0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #20 -: Юли 27, 2005, 23:25:45 pm »
Цитат на: ultra
Показва се графиката само до нанесените данни, а не до днешния ден, макар и с празни стойности.

Ани , говорихме досега със Стефито и мъжа й по този въпрос. Значи представи си хипотетична ситуация - ползваш си календара, но го зарязваш за няколко месеца или една година и ти се генерира огромен файл с картинки (от таблицата) и дълъг безсмислен хоризонтален скрол, защото времето си тече и ако ти не отбележиш М няма как да се приключи цикъла и може да са получи от над 200-300 дни. Това, което не ти харесва (разбирам какво е) може да се избегне като просто щракнеш на днешната дата в календара и я запишеш с абсолютно празни данни - автоматично ще ти се визуализра празната графика но до ден днешен. Ако имаш някаква идея кажи я -  ние се чудехме как да избегнем този първия случай при това предложение и затова се отказахме на този етап.
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #21 -: Юли 27, 2005, 23:54:21 pm »
страхотно, поздравления!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #22 -: Юли 28, 2005, 00:15:54 am »
test
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Stryper

Тестове на овулационния календар!
« Отговор #23 -: Юли 28, 2005, 01:21:26 am »
Идеята и изпълнението за този календар е СТРАХОТНА :)
Да е жив и здрав програмиста, който работи върху него :)
Както и всеки, който помага.

Разбрах, че при последната версия са махнати температури по 36 градуса.
Но тъй като меря температурата в устата (другите начини направо ме отвращават...) има случаи на температури от 35.8.
Възможно ли е да се отбележи как се мери температурата и да се сложат стойности малко по 36. Мисля, че в fertilty  е така - отбелязва се как се мери температурата.
*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #24 -: Юли 28, 2005, 06:53:48 am »
Цитат на: Stryper
Но тъй като меря температурата в устата (другите начини направо ме отвращават...) има случаи на температури от 35.8.
Възможно ли е да се отбележи как се мери температурата и да се сложат стойности малко по 36. Мисля, че в fertilty  е така - отбелязва се как се мери температурата.


Добре, ще добавим температурите от 35,9   35,8 и 35,7 градуса. Достатъчно ли е или има нужда и от по-ниски да се добавят?
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #25 -: Юли 28, 2005, 08:23:41 am »
test
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #26 -: Юли 28, 2005, 08:29:35 am »
Поздравления!!!Страхотни сте:)

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #27 -: Юли 28, 2005, 09:58:45 am »
Цитат на: ultra

За днешна дата - ми не знам, така ми се стори по-логично, но и както си е в момента има логика - що да се показва цяла графика, като няма нанесени данни.

Дони, както се вижда от вчерашния ми постинг, съм стигнала до същия извод. Наистина е безсмислено да се показва цял месец без данни.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #28 -: Юли 28, 2005, 10:03:33 am »
Отново едно голямо БРАВО на Сигнусчето, на мъжа на Стефито и на всички, които работят върху този чудесен календар. :balk_47:
Ааааа, много ми хареса розичката. Вчера я гледам една напъпила и нещо не ми харесваше много. Но.....направих проба с предишния цикъл и розичката разцъфтява, когато ти дойде М. Цъфнала си! Нежелано е, разбира се, но точно на място и много идейно!!! Много ми хареса как сте го измислили. Поздравления.

Тестове на овулационния календар!
« Отговор #29 -: Юли 28, 2005, 10:51:31 am »
Цитат на: cygnus
за съжаление ще трябва всички потребителски имена да са на латиница...


Предположих, че може би ще се появи такъв проблем и затова се регистрирах на кирилица, за да тествам.

Моля, сменете ми потребителското име от Тинтири-Минтири на Tintiri-Mintiri. Мерси!
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #30 -: Юли 28, 2005, 10:53:13 am »
Цитат на: cygnus
Цитат на: Stryper
Но тъй като меря температурата в устата (другите начини направо ме отвращават...) има случаи на температури от 35.8.
Възможно ли е да се отбележи как се мери температурата и да се сложат стойности малко по 36. Мисля, че в fertilty  е така - отбелязва се как се мери температурата.


Добре, ще добавим температурите от 35,9   35,8 и 35,7 градуса. Достатъчно ли е или има нужда и от по-ниски да се добавят?


Да, и аз меря в устата и се случва да имам температура под 36. Мисля, че 35,9 35,8 и 35,7 е достатъчно.
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #31 -: Юли 28, 2005, 10:59:40 am »
Браво, момичета, за идеята за този календар на български език.
Страхотни сте!
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #32 -: Юли 28, 2005, 11:02:42 am »
Ох, сори, че пак съм аз, ама все нещо се сещам...

Адреса на лентичките (бб-кода) е много дълъг и когато в някои форуми има ограничение за броя символи в подписа го реже.

Ето за сравнение кода на фертилитито и на зачатие:

[_url=http://www.fertilityfriend.com/home/8ab5f]
[_img]http://www.fertilityfriend.com/ticker/8ab5f/ttc.png[/img]
[/url]

[_url=http://calendar.all-soft.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=Тинтири-Минтири]
[_img]http://calendar.all-soft.org/jsp/common/images/tickers/ticker42.gif[/img]
[/url]

Може да скъсите пътя до картинките примерно. Малка разлика, но в някои случаи достатъчна  :D
*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #33 -: Юли 28, 2005, 11:18:08 am »
Благодаря, :)  Тинтири! Ще видим какво може да се направи.
*

    beast

Tintiri-Mintiri
« Отговор #34 -: Юли 28, 2005, 11:27:29 am »
Цитат на: Tintiri-Mintiri

Моля, сменете ми потребителското име от Тинтири-Минтири на Tintiri-Mintiri. Мерси!

Gotovo. Weche si "Tintiri-Mintiri"
*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #35 -: Юли 28, 2005, 11:35:42 am »
Поздравления за чудесния календар.

Имам предложения до "Запиши"  и "Обратно" да има и нещо като "Запиши и иди на следващия ден" - нещо такова. Това го има във ФФ и ми е удобно - защото като влизам да си нанасям температурата първо минава през предния ден, за да добавя някои неща и после доректо го записвам и минавам на следващият ден.

Както каза джам ще е добре температурите да се въвеждат след втория знак на десетичната запетая (поне на 0.05) защото в противен случай не знам на къде да го закръгля.

А ако може да се въведе и формулата за автоматично изчисляване на овулацията на база БТ - ще е много добре

Още веднъж БРАВО

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #36 -: Юли 28, 2005, 11:38:38 am »
Браво, страхотни сте! Сега ще го тествам  :balk_121[/url]
Обещах на Ganka:)
*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #37 -: Юли 28, 2005, 12:32:59 pm »
Цитат на: Tania79

Както каза джам ще е добре температурите да се въвеждат след втория знак на десетичната запетая (поне на 0.05) защото в противен случай не знам на къде да го закръгля.

Това ще стане възможно най-скоро! До дни.

Цитат на: Tania79


А ако може да се въведе и формулата за автоматично изчисляване на овулацията на база БТ - ще е много добре

Още веднъж БРАВО

И това ще стане, но малко по-късно, защото трябва да се обмисли точно и прецизно алгоритъма, макар че вече има изградена теория. Но няма да показва овулацията както ФФ, защото това не е точен метод знаете - просто ще се появява картинка, която ще показва, че на база БТТ - това е предполагаемия ден преди скока на БТ, която се е задържала висока минимум 3 дни, а всеки да си го тълкува както сметне за  добре  :wink: Никой ама никой освен АГ със серия УЗ прегледи не може да каже - "в този ден ти беше овулацията" и не искаме да поемаме този ангажимент и отговорност на база проста  аритметика, нали?
*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #38 -: Юли 28, 2005, 12:43:08 pm »
Абсолютно си права

Дори и когато ФФ ми изчертава овулацията абсолютно (с червена непркъсната линия) - не вярвам.
Това е все пак една ориентиране в нещата - говоря за БТ и ЦС. Разбира се че най сигурно е да има червено цветенце ;)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #39 -: Юли 28, 2005, 18:56:15 pm »
proba