0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #240 -: Май 30, 2007, 09:17:44 am »
Ново 20 - червено цвекло на пазара по това време 8O 8O
Не съм виждала :?

Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #241 -: Май 30, 2007, 09:26:41 am »
Ново 20 - червено цвекло на пазара по това време 8O 8O
Не съм виждала :?
Има, има  :lol:

lb2f
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #242 -: Май 30, 2007, 09:52:08 am »
А за високо кръвно нещо безвредно?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #243 -: Май 30, 2007, 10:17:29 am »
Гале, има консерви - те са по-добре, защото вътре е обработено и няма специфичен вкус. Можеш директно да си го направиш на салата.
Мари, има една рецепта за сок, който помага за кръвното. Мисля че ще ти е приятно да го пиеш. Прави се от 15 листа индрише, 2 лимона - настъргани с корите. Индришето леко се начуква, за да си пусне миризмата. Омесват се с лимоните и се заливат с 1.5 л. вряла вода. Оставя се да престои и на другия ден се добавя 1 кг. захар или еквивалента му от подсладител. Прецежда се и се бърка още един ден и след това можеш да го пиеш разредено. Доста е вкусно, безвредно е, а до колкото знам помага срещу високо кръвно.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #244 -: Май 30, 2007, 10:19:26 am »
Ново 20 - червено цвекло на пазара по това време 8O 8O
Не съм виждала :?
Галка, аз специално ползвам консервите на Bonduelle - спестяват ти цялото готвене и омазване на тенджера в пръст и червено  :lol: Цвеклото е сварено и нарязано на кубчета - ползваш си го за салата както си искаш  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #245 -: Май 30, 2007, 10:30:47 am »
Robi,потекоха ми лигите :jump12:
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #246 -: Май 30, 2007, 10:31:20 am »
Гане успех и само хубави неща занапред.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #247 -: Май 30, 2007, 10:44:34 am »
Robi,потекоха ми лигите :jump12:

Ох, съжалявам, намерила съм аз в коя тема да пиша за вкуснотии  :lol: :lol: :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #248 -: Май 30, 2007, 14:42:35 pm »
Благодаря, момичета - веднага ще подложа консервите на Бондюел на унищожение :lol:
Че и моят хемоглобин пада застрашително вече 8O

*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #249 -: Май 31, 2007, 10:21:13 am »
Е, да се включа и аз в списъка. След изследванията и моите левкоцити са малко завишени(11.5) при горна граница 10. А в урината имам 2-3 левкоцити, урати, епит. клетки и бактерии. Поне за сега белтък нямам.
Преди наяколко дни писах,че може би от витамините ми е зле, спрях ги, но дискомфортът си продължава( и аз не знаех, че още съм в третия месец).
Момичета, вие за тези бактерии предприехте ли нещо?
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #250 -: Май 31, 2007, 11:51:10 am »
Момичета, да ви разкажа: вчера бях на фетална.Беше много вълнуващо.Мъжът ми също присъства.Това, което исках да чуя го чух-бебето е добре.Според докторката ще е момче.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #251 -: Май 31, 2007, 11:56:18 am »
Честито, joshi! :D

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #252 -: Май 31, 2007, 12:21:45 pm »
Е, да се включа и аз в списъка. След изследванията и моите левкоцити са малко завишени(11.5) при горна граница 10. А в урината имам 2-3 левкоцити, урати, епит. клетки и бактерии. Поне за сега белтък нямам.
Преди наяколко дни писах,че може би от витамините ми е зле, спрях ги, но дискомфортът си продължава( и аз не знаех, че още съм в третия месец).
Момичета, вие за тези бактерии предприехте ли нещо?

QnaT, и моите левкоцити са 11.5 при горен граница 10, но мисля, че не са толкова
много, на такова мнение е и доктора ми. Аз в урината имам 12-15 на поле левкоцити и
утре ще пусна стерилна за да се види откъде идват. Лекарката ми каза, че може да има
бъбречна инфекция, но със сигурност го показва стерилната урина. Следи си урината
редовно, да не те плаша, но моите се покачиха за 2 седмици.
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #253 -: Май 31, 2007, 13:23:19 pm »
За бактериите мисля, че трябва да се консултираш с лекаря, който следи бременността ти.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #254 -: Май 31, 2007, 14:26:15 pm »
Май всички сме с някакъв проблем  :(.
Ние с мъжът ми сме с различен резус фактор и има опасност ако бебето е взело неговата кръвна група аз да образувам антитела и да го изхвърля. Днес пуснах кръвен тест за антителата, но резултата ще стане чак утре. Място не мога да си намери от притеснение.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #255 -: Май 31, 2007, 14:35:59 pm »
Я стига си се притеснявала. То не става така лесно. Става ако си правила аборт или имаш предишно раждане или въобще по някакъв начин твойта кръв е имала допир с Rh+ кръв. В такива случаи до 72 часа трябва да ти поставят Anti D Gamaglobulin. Не знамя така ли се пише. Сега ще ти поставят в двайсет и някоя си седмица и след като родиш. Не боли :)
А след тази инжекция после бебо няма да изкара или ще изкара много леко бебешката жълтеница.
На моя приятелка не й бяха поставили в средата на бременноста и децата бяха цял месец със жълтеница. Ама нея я следяха в прехвалена частна клиника. И там не е имало кой да й каже.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #256 -: Май 31, 2007, 15:25:40 pm »
Май всички сме с някакъв проблем  :(.
Ние с мъжът ми сме с различен резус фактор и има опасност ако бебето е взело неговата кръвна група аз да образувам антитела и да го изхвърля. Днес пуснах кръвен тест за антителата, но резултата ще стане чак утре. Място не мога да си намери от притеснение.

Марми, не се притеснявай за антителата. При първа бременност е почти невъзможно да образуваш антитела. Аз в момента карам четвърта бременност и нямам антитела. Така че не се притеснявай.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #257 -: Май 31, 2007, 15:54:11 pm »
marmi, татко е с резус отрицателен.Горд баща на две деца. :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #258 -: Май 31, 2007, 15:57:03 pm »
Резултата излезе - отрицателен е! Слава богу! Сутринта нервите ми не издържаха и се разплаках в лабораторията, явно затова са направили теста по-бързо.
Тамара, док.наистина спомена че ще ми бие инжекция в двайсет и някоя седмица по американски стандарт.
Благодаря на всички за подкрепата!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #259 -: Май 31, 2007, 16:15:31 pm »
Резултата излезе - отрицателен е! Слава богу! Сутринта нервите ми не издържаха и се разплаках в лабораторията, явно затова са направили теста по-бързо.
Тамара, док.наистина спомена че ще ми бие инжекция в двайсет и някоя седмица по американски стандарт.
Благодаря на всички за подкрепата!!!
:bighug:
Обичам теееее!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com