0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Темата на бременните- 3 част
« -: Май 01, 2007, 20:18:12 pm »
Позволявам си да започна новата тема, тъй като идеята на тези теми е да не стават супер обемни и да могат после и други да се консултират без да прелистват безброй страници. Нека в новата тема споделяте само радостни трепети от бременността и нека тя донесе много нови посетители в този форум. Целувки на всички тумбаланки!

Темата на бременните- 2 част
« Последна редакция: Май 01, 2007, 20:23:02 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #1 -: Май 01, 2007, 20:33:34 pm »
Дано в новата темичка да се включат още много нови бременелки!
И да си споделяме повече радости отколкото проблеми, свързани с дечицата, които носим в утробите си!
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #2 -: Май 01, 2007, 23:09:17 pm »
Коринка, и аз бях така.Няколко месеца след раждането изчезнаха, но една остана на гърба ми с ръб.Така и не съм посетила лекар-дерматолог,което си е чисто нехайство от моя страна :oops:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #3 -: Май 02, 2007, 09:33:37 am »
Коринка, и аз бях така.Няколко месеца след раждането изчезнаха, но една остана на гърба ми с ръб.Така и не съм посетила лекар-дерматолог,което си е чисто нехайство от моя страна :oops:

Ами вземи се засрами вече  :bighug:
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #4 -: Май 02, 2007, 10:17:11 am »
ти се засрами,че никва те няма никъде.ааааааа   :balk_21:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #5 -: Май 02, 2007, 10:25:09 am »
Бе защото много работя бе :lol: ама много не ми дават достъп до компа, от както имам "заместничка".
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #6 -: Май 02, 2007, 10:48:32 am »
Мишенце, искам да те нагушкам много, много и силно вярвам всичко ще е наред с малкото мишле!

Касита, мила, стягай се - нали се сещаш какво те очаква след има няма 5 месеца  :D - аз бях започнала с планирането на стаята, набелязването на мебели и дрешки точно по тая причина, че не знаех какво да правя по цял ден - и в един момент нещата се нормализираха. Вярно не съм имала твоя проблем, но знам, че ще се справиш - смелчага си ни ти! Гуш и цун!

И на мен ми се струва, че са ми се поувеличили пъпчици, бенчици и подобни - даже от няколко дни имам едни сърбежи по долната част на краката и ръцете, че направо не знам какво да правя - а няма нищо на кожата, което да изглежда като причинител на сърбеж - явно си е от лудостта  :oops:

На всички хубава седмица и много слънце!
« Последна редакция: Май 02, 2007, 11:46:57 am от Bora82 »
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #7 -: Май 02, 2007, 11:00:56 am »
На въпроса на Коринка zа раzраняването на бенките на гърдите при кърмене, мисля, че няма такава опасност. Но zа твое успокоение можеШ да ги покажеШ и на гинеколога си, а той евентуално Ще те иzпрати на дерматолог, считайки zа необходимо. На zърната ли са теzи бенки, та така си се притеснила? А и бебчетата нямат zъбки, zа да ги раzранят  :wink:.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #8 -: Май 02, 2007, 11:38:14 am »
Здравейте. Приветствам новата тема и се надявам само хубави неща да си споделяме в нея.
Бора82, благодаря ти, ние почнахме ремонта лека полека, и аз севръщам на работа от 11 май, защото иначе не става. И на теб цун и гуш!

На всички само положителни емоции.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #9 -: Май 02, 2007, 12:13:56 pm »
Мише, ще стискам палци с малкото мишле всичко да е наред!

Аз да ви се похваля и оплача едновременно... В петък бях на фетална морфология при доктор Димитрова, с бебето всичко е наред ще си имам момиченце :). И тук следва едно голямо НО, на УЗ се видя че имам миома 5 см., за сега не пречи на бебето и тя каза че ще я следим, но аз се притеснявам, че преди месец не се е виждала а сега е толкова голяма и явно расте бързо. Днес ще ходя при доктор Попов той да си каже мнението... Аз междувременно изчетох какви ли не неща за миомите и бременността, между които имаше, че миомата може да доведе до аборт и съответно съм много притеснена...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #10 -: Май 02, 2007, 14:02:01 pm »
Bora82, сърбежите по долната част на краката може да са от леко повишена кръвна захар. Изследвала ли си я наскоро?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #11 -: Май 02, 2007, 14:18:33 pm »
Ех ...страхотни сте, обичам ви !
Как само ми топлите душата!
Благодаря ви протягам ръка и ви подарявам цвете!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #12 -: Май 02, 2007, 14:23:37 pm »
Mishe, :bighug:!
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #13 -: Май 02, 2007, 15:03:51 pm »
Момичета, искам да ви попитам нещо, тъй като имате скорошен опит  :D - на кой ден вече може да се види сакче?

*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #14 -: Май 02, 2007, 16:05:56 pm »
Пипи, при 7-дневно закъснение и хубав ехограф трябва да се види гестационния сак.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #15 -: Май 02, 2007, 16:11:56 pm »
  Мише, сигурна съм че ще се справите с твоето мишленце.

  Не бъди тъжна и кураж!

  

Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #16 -: Май 02, 2007, 16:50:56 pm »
Благодаря на всички момичета, които изразиха мнение по моя въпрос.
Танче, бенките са по външния ръб на ареолите и са релефни; по самите зърна нямам. Аз всъщност не знам как се разраняват гърдите при кърмене - дали само зърната или и ареолите; затова и се притеснявам заради тия тъпи бенки.
Касинка, мила, много ми харесва как звучиш днес!
Пипи, след седмица закъснение е възможно да се види едно кръгченце - сакчето.
Бора, аз съм получавала подобни сърбежи и може и да не се дължат на кръвна захар, но си пусни един тест за спокойствие.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #17 -: Май 02, 2007, 16:56:18 pm »
И на мен ми се появиха такива бенки някъде към 6-я месец, все още са си там, но въпреки че бях доста разранена при кърменето в началото на бенките нищо им няма. Един жокер от сега- за родилното задължително си вземете Гармастан, подгответе се и със силиконови протектори, че ако се разраните бая време няма оправия. В началото ревях и кърмех, едва от една седмица почнах да кърмя по- спокойно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #18 -: Май 02, 2007, 18:36:54 pm »
Благодаря, mini! И аз ако трябва ще рева и ще кърмя, ама няма да се давам! (Обаче първо да го докарам до там...)

"...едва от една седмица почнах да кърмя по- спокойно" - това означава, че от както си родила, близо 2 мес. имаш проблеми?

Ето какво съм записала (да се образовам):
подплънки 3-4 на ден
бикини за еднократна употреба (имало ги в аптеки и в магазините Малечко и Слънчице - на К. Величков)
водоустойчиви лепенки
Бивацин
Kathjell (гел за катетър с антисептично действие)
Лансонох - за разранени зърна, може и да не се мие преди кърмене
помпа
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #19 -: Май 02, 2007, 22:39:05 pm »
За мазането на гърдите - по-добре вместо "Гармастан" да ползвате специалния крем за зърна на "Авент" (с ланолин, алое вера, кокосово олио) - също не е необходимо да се отмива преди кърменето. Купувала съм го за 22.50 за 30 ml. В листовката пише "Прилагайте два пъти дневно по време на бременността, за да подготвите кожата на зърната за кърмене. След раждането се използва между кърменията или по необходимост, за да облекчи зърната от възпаление и напукване и да възстанови еластичността на кожата." Аз го ползвах само при нужда след раждането и съм много доволна.
Моите зърна изобщо не бяха разранени, само много чувствителни от непрекъснатото кърмене в първите седмици. Разраняване изобщо не съм имала. За да бъде избегнато, най-важно е поставянето на бебето на гърдата. Ако имате истинско желание да кърмите, ще можете, стига да спазвате някои правила. Има много инфо по въпроса в нета.