0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Вижте какво намерих:

Another key fatty acid, omega-3, is found in deep-sea fish oil. Omega-3 fatty acids have been found to clean the blood of fat deposits, reduce clotting, and encourage blood flow to the tissues, including the uterus. Omega-3 fatty acids also boost the immune system and have been found to reduce certain immune cells (NK, or natural killer, cells) which prevent the embryo's implantation in the uterus. The omega-3 fatty acids eicosapentaenoic acid (EPA) and docohexaenoic acid (DHA) are also essential in fetal brain development.
Ето тук: http://parenting.ivillage.com/ttc/ttcprep/0,,qzx3-4,00.html
Срещали ли сте нещо друго по въпроса за имунитет, хранене и стерилитет или имунитет, стерилитет и спорт?
Предполагам, че това е основанието да се прави вливане на Интралипид при завишени НК клетки.
Тогава, не е ли добра идея при такива проблеми да се пият Омега-3 мастни киселини, като хранителна добавка?
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #1 -: Май 23, 2007, 13:39:25 pm »
Всичко това е напълно възможно, аз самата съм чела доста неща за тези Омега-3 мастни киселини, но по-скоро в общ аспект как са полезни, не и нещо, конкретно свързано със стерилитета. Даже ги пиех преди няколко месеца на таблетки, после спрях, но след прочетеното сега смятам да започна отново, още повече, че изследванията ми в Плевен показаха леко завишени НК-клетки.

Много благодаря за полезната информация. Смятам да се разровя из нета и ако намеря още нещо, ще пиша.
« Последна редакция: Май 23, 2007, 18:11:57 pm от jul4e »
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #2 -: Май 23, 2007, 15:47:09 pm »
от липсата на мазнини страдат най-много яйчниците,това ми го каза тодорова преди месец.чела съм доста неща във връзка със спорт,хранене,начин на живот и стерилитет
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #3 -: Май 23, 2007, 16:07:21 pm »
а от излишък на мазнини?! :lol: :lol: :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #4 -: Май 23, 2007, 16:08:58 pm »
а от излишък на мазнини?! :lol: :lol: :lol:
Най-вече самочувствието! :D
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #5 -: Май 23, 2007, 16:38:30 pm »
В интернет намирам много информация за връзката между Омега-3 мастни киселини и например аборти. Ето една много кратка статия, написана на съвсем достъпен език:

Рибата държи бебето в корема

Обичате ли да ядете риба? Датски учени установиха, че при бременни жени, които консумират риба поне веднъж седмично рискът от аборт е значително по-нисък отколкото при жени, които не ядат риба. Те изследвали 9000 бременни. Над седем процента от тези, които не ядат риба претърпели спонтанен аборт, при тези, които ядат, процентът бил 1,9. Благоприятното влияние на рибата в случая се дължи на мастните киселини Омега-3.

А ето го и оригиналът:
http://www.eltern.de/gesund_schoen/gesunde_ernaehrung/schwang_ernaeh.html?p=6

Също така четох, че мастните киселини Омега-3 освен всичко останало повлияват положително някои видове стерилитет, спонтанните аборти и преждевременните раждания.
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #6 -: Май 23, 2007, 17:32:47 pm »
Аля, аз доста съм чела за Омега 3 мастни киселини и имунологичен стерилитет. Всъщност, тази тема се обсъжда много активно в чужди форуми, даже Омега 3.. се включва от лекарите в протоколите за лечение.
Аз нали отскоро съм с автоимунно заболяване, и има доста проучвания, че и то се повлиявало добре от Омега ...

Само че ми прави впечатление, че става въпрос за наистина високи дози. Иначе аз си купих от Англия една кутийка, и пише по 1 табл. на ден, а за такива цели се пият даже над 10, така чета.

Знаете ли някоя марка свестни, която може да се купи в БГ? Отделно чета дискусии, че рибата пък можело да съдържа олово и оттам да са опасни, затова трябвало да се купуват само висококачествени пречистени Омега.. Други пък твърдят, че е добре да се купуват хапчета на хранителна основа с Омега ... заради опасността от оловото, обаче други опонират, че не се усвоявало по същия начин и не вършело работа.

Радвам се, че отвори темата - каня се отдавна и аз да пиша по въпроса. :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #7 -: Май 23, 2007, 17:40:17 pm »
Фреши, проучи по сайтовете за хранителни добавки за спортисти. Там обикновено са по-високи дозите и цената е по-добра.
Имаше едни таблетки от акула, но не си спомням името. :?
Поздрави.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #8 -: Май 23, 2007, 18:04:42 pm »
Ами аз пия от няколко месеца Ескимо-3 и не знам дали се дължи на омега киселините, но тази зима изобщо не съм се разболявала, въпреки че около мен бъкаше от болни и като цяло се чувствам много добре.  :D А и една приятелка (която всъщност ми го препоръча) ги пиеше по време на стимулацията за ин витро и вече си има сладка бебка! :D
« Последна редакция: Май 23, 2007, 18:07:28 pm от peta »
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #9 -: Май 23, 2007, 19:32:00 pm »
Много омега-3 се съдържа и в лененото семе. Аз го хапвам предварително смляна заради по-доброто му усвояване. Обаче представа си нямам да ли има някаква разлика между него и това в рибата. Тъй като не ям никакво месо, малко се притеснявам. Вие имате ли представа, дали има разлика? 
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #10 -: Май 23, 2007, 21:52:46 pm »
 :ask: А какво мислите за тези двете?
                                         
Olisalvin® - Omega 3 Forte рибено масло         Olisalvin® - Omega 3 рибено масло
Обещах на Ganka:)
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #11 -: Май 23, 2007, 22:29:52 pm »
Сега, доколкото знам, мастните киселини трябва да се приемат в определена комбинация. 1:1 от растителен и животински произход. Ако се приемат под формата на добавки (желатинови капсули или в течен вид) е необходимо да се комбинират с мазна храна(никога на гладно) за да се усвояват, трябва да се следи все пак тяхното количество, защото съм убедена, че е възможно предозиране. А чрез хранителни продукти омега-3 могат да се получат от смляно ленено семе(много малка усвояемост-по-добре е олио от ленено семе, но то пък е много нетрайно и се окислява страшно бързо), зехтин, сусамено, тиквено олио и някои други растителни мазнини, които на практика са с доста малка усвояемост или съдържат малко омега-3 или се окисляват.ДОбър източник е рибеното масло, съдържащо се в месото, кожата и черния дроб на мазни риби живеещи в студени води. Имаше едно изследване, но не помня къде го бях срещала, в което се класифицираха рибите, според това, в кои повече се отлага олово. ДОколкото си спомням любимата скумрия беше на първо място.  :(
Абе, според мен е добре да се комбинират доколкото е възможно различни източници, за да не се получи предозиране на някой от съпътстващите "екстри". Интралипидът, доколкото помня се прави от соя.
Олисалвините са добри, доколкото са производство на Актавис, три вида са -от треска и акула и са с различна дозировка.
Ескимото, май е един от най-оптималните варианти като комбинация цена-качество.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #12 -: Май 23, 2007, 23:21:03 pm »
Хубава тема, поздрави! :balk_103:
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #13 -: Май 24, 2007, 13:41:16 pm »
по-добре е олио от ленено семе, но то пък е много нетрайно и се окислява страшно бързо

Ленено олио дори съм си купувала по съвет на една приятелка, наложи се да го изхвърля, искам да ви предупредя, че не е за всеки вкус. Направих си салата вместо с нормално олио или зехтин с него и не можах да я ям  :(

А и както Аля е писала, много бързо се разваля - в хладилник издържа около една седмица след отварянето.
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #14 -: Май 24, 2007, 16:43:06 pm »
Това Ескимо има ли го в БГ? Колко струва? Срещала съм го из чужди сайтове и пишат добри неща за него.

А какво за соята и интралипида? Там има ли Омега 3 мастни киселини?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #15 -: Май 24, 2007, 19:24:03 pm »
И аз пия от няколко месеца Omega-3. В UK са много популярни и направо е на мода приема на Омега-3, Омега-6, Омега-9. Става въпрос за мазнини от различни видове риба. Задължително се препоръчват на подрастващи, активно работещи и във връзка с бременността. Преди няколко дена бяхме с мъжа ми в една клиника и там доста одобриха, че приемаме Омега-3. Хапчетата приличат на витамин Е, т. е. в такава обвивка като желе са, но са доста едри, като бобени зърна. Ето какво пише на опаковката на тези, които пия аз: Omega 3 Fish Oil, 1000 mg. Съдържат вътре и витамин Е и витамин А.
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #16 -: Май 24, 2007, 21:51:36 pm »
Фреши, в листовката на Интралипида пише,че съдържа соево масло и яйчени фосфолипиди. А основното му предназначение за интравенозно хранене на пациенти с недостиг на есенциални мастни киселини. А есенциалните мастни киселини са омега-3 и омега-6 . :)
Ескимото масово се използва от потребителите на форум
ttp://www.spidersport.com/
Погледни този форум. Има интересни неща.
« Последна редакция: Август 23, 2007, 16:47:33 pm от alia_alia »
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #17 -: Май 24, 2007, 22:30:32 pm »
фрешо, има го. струва ок 13-15 лв според зависи от аптеката.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #18 -: Август 22, 2007, 21:35:52 pm »
След прочетеното тук реших да си купя "Ескимо 3" И аз съм с повишени НК-клетки. Поразрових се в google за да прочета повечко за тези омега-3 мастни киселини, хубави неща пишат и в листовките, и по форумите:

"Омега-3 мастните киселини предпазват от появата на
редица заболявания. Те намаляват нивата на холестерола и триглицеридите,
които са отговорни за поява на сърдечни заболявания и атеросклероза, както
и намаляват риска от образуване на тромби. Имат противовъзпалително
действие поради участието им в синтезата на простагландините. Омега-3
мастните киселини подобряват проводните процеси в мозъка.
ПРИЛОЖЕНИЕ
Омега-3 рибено масло форте се прилага за профилактика и като добавка към
лечението на сърдечно-съдовите заболявания (високо кръвно налягане и
нарушения на сърдечния ритъм), ревматоидния артрит и други автоимунни
заболявания. Продуктът може да подобри състоянието при депресии и други
психични заболявания."
 Всичко хубаво, само едно ме притеснява, на много места пишат, че намаляват риска от образуването на тромби, разреждат кръвта..........Казах си - Идеално е за мен, нали освен НК-клетките имам повишени антифосфолипидни антитела и съм носителка на Фактор V Leiden, но.......аз пия всеки ден и аспирин.

Според вас да спирам ли приема на Ескимото ?

" ПРЕДПАЗНИ МЕРКИ
Рибеното масло Омега – 3 Форте се прилага с внимание при лица, които са
на противосъсирваща терапия с аспирин, уорфарин или хепарин.

Днес си купих и печена соя от щанда за диетично хранене. Мисля да си хапвам по 40 г. на ден. Соята, ако не помогне за НК-клетките, може ли да ми навреди в друга посока ? :) :ask:
« Последна редакция: Август 22, 2007, 21:37:44 pm от nadejdi4ka »

Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #19 -: Август 23, 2007, 10:42:18 am »
Според вас да спирам ли приема на Ескимото ?

" ПРЕДПАЗНИ МЕРКИ
Рибеното масло Омега – 3 Форте се прилага с внимание при лица, които са
на противосъсирваща терапия с аспирин, уорфарин или хепарин.

Според мен, не е проблем, но по принцип е добре да се следят някои показатели за кръвосъсирването, когато се ползват антикоагуланти.
Ти колко грама пиеш? Аз пия 1-2 грама на ден. А аспирин пия след овулация. И все се каня да започна да си следя тези показатели на кръвосъсирването... :oops:
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #20 -: Август 23, 2007, 14:30:20 pm »
Много интересна тема се заформи, аз да кажа за лененото семе, че прочетох в една билкарска книга да се внимава с приема му и с редовната му употреба, защото имало канцарогенно действие при предозиране. Ще се разровя пак , за да цитирам по точно , като видя в коя книга го четох. А това по принцип много ме озадачи на времето, та нали го добавят дори в овесените ядки.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #21 -: Август 23, 2007, 21:18:25 pm »
Пия по 1 г. на ден  - по 6 капсулки от Ескимо-3.
За аспирина и на мен доц.Конова ми предписа по 100 мг след ову ,понеже и казах, че имам проблем със стомаха, но после аз реших да пия по 1/4 от 325 мг-мовия ASPERAN.
Кои показатели на съсирването да следя? В Бургас не знам дали правят такива в лабораториите ???

Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #22 -: Август 24, 2007, 09:13:02 am »
Вчера се разрових и успях да намеря, книгата и ще цитирам точно - книгата се нарича "Здраве от природата - Енциклопедия на лечебните растения в България" от Илия Ланджев и на стр.491 пише така: " Ленено семе - Да не се взема в големи дози и продължително време, има токсичен ефект. Да не се взима при активна форма на туберколоза. Да не се правят лапи или компреси при открити кървящи рани. Надземната част на лена е отровна." Ето това е -цитирах точно.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #23 -: Август 24, 2007, 09:25:04 am »
Кои показатели на съсирването да следя? В Бургас не знам дали правят такива в лабораториите ???
Мисля, че са няколко изследвания в един панел за кръвосъсирване-време на съсирване, протромбиново време, тромбоцити...нещо такова, но аз не съм си правила и не знам със сигурност. Но мисля, че е необходимо при продължителна употреба на антикоагуланти.
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #24 -: Август 24, 2007, 10:00:56 am »
Изследвания за съсирване на кръвта би трябвало да правят навсякъде - най-малкото защото са задължителни преди всяка операция.
Благодаря ти, Бени!







Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #25 -: Август 24, 2007, 10:52:41 am »
Исках да ви питам кое е по-добро българското "Олисалвин" или швейцарското "Ескимо"? Чувала съм, че в новите бг фабрики има досто висок контрол на качеството дари в някои слечеи изискванията са завешени от тези на западните, а и са сартифицирани по международните стандарти. По принцип предполагам , че са еднакви продукти но на различни производители може би?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #26 -: Септември 27, 2007, 19:26:29 pm »
Omega 3 Fish Oil, 1000 mg. Съдържат вътре и витамин Е и витамин А.
Витамин А не е ли опасно за бременни, 4увала съм 4е не се препоръ4ва, ДиваРоза,а има ли Омега-3 без вит.А
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #27 -: Септември 28, 2007, 13:38:47 pm »
Omega 3 Fish Oil, 1000 mg. Съдържат вътре и витамин Е и витамин А.
Витамин А не е ли опасно за бременни, 4увала съм 4е не се препоръ4ва, ДиваРоза,а има ли Омега-3 без вит.А

И аз така съм чела - големи дози витамин А увреждат плода.
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #28 -: Септември 28, 2007, 14:57:24 pm »
Добре, че се сетихте и аз исках да питам за това - нали рибеното масло съдържа витамин А.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #29 -: Септември 28, 2007, 15:47:05 pm »
Аз пиех Ескимо 3 преди последното ИКСИ. Като почнах стимулацията занемарих пиенето, а после се зачетох в листовката му и там изрично пише, че не бива да се пие при бременност и кърмене!
Освен това в дълбоководните риби, от които се извличат повечето от тези препарати, се съдържа голямо количество живак...
При нормално хранене нямате нужда от такива стимули.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #30 -: Септември 28, 2007, 18:15:01 pm »
Исках да ви питам кое е по-добро българското "Олисалвин" или швейцарското "Ескимо"? Чувала съм, че в новите бг фабрики има досто висок контрол на качеството дари в някои слечеи изискванията са завешени от тези на западните, а и са сартифицирани по международните стандарти. По принцип предполагам , че са еднакви продукти но на различни производители може би?

Олисалвин е на световно ниво, освен това не се произвежда в БГ, а в Исландия, а тук само се опакова. И при производството и при опаковането се спазват севропейските стандарти за лекарства. А заводът в Дупница е един от най-добрите в света (колкото и високопарно да звучи)- не малко чужденци ахват като видят технологията. Казвам го не за да рекламирам, а за да не се съмняват хорта в българското производство. Работя във фармацевтична компания и знам, че Roche и други западни фирми държат да произвеждат лекарствата си именно в Дупница, заради високите стандарти и новите машини.
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #31 -: Септември 29, 2007, 08:28:25 am »
Аз пиех Ескимо 3 преди последното ИКСИ. Като почнах стимулацията занемарих пиенето, а после се зачетох в листовката му и там изрично пише, че не бива да се пие при бременност и кърмене!
White, би  ли споделила на коя фирма е производство Ескимо-3, което ти си пиела, защото малко ме учудва написаното от теб. Аз пия Ескимо -3 от 1 год. вече и в това което пия няма листовка, а има информация само на кутийката, но никъде не пише, че не трябва да се приема при бременност и кърмене. 8O
 Благодаря ти предварително! :D
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #32 -: Септември 29, 2007, 20:17:41 pm »
За Ескимо-3: пиех го преди време заради изключително болезнен цикъл, после при последната стимулация пак пих и в началните месеци на бременността. Доволна съм.

Ето какво пише за продукта:

Eskimo-3 has especially good effect in women and is often used by women with menstrual
pain, during pregnancy and breast-feeding, in menopause and by women on hormone substitution therapy


Източник: http://www.cardinova.com/
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #33 -: Септември 30, 2007, 11:16:05 am »
Това zа лененото олио и аz съм го чувала (че е канцерогенно). За съжаление не мога да се сетя вече къде съм го чела. Но в крайна сметка се каzваШе, че е поскоро вредно, отколкото полеzно. Освен това съм чела и че бременните, които ядат повече риба, раждат по интелигентни деца. Това се дължало на Омега 3 маzнините.  :D

Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #34 -: Октомври 01, 2007, 12:09:58 pm »
  От доста време следя темата. Реших да проверя в една аптека за  Омега-3 и Омега-6 продукти. Но ми предложиха не Ескимо, за което разбрах от вас а ето тези два продукта:
http://kupime-bg.com/osc2/product_info.php?products_id=272&osCsid=114fb2464261d0666dd22d4377c1e2c6

http://kupime-bg.com/osc2/product_info.php?cPath=27&products_id=414&language=bg&osCsid=34f21a0511bd07bca18e91f1a2db7ac0

  Ленено масло и рибено масло производство на Barlean's.
  Имам брошурки и на двата продукта и пише много хубави неща. Изрично е посочено, че се препоръчват при бременност и кърмени: "Омега-3 във "Fish oil" е сигурна застраховка за доброто развитие на плода, особено що се отнася за мозъка и ретината на очите. "Fish oil" е използвано като надеждно средство за превенция на следродилни депресии. Още нещо- възможно е да редуцира повтарящия се риск от преждевременно раждане." .
  Както и: "Редуцира опасното и вредно съсирване на кръвта."
  Останалото може да прочетете от линковете.
  Изрично погледнах какво съдържат. В рибеното масло пише, че се съдържа витамин "Е", няма витамин "А", а в лененото масло дори и витамин "Е" не е споменат.
  Ами това е от мен. Дано съм била полезна на някого, аз мисля да ги пробвам тези продукти.  :D

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #35 -: Октомври 01, 2007, 12:46:09 pm »
Пета, на Гардинова е Ескимото.
Сега отворих листовката и наистина не съм чела това инфо там. Имаше някъде в Бг-мама една тема по въпроса и там някой беше писал, че е вредно при бременност.
Е, както се сещаш, не съм си и помисляла да доказвам, дали наистина е така. :wink:
Мога и без него точно тези 9 месеца.
« Последна редакция: Октомври 01, 2007, 12:54:16 pm от White »


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #36 -: Октомври 01, 2007, 12:52:44 pm »
Е, както се сещаш, не съм си и помисляла да доказвам, дали наистина е така. :wink:
Е досещам се  :D, ама защото аз го пия в момента и ми стана интересно това което беше написала, затова те питах. Все пак явно не става въпрос за едно и също нещо.
 Благодаря ти! :D
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #37 -: Октомври 01, 2007, 16:55:40 pm »
aс, мого полезна инфо, отидох и си купих Flax Oil- и на мен ми казаха 4е е полезно за бременни и не съдържа вит А  :D
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #38 -: Октомври 01, 2007, 17:04:16 pm »
А също Омега 3 киселините се съдържат и в орехите.  :)


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #39 -: Октомври 01, 2007, 17:18:53 pm »
Мм, за орехи, не знаех, много добре, но орехи и изобщо ядки не се препоръ4ват за бременни, тук в Англия направо са си забранени, защото има голяма вероятност бебето да се роди с алергии към тях  :?
Забравих да кажа, ако омега 3 помага против помятане, тогаз има ли смисъл от утрогестана  :lol:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #40 -: Октомври 01, 2007, 17:30:48 pm »
  Miori и аз утре реших да отида да си купя, и аз се спрях на Flax oil  :D
  За ядките и аз съм чувала, че могат да предизвкат алергии в бебока като се роди.

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #41 -: Октомври 01, 2007, 17:32:34 pm »
това за орехите не го знаех,миналата година като ходех на ЖК ми казаха специално да ги ям.
 За рибеното масло-и аз ще си взема. :D
<br />
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #42 -: Октомври 01, 2007, 19:58:51 pm »
asss , благодаря zа информацията. На мен ми помогна.  :bighug:
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #43 -: Октомври 02, 2007, 15:42:42 pm »
Моля ви, момичета, отговорете ми, защото в крайна сметка не ми стана ясно - рибеното масло нали съдържа Витамин А и при това положение не е ли противопоказно да се пие от бременни жени?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #44 -: Октомври 02, 2007, 21:43:36 pm »
marina15

погледни на предната страница. asss пиШе, че няма витамин А в таблетките.
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #45 -: Октомври 02, 2007, 22:05:59 pm »
  marina 15
 За другите продукти, които коментират момичетата не мога нищо да кажа, но конкретно за продуктите на Barlean's, пище, че не съдържат витамин А и се препоръчват при бременност, погледни ако искаш линковете, които съм посочила  :wink:

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #46 -: Октомври 03, 2007, 08:31:37 am »
Вчера попитах в една аптека и днес ще питам пак в някоя друга, но фармацефтката беше категорична, че в рибеното масло по принцип се съдържа Витамин А, за което коментирам /не за лененото/. Четох в сайта на Актавис за Олисалвин- там пише за вещество с научното му название и не мога да разбера: http://www.actavis.bg/Products/Olisalvinsharkliveroil.htm
"Състав:
1 капсула съдържа 500 mg рибено масло (масло от черен дроб на акула), съдържащо Alkoxyglycerol 100 mg "
Аз поне това пия в момента и се чудя дали да го спра като започне стимулацията ми.
« Последна редакция: Октомври 03, 2007, 08:33:36 am от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #47 -: Октомври 03, 2007, 09:14:43 am »
Това са листовките на 4-те вида ОЛИСАЛВИН.
Според описанието в листовките вит. А се съдържа единствено в Олисалвин Треска-т.е.  четвъртият вид.
Като става въпрос за Омега-3 есенциалини мастни киселини, се има предвид Олисалвин Омега 3 и Олисалвин Омега 3-Форте.

]http://www.actavis.bg/NR/rdonlyres/8700332F-D358-451F-9276-E7AEC0B09405/0/Leaflet_corrSharkliveroil.pdf
-
Olisalvin-акула-Генерично име: Shark liver oi[/font]

]http://www.actavis.bg/NR/rdonlyres/EDED4FC5-50C8-4E4F-92C5-2230AE2F48AB/0/Leaflet_corr_Omega3Forte.pdf

Olisalvin® - Omega 3 Forte рибено масло[/font]

http://www.actavis.bg/NR/rdonlyres/410B9A2F-F653-47B0-9EB9-817F803FD00D/0/Leaflet_Omega3.pdf
Olisalvin® - Omega 3 рибено масло

http://www.actavis.bg/NR/rdonlyres/DF51A1EB-9A60-4350-8459-44BB216FD41B/0/Leaflet_corr_CodLiveroill.pdf
Olisalvin® - рибено масло от черен дроб на треска
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #48 -: Октомври 03, 2007, 10:45:52 am »


Има два вида рибено масло под формата на добавка – направено от черен дроб на риба, или от тялото на самата риба. Добавки, извлечени от дроб, като дроб от треска, съдържат витамин А под формата на ретинол и трябва да се избягват. От друга страна, рибено масло, което не е извлечено от дроба, съдържа много омега-3 мастни киселини DHA, които помагат за нормалното развитие на мозъка и очите на бебето, особено през последните три месеца. Богати на такива мастни киселини риби са скумрия, сьомга, пъйстърва, херинга, аншоа, сардини, а също ги има в орехите и лененото семе.

 Това прочетох аз по въпроса.В рибеното масло да Адифарм,май също няма вит. А.
<br />
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #49 -: Октомври 03, 2007, 11:17:57 am »
Благодаря, z22 - на това му се казва изчерпателна информация, сега ми стана ясно вече каква е разликата, защото в листовкете на Олисалвин не става ясно за човек, който не знае тази допълнителна информация.   :balk_5:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #50 -: Октомври 05, 2007, 09:30:08 am »
Благодаря Зори че сподели с нас това което си прочела :)
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #51 -: Декември 08, 2008, 06:43:21 am »
 По колко капсули Омега 3 се пият при подготовка за забременяване?
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #52 -: Декември 08, 2008, 18:58:00 pm »
А по време на бременност по колко пиехте? :wink:
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #53 -: Декември 09, 2008, 23:25:34 pm »
момичета,
аз пия омега 3-епамар стронг(масло от сьомга)лично аз неколкократно съм чела упътването и никъде не се споменава за съдържанието на вит.А
ето ви мейла на опаковката info@lechitel.bg