0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета някой правил ли е инсета при Александров в АГ-то?Интересуваме  общата сума със стимулацията и обработката на материала и всичко което включва една исеминация?Предварително благодаря на отгворите ви :)
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #1 -: Юли 11, 2005, 17:14:52 pm »
Че той прави ли инсеминации? :oops:
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #2 -: Юли 11, 2005, 17:18:51 pm »
Да бе, той не е ли андролог???
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #3 -: Юли 12, 2005, 09:42:43 am »
Ама и аз съм една ......  :oops: .Той наистина е андролог,но като ходихме при него на спермограма той каза ,че "можем да опитаме с инсеминации"и ми прозвуча така ,че и той участва смисъл най -вероятно с обработката на материала.Може би въпроса ми трябва да прозвучи така"Инсеминации в АГ-Варна"Моля момичета да ме извините за подвеждащия въпрос :oops:
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #4 -: Юли 12, 2005, 19:19:04 pm »
До колото знам той не прави такива работи. Той се занимава с инвитро и прави и лапароскопии, но рядко.
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #5 -: Юли 13, 2005, 11:25:31 am »
feodora,
аз не съм правила инсеминации при д-р Александров, но мога да ти кажа горе-долу колко излиза самата процедура и лекарствата, както и как точно протича самата инсеминация.
Ще ти пиша на бележка
*

    кики

Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #6 -: Юли 13, 2005, 11:52:54 am »
Александров е на първо място гинеколог,а след това вече и андролог(по-скоро по принуда,въпреки че се справя много добре и достойно замества доц.Андонов).Така че не виждам причина да не му се довериш.А относно другия андролог,който посещавате,мисля че ви губи времето и ви заблуждава.Преди 4 години първата спермограма на мъжа ми беше при Александров със заключение-за ИКСИ,но аз не повярвах и отидохме за друго мнение при Нанов-мота ни 3-4 месеца-пиеше Ундестор-не повлия естествено и накрая ни каза, че може да пробваме с донорска инсеминация или ИКСИ, но в чужбина.За колегите си от варненския инвитро център-нищо не спомена,въпреки че още през 2002 се уверих че успеваемостта им е над 50%.Така че пробвайте с инсеминация-по-добре от ИКСИ а пък аз ви пожелавам успех
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #7 -: Юли 13, 2005, 12:21:09 pm »
Кики много ти благодаря за пожеланията.  :)
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #8 -: Юли 13, 2005, 12:43:30 pm »
Аз до колкото знам лично от д-р Александров прави вътрематочни инсеминаций, прави и цветни снимки и лапароскопий през лятото. Материалът за вътрематочните инсеминации се обработва по същият начин както за ИКСИ.
Feodora искам да ти кажа, че за мен д-р Александров е прекрасен човек и изцяло му се доверявам.
Желая ти успех от сърце и дано с това да приключат проблемите ти.
Поздрави  :)
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #9 -: Юли 13, 2005, 14:11:11 pm »
Миси,
незнам дали Александров е прекрасен човек, но както разбирам и от Кики, май при него почти всеки е за ИКСИ :? Първата спермограма на мъжа ми беше при него и заключението беше ИКСИ и нищо друго. после се оказа, че има варикоцеле(след консултация с друг лекар разбира се), направиха му операция и сега резултатите му са 10 пъти по-добри. Дори успях да забременея, макар и бременноста ми да завърши трагично :( .
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #10 -: Юли 13, 2005, 14:26:09 pm »
Айви,
Много съжалявам, че така трагично са се развили нещата при теб. Пожелавам ти от сърце много скоро да се радваш на успешна бременност.
По повод д-р Александров, казвам това което знам и моето лично мнение за него, защото от него съм видяла вниманието което никой друг лекар не е проявил. И много се радвам, че той самият ми предлага начини да открием причините за неуспешните ин-витро процедури. Въпреки, че не съм сигурна дали ще правя още опити :?:  :roll:
Още веднъж ти пожелавам скоро да се похвалиш с успешна бременност.
Успех мила
Поздрави  :)
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #11 -: Юли 13, 2005, 14:29:44 pm »
Прочети внимателно какво е написала Кики
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #12 -: Юли 13, 2005, 15:06:58 pm »
Миси ,Айви благодаря ви за съветите.Ще изчакаме да свърши прегнила на мъжа ми и щи мислим за понататък пък току виж станало. :D
*

    mery

d-r Alexandrov
« Отговор #13 -: Юли 13, 2005, 15:57:36 pm »
През 2003 година правих инвитро при доц Маркова - д-р Александров беше в екипа - само като гинеколог, дори май само гледаше - Доц Маркова правеше стимулацията и наблюдаваше развитието на фоликулите, доц Андонов беше андролога, Козовски ми направи пункцията Д-р Александров май още се учеше тогава
Иначе и моите впечатления за него са много добри- много е отзивчив, обяснява, внимателен е
Доста дълго се лекувах при Маркова - спермограмите се правеха единствено от Андонов
Не знам за колко време се става андролог, предполагам, че д-р Александров е специализирал андрология в това време
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #14 -: Юли 13, 2005, 18:23:44 pm »
Mery,  то няма нужда от андролог при ин витрото - може би вероятно  ако се налага екстракция на сперматозоиди от тестиса или от епидидима. Има нужда от ембриолог - доц. Андонов е участвал именно в тази лабораторна част на процедурите, доколкото знам е и ембриолог. В много центрове тази част се изпълнява от биолози (които не са лекари,а биолози) или също от гинеколози, които са специализирали по материята.

Не вярвам в център, който се прави ин витро да не може да се направи инсеминация!
*

    mery

Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #15 -: Юли 13, 2005, 20:43:15 pm »
Да, става въпрос за ембриолог Точно това ме учуди  - че от 2003 година насам д-р Александров е станал и ембриолог, и андролог
А че е гинеколог и прави много добри лапароскопии, това е факт
*

    BLUEMOON

Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #16 -: Юли 14, 2005, 10:55:17 am »
Цитат на: gybka
feodora,
аз не съм правила инсеминации при д-р Александров, но мога да ти кажа горе-долу колко излиза самата процедура и лекарствата, както и как точно протича самата инсеминация.
Ще ти пиша на бележка


Gybka,

Моля те, пиши и на мен за цялата процедура и лекарствата плюс цената на инсеминация!! Вчера на поредния преглед, след Оргаметрил (засега без ефект) за неспукан фоликул, превърнал се в киста на д. яйчник и продължаваща да расте, съмненията и за ендометриоза се потвърждават. Препоръчаха ми лапароскопия, след това стимулация или 6 месеца инжекции до псевдоменопауза, след което веднага инсеминация(и) ... Объркана и обезкуражена съм :( Моля ви, дайте съвет!!! От Варна съм
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #17 -: Юли 14, 2005, 12:13:19 pm »
BLUEMOON,
Кой лекар посещаваш във Варна?
*

    BLUEMOON

Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #18 -: Юли 14, 2005, 16:14:40 pm »
Gybka,

След разо4арованието от 'Маичин Дом' във Варна, GP-то ме насочи към 'ОЛИМЕД' и д-р Маргарита Монастирска - благодарна съм и на двамата поодтелно за 4удесното отношение. Но не зная какво да предприема ...
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #19 -: Юли 14, 2005, 16:50:37 pm »
BLUEMOON,
регистрирай се за да ти пусна бележка