0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #20 -: Май 03, 2007, 00:58:41 am »
Момичета, някоя от вас ползвала ли е/мисли ли да ползва изкуствени зърна? Каква е ползата от тях?

Mishanta, съжелявам! Стискам ти палци и ти пращам много положителна енергия! Ще се моля за малката душичка!
Каси, дано това е временно състояние и да приключи бързо!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #21 -: Май 03, 2007, 08:52:21 am »
Цитат
Момичета, някоя от вас ползвала ли е/мисли ли да ползва изкуствени зърна? Каква е ползата от тях?

Изкуствените зърна са за жени, чиито зърна са малки и бебето не може да ги захване.

Девойки, аз съм добре, но тъй като започнахме ремонт в къщи достъпа ми до компютъра е силно ограничен. Тъй че ще зачезвам тия дни.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #22 -: Май 03, 2007, 09:17:10 am »
Ааа, лейдито, аз протекторите ги ползвах 'щото така няма пряк контакт със зърната и се възстановяват по-бързо от лакомата Стефка.  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #23 -: Май 03, 2007, 09:41:26 am »
Изкуствените зърна се ползват и при разранени гърди.
А аз по едно време ги ползвах понеже сина ми отказваше да суче от мен, а със зърната си мислеше, че суче от биберон и така успявах да го накърмя.
А за да не ми се разраняват зърната, няколко седмици преди термина започнах да ги мажа с Дефламол всеки ден и да седят на открито 20-30 мин. И наистина имаше ефект, нямах никакви проблеми след това.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #24 -: Май 03, 2007, 10:18:35 am »
За мазане на зърната аз използвах крема на Авент за който Верди е писала по горе, започнах от 8 м. и така до 40-я ден и нямах абсолютно никакви грижи с разранени зърна, мажехслед всяко кърмене :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #25 -: Май 03, 2007, 10:50:09 am »
За мазане на зърната аз използвах крема на Авент за който Верди е писала по горе, започнах от 8 м. и така до 40-я ден и нямах абсолютно никакви грижи с разранени зърна, мажехслед всяко кърмене :)
И аз така :D Двете със Стефи се сдобихме с мостри на Авент от училището на 9 месеца.
Имам в себе си още малко и един Гармастан. Имам и подплънки. Ако на някоя кандидат мама й трябват и се разхожда в южния парк да свирка :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #26 -: Май 03, 2007, 12:27:28 pm »
Аз да попитам, от 8-ия месец ли трябва да се започне с мазането, или
може и по-рано? Има ли срок изобщо някакъв?
Благодаря.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #27 -: Май 03, 2007, 12:28:40 pm »
предполагам че може и по-рано
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #28 -: Май 03, 2007, 14:01:26 pm »
Момичета, някоя от вас ползвала ли е/мисли ли да ползва изкуствени зърна? Каква е ползата от тях?

/quote]
Аз се опитах да прилъжа бебка да суче с такива зърна, но тя беше много упорита и не пожела. Пробвах ги, защото моите зърна са малки и леко вдлъбнати и смятах, че със силиконовите зърна може да засуче, но не ...
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #29 -: Май 03, 2007, 14:26:39 pm »
не мисля, че е нужно да се мажат зърната преди раждането.
кремът на Авент наистина е голяма работа.
аз пробвах веднъж със силиконовите зърна на Авент когато Мартин не искаше да суче, но той беше много възмутен. изобщо не му заприлича на биберон. а и нещо не ми се виждаше удобно това нещо, постоянно падаше.
така или иначе, имам едни неползвани силиконови зърна на Авент в къщи, ако някой ги иска - да заповяда у нас да му ги дам :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #30 -: Май 03, 2007, 14:30:53 pm »
jam, демек ако започна да мажа зърната когато започна да кърмя бебето ще има ефект, че вече с кво и къде ли не се мажа 8O

*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #31 -: Май 03, 2007, 14:42:28 pm »
Аз не съм се мазала изобщо през бременността. Започнах, когато родих и Стефко засука.
« Последна редакция: Май 03, 2007, 17:01:31 pm от Verdi »
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #32 -: Май 03, 2007, 15:01:05 pm »
Ади и аз да оспамя, ама нищо не разбрах! :lol: Силиконови зърна, подплънки и протектори едно и също ли е? Силиконовите зърна се използват при разранени "естествени" зърна, така ли?  :(аз като се гледам от сега, че са ми лекичко разранени, май ще си купя кремчето доста преди да прокърмя  :(.
« Последна редакция: Май 03, 2007, 15:03:42 pm от Lan »
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #33 -: Май 03, 2007, 15:54:46 pm »
Протектори ми звучи като да е същото като силиконови зърна.

Подплънките са съвсем друго нещо - те се слагат в сутиена, за обиране на спонтанно изтичаща кърма. Дали има нужда от тях си е до гърди, "технологична особеност на модела" :) Моите течаха много през цялото време. На всичкото отгоре, като цедя едната, тече същото количество от другата. Има голямо значение каква е марката подплънки, Горещо препоръчвам Чико - индивидуално опаковани, лепят се за сутиена като дамска превръзка. И основното - меки. Подобни са Бебе Конфорт, ама те са много по-скъпи. Има едни много по-евтини, май италиански, ама те са адски твърди и със сигурност ги е излислил някой, който никога не е кърмил.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #34 -: Май 03, 2007, 15:57:06 pm »
marmotche, ти съвсем ме отчая, мила! Леле каква ли ще съм картинка, не че се оплаквам, ама... :(Много ли са големи подплънките? Увеличават ли визуално бюста?
« Последна редакция: Май 03, 2007, 16:01:50 pm от Lan »
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #35 -: Май 03, 2007, 16:08:52 pm »
Силиконовите зърна са за гърди с много малки или хлътнали зърна, (поради което бебето се затруднява да суче - така си го обяснявам?) или когато зърната са разранени. Чела съм, че с помпата може да се "помогне" малко на малки зърна да излязат по- навън...Lan, на теб от какво ще са ти разранени като си все още бременна?
Подложките са слагат в сутиена и са нещо като превръзки за гърди - ако ти тръгне мляко да не се подмокряш.

Имам 3 въпроса към родилите вече. Размерът на гърдите ви преди и след раждането промени ли се? Питам, защото ще си търся сутиен/и, подходящи за кърмене и не знам какъв размер да взема.
Вие ползвали ли сте/ползвате ли помпа за кърма и каква, доволни ли сте? ...Аз съм решила на първо време да взема по-обикновена, пък после може и по-хубава. На какво мнение сте?
Как стерилизирате шишета?
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #36 -: Май 03, 2007, 16:19:11 pm »
Lan, на теб от какво ще са ти разранени като си все още бременна?
А де, подути, кафеникави, леко разранени, сълзящи  и на всичкото отгоре ме сърбят и всичките "екстри" още в петия месец  :(. Док каза, че се случва и това, макар и рядко и да не се притеснявам, особено като вече нямам контракции. Предполагам, че са леко разранени, защото евентуално ги разчесвам на сън, ама знам ли, може просто така да си изглеждат...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #37 -: Май 03, 2007, 19:18:19 pm »
Коринка, аз си бях купила сутиени за кърмачки около 2 месеца преди раждането и ги носих почти през цялото време на кърменето - т.е. 9 месеца. Мисля че не съм се променила много, но пък за сметка на това, доста след раждането ми се увеличи бюста. В момента е по-голям от преди и много ме дразни :?
Помпа за кърма аз ползвах автоматична, не мога да ти кажа марката, дадоха ми я тук от аптеката, понеже се полага по здравната каса. С нея едновременно можеш да цедиш кърма от двете гърди. Повечето момичета са доволни на Авент от помпата, но нека някой друг пише за нея, че не съм много наясно. Важното е да си вземеш такава, която ще те улеснява, ще ти помага и няма да се натоварваш, защото е ужасно уморително. Препоръчвам по принцип автоматичните и то за двете гърди. Вярно, грозна гледка е и е като уред за мъчение, но ти спестява бая усилия. И аз като Мармотчето като цедях от едната, изтичаше от другата, та тази помпа много ми помагаше.
Шишетата си ги стерилизирам в електрически стерилизатор, за 6 шишета е, много е удобен и доста голям, т.е. можеш да пъхнеш и частите от помпата вътре. По-нататък можеш да го ползваш и за останалите бебешки неща, за стерилизиране. Ако имаш микровълнова - можеш и такъв да си вземеш. Определено тези, които са за микровълнова са доста по-евтини от нормалните, електрически.
Лан, подплънките не увеличават бюста. Малки са, тънки, почти от големината на ежедневна превръзка, но ти спестяват дискомфорта от мокри сутиени и блузи и от чудене как да се скриеш, ако си се намокрил. Слагат се в сутиена, тези на Чико се лепят за него, наместват се върху зърното и попиват евентуално ако има течаща кърма. Доста е удобно и практично.
Силиконовите зърна или протектори са ако бебето има проблем с гърдата или вече е привикнало да суче от биберона, да се привикне към гърдата. За да е удобно и за бебето, и за майката е желателно хубаво да прилепне, като може и леко да се понамокри, за да направи добър вакуум. Общо взето е подходящ ако зърната са леко вдлъбнати или има някаква друга особеност, която пречи на бебето да суче добре.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #38 -: Май 03, 2007, 22:20:56 pm »
Аксесоарите за кърмачки са следните:

1. Силиконови зърна за кърмене е равно на предпазители за зърна. Използват се в случай на разранени зърна. Аз не съм ползвала такива приспособления, тъй като не съм имала проблеми, но имам съседка, която беше много доволна, че педиатърката й ги препоръчала.
Ето за това става въпрос –
Силиконови зърна за кърмене AVENT
Предпазители за зърна каучук Chicco
Предпазители за зърна силикон Chicco

2. Пластмасови накрайници. Те се използват за събиране на прокапала кърма. Аз не съм ги ползвала.
Ето за това става въпрос – Пластмасови накрайници за гърди AVENT

3. Подплънки за гърди. Използват се за попиване на спонтанно изтичаща кърма. Тук вече имам опит – ползвала съм тези за еднократна употреба на „Авент” и „Чико”. И от двете марки съм много доволна - много са дискретни и не се забелязват. И вършат работата, за която са предназначени. Имат лепяща лентичка, която се залепва за сутиена и няма опасност да се разместят. Предимството на тези на „Чико” е, че са индивидуално опаковани, което позволява да останат стерилни. Кърмих доста дълго, включително през пролет, лято, есен и ми даваха голямо спокойствие. А приятелките ми се чудеха какви попиващи материи да си слагат под сутиените.
Ето за това става въпрос –
Подплънки за гърди за еднократна употреба от Avent
Ултрамеки абсорбиращи подплънки Chicco
Подплънки за кърмачки Nuk
Еднократни подплънки за кърмачки Nuby
Абсорбиращи подплънки Mister Baby
Подплънки за кърма Canpol
Еднократни подплънки за гърди Pigeon
Ползвала съм и тези за многократна употреба на „Авент”, но тях в никакъв случай не ги препоръчвам. Реших, че е по-икономично да си купя тях и да ги пера и суша, но се оказа, че не попиват дори част от количеството, което попиват еднократните, и не дават комфорта и сухотата на еднократните. Много е неприятно усещането, защото се чувства мокротата им, а и личат под сутиена.
Подплънки за многократна употреба от Avent

4. Компрес за кърмачки. Може да се използва топъл (за облекчаване на напрегнатостта на гърдите и по-лесно слизане на млякото) или студен (за облекчаване на евентуална болка или възпаление). Не съм ги ползвала, просто защото преди две години ги нямаше в он-лайн магазините. Ако знаех за съществуването им, нямаше да се чудя с какви кърпи и шишета с вода да си правя компреси.
Ето за това става въпрос -
Компрес - Кърмене без болка на Chicco
Компрес за кърмачки Nuk

5. Помпа за кърма. Използва се за изцеждане на кърмата. Има основно два вида – ръчни, с батерии или електрически. Аз съм ползвала ръчната на „Авент” и съм доволна от нея. Използвах я само в един период, но пък ми свърши безценна работа, тъй като имах възпаление на едната гърда.
Електрическите (единични или двойни) са много удобни, когато майката се върне на работа скоро време след раждането, но желае да продължи да кърми. Обикновено са в комплект с всичко необходимо за изцеждане и съхранение на кърмата, дори когато изцеждането става, примерно, в обедната почивка на работещата майка. Много са полезни също така и за майки на близнаци, чиито гърди имат нужда от по-голяма стимулация. При всички случаи се спестяват много време и схващания на китките, но за сметка на това са ужасно скъпи. За завиждане са кърмачките в Германия, на които им се полагат по здравна каса.
Тук можете да видите различните модели.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #39 -: Май 03, 2007, 22:30:00 pm »
Моята е тази: и съм много доволна от нея. Само където ми е втора- от недоглеждане си прецаках първата в стерилизатора- така че, ако решите да ползвате такъв за МВ внимавайте какво слагате вътре. Протекторите ползвах на Авент- спасители са ми те, досега хиляда пъти да сра да кърмя. Подплънките на Чико- имам още 10 бр от втората кутия /по 60 бр в кутия/.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит