0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #20 -: Август 23, 2007, 14:30:20 pm »
Много интересна тема се заформи, аз да кажа за лененото семе, че прочетох в една билкарска книга да се внимава с приема му и с редовната му употреба, защото имало канцарогенно действие при предозиране. Ще се разровя пак , за да цитирам по точно , като видя в коя книга го четох. А това по принцип много ме озадачи на времето, та нали го добавят дори в овесените ядки.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #21 -: Август 23, 2007, 21:18:25 pm »
Пия по 1 г. на ден  - по 6 капсулки от Ескимо-3.
За аспирина и на мен доц.Конова ми предписа по 100 мг след ову ,понеже и казах, че имам проблем със стомаха, но после аз реших да пия по 1/4 от 325 мг-мовия ASPERAN.
Кои показатели на съсирването да следя? В Бургас не знам дали правят такива в лабораториите ???

Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #22 -: Август 24, 2007, 09:13:02 am »
Вчера се разрових и успях да намеря, книгата и ще цитирам точно - книгата се нарича "Здраве от природата - Енциклопедия на лечебните растения в България" от Илия Ланджев и на стр.491 пише така: " Ленено семе - Да не се взема в големи дози и продължително време, има токсичен ефект. Да не се взима при активна форма на туберколоза. Да не се правят лапи или компреси при открити кървящи рани. Надземната част на лена е отровна." Ето това е -цитирах точно.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #23 -: Август 24, 2007, 09:25:04 am »
Кои показатели на съсирването да следя? В Бургас не знам дали правят такива в лабораториите ???
Мисля, че са няколко изследвания в един панел за кръвосъсирване-време на съсирване, протромбиново време, тромбоцити...нещо такова, но аз не съм си правила и не знам със сигурност. Но мисля, че е необходимо при продължителна употреба на антикоагуланти.
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #24 -: Август 24, 2007, 10:00:56 am »
Изследвания за съсирване на кръвта би трябвало да правят навсякъде - най-малкото защото са задължителни преди всяка операция.
Благодаря ти, Бени!







Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #25 -: Август 24, 2007, 10:52:41 am »
Исках да ви питам кое е по-добро българското "Олисалвин" или швейцарското "Ескимо"? Чувала съм, че в новите бг фабрики има досто висок контрол на качеството дари в някои слечеи изискванията са завешени от тези на западните, а и са сартифицирани по международните стандарти. По принцип предполагам , че са еднакви продукти но на различни производители може би?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #26 -: Септември 27, 2007, 19:26:29 pm »
Omega 3 Fish Oil, 1000 mg. Съдържат вътре и витамин Е и витамин А.
Витамин А не е ли опасно за бременни, 4увала съм 4е не се препоръ4ва, ДиваРоза,а има ли Омега-3 без вит.А
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #27 -: Септември 28, 2007, 13:38:47 pm »
Omega 3 Fish Oil, 1000 mg. Съдържат вътре и витамин Е и витамин А.
Витамин А не е ли опасно за бременни, 4увала съм 4е не се препоръ4ва, ДиваРоза,а има ли Омега-3 без вит.А

И аз така съм чела - големи дози витамин А увреждат плода.
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #28 -: Септември 28, 2007, 14:57:24 pm »
Добре, че се сетихте и аз исках да питам за това - нали рибеното масло съдържа витамин А.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #29 -: Септември 28, 2007, 15:47:05 pm »
Аз пиех Ескимо 3 преди последното ИКСИ. Като почнах стимулацията занемарих пиенето, а после се зачетох в листовката му и там изрично пише, че не бива да се пие при бременност и кърмене!
Освен това в дълбоководните риби, от които се извличат повечето от тези препарати, се съдържа голямо количество живак...
При нормално хранене нямате нужда от такива стимули.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #30 -: Септември 28, 2007, 18:15:01 pm »
Исках да ви питам кое е по-добро българското "Олисалвин" или швейцарското "Ескимо"? Чувала съм, че в новите бг фабрики има досто висок контрол на качеството дари в някои слечеи изискванията са завешени от тези на западните, а и са сартифицирани по международните стандарти. По принцип предполагам , че са еднакви продукти но на различни производители може би?

Олисалвин е на световно ниво, освен това не се произвежда в БГ, а в Исландия, а тук само се опакова. И при производството и при опаковането се спазват севропейските стандарти за лекарства. А заводът в Дупница е един от най-добрите в света (колкото и високопарно да звучи)- не малко чужденци ахват като видят технологията. Казвам го не за да рекламирам, а за да не се съмняват хорта в българското производство. Работя във фармацевтична компания и знам, че Roche и други западни фирми държат да произвеждат лекарствата си именно в Дупница, заради високите стандарти и новите машини.
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #31 -: Септември 29, 2007, 08:28:25 am »
Аз пиех Ескимо 3 преди последното ИКСИ. Като почнах стимулацията занемарих пиенето, а после се зачетох в листовката му и там изрично пише, че не бива да се пие при бременност и кърмене!
White, би  ли споделила на коя фирма е производство Ескимо-3, което ти си пиела, защото малко ме учудва написаното от теб. Аз пия Ескимо -3 от 1 год. вече и в това което пия няма листовка, а има информация само на кутийката, но никъде не пише, че не трябва да се приема при бременност и кърмене. 8O
 Благодаря ти предварително! :D
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #32 -: Септември 29, 2007, 20:17:41 pm »
За Ескимо-3: пиех го преди време заради изключително болезнен цикъл, после при последната стимулация пак пих и в началните месеци на бременността. Доволна съм.

Ето какво пише за продукта:

Eskimo-3 has especially good effect in women and is often used by women with menstrual
pain, during pregnancy and breast-feeding, in menopause and by women on hormone substitution therapy


Източник: http://www.cardinova.com/
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #33 -: Септември 30, 2007, 11:16:05 am »
Това zа лененото олио и аz съм го чувала (че е канцерогенно). За съжаление не мога да се сетя вече къде съм го чела. Но в крайна сметка се каzваШе, че е поскоро вредно, отколкото полеzно. Освен това съм чела и че бременните, които ядат повече риба, раждат по интелигентни деца. Това се дължало на Омега 3 маzнините.  :D

Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #34 -: Октомври 01, 2007, 12:09:58 pm »
  От доста време следя темата. Реших да проверя в една аптека за  Омега-3 и Омега-6 продукти. Но ми предложиха не Ескимо, за което разбрах от вас а ето тези два продукта:
http://kupime-bg.com/osc2/product_info.php?products_id=272&osCsid=114fb2464261d0666dd22d4377c1e2c6

http://kupime-bg.com/osc2/product_info.php?cPath=27&products_id=414&language=bg&osCsid=34f21a0511bd07bca18e91f1a2db7ac0

  Ленено масло и рибено масло производство на Barlean's.
  Имам брошурки и на двата продукта и пише много хубави неща. Изрично е посочено, че се препоръчват при бременност и кърмени: "Омега-3 във "Fish oil" е сигурна застраховка за доброто развитие на плода, особено що се отнася за мозъка и ретината на очите. "Fish oil" е използвано като надеждно средство за превенция на следродилни депресии. Още нещо- възможно е да редуцира повтарящия се риск от преждевременно раждане." .
  Както и: "Редуцира опасното и вредно съсирване на кръвта."
  Останалото може да прочетете от линковете.
  Изрично погледнах какво съдържат. В рибеното масло пише, че се съдържа витамин "Е", няма витамин "А", а в лененото масло дори и витамин "Е" не е споменат.
  Ами това е от мен. Дано съм била полезна на някого, аз мисля да ги пробвам тези продукти.  :D

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #35 -: Октомври 01, 2007, 12:46:09 pm »
Пета, на Гардинова е Ескимото.
Сега отворих листовката и наистина не съм чела това инфо там. Имаше някъде в Бг-мама една тема по въпроса и там някой беше писал, че е вредно при бременност.
Е, както се сещаш, не съм си и помисляла да доказвам, дали наистина е така. :wink:
Мога и без него точно тези 9 месеца.
« Последна редакция: Октомври 01, 2007, 12:54:16 pm от White »


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #36 -: Октомври 01, 2007, 12:52:44 pm »
Е, както се сещаш, не съм си и помисляла да доказвам, дали наистина е така. :wink:
Е досещам се  :D, ама защото аз го пия в момента и ми стана интересно това което беше написала, затова те питах. Все пак явно не става въпрос за едно и също нещо.
 Благодаря ти! :D
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #37 -: Октомври 01, 2007, 16:55:40 pm »
aс, мого полезна инфо, отидох и си купих Flax Oil- и на мен ми казаха 4е е полезно за бременни и не съдържа вит А  :D
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #38 -: Октомври 01, 2007, 17:04:16 pm »
А също Омега 3 киселините се съдържат и в орехите.  :)


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #39 -: Октомври 01, 2007, 17:18:53 pm »
Мм, за орехи, не знаех, много добре, но орехи и изобщо ядки не се препоръ4ват за бременни, тук в Англия направо са си забранени, защото има голяма вероятност бебето да се роди с алергии към тях  :?
Забравих да кажа, ако омега 3 помага против помятане, тогаз има ли смисъл от утрогестана  :lol:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!