0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
слагай си го до теста, а да Боже и до следващите 3 месеца.
аз на 11-ти ден след ЕТ си направих кръвен тест, който отчете 8,39.
айде събирай кураж още няколко дни и тогава пусни кръвен! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Мели, възможно ли е на 13-ти ден след трансфер, т.е. 16 след оплождане, все още да не е настъпила имплантация? 8O И да настъпи по-късно 8O

Едва ли, Фреши.

Именно, и в такива случаи може според мен да се прекрати лечението - няма смисъл.
Благодаря ти, Бени!







*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Мели, възможно ли е на 13-ти ден след трансфер, т.е. 16 след оплождане, все още да не е настъпила имплантация? 8O И да настъпи по-късно 8O

Едва ли, Фреши.

Именно, и в такива случаи може според мен да се прекрати лечението - няма смисъл.

Разбира се, стига да имаме метод, който да ни докаже съвсем сигурно, че няма имплантация в този срок. За съжаление, съвременната медицина не разполага с такъв метод.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
слагай си го до теста, а да Боже и до следващите 3 месеца.
аз на 11-ти ден след ЕТ си направих кръвен тест, който отчете 8,39.
айде събирай кураж още няколко дни и тогава пусни кръвен! :D

Да, слагай си го до теста, а и след него :D, независимо дали  зацапването е от него или не!!! Сега си спомних, че прочетох това за "излющването" в листовката на Утрогестана.


*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
здравейте
Dia-11,желая ти  успех :bfp: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :balk_7:,
само следвай  това , което е написала Мели.
мн. :balk_21:
Мели , супер си :youwoman:и ,  това е  :good_post: :thankyousign: :balk_5: :balk_5:

 
*

    Dia-11

Днес ми е 10 ден и си направих теста.Излезе положителен. Знам, че избързах,но нямах търпение да видя какво ще покаже. Дано да е на хубаво. Стискайте палци. А дали може да е от пурегона и прегнила, който са ми слагали по време на стимулацията.Последния пурегон и прегнил ми ги биха на 29.04.
Диа-11 - колко единици беше прегнила? Но мисля, че като са минали повече от 10 дена след последния прегнил резултата е реален  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Dia-11

Прегнила е 5000.Днес е 15 ден от поставянето му
Не е от прегнила  :D Колко беше ЧХГ-то?

lb2f
*

    Dia-11

Не съм си правила кръвен тест реших да изчакам с него още два дни. Смятам с ряда да си направя още един уринен тест и ако е положителен дай боже тогава кръвен.
Проблемът: тест
Обяснение: съвременното ниво на уринарните тестове за бременност не позволява установяване на ниски нива ЧХГ, каквито обичайно има в дните след имплантация. Макар рекламата да е по-сериозна от реалността, да се търси позитивен тест за бременност няколко дни след имплантация е несериозно.
Препоръка: не правете ранни уринарни тестове за бременност.

lb2f

Проблемът: лежане
Обяснение: и да се лежи, и да не се лежи, ембрионите няма да изпаднат по силата на гравитацията. Ако нямате изрично указание да "пазите леглото", не е нужно да правите нещо повече от обичайното. Ако обичайно сте с по-сериозна двигателна активност, лежането само излишно ще ви депресира.
Препоръка: не променяйте съществено дневния си режим.


Мели, разбирам че е добре, ако няма противопоказания, да продължим с нормалния си ритъм на живот, но се чудя какво би казала за това няколко дни след ембриотрансфера да се отиде на почивка.  Дали пътуването с кола може да има негативно влияние на добрия краен резултат?  Чета, че някои момичета си избират да полежат няколко дни, други пътуват към дома си и продължават живота си както обикновено, но не намерих добра обосновка за която и да е от двете алтернативи.  Моля те да споделиш мнението си за бягството на топло и слънчево място за няколко дни.  Благодаря предварително.
*

Проблемът: лежане
Обяснение: и да се лежи, и да не се лежи, ембрионите няма да изпаднат по силата на гравитацията. Ако нямате изрично указание да "пазите леглото", не е нужно да правите нещо повече от обичайното. Ако обичайно сте с по-сериозна двигателна активност, лежането само излишно ще ви депресира.
Препоръка: не променяйте съществено дневния си режим.


Според мен проблемът лежане се отнася до толкова доколкото да не се лежи нон-стоп на легло.Но пътуването е друг въпрос.Тук съм срещала постингите на не малко момичета който са пътували след трансфера/мисля че имаше две от тях успешни/ и лично познавам две който са пътували веднага и то на 250-270км.от София и са с неуспешни опити.Според мен не може да се сравнява пътуване от клиниката в рамките на населеното място и пътуване извън него.Аз за себе си реших да остана в София 10 дни след трансфера и тогава пътувах иначе не съм вардила леглото.За  радост моят опит е успешен което естественно не отдавам само и единственно на не-пътуването но мисля че и това е важно.
след трансфера доктора ми каза да остана в софия и на другия ден да си пътувам спокойно
« Последна редакция: Юли 23, 2007, 17:31:31 pm от kit kat »
*

    Dia-11

Мели вчера си направих теста и беше положителен, но днес много слабо прокървих. Имам силни болки като преди МЦ. Нормално ли е? Много съм притеснена от това кървене. По принцип МЦ трябваше да ми бъде на 17.05. Кога мога да отида на гинеколог да се види дали има нещо.Благодаря
здравеите и от мен днес ми е 10ден от трасфера,но на 8ми ден имах някакво кавяво зацапване,което на сутринтта беше изчезнало,обадих се в клиниката и ми увеличиха дозата на прогестерона, днес съм добре от време на време имам леки болки ниско долу,аз съм със замразени ембриончета 3бр,виждам че имам нещо подобно кто на dia11,дали да правя уринен тест или да чакам до 26 четвътък до кръвния тест,ако искаш диа пиши ми,дано остане положителен тестта ти а накрая едно хубаво здраво бебче,благодаря ви
http://myavatars.ru
/cont/lips26.gif
*
здравей отново, Лоре!
Не се тревожи за зацапването, от момичетата тук разбрах, че често го има при имплантацията, затова стискам палци!
Не се натоварвай с работа и чистене вкъщи  :wink: !
Уринните тестове често подлъгват, затова те съветвам да чакаш до кръвния. Моя приятелка прави два поред уринни теста и то след датата на предполагаемия М и бяхя отрицателни. После разбра, че е бременна, с близначета при това и имаше супер високи стойности на ЧХГ на кръвния тест.
Ще чакам четвъртък с нетърпение заедно с теб!
 :crossfingers: :babyflips: :babyflips:
благодаря ти лорче ти как си, как е бебо радвам се че си ми отговорила този път е много различно от първият досега не мислих толкова,но вече остава малко и разбира се ми се иска да разбера вече какво става,миналия път вече почти ми беше дошло а сега имах само мъничко на 8 ми ден и спря поради което надеждата расте в мен дано не се разочаровам в четвъртък,пиши ми ако искаш ще се радвам много.благодаря
http://myavatars.ru
/cont/lips26.gif
лорето,стискам палци.изчакай кръвния тест.успех!!!
Когато не знам какво да правя, започвам от това какво не бива да правя. Много ти благодаря за инфото страхотно ценно.