0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #280 -: Юни 04, 2007, 12:05:14 pm »
Опитай с някое от бебешките мазила за комари. Може да успокои нещата. Или питай в аптеката за някаква билка.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #281 -: Юни 04, 2007, 15:14:26 pm »
Mari_Pz, и моята опашка е точно така - като се изправя и особено като слизам по стълби и ме скъсва. Според докторът обаче, нямам разкритие. Иначе - и аз влязох в групата на плановото секцио, много се надявах на естествено раждане, но уви :(.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #282 -: Юни 04, 2007, 16:43:23 pm »
Здравейте, бъдещи мами! Имам въпросче. Вчера след като станах забелязах за пръв път че краката ми са сташно отекли, в глезените и много се ошашках. А съм само в 21седмица,с близнаци. Помислих си, че причината е в това, че последните няколко дена не се спирах покрай преместването, но се притеснявам да не е по-сериозно. Днес са малко поспаднали. Имам час за преглед в петък, но до тогава само това ще ми е в главата.
Много ще съм ви благодрна, ако споделите мнение!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #283 -: Юни 04, 2007, 16:59:59 pm »
Мече, може и от натоварването да си отекла.
Ако искаш пусни една урина, аз лично пусках поради тази
причина и се оказа, че имам албумин. Но все пак консултирай се
с лекаря си! Успех
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #284 -: Юни 04, 2007, 17:19:58 pm »
Мече, пий повече вода, намали до минимум солта и си пусни и урина за всеки случай. Гледай да не се преуморяваш и не стой дълго време седнала. Вдигай си краката колкото може по-често на високо.
Лан, не се отчайвай - няма страшно, важното е бебето да е добре :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #285 -: Юни 04, 2007, 17:22:32 pm »
Дени, сигурно бебето те подпира вече :D
мен в 8 и 9 месец много ме подпираше, в ребрата и при яйчниците /които сега не са си на мястото/. а пък ако се е и обърнало, то главичката си се намества в малкия таз вече. бута с ръчички :D

Благодаря ти, много ме успокои. Най-вероятно е от това, защото усещам леки бутания като от ръчички  :D, явно бебка вече се намества, пък и нали и става все по-тясно  :D.
Целувки.


*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #286 -: Юни 04, 2007, 19:11:56 pm »
 :( Просто когато човек има някакви очаквания, непременно има и някакви разочарования. Хем си бях казала да не го мисля, че лекарят ми така или иначе ще ми препоръча едно от двете и просто си бях решила да се съобразя с неговото мнение, но се надявах. Сега поне ще съм по-спокойна за бебо, освен ако лекарите към които съм се насочила не са в отпуска де или не могат да ме поемат по друга причина. :(
Все още не се знае причината за моите лоши резултати - утре съм на консултация с лекар , който е специалист по бъбречни заболявания.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #287 -: Юни 04, 2007, 19:30:11 pm »
Лан, стискам палци да не е нещо сериозно!
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #288 -: Юни 04, 2007, 19:44:55 pm »
 :bighug: Sia, Gane, едно ми е тагаво такова и притеснено, явно хормоните добре си играят с мен. Дори не мога да обясня точно защо съм се разкиснала така... :(
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #289 -: Юни 04, 2007, 20:14:21 pm »
Lan, гледай ведро на нещата.Мен ми пукат кокалите между краката :D. Важното всичко да е наред сбебчо.Стискам зъби и палци.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #290 -: Юни 04, 2007, 22:20:23 pm »
Лан, много добре те разбирам. Аз като разбрах, че ще е секцио, ревах в болницата. Оказа се, че съм спасила живота на детето си. Не се обърна, околоплодните води бяха малко, той беше с ниско тегло, така че не съжалявам, че ме срязаха. Важното е, че детенцето ми беше добре. Останалото е суета :lol: Приеми го от към добрата страна :D Всичко, ще е наред, ще видиш!!!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #291 -: Юни 05, 2007, 00:06:07 am »
Благодаря ви, мацки!
Гане, пия по около 2литра минимум, а сол почти не употреявам.
За капак, днес ми се обадиха от клиниката, че доктора няма да го има 3седмици, и си записах час при друг за другият петък :(.
Може ли да ми обесните какво точно е албумина, и само с уриннен тест ли може да се установи. Неможах да намеря нищо в нета за това.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #292 -: Юни 05, 2007, 00:10:56 am »
При уринен тест се открива белтък в урината или албумин. Това е когато бъбреците не работят много добре и отделят белтък. Понякога при бременните се случва да се появи определено количество белтък или албумин, но ако не надвишава определено количество, то няма за какво да се притесняваш. Ето ти малко информация по въпроса :)
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BB%D0%B1%D1%83%D0%BC%D0%B8%D0%BD
http://www.arsmedica.bg/bg/lab/c_id/2429/subprm/serum-proteins/alpha/0.html
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #293 -: Юни 05, 2007, 11:01:25 am »
 :)Чак до рев не се е стигнало, защото имах доста показатели от преди за секцио и си имах едно на ум, но ми е притеснено. Предполагам, че днес като се видя с този лекар за бъбреците  и ако той вече постави някаква диагноза, ще ми е по-спокойно. Сега, независимо от уверенията на д-р Владимиров, че бебето е добре, не мога да спра да мисля, че моите лоши показатели не са най-добрата среда за неговото развитие...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #294 -: Юни 05, 2007, 11:26:48 am »
Лан, понякога, въпреки всички трудности, природата си знае работата и действа. На пук на всичко и всички! Трябва да вярваме, че бебетата ни са добре!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #295 -: Юни 05, 2007, 11:48:00 am »
Lan, искам да те попитам на колко време ходиш на ЖК. И как си забременяла нормално или инвитро.Извинявам се, но ми се струва, че много често ходиш да те следят.
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #296 -: Юни 05, 2007, 11:49:06 am »
Лан, аз така и не можах да разбера за кои лоши резултати говориш :oops: Аз също посетих уролог, обаче да ти кажа, те повече успокояват. Например мен като ми видя изследванията на стерилната урина и каза - това си е абсолютно нормално, няма да пиеш никакви антибиотици. Е, не че го послушах де!
Аз днес пуснах незнам коя подред стерилна урина, така че стискайте палци да има добър резултат този път, макар че не се надявам много :?
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #297 -: Юни 05, 2007, 11:53:15 am »
И аз има питане за стерилната урина - на резултата пише "посявките останаха стерилни". Това значи ли че нямам бактерии?
п.п. Резултатите разпечатвам от интернет, затова няма кого да попитам.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #298 -: Юни 05, 2007, 11:59:03 am »
marmi,значи, че всичко е ок. :goodluck:
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #299 -: Юни 05, 2007, 12:02:56 pm »
Благодаря ти Мими!!!