0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #20 -: Ноември 08, 2008, 19:18:48 pm »
и на мен ми откриха листерия.., за съжаление след като започнах да търся причините за спонтанния ми аборт  :(
 но не е ясно колко стара е инфекцията ми и дали тя е причина за аборта .. :dontknow:
някой ако има повече информация по въпроса, моля да сподели ..  :?
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #21 -: Ноември 08, 2008, 20:07:46 pm »
  g2l2,съжалявам за неуспеха ти,дано следващия път да успееш до край.Та,първо отиваш при личният си лекар и му казваш,че имаш установен завишен титър от изследване за листерия.Ако той не може да ти изпише лечение,да ти даде направление за специалист.При мен лично лечението продължи една седмица  чрез прием на "Стандацилин"("Ампицилин")по схема.Успех!
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #22 -: Ноември 28, 2008, 22:07:11 pm »
Момичета ,помогнете ми да разчета тези резултати,направих ги в Хеи Варна:

*
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #23 -: Януари 26, 2009, 16:08:36 pm »
А може ли изванмата4ното забременяване да се далжи то4но заради тази листерия,з-то аз бях изванмата4но бременна не сам си правила такова изследване?
   
*
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #24 -: Януари 26, 2009, 16:16:46 pm »
 
А може ли изванмата4ното забременяване да се далжи то4но заради тази листерия,з-то аз бях изванмата4но бременна не сам си правила такова изследване?

според мен е малко вероятно..  :?


'Най-чести причини за извънматочна бременност са: прекарани възпалителни процеси на маточните тръби в резултат на аборт, перитонит, полово преносими заболявания (гонорея, хламидия), апендицит. Като друга причина се сочат вродени промени в структурата на тръбите. Яйчникови тумори, маточни мноматозни възли също могат да доведат до извънматочна бременност. Не на последно място причина за нея са оперативните намеси с цел пластично коригиране на дефекти на тръбите.'

източник
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #25 -: Юни 22, 2009, 00:35:33 am »
  Баракудка здравей!   :P
Включвам се в тази твоя стара тема,защото тя ме накара да си пусна изследвания за лиспериоза и токсоплазмоза .Сега като се поразрових и я открих ми направи впечатление,че твоя титър е бил О1/2 Т-1:320 и това означава ,че наистина я имаш.Моят титър е 1:160 и ми казаха,че е в гранични стойности и че трябва след 2-3 седмици пак да се изследвам за да се установи дали наистина имам(поне аз така го разбрах   8O 8O 8O). И аз си правих изследванията в РИОКОЗ-Варна !!! 
 Фани,би ли ми обяснила за какво точно става въпрос,че вече се стреснах и започвам да се чудя и мая   :? . Иначе Токсоплазмозата ми е положителна и утре сутринта ще си взема изследването за антителата.
 Май се оказва,че съм бъкана и с двете!  :(
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #26 -: Юни 22, 2009, 00:52:27 am »
  Ахх,голяма съм патица  :lol:  .Сега видях,че  титъра е 1:320 и че съм в голяма грешка   :lol:  .И все пак ме вълнува въпроса щом съм граничните стойности ,каква е вероятността да съм заразена?Възможно ли е моят организъм просто да си дава такива стойности без да имам бактерията?Ако след повторните изследвания резултата е същия ,дали трябва да взема някакви мерки?
 Моля,нека се включат запознатите.  :P
 И пак се извинявам за недоглеждането ми!!!  :oops:  Вече се побърках.Всъщност съм го видяла правилно,че е 320 ,но си мисля за 132 и за това се обърках  :lol:  :oops:
« Последна редакция: Юни 22, 2009, 00:58:00 am от peroshinka »
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #27 -: Юни 22, 2009, 17:06:13 pm »
  Честно да ти кажа,след лечението и след 6 месеца,като си пуснах контролно изследване се установи ,че титъра ми не е мръднал и пак е 1:320 .Докторката каза,че организмът ми го "помнел" и затова е същия.Никой,нищо не ми обясни повече и аз им теглих една М***А.   peroshinka  ,по-добре вземи мерки да лекуваш токсоплазмозата,че е по-опасна.А,за листерията,съвета ми е да внимаваш със какво се храниш,защото явно и ти като мен си предразположена към нея.Избягвай неузрели сирена,съмнителни пресни млека и кофти месища .И споко,не се шашкай толкова.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #28 -: Юни 22, 2009, 17:52:15 pm »
Хм, ето нещо, което не съм се сетила да изследвам :? Не съм пускала нито листерия, нито токсоплазмоза.
Къде в София мога да ги пусна? Сещам се за ХЕИ на ул."Опълченска" и бул."Сливница", там става ли?
И ако става, случайно да знае някой колко струват?
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #29 -: Юни 22, 2009, 22:17:11 pm »
  Честно да ти кажа,след лечението и след 6 месеца,като си пуснах контролно изследване се установи ,че титъра ми не е мръднал и пак е 1:320 .Докторката каза,че организмът ми го "помнел" и затова е същия.Никой,нищо не ми обясни повече и аз им теглих една М***А.   peroshinka  ,по-добре вземи мерки да лекуваш токсоплазмозата,че е по-опасна.А,за листерията,съвета ми е да внимаваш със какво се храниш,защото явно и ти като мен си предразположена към нея.Избягвай неузрели сирена,съмнителни пресни млека и кофти месища .И споко,не се шашкай толкова.
  Ами аз днес си взех изследването за токсоплазмозата и се оказа,че е стара инфекция. ELISA IgM-29 an/ml/-/ Нямало серологични данни за остра токсоплазмоза.Лаборантката каза само- отрицателно е! и аз от прочетеното в интернет реших,че няма какво да лекувам,тъй като организма ми се е преборил с болестта и тя вече не е опасна за мен и евентуално за плода. Ако съм разбрала правилно де!!!
 Иначе за листериозата смятам след 2 седмици да повторя и ако пак е в гранични стойности,може и да се консултирам с лекар.
 Баракудка,ти на какъв лекар ходи за тази листериоза?


 
Хм, ето нещо, което не съм се сетила да изследвам :? Не съм пускала нито листерия, нито токсоплазмоза.
Къде в София мога да ги пусна? Сещам се за ХЕИ на ул."Опълченска" и бул."Сливница", там става ли?
И ако става, случайно да знае някой колко струват?

Натали, мисля че във всяка една лаборатория можеш да ги пуснеш.Аз реших в ХЕИ ,защото е много близко до нас и защото все пак са ХЕИ,но ако трябва да бъда честна съм разочарована.Всички бяха много любезни,но повечето сякаш некомпетентни и няма кой да ти обясни за какво става въпрос.Поне на мен такъв ми беше късмета в РИОКОЗ -Варна .   :balk_143: Сега за листериозата ще отида в друга лаборатория.
 
« Последна редакция: Юни 22, 2009, 22:19:14 pm от peroshinka »
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #30 -: Юни 24, 2009, 14:41:32 pm »
...днес си взех изследването за токсоплазмозата и се оказа,че е стара инфекция....
 Баракудка,ти на какъв лекар ходи за тази листериоза?

    Радвам че,че нямаш токсоплазмоза.Супер новина!  :D До сега си рових из старите изследвания,за да видя как се казваше докторката.Мисля че кабинета й беша на деветия етаж в дясно (но ще питаш,като отидеш,да не те излъжа),казва се д-р А.Димова(в ХЕИ ).Погледни печата на изследването си,не пише ли нейното име?Аз при нея ходих и тя ми назначи лечението със "Ампицилина".Успех ти желая!
« Последна редакция: Юни 24, 2009, 14:46:30 pm от baracuda »
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #31 -: Юни 24, 2009, 20:22:27 pm »
  Да ,Димова е !Благодаря ти Баракудка!  :P  Дано не се налага да ползвам услугите й.  :wink:
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #32 -: Юни 24, 2009, 21:22:30 pm »
За листериоза и токсоплазмоза се изследвай в Националния Център по Заразни и Паразитни Болести намиращ се на улица "Янко Сакъзов"26,там освен,че резултатите са 100 процента истински,а и също така са най-добрите консултанти в България!
http://www.ncipd.org/?page=2
« Последна редакция: Юни 24, 2009, 21:29:59 pm от inski »
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #33 -: Юни 24, 2009, 21:48:19 pm »
Момичета,вчера  и аз си пуснах изследване за листерия в ХЕИ Варна.Само това не бях изследвала след последния миссед миналата година и мира не ми даваше.Надявам се да няма нищо,но все пак "Страх лозе пази".За информация,струваше ми 15.50 лв,резултат ще имам в петък.

*
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #34 -: Юни 26, 2009, 18:38:47 pm »
За щастие моето изследване се оказа отрицателно,но все пак се радвам че го направих-олекна ми :)

Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #35 -: Юни 28, 2009, 21:28:42 pm »
 
За щастие моето изследване се оказа отрицателно,но все пак се радвам че го направих-олекна ми :)
  Браво за резултата!  :wink: 
*
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #36 -: Ноември 03, 2010, 09:11:33 am »
Здравейте, днес си взех резултатите от изследването за листериоза резултат 1:<8 , при референтни 1:<8.Какво може да означава това? Гранични стойности ли са или отрицателен резултат?
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #37 -: Ноември 03, 2010, 10:10:17 am »
Деси, къде го изследва?

Аз като си вземах моя резултат ми казаха, че е положителен.
Иначе и той е един странен, сама трудно ще си го разгадая.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #38 -: Ноември 03, 2010, 10:18:28 am »
Взеха ми кръв в Надежда, а от там го пращат в БОДИМЕД-София.Ще взема да се обадя в лабораторията......
« Последна редакция: Ноември 03, 2010, 10:20:33 am от desihg »
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: Листериоза - не я пренебрегвайте!
« Отговор #39 -: Ноември 03, 2010, 10:21:56 am »
Аз я изследвах в ХЕИ-то, там резултата изглежда много по-различен, като този който е показан на снимка по-нагоре в темата.

Идея нямам как да разчета резултата.
Защо не пробваш да звъннеш в лабораторията да попиташ, те най-добре трябва д
а знаят.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!