0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #180 -: Май 24, 2007, 21:58:21 pm »
Лан, защо не опиташ с Осцилококцинум.Аз миналата седмица бързо се оправих- за около 2-3 дни.Стискам палци бързо да ти мине.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #181 -: Май 27, 2007, 10:15:34 am »
Здравейте, ще ви помоля за вашето мнение по проблем, който ме вълнува.Бременна съм в 13 г.с. Неразположенията като гадене и повръщане като че ли минаха. Но сега отново започна силна болка в стомаха. По това време докторът ми предписа комбинирани витамини Centrum materna. Дали може да е от това? Знаете ли как да се справя с тази болка? Благодаря предварително!
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #182 -: Май 27, 2007, 11:15:45 am »
Мила това си е строго индивидуално. Щом док е казал значи трябва да пиеш. Лично моя док ми каза , че тези витамини са измислени, но това е мнението на него. Аз също пих въпреки че ми каза да ги махна.Все пак това е центрум.успех
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #183 -: Май 27, 2007, 11:38:11 am »
Ми те всички витамини са измислени. Даде ли ти някакво логично обяснение защо не ги харесва?
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #184 -: Май 27, 2007, 12:33:48 pm »
Не ми каза а така ехидно се засмя, че направо ми идваше да си изляза.Все едно съм някаква кръгла идиотка.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #185 -: Май 27, 2007, 12:51:53 pm »
От матерната на центрум мен лично стомах не ме боли. Може и да си е индивидуална реакция.

Я да питам и аз нещо - точно какво се чувства при контракция - болка, спазъм или какво?

*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #186 -: Май 27, 2007, 13:03:14 pm »

Я да питам и аз нещо - точно какво се чувства при контракция - болка, спазъм или какво?


Ами чувството е спазъм на коремната стена,която става твърда като камък.При мен дори се получава трудно поемане на въздух.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #187 -: Май 27, 2007, 13:18:33 pm »
Да нещо такова е обяснението.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #188 -: Май 27, 2007, 15:04:35 pm »
Я да питам и аз нещо - точно какво се чувства при контракция - болка, спазъм или какво?



При мен така ми се втвърдяваше корема, че чак въздух не можех да си поема. Понякога беше придружено и с болка.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #189 -: Май 27, 2007, 18:12:55 pm »
Благодаря ви, момичета. Аз днес пропуснах витамините и съм много по-добре. Дали от тях или е нещо друго, не знам. Ще мисля дали да ги пия. Може би, ще се престраша след ден - два.
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #190 -: Май 27, 2007, 21:25:30 pm »
Я да питам и аз нещо - точно какво се чувства при контракция - болка, спазъм или какво?

Обикновенно и двете едновременно. Всички казват, че не можеш да я объркаш с нищо друго. Аз все още нямам, но за сметка на това от около седмица изпитвам силен натиск, много ниско долу, придружен с много силни менструални болки, явно бебето се приготвя да излиза? Как мислите дали това може да е признак за наближаващо раждане?
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #191 -: Май 28, 2007, 11:20:57 am »
Обикновенно и двете едновременно. Всички казват, че не можеш да я объркаш с нищо друго. Аз все още нямам, но за сметка на това от около седмица изпитвам силен натиск, много ниско долу, придружен с много силни менструални болки, явно бебето се приготвя да излиза? Как мислите дали това може да е признак за наближаващо раждане?
Как да не можеш да я сбъркаш бре?! Аз ги умея тези работи :D. Точно така го чувстам като натиск придружен с лека болка или като удър в корема може би - не чувствам така разпространеното стягане като камък. Даже бях удивена, когато д-р Томова ме светна, че в момента на прегледа имам контракция! Всичко е много индивидуално. При следваща бременност, вече няма да я бъркам контракцията.

mimi007, комбинираните витамини не се препоръчват от много лекари. Не се усвояват добре от организма, някои водят до преждевременно втвърдяване на костите и т.н. Обаче и не се знае точно какво си купуваш, защото това, което пише на опаковката много рядко съвпада със съдържанието вътре...Дето се вика - рекламата ги продава основно, иначе е добре да се пие витамин или минерал, на който имаш липса (но след изследване), като някои витамини пак си вървят в коплект с други, но това е вече друга тема.
« Последна редакция: Май 28, 2007, 11:22:46 am от Lan »
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #192 -: Май 28, 2007, 11:31:11 am »
Благодаря ви, момичета. Аз днес пропуснах витамините и съм много по-добре. Дали от тях или е нещо друго, не знам. Ще мисля дали да ги пия. Може би, ще се престраша след ден - два.
А защо не опиташ да ги пиеш вечер вместо сутрин или след ядене.

Я да питам и аз нещо - точно какво се чувства при контракция - болка, спазъм или какво?
Аз ги чувствах така все едно съм си стегнала мускулите на корема, ама не по мое желание. Нямаше болка.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #193 -: Май 28, 2007, 13:55:20 pm »

"А защо не опиташ да ги пиеш вечер вместо сутрин или след ядене."

И аз това си мисля. До сега ги пиех на обяд след ядене и си мисля да започна вечер.
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #194 -: Май 28, 2007, 16:46:27 pm »
Здрасти пак от мен :? Аз пак да се оплача - след лечение с антибиотик, нова стерилна урина и познайте - отново имам същите гадини. Е-коли - 10 на 4 степен. Направо се сдухах и незнам на къде да захвана.От както си взех  резултатите не съм спряла да рева и не виждам вече на къде... Не ми се ще вече да се тъпча с тези антибиотици.
Освен това много ми е чудно,след като има бактерии в стерилната урина, на обикновената защо всичко й е ОК?
 Айде ожалвах се, сори ама тук ми е първото място където мога да намеря утеха и разбиране  :(
« Последна редакция: Май 28, 2007, 16:51:02 pm от Mari_Pz »
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #195 -: Май 28, 2007, 17:02:23 pm »
Здрасти пак от мен :? Аз пак да се оплача - след лечение с антибиотик, нова стерилна урина и познайте - отново имам същите гадини. Е-коли - 10 на 4 степен. Направо се сдухах и незнам на къде да захвана.От както си взех  резултатите не съм спряла да рева и не виждам вече на къде... Не ми се ще вече да се тъпча с тези антибиотици.
Освен това много ми е чудно,след като има бактерии в стерилната урина, на обикновената защо всичко й е ОК?
 Айде ожалвах се, сори ама тук ми е първото място където мога да намеря утеха и разбиране  :(

А защо не повториш изследването на стерилна урина в друга лаборатория? Определено е странно, че в обикновената нямаш бактерии, а в другата има. Нормалното е обратното. :?
Не се сдухвай - важното е да се оправи проблема и бебчо да е окей. Като се ядосваш, не си помагаш.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #196 -: Май 28, 2007, 17:16:34 pm »
Lan така си е, но нали затова има лекари.Аз пия фрешове.Сутрин 2 портокала и 1 грейпфрут.Няма грешка, но в събота и неделя се побърках от киселини.Незнам от какво стана така.От началото на бременноста си пия фрешове и сега за първи път ми се случва това.Днеска пропуснах и се чувствам добре.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #197 -: Май 28, 2007, 17:38:04 pm »
Lan така си е, но нали затова има лекари.Аз пия фрешове.Сутрин 2 портокала и 1 грейпфрут.Няма грешка, но в събота и неделя се побърках от киселини.Незнам от какво стана така.От началото на бременноста си пия фрешове и сега за първи път ми се случва това.Днеска пропуснах и се чувствам добре.

Ами аз нямах много много гадене, но след един такъв комбиниран фреш ми се случи и първото ми повръщане, беше ужас, освен това бях на кино  :lol:, такова тичане до тоалетната падна  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #198 -: Май 28, 2007, 17:46:48 pm »
Антибиотикът го пих след 2-ра поредна стерилна урина, а тази е 3-та... Вече незнам къде и колко пъти да я правя. :( :( :(
« Последна редакция: Май 28, 2007, 17:49:36 pm от Mari_Pz »
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #199 -: Май 28, 2007, 17:51:28 pm »
Антибиотикът го пих след 2-ра поредна стерилна урина, а тази е 3-та... Вече незнам къде и колко пъти да я правя. :( :( :(

А какво казва лекарят? Явно не се лекуваш с правилният антибиотик... Предполагам изследването за стерилна урина е придружено с антибиограма?