0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*


Момичета, днес пуснахме тестовата версия на овулационния календар. Той ще бъде в тестови период до края на следващия месец (края на август) за да може ако има някакви проблеми да може своевременно да се решат. Искаме да ви помолим да го използвате максимално и да въвеждате Вашите реални или пробни данни.

За да го изпозлвате е нужно да се регистрирате в календара.

Потребителското име и паролата нямат нищо общо с регистрацията в сайта. Трябва наново да се регистрирате за календара. Отбележете при регистрацията своите данни коректно. Като влезете ще ви се отвори Вашия "личен календар", в който като кликнете върху датата ще ви се отвори страничката за всеки ден, в който да въвеждате информацията за деня. Когато кликнете върху "лични графики" ще се отвори списък с Вашите цикли и чрез кликване върху всеки от тях ще видите своята графика. Тя може да се анализира, отпечатва и представя на лекар.
Можете да си поставите лентичка генерирана от нашия календар, но преди това е нужно във профила на календара си да сте позволили Вашите графики да бъдат виждани от други потребители.

Моля ако забележите грешки, некоректно зареждане на страници, некоректно извеждане на данни и каквито и да е забележки пишете в темата! За нас е важно!

Моля ако имате предложения към следващата версия на календара споделете ги тук!

Ако имате въпроси по отношение на работата и принципите на овулационния календар задавайте ги тук ! Ще публикуваме подробна инструкция за работа с него!


Календарът е на адрес :

calendar.zachatie.org

След преминаване на тестовия период - края на август всичко ще се нулира и ще трябва да започнете отначало! Ако някоя от вас държи да й се запазят данните от тестовата версия за действителната нека пише на info@zachatie.org като напише потребителското си име от календара!


Надяваме се да Ви е полезен и с Ваша помощ да направим един хубав и полезен интерактивен инструмент за всички, които планират да имат бебче !
Искам да благодаря на мъжа на StefiZ, който отдели много време, труд  и желание овулационния календар да стане реалност!
*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #1 -: Юли 27, 2005, 09:45:05 am »
Предлагам в следващата версия да има опция за въвеждане на данни от изследвания или поне да се отбелязва, кога са направени такива, както и за извършени прегледи - много е полезно ако трябва да обясниш кое кога е станало, а си забравил датите :-)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #2 -: Юли 27, 2005, 10:18:11 am »
Въведох данни в полетата лекарства и бележки, но не се визуализират.
Не се появи и картинка, обозначаваща, че има бележка. Ако има такава, би могло да се сложи Javascript и да излиза popup при onMouseOver, показващ съобщението.
Показва се графиката само до нанесените данни, а не до днешния ден, макар и с празни стойности.
Хубаво е да се извежда по някакъв начин днешната дата, например чрез маркиране на днешния ден с различен цвят, докато сме в режим попълване.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #3 -: Юли 27, 2005, 10:26:56 am »
Цитат на: klia
Предлагам в следващата версия да има опция за въвеждане на данни от изследвания или поне да се отбелязва, кога са направени такива, както и за извършени прегледи - много е полезно ако трябва да обясниш кое кога е станало, а си забравил датите :-)


Аз лично си отбелязвам процедурите в полето за забележки - folikulna punkciq, embryotransfer - като следвайки физиологичната логика деня на пункция го отбелязах с овулация определена от лекар.
Може да се въвеждат в графа забележки на този етап, за следващата можем да помислим и за друг тектов box специално за исзследвания. Друг е въпроса на ултра за визуализацията на тези клетки - как и къде да стане без да се претрупа прекалено. Ани?
За текущата графика искаш да излиза винаги и ДНЕШНИЯ ден и клетко ДО ДНЕШНИЯ ден така ли, независимо дали в тях е вкарано нещо или не? За приключилите цикли този въпрос не стои нали? Те излизат тъй или иначе целите.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #4 -: Юли 27, 2005, 11:10:39 am »
Визуализацията на бележките и лекарствата може да става примерно в режим на разглеждане на собствена графика, а не при разглеждане от други потребители (тогава наистина няма къде). В самите квадратчета за дните, където е цифрата примерно, може да се сложи малка иконка като писъмце, поне да показва, че има запис към този ден, дори и самата иконка да не е активна - просто да насочва в кой ден сме записали нещо, за да влезем в режим на попълване и да видим текста. Ако така ти се струва претрупано, може самата цифра на деня да е болдната, в друг цвят и т.н. И мястото за попълване да е textarea, че иначе при по-дълъг запис става по-трудно четенето, ако няма да има извеждане на текста с попъп.
За днешна дата - ми не знам, така ми се стори по-логично, но и както си е в момента има логика - що да се показва цяла графика, като няма нанесени данни.
При положителен тест за овулация не се променя цвета на полето - продължава да си показва предполагаемата овулация, изчислена на база дължина на цикъл и т.н. Като се маркира положителен тест за овулация, при следващо влизане се вижда, че е маркирана и овулация, установена при преглед, дори и да се опитам да го променя, че не е правен, пак си показва положителен8O
Оцвети се в зелено, когато маркирах овулация при преглед, но при следващо влизане в същия ден показва по подразбиране, че тестове и прегледи не са правени. Ако искам да променя нещо друго и не погледна това поле, овулацията няма да се визуализира.
Мъничка грешчица:P - отрицателен тест за овулацияс
При положителен тест за бременност също няма индикация в цвета на квадратчето, ама не е болка за умиране - да го докараме до там, пък дреме ми за цвета  :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #5 -: Юли 27, 2005, 11:58:22 am »
Цитат на: ultra
В самите квадратчета за дните, където е цифрата примерно, може да се сложи малка иконка като писъмце, поне да показва, че има запис към този ден, дори и самата иконка да не е активна - просто да насочва в кой ден сме записали нещо, за да влезем в режим на попълване и да видим текста.

Така ще е ! Досега коментирахме. Търсим JS или DHTML, който при onMouseOver върху тази картинка да вади алт с параметрите, които са true за деня! Картинката ще е в бялото поле преди градусите.

Цитат на: ultra
За днешна дата - ми не знам, така ми се стори по-логично, но и както си е в момента има логика - що да се показва цяла графика, като няма нанесени данни.

Така ще е - днешната дата ще се оцветява в червено!

Цитат на: ultra
При положителен тест за овулация не се променя цвета на полето - продължава да си показва предполагаемата овулация, изчислена на база дължина на цикъл и т.н. Като се маркира положителен тест за овулация, при следващо влизане се вижда, че е маркирана и овулация, установена при преглед, дори и да се опитам да го променя, че не е правен, пак си показва положителен8O


Положителен тест за овулация няма да промени полето, зашото това НЕ означава овулация а покачване на хормона LH , което говори за НАБЛИЖАВАЩА овулация само.

Има 2 начина да се дефинира овулацията в календара и да оцвети полето в зелено:

1. Овулация доказана с ултразвук - излиза с червено цвете
2. Овулация дефинирана от потребителя - на база тестове, температура, слуз, позиция на цервикса, че дори и времето навън!  - излиза с оранжево цвете.  :P

Цитат на: ultra
Оцвети се в зелено, когато маркирах овулация при преглед, но при следващо влизане в същия ден показва по подразбиране, че тестове и прегледи не са правени. Ако искам да променя нещо друго и не погледна това поле, овулацията няма да се визуализира.


И аз репортнах за това, че не се пазят дропдауните по дефаулт да държат въведеното при влизане в режим корекции.  Ще се оправи това тия дни.

Цитат на: ultra

Мъничка грешчица:P - отрицателен тест за овулацияс


 :wink:
Цитат на: ultra
При положителен тест за бременност също няма индикация в цвета на квадратчето, ама не е болка за умиране - да го докараме до там, пък дреме ми за цвета  :lol:


ОХ ДАНО ДА Е МНОГО СКОРО ЗА ВСИЧКИ ! Тва да ни е дерта само, че не ни се е оцветило квадратчето ! Пожелавам го на всички!
*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #6 -: Юли 27, 2005, 12:44:26 pm »
test
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #7 -: Юли 27, 2005, 14:26:25 pm »
Много ми харесва календарчето. Браво на всички, които са се потили, за да го създадат.
Аборигена все пак има питанки: Защо в допълнителна информация няма поленца, свързани с инвитрото? Имам в предвид кутийки за инжекция, пункция, трансфер....и това е май?
А в личната графика що нищо не ми пише в кръгчето и никъде другаде? Така ли трябва да изглежда?
Указанията не ми се зареждат? И къде в страницата на зачатие мога да се логна в календара си? Въобще може ли?

*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #8 -: Юли 27, 2005, 14:36:13 pm »
Оги щото още не ти е приключил цикъла, в кръгчето после ще се изпише дължината му след като свърши.


Математика за засичане на предполагаема овулация според покачването на базалната температура (с нея работели ФФ):

t1 t2 t3 t4 t5 t6 t7 t8 i t9 sa temperaturi v 9 posledovatelni dni ot edin i cikyl,
matematika:
t7-max(t1, t2, t3, t4, t5,t6)>0,1 - OK
t8-max(t1, t2, t3, t4, t5,t6)>0,1 - OK
t9-max(t1, t2, t3, t4, t5,t6)>0,1 - OK
if i trite reda sa OK then za denia s t6 -izobraziavame kartinka za BTO
(kartinka za ovo BT based)
else - nishto

i izliza na nov red nai-dolu pod graf!
pri missing data shte si interpolirat sami potrebitelite !
Ako izchertae vednyj kartinkata spira da proveriava za tozi cikyl!


На разговорен език това е, че ако в три последователни дни покаже Т по-висока с 0,1 градуса от максималната за предните 6 дни - тоагва
маркира ову в последния от тези 6 - т. е в денят преди покачването на температурата.


Мацки, това ли е?
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #9 -: Юли 27, 2005, 15:22:54 pm »
Дони, а по въпроса за инжекциите, пункцията...? Как ще се отбелязват? В бележките ли?

*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #10 -: Юли 27, 2005, 15:36:49 pm »
Оги, ще ги мислим по-нататък, аз засега си ги пиша в лекарства и забележки ... Ще предвидим и за тях клетки в новата версия  ...  :D
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #11 -: Юли 27, 2005, 15:38:46 pm »
Здравейте и поздравления за календара!

Има няколко дребни неща, които засега са ми направили впечатление. Първо, когато се влиза с потребителското име и паролата трябва да се кликне с мишката на бутона "Влез". С ентера не става, което е неудобно, според мен.

Следващото нещо, което изникна, е на моята последна графика (можете да я видите от лентичката). Липсва картинка на 22-рия ден.

И едно предложение - според мен не е добре дните със сексуални контакти да се показват и в графиките, и всички да ги виждат. Моето мнение е, че те са за лична "сверка на часовника", дали е улучен момента. Аз лично бих предпочела да мога да ги виждам само аз.
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #12 -: Юли 27, 2005, 15:45:30 pm »
Браво на всички които са се трудили на календара.Благодарности още не съм го тествала ,но го разгледах и изглежда страхотно.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #13 -: Юли 27, 2005, 15:58:36 pm »
Дони, може ли да си променям цветовите схеми, както е в зачатие? Нещо оранжевото не ми е любим цвят.
Във графиката не ви ли се струват малко бледички цифрите за Т и датата на първият ден (в сиво дето са)?
И последно: Ако съм в зачатие, къде мога да избера календара? Или не го виждам, или просто го няма?

*

    beast

fixove
« Отговор #14 -: Юли 27, 2005, 16:22:26 pm »
Цитат на: Tintiri-Mintiri
Здравейте и поздравления за календара!
Има няколко дребни неща, които засега са ми направили впечатление. Първо, когато се влиза с потребителското име и паролата трябва да се кликне с мишката на бутона "Влез". С ентера не става, което е неудобно, според мен.

Това ще го оправя - така е - не е удобно.

Цитат на: Tintiri-Mintiri

Следващото нещо, което изникна, е на моята последна графика (можете да я видите от лентичката). Липсва картинка на 22-рия ден.

Това е защото си вкарала температура под 36.0 градуса. След последния ъпдейт на календара обработваме само температури в диапазона от 36.0 до 38.3. Оправих ти деня като му сложих температура 36 градуса и графиката е добре.
За съжаление аз не можах да отворя графиката ти от линка и се наложи да влезна през административния модул за да мога да локализирам проблема.
Оказа че има проблем с логин имената които са на кирилица - това също ще се опитам да го оправя.
Цитат на: Tintiri-Mintiri

И едно предложение - според мен не е добре дните със сексуални контакти да се показват и в графиките, и всички да ги виждат. Моето мнение е, че те са за лична "сверка на часовника", дали е улучен момента. Аз лично бих предпочела да мога да ги виждам само аз.

Дони, помисли дали наистина не е добре да изключим някои от редовете при споделените графики и ако има такива да ги скривам.
*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #15 -: Юли 27, 2005, 16:49:28 pm »
Цитат на: oganche
Дони, може ли да си променям цветовите схеми, както е в зачатие? Нещо оранжевото не ми е любим цвят.
Във графиката не ви ли се струват малко бледички цифрите за Т и датата на първият ден (в сиво дето са)?
И последно: Ако съм в зачатие, къде мога да избера календара? Или не го виждам, или просто го няма?


Това е лесна работа - бледо сивото да стане по-тъмно, ще го оправим.

В www.zachatie.org ще сложим официален голям банер като пуснем официално календара, защото посетителите, които не са чели темата не знаят, че е все още тестова версия. Ще има огромен линк, споко.

За цветови схеми може да се помисли, но много по-нататък като се има предвид, че има много по-важни елементи с приоритет - като например отмятането на предполагаемата ову на база скока в температа, което все пак е математически алгоритъм , който трябва да се приложи и сработи. Както и ред други поправки и допълнителни екстри, които са в полза на функционалността.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Сериозно предупреждение!
« Отговор #16 -: Юли 27, 2005, 18:37:37 pm »
още не съм се регистрирала, щото днеска немах време, ама само некой да ми гепи котето, дет специално за мен го тури Сигнус!!!!  :lol:
да си знаете - онова, рошафкото, дет гледа малко налево - си е за мен, пу!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #17 -: Юли 27, 2005, 22:10:37 pm »
О, Джами, ти да изостанеш в нещо? :wink:
Не може да бъде :lol:
*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #18 -: Юли 27, 2005, 23:12:17 pm »
за съжаление ще трябва всички потребителски имена да са на латиница поради следния технически проблем (ако не ви е ясно - няма страшно) - При поискаване на последната графика се праща потребителското име като параметър на GET зявка към сървъра и се енкодва в енкодинг който е специфичен за ОС-а и браузъра на човека който изисква тази графика. Календара няма как да разпознае с какъв енкодинг е енкодната кирилицата в името. И за това при поискване графика на потребителите с имена на кирилица приложението не може да открие кой е поискания потребител.

Момичетата, които си ползват акаунтите и са им на кирилица да изпратят какво име искат да им бъде поставено на латиница. В противен случай другите хора няма да могат да им виждат графиката.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бележки по календара - 1
« Отговор #19 -: Юли 27, 2005, 23:25:23 pm »
1. Да може да се въвеждат стойности за температурата до втория знак след десетичната точка.

2. След избор на функцията "Лични графики" и кликване върху картинката с текущия цикъл (незавършен), излиза съобщение за грешка: "Не сте сложили потребителско име във формата!" Ако пък кликна върху функцията "Графики на потребители", задам собственото си потребителско име (все едно съм външен потребител) и кликна върху картинката за цикъла, даже и това не става - просто на статус-линията на браузъра се вижда съобщението "Error on page".

3. Предлагам към групата символи, които се извеждат в графиката и календара, да се добави и индикация за вземани репродуктивни медикаменти - примерно, Кломид, гонадотропни инжекции и Прогестерон.

4. Абе що не ми излиза картинката с котката като подпис, бе? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!