен към някой определено, по скоро се карах с вътрешните си бесове :D
 :bighug:

Слънчице, в никакъв случай не ти се сърдя, абсолютно права си, но в момента имам основателна причина да си скрия графиката. По-късно, когато облаците се разсеят, ще я покажа пак.
 :balk_21:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #137 -: Ноември 26, 2005, 10:14:41 am »
Под дебиан с конкуеър ми излиза следната грешка като запаметявам данни:
http://bgphoto.net/photos/1783/o632685968149218750.jpg
С мозила няма проблем.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #138 -: Ноември 26, 2005, 19:15:39 pm »
Цитат на: ultra
Под дебиан с конкуеър ми излиза следната грешка като запаметявам данни:
http://bgphoto.net/photos/1783/o632685968149218750.jpg
С мозила няма проблем.


Проблема най-вероятно е в JavaScript имплементацията на Конкуера.
Може да м го репортнеш даже - проблема им е че чекбоксовете полетата ако не са ON то обръщането към чекбокс.value не е равно на OFF а е равно на празен стринг.
Може да се заобиколи обаче, защото правя няколко проверки в повече за всеки случай и точно една от тези проверки реално не мнава заради грешката в имплементацията им.

PS: Махнах допълнителните проверки, вече би трябвало да работи и с конкуера, но имай на предвид че все още в конкуера си има бъг :-)
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #139 -: Март 21, 2006, 01:58:22 am »
Цитат на: cygnus
Фрешче, ще излиза термометърче в деня, преди който се е покачила температурата при определени условия.
Това термометърче ще излиза след като установи наличие на покачване на темпратурата и задържане в поне от 3 дни по-висока от 0,1 градуса, в сравнение с максималната от предходните 6 дни.  Ще се появява в деня преди скока на температурата в една долна графа както останалите символчета.
Фрешче, всички знаем какво е овулацията - не можем да се доверим на проста аритметика само, това ще е нещо като помощник само, кога ти се е покачила температурата. Още не е интегриран обаче, но и това ще стане възможно най-скоро. Не знам как работи ФФ, но в никакъв случай не искам нашия календар да подвежда.
Най-лесната работа на един софтуер е да му се сложи няква проста аритметика, която показва - ето в този ден ти е овулацията, а колко е вярно това, на кой му пука -важното е да показва на всеки овулация и всички да са щастливи (има и такива календари). Покачването на температурата е признак че овулацията е настъпила, но не от най-точните. Както и може да има овулация и отделяне на годна яйцеклетка без да е било отчетено покачване на температурата по този метод. В медицината 2 и 2 не е 4 а темпратурния метод не е точен, а само ориентировъчен.
Затова решихме всеки да си дефинира овулацията сам, а ако на своя глава реши да се придържа само и единствено на температурния помощник (появяването на картинката с термометърчето) - сам поема отговорността за това. Овулационния календар не е стъклена топка :)



Сигнусче аз имам следния въпрос. От скоро започнах да си измервам температурата. Старая се да е по едно и също време. Търсих това термометърче, което да ми подскаже кога се покачва температурата но уви не го открих. Значи ли това, че не е активно при мен или просто не съм я измервала както трябва? Или просто не трябва да разчитам на този  FAM метод.