0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #40 -: Ноември 03, 2010, 12:55:52 pm »
Аз предната седмица си взех моя резултат от НЦЗПБ София и пише на горна граница 1:160, референтна стойност <=1:80
Писах на Мели и тя ми каза, да не пия за сега нищо. От лабораторията нищо не ми казаха, дори шефката им ме увика по телефона да си намеря лекар, който да ми каже какво да правя.
Ама как до го намеря, като джи-пи-то ми и то незнае какво да ми каже.
Затова писах на Мели. Вярвам и.
*
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #41 -: Ноември 03, 2010, 13:16:21 pm »
Аз звънях в лабораторията и от там ми казаха, че е отрицателно.Така като гледам излиза, че не са написани  какви са ми стойностите, а само че са под референтните граници.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #42 -: Декември 10, 2010, 17:31:26 pm »
За информация на тестващите се - и аз вече се побърках на тема изследване и понеже обгрижвам периодически едно куче се иследвах в Риокоз.Оказа се положителни 1- 320 и т.н. - докторката бе там и ми каза да не се стресирам - на гранични стойности съм. Може при ХРЕМА, ГЪРЛО или възпаление да  има ФАЛШИВО ПОЛОЖИТЕЛЕН РЕЗУЛТАТ. Повтаря се изследването след 2-3 седмици.
По този повод искам да предупредя че наскоро научих при изследване за лаймска болест в Риокоз при положителни резултати след изпращане на кръвна проба по куриер  в София в Националния център на Янко Сакъзов се опровергаха положителните резултати. Явно само там всичко е сигурно и точно !
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #43 -: Януари 03, 2011, 11:15:16 am »
Допълвам - когато се тествате за листериоза освен хрема, гърло , не бива да сте пили и антибиотик. Да се изчака 2-3 седмици да се оправите.