0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Вижте какво намерих:

Another key fatty acid, omega-3, is found in deep-sea fish oil. Omega-3 fatty acids have been found to clean the blood of fat deposits, reduce clotting, and encourage blood flow to the tissues, including the uterus. Omega-3 fatty acids also boost the immune system and have been found to reduce certain immune cells (NK, or natural killer, cells) which prevent the embryo's implantation in the uterus. The omega-3 fatty acids eicosapentaenoic acid (EPA) and docohexaenoic acid (DHA) are also essential in fetal brain development.
Ето тук: http://parenting.ivillage.com/ttc/ttcprep/0,,qzx3-4,00.html
Срещали ли сте нещо друго по въпроса за имунитет, хранене и стерилитет или имунитет, стерилитет и спорт?
Предполагам, че това е основанието да се прави вливане на Интралипид при завишени НК клетки.
Тогава, не е ли добра идея при такива проблеми да се пият Омега-3 мастни киселини, като хранителна добавка?
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #1 -: Май 23, 2007, 13:39:25 pm »
Всичко това е напълно възможно, аз самата съм чела доста неща за тези Омега-3 мастни киселини, но по-скоро в общ аспект как са полезни, не и нещо, конкретно свързано със стерилитета. Даже ги пиех преди няколко месеца на таблетки, после спрях, но след прочетеното сега смятам да започна отново, още повече, че изследванията ми в Плевен показаха леко завишени НК-клетки.

Много благодаря за полезната информация. Смятам да се разровя из нета и ако намеря още нещо, ще пиша.
« Последна редакция: Май 23, 2007, 18:11:57 pm от jul4e »
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #2 -: Май 23, 2007, 15:47:09 pm »
от липсата на мазнини страдат най-много яйчниците,това ми го каза тодорова преди месец.чела съм доста неща във връзка със спорт,хранене,начин на живот и стерилитет
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #3 -: Май 23, 2007, 16:07:21 pm »
а от излишък на мазнини?! :lol: :lol: :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #4 -: Май 23, 2007, 16:08:58 pm »
а от излишък на мазнини?! :lol: :lol: :lol:
Най-вече самочувствието! :D
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #5 -: Май 23, 2007, 16:38:30 pm »
В интернет намирам много информация за връзката между Омега-3 мастни киселини и например аборти. Ето една много кратка статия, написана на съвсем достъпен език:

Рибата държи бебето в корема

Обичате ли да ядете риба? Датски учени установиха, че при бременни жени, които консумират риба поне веднъж седмично рискът от аборт е значително по-нисък отколкото при жени, които не ядат риба. Те изследвали 9000 бременни. Над седем процента от тези, които не ядат риба претърпели спонтанен аборт, при тези, които ядат, процентът бил 1,9. Благоприятното влияние на рибата в случая се дължи на мастните киселини Омега-3.

А ето го и оригиналът:
http://www.eltern.de/gesund_schoen/gesunde_ernaehrung/schwang_ernaeh.html?p=6

Също така четох, че мастните киселини Омега-3 освен всичко останало повлияват положително някои видове стерилитет, спонтанните аборти и преждевременните раждания.
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #6 -: Май 23, 2007, 17:32:47 pm »
Аля, аз доста съм чела за Омега 3 мастни киселини и имунологичен стерилитет. Всъщност, тази тема се обсъжда много активно в чужди форуми, даже Омега 3.. се включва от лекарите в протоколите за лечение.
Аз нали отскоро съм с автоимунно заболяване, и има доста проучвания, че и то се повлиявало добре от Омега ...

Само че ми прави впечатление, че става въпрос за наистина високи дози. Иначе аз си купих от Англия една кутийка, и пише по 1 табл. на ден, а за такива цели се пият даже над 10, така чета.

Знаете ли някоя марка свестни, която може да се купи в БГ? Отделно чета дискусии, че рибата пък можело да съдържа олово и оттам да са опасни, затова трябвало да се купуват само висококачествени пречистени Омега.. Други пък твърдят, че е добре да се купуват хапчета на хранителна основа с Омега ... заради опасността от оловото, обаче други опонират, че не се усвоявало по същия начин и не вършело работа.

Радвам се, че отвори темата - каня се отдавна и аз да пиша по въпроса. :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #7 -: Май 23, 2007, 17:40:17 pm »
Фреши, проучи по сайтовете за хранителни добавки за спортисти. Там обикновено са по-високи дозите и цената е по-добра.
Имаше едни таблетки от акула, но не си спомням името. :?
Поздрави.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #8 -: Май 23, 2007, 18:04:42 pm »
Ами аз пия от няколко месеца Ескимо-3 и не знам дали се дължи на омега киселините, но тази зима изобщо не съм се разболявала, въпреки че около мен бъкаше от болни и като цяло се чувствам много добре.  :D А и една приятелка (която всъщност ми го препоръча) ги пиеше по време на стимулацията за ин витро и вече си има сладка бебка! :D
« Последна редакция: Май 23, 2007, 18:07:28 pm от peta »
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #9 -: Май 23, 2007, 19:32:00 pm »
Много омега-3 се съдържа и в лененото семе. Аз го хапвам предварително смляна заради по-доброто му усвояване. Обаче представа си нямам да ли има някаква разлика между него и това в рибата. Тъй като не ям никакво месо, малко се притеснявам. Вие имате ли представа, дали има разлика? 
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #10 -: Май 23, 2007, 21:52:46 pm »
 :ask: А какво мислите за тези двете?
                                         
Olisalvin® - Omega 3 Forte рибено масло         Olisalvin® - Omega 3 рибено масло
Обещах на Ganka:)
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #11 -: Май 23, 2007, 22:29:52 pm »
Сега, доколкото знам, мастните киселини трябва да се приемат в определена комбинация. 1:1 от растителен и животински произход. Ако се приемат под формата на добавки (желатинови капсули или в течен вид) е необходимо да се комбинират с мазна храна(никога на гладно) за да се усвояват, трябва да се следи все пак тяхното количество, защото съм убедена, че е възможно предозиране. А чрез хранителни продукти омега-3 могат да се получат от смляно ленено семе(много малка усвояемост-по-добре е олио от ленено семе, но то пък е много нетрайно и се окислява страшно бързо), зехтин, сусамено, тиквено олио и някои други растителни мазнини, които на практика са с доста малка усвояемост или съдържат малко омега-3 или се окисляват.ДОбър източник е рибеното масло, съдържащо се в месото, кожата и черния дроб на мазни риби живеещи в студени води. Имаше едно изследване, но не помня къде го бях срещала, в което се класифицираха рибите, според това, в кои повече се отлага олово. ДОколкото си спомням любимата скумрия беше на първо място.  :(
Абе, според мен е добре да се комбинират доколкото е възможно различни източници, за да не се получи предозиране на някой от съпътстващите "екстри". Интралипидът, доколкото помня се прави от соя.
Олисалвините са добри, доколкото са производство на Актавис, три вида са -от треска и акула и са с различна дозировка.
Ескимото, май е един от най-оптималните варианти като комбинация цена-качество.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #12 -: Май 23, 2007, 23:21:03 pm »
Хубава тема, поздрави! :balk_103:
*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #13 -: Май 24, 2007, 13:41:16 pm »
по-добре е олио от ленено семе, но то пък е много нетрайно и се окислява страшно бързо

Ленено олио дори съм си купувала по съвет на една приятелка, наложи се да го изхвърля, искам да ви предупредя, че не е за всеки вкус. Направих си салата вместо с нормално олио или зехтин с него и не можах да я ям  :(

А и както Аля е писала, много бързо се разваля - в хладилник издържа около една седмица след отварянето.
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #14 -: Май 24, 2007, 16:43:06 pm »
Това Ескимо има ли го в БГ? Колко струва? Срещала съм го из чужди сайтове и пишат добри неща за него.

А какво за соята и интралипида? Там има ли Омега 3 мастни киселини?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #15 -: Май 24, 2007, 19:24:03 pm »
И аз пия от няколко месеца Omega-3. В UK са много популярни и направо е на мода приема на Омега-3, Омега-6, Омега-9. Става въпрос за мазнини от различни видове риба. Задължително се препоръчват на подрастващи, активно работещи и във връзка с бременността. Преди няколко дена бяхме с мъжа ми в една клиника и там доста одобриха, че приемаме Омега-3. Хапчетата приличат на витамин Е, т. е. в такава обвивка като желе са, но са доста едри, като бобени зърна. Ето какво пише на опаковката на тези, които пия аз: Omega 3 Fish Oil, 1000 mg. Съдържат вътре и витамин Е и витамин А.
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #16 -: Май 24, 2007, 21:51:36 pm »
Фреши, в листовката на Интралипида пише,че съдържа соево масло и яйчени фосфолипиди. А основното му предназначение за интравенозно хранене на пациенти с недостиг на есенциални мастни киселини. А есенциалните мастни киселини са омега-3 и омега-6 . :)
Ескимото масово се използва от потребителите на форум
ttp://www.spidersport.com/
Погледни този форум. Има интересни неща.
« Последна редакция: Август 23, 2007, 16:47:33 pm от alia_alia »
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #17 -: Май 24, 2007, 22:30:32 pm »
фрешо, има го. струва ок 13-15 лв според зависи от аптеката.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #18 -: Август 22, 2007, 21:35:52 pm »
След прочетеното тук реших да си купя "Ескимо 3" И аз съм с повишени НК-клетки. Поразрових се в google за да прочета повечко за тези омега-3 мастни киселини, хубави неща пишат и в листовките, и по форумите:

"Омега-3 мастните киселини предпазват от появата на
редица заболявания. Те намаляват нивата на холестерола и триглицеридите,
които са отговорни за поява на сърдечни заболявания и атеросклероза, както
и намаляват риска от образуване на тромби. Имат противовъзпалително
действие поради участието им в синтезата на простагландините. Омега-3
мастните киселини подобряват проводните процеси в мозъка.
ПРИЛОЖЕНИЕ
Омега-3 рибено масло форте се прилага за профилактика и като добавка към
лечението на сърдечно-съдовите заболявания (високо кръвно налягане и
нарушения на сърдечния ритъм), ревматоидния артрит и други автоимунни
заболявания. Продуктът може да подобри състоянието при депресии и други
психични заболявания."
 Всичко хубаво, само едно ме притеснява, на много места пишат, че намаляват риска от образуването на тромби, разреждат кръвта..........Казах си - Идеално е за мен, нали освен НК-клетките имам повишени антифосфолипидни антитела и съм носителка на Фактор V Leiden, но.......аз пия всеки ден и аспирин.

Според вас да спирам ли приема на Ескимото ?

" ПРЕДПАЗНИ МЕРКИ
Рибеното масло Омега – 3 Форте се прилага с внимание при лица, които са
на противосъсирваща терапия с аспирин, уорфарин или хепарин.

Днес си купих и печена соя от щанда за диетично хранене. Мисля да си хапвам по 40 г. на ден. Соята, ако не помогне за НК-клетките, може ли да ми навреди в друга посока ? :) :ask:
« Последна редакция: Август 22, 2007, 21:37:44 pm от nadejdi4ka »

Re: нещо интересно за НК клетки и хранене
« Отговор #19 -: Август 23, 2007, 10:42:18 am »
Според вас да спирам ли приема на Ескимото ?

" ПРЕДПАЗНИ МЕРКИ
Рибеното масло Омега – 3 Форте се прилага с внимание при лица, които са
на противосъсирваща терапия с аспирин, уорфарин или хепарин.

Според мен, не е проблем, но по принцип е добре да се следят някои показатели за кръвосъсирването, когато се ползват антикоагуланти.
Ти колко грама пиеш? Аз пия 1-2 грама на ден. А аспирин пия след овулация. И все се каня да започна да си следя тези показатели на кръвосъсирването... :oops: