0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Листериоза - не я пренебрегвайте!
« -: Май 10, 2007, 11:50:09 am »
   :ask:Няма много писано по тази тема.Освен:
тук
тук
тук
Тъй като се подготвям за Арт-процедура,започнах да си правя редица изследвания.Та,с две думи:БЪКАНА съм с листерия! 8O
/О 1/2-титър 1:320;О 4B-отрицателно.Препоръчва се от микробиологът,направил изследването,да се проследява титъра след 20-30 дни./ Попадам в рисковата група,т.к.съм възприемчива към листериозата.Добре,ще се лекувам  с антибиотици. :balk_103:Но никъде не успях да прочета,моята половинка дали трябва да се изследва и той.Дали мога да го заразя по някакъв начин?Иначе резултатът ми от токсоплазмозата е :титър 1:40.Счита се за отрицателен.Моля Мели да се ключи и ако може да помогне със съвет.
Хайде момичета,дайте да я коментираме тая пуста ЛИСТЕРИА.Не е майтап работа! :wink:
:grouphug2:



*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #1 -: Май 10, 2007, 12:03:13 pm »
Преместих темата тук, защото това е ясна, установена причина за проблеми с бременността и не е нито генетична, нито имунологична.

Можеш да заразиш мъжа си, като му поднасяш на вечеря лошо обработено мляко, млечен продукт, сирене ... По полов път не се предава. Лечение и профилактика му е майката.

Как си се заразила - имаш ли идея?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #2 -: Май 10, 2007, 12:16:41 pm »
Можеш да заразиш мъжа си, като му поднасяш на вечеря лошо обработено мляко, млечен продукт, сирене ... По полов път не се предава. Лечение и профилактика му е майката.

 :lol: :lol: :lol:О.К.ще внимаваме с какво се храним....Ми като се замисля...какво ли не сме яли...Изключвам причината да е в хигиената.Маниачка съм на чистота!

Как си се заразила - имаш ли идея?

Идея нямам никаква... :oops:Малко ли улични котки обикалят из двора...Пък и дори да ги галя понякога,винаги съм си миела ръцете. :wink:Имаме кученце-булонка,но то е по-обезпаразитено и от мен! :DВаксини,хапчета против глисти и тем подобни редовно му даваме.Ми,него даже и си го целувам! :oops:Първо може би е редно да го изследваме него и мъжо.Благодаря ти,Мели за бързият отговор!
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #3 -: Май 10, 2007, 12:22:31 pm »
Пропуснала съм да се изследвам за таз гад, а аз нали обичам да се изследвам  :lol:
Къде в София правят такова изследване? В Кандиларов изглежда не правят  :?

lb2f
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #4 -: Май 10, 2007, 12:24:45 pm »
Котката има връзка с токсоплазмозата, а не с листериозата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #5 -: Май 10, 2007, 21:32:47 pm »
Котката има връзка с токсоплазмозата, а не с листериозата.

:wink: Е,от храната ще е тогава.Какви ли не неиндифицирани млечни продукти съм яла.Ами,аз само със салати и млечни продукти се храня основно.И домашни производства съм си хапвала и "сини" сирена...какво ли не...Изводът е ясен:умната с храната! :wink:

Пропуснала съм да се изследвам за таз гад, а аз нали обичам да се изследвам  :lol:

jazzybaby ,аз се изследвах във нашето ХЕИ(РИОКОЗ),защото там лабораторията е сериозна за тези изследвания.Пробвай и ти във вашето ХЕИ..
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #6 -: Май 11, 2007, 06:39:01 am »
моя съвет е да избягваш домашните производства.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #7 -: Май 11, 2007, 07:12:22 am »


jazzybaby ,аз се изследвах във нашето ХЕИ(РИОКОЗ),защото там лабораторията е сериозна за тези изследвания.Пробвай и ти във вашето ХЕИ..
колко струва това изследване??за колко време излизат резултатите? :D
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #8 -: Май 11, 2007, 09:19:35 am »
колко струва това изследване??за колко време излизат резултатите? :D
Аз дълго време се лутах,къде да ги направя и установих,че във ХЕИ са най-достоверни и евтини(2лв.-вземане на кръв,4,50-токсоплазмоза,7,00-листериоза=13,50!)
Момичета,предполагам,че във всеки град ще е така.Защото тук(във Варна)лабораториите вземат за същите по 22,00-25,00 на изследване!?! :x
Дано спестя някой лев на онези момичета,нуждаещи се от горепосочените! :balk_602:
Резултатите са готови от третия до петият ден на взимане на кръв за изследването.

моя съвет е да избягваш домашните производства.

Определено ще ги избягвам...то и без това ми казват,че съм се вманиачила тотално с храната,сега ще затвърдя това мнение! :D :D :D
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #9 -: Май 11, 2007, 15:59:45 pm »
А дали има листерия в несвареното, но пастьоризирано и пакетирано прясно мляко?
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #10 -: Май 13, 2007, 04:16:44 am »
А дали има листерия в несвареното, но пастьоризирано и пакетирано прясно мляко?
Аз пия само UHT.
При тази преработка няма начин да остане нещо. Вярно е, че няма и нищо полезно де, ама по-добре така, от колкото пастьоризирано в пликове.
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #11 -: Май 13, 2007, 07:45:58 am »
Дидка, ние купуваме Пършевица в кутия. С огромен срок на годност. Все си мисля, че за да има такъв дълъг срок, не би трябвало да остане жив бацил. А какво е UHT, не съм го срещала  :oops:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #12 -: Май 13, 2007, 07:54:30 am »
При пастьоризация млякото се загрява до 70 75`C за 15 секунди. По този начин се унищожават болестотворните микроорганизми в млякото, запазвайки хранителните му свойства. При UHT процеса млякото се загрява до 150`C за 5 секунди и напълно се деактивират микроорганизмите и ензимите. :D

Кравето мляко съдържа витамини от групата В (рибофлавин, В12 и В1) и витамин А. Въпреки че, и при двата метода може да има загуба на тези витамини, нейното отражение има минимален ефект върху хранителните стойности. Понякога производителите компенсират тези загуби като добавят допълнo витамини. Малки изменения във химичния и физичния състав на млякото има и при двата процеса. При пастьоризация се запазва аромата, докато при UHT обработените млека имат лек карамелов вкус.

Не трябва да се забравя, че отношение към хранителната стойност на млякото има не само вида на обработка, но и съдържанието на мазнини. Нискомаслените и обезмаслените млека имат същото съдържание на протеини, калций, фосфор, калий и витамин В, но са по-бедни на витамини А и Д в сравнение с пълномаслените млека.

« Последна редакция: Май 13, 2007, 07:59:08 am от adi »
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #13 -: Май 13, 2007, 18:27:41 pm »
Мерси, Адинка!
*
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #14 -: Май 13, 2007, 19:13:52 pm »
А симптоми някакви има ли тази пуста листериоза? Вaracuda, кой те насочи към това изследване или сама си го назначи? На мен също ми предстои  Арт-процедура и не знам изобщо какво да си изследвам, за да имам повече шанс! Успех в борбата с тази бактерия!

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #15 -: Май 13, 2007, 20:58:49 pm »
А симптоми някакви има ли тази пуста листериоза? Вaracuda, кой те насочи към това изследване или сама си го назначи? На мен също ми предстои  Арт-процедура и не знам изобщо какво да си изследвам, за да имам повече шанс! Успех в борбата с тази бактерия!

du6ka,сама си го назначих. :)И то благодарение на прочетеното тука.При мен определено има три от посочените симптоми:раздразнен стомах,гадене и схващане на врата.Появяват  се периодично и аз си мислех,че са гастритни симптоми. :(Постоянно пиех "Ранитидин",а то какво се оказа,че съм лепнала гадната бактерия,която ме мъчи от 4-5 години.Нищо чудно...при този висок титър...1:320... :(Нямате си на идея ,че никой лекар не се беше сетил да ми пусне такива изследвания.Препоръчваха ми диета(обезсолени ястия,картофи...т.н.),то не бе възпаление на пилора,нервен стомах,хроничен гастрит...а се оказа най-ОБИКНОВЕНА листерийка! :wink: :)Ами то много изследвания има още,които са препоръчителни преди Арт,но се старая да не се вманиачавам,по-скоро се придържам към основните препоръки на лекуващият ми доктор. :balk_602:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #16 -: Май 13, 2007, 21:04:49 pm »
baracuda когато си прави изследвания в ХЕИ с някакво направление ли беше??
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #17 -: Май 13, 2007, 21:52:44 pm »
baracuda когато си прави изследвания в ХЕИ с някакво направление ли беше??

Не,без направление.Отидох,попитах дали правят такива изследвания,там обаче ме питаха за какво са ми и като разбраха,че се подготвям за Ин-витро,ми спретнаха стройна организация! :lol:Във всички кабинети ми пожелаваха успех! :wink:И бяха много-загрижени,когато вземах резултатите.Мило ми стана!adi,не се притеснявай във всяко ХЕИ ги правят,успех с резултата,ако решиш да се изследваш!
*
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #18 -: Май 13, 2007, 22:43:21 pm »
 :hug2:

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #19 -: Май 13, 2007, 22:56:11 pm »
baracuda благодаря миличка,Ще ги изследвам ,но по-късно.сега ми престоят други изследвания.Едно по едно,крачка по крачка към целта! :D :D :D
То станахме вече половин лекари! :D