0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета някой правил ли е инсета при Александров в АГ-то?Интересуваме  общата сума със стимулацията и обработката на материала и всичко което включва една исеминация?Предварително благодаря на отгворите ви :)
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #1 -: Юли 11, 2005, 17:14:52 pm »
Че той прави ли инсеминации? :oops:
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #2 -: Юли 11, 2005, 17:18:51 pm »
Да бе, той не е ли андролог???
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #3 -: Юли 12, 2005, 09:42:43 am »
Ама и аз съм една ......  :oops: .Той наистина е андролог,но като ходихме при него на спермограма той каза ,че "можем да опитаме с инсеминации"и ми прозвуча така ,че и той участва смисъл най -вероятно с обработката на материала.Може би въпроса ми трябва да прозвучи така"Инсеминации в АГ-Варна"Моля момичета да ме извините за подвеждащия въпрос :oops:
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #4 -: Юли 12, 2005, 19:19:04 pm »
До колото знам той не прави такива работи. Той се занимава с инвитро и прави и лапароскопии, но рядко.
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #5 -: Юли 13, 2005, 11:25:31 am »
feodora,
аз не съм правила инсеминации при д-р Александров, но мога да ти кажа горе-долу колко излиза самата процедура и лекарствата, както и как точно протича самата инсеминация.
Ще ти пиша на бележка
*

    кики

Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #6 -: Юли 13, 2005, 11:52:54 am »
Александров е на първо място гинеколог,а след това вече и андролог(по-скоро по принуда,въпреки че се справя много добре и достойно замества доц.Андонов).Така че не виждам причина да не му се довериш.А относно другия андролог,който посещавате,мисля че ви губи времето и ви заблуждава.Преди 4 години първата спермограма на мъжа ми беше при Александров със заключение-за ИКСИ,но аз не повярвах и отидохме за друго мнение при Нанов-мота ни 3-4 месеца-пиеше Ундестор-не повлия естествено и накрая ни каза, че може да пробваме с донорска инсеминация или ИКСИ, но в чужбина.За колегите си от варненския инвитро център-нищо не спомена,въпреки че още през 2002 се уверих че успеваемостта им е над 50%.Така че пробвайте с инсеминация-по-добре от ИКСИ а пък аз ви пожелавам успех
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #7 -: Юли 13, 2005, 12:21:09 pm »
Кики много ти благодаря за пожеланията.  :)
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #8 -: Юли 13, 2005, 12:43:30 pm »
Аз до колкото знам лично от д-р Александров прави вътрематочни инсеминаций, прави и цветни снимки и лапароскопий през лятото. Материалът за вътрематочните инсеминации се обработва по същият начин както за ИКСИ.
Feodora искам да ти кажа, че за мен д-р Александров е прекрасен човек и изцяло му се доверявам.
Желая ти успех от сърце и дано с това да приключат проблемите ти.
Поздрави  :)
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #9 -: Юли 13, 2005, 14:11:11 pm »
Миси,
незнам дали Александров е прекрасен човек, но както разбирам и от Кики, май при него почти всеки е за ИКСИ :? Първата спермограма на мъжа ми беше при него и заключението беше ИКСИ и нищо друго. после се оказа, че има варикоцеле(след консултация с друг лекар разбира се), направиха му операция и сега резултатите му са 10 пъти по-добри. Дори успях да забременея, макар и бременноста ми да завърши трагично :( .
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #10 -: Юли 13, 2005, 14:26:09 pm »
Айви,
Много съжалявам, че така трагично са се развили нещата при теб. Пожелавам ти от сърце много скоро да се радваш на успешна бременност.
По повод д-р Александров, казвам това което знам и моето лично мнение за него, защото от него съм видяла вниманието което никой друг лекар не е проявил. И много се радвам, че той самият ми предлага начини да открием причините за неуспешните ин-витро процедури. Въпреки, че не съм сигурна дали ще правя още опити :?:  :roll:
Още веднъж ти пожелавам скоро да се похвалиш с успешна бременност.
Успех мила
Поздрави  :)
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #11 -: Юли 13, 2005, 14:29:44 pm »
Прочети внимателно какво е написала Кики
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #12 -: Юли 13, 2005, 15:06:58 pm »
Миси ,Айви благодаря ви за съветите.Ще изчакаме да свърши прегнила на мъжа ми и щи мислим за понататък пък току виж станало. :D
*

    mery

d-r Alexandrov
« Отговор #13 -: Юли 13, 2005, 15:57:36 pm »
През 2003 година правих инвитро при доц Маркова - д-р Александров беше в екипа - само като гинеколог, дори май само гледаше - Доц Маркова правеше стимулацията и наблюдаваше развитието на фоликулите, доц Андонов беше андролога, Козовски ми направи пункцията Д-р Александров май още се учеше тогава
Иначе и моите впечатления за него са много добри- много е отзивчив, обяснява, внимателен е
Доста дълго се лекувах при Маркова - спермограмите се правеха единствено от Андонов
Не знам за колко време се става андролог, предполагам, че д-р Александров е специализирал андрология в това време
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #14 -: Юли 13, 2005, 18:23:44 pm »
Mery,  то няма нужда от андролог при ин витрото - може би вероятно  ако се налага екстракция на сперматозоиди от тестиса или от епидидима. Има нужда от ембриолог - доц. Андонов е участвал именно в тази лабораторна част на процедурите, доколкото знам е и ембриолог. В много центрове тази част се изпълнява от биолози (които не са лекари,а биолози) или също от гинеколози, които са специализирали по материята.

Не вярвам в център, който се прави ин витро да не може да се направи инсеминация!
*

    mery

Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #15 -: Юли 13, 2005, 20:43:15 pm »
Да, става въпрос за ембриолог Точно това ме учуди  - че от 2003 година насам д-р Александров е станал и ембриолог, и андролог
А че е гинеколог и прави много добри лапароскопии, това е факт
*

    BLUEMOON

Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #16 -: Юли 14, 2005, 10:55:17 am »
Цитат на: gybka
feodora,
аз не съм правила инсеминации при д-р Александров, но мога да ти кажа горе-долу колко излиза самата процедура и лекарствата, както и как точно протича самата инсеминация.
Ще ти пиша на бележка


Gybka,

Моля те, пиши и на мен за цялата процедура и лекарствата плюс цената на инсеминация!! Вчера на поредния преглед, след Оргаметрил (засега без ефект) за неспукан фоликул, превърнал се в киста на д. яйчник и продължаваща да расте, съмненията и за ендометриоза се потвърждават. Препоръчаха ми лапароскопия, след това стимулация или 6 месеца инжекции до псевдоменопауза, след което веднага инсеминация(и) ... Объркана и обезкуражена съм :( Моля ви, дайте съвет!!! От Варна съм
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #17 -: Юли 14, 2005, 12:13:19 pm »
BLUEMOON,
Кой лекар посещаваш във Варна?
*

    BLUEMOON

Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #18 -: Юли 14, 2005, 16:14:40 pm »
Gybka,

След разо4арованието от 'Маичин Дом' във Варна, GP-то ме насочи към 'ОЛИМЕД' и д-р Маргарита Монастирска - благодарна съм и на двамата поодтелно за 4удесното отношение. Но не зная какво да предприема ...
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #19 -: Юли 14, 2005, 16:50:37 pm »
BLUEMOON,
регистрирай се за да ти пусна бележка
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #20 -: Юли 14, 2005, 17:54:51 pm »
Цитат на: gybka
BLUEMOON,
регистрирай се за да ти пусна бележка


Gybka,

Регистрирах се.
Предварително ти благодаря!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #21 -: Юли 15, 2005, 11:48:21 am »
Цитат на: gybka
BLUEMOON,
регистрирай се за да ти пусна бележка


Гъбке, а защо да се обменя важна информация на бележки?
Не е ли по-добре да се напише тук, във форума, че да могат и други хора да я прочетат?
Помислете все пак, че това е форум за взаимопомощ, твоята информация може да помогне на някого и след месеци, година...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #22 -: Юли 15, 2005, 12:09:59 pm »
jam,
абсолютно си права:)
Не исках да разводнявам темата на feodora, та затова.
Но ето сега пиша всичко:

Аз не съм правила инсеминации при д-р Александров, нито в АГ-то.
Знам, че цените им горе-долу там са около 200-250-300 лв. Това включва обработката и самата инсеминация. Мисля, че задължително изписват Клостилбегит, без значение дали имаш или не спонтанна овулация. Цената му е около 9 лв. за опаковка. Една опаковка стига за месеца, а може дори и да ти остане половината. Вътре са 10 хапчета. Мен първия месец ме стимулираха само с пет хапчета. Ако решат обаче може да ти предпишат и по-силни лекарства като Пурегон или Меногон например. Ампулата е около 55 лв. Необходими са около 4-5 ампули. През 1-2 или 3 дни се ходи да те гледат на УЗИ за да ти следят дали нарастват фоликулите. Сложи ги горе-долу по 20 лв. на преглед. Първото гледане е някъде около 10-11 ден, ама не съм сигурна. Лекаря трябва да реши. Когато видят че фоликулите вече са достатъчно големи се бие Прегнил около 10 000 единици. Той е около 20 лв. След 24 или 36 часа е инсеминацията. Мъжа ти дава материал в деня на самата процедура.Mисля, че обработката отнема около 1-2 часа(но затова не съм съвсем сигурна). След това те слагат да легнеш на магарето. Вкарват ти спекулума и го завинтват нещо за да седи и да не се мърда. Абсолютно безболезнено е. И с една тънка и много дълга спринцовка с пластмасов накрайник ти вкарват материала. И си лежиш така около 20-30 мин. След това ти изкарват спекулума, ставаш и си заминаваш. Все едно най-обикновен гинекологичен преглед с тази разлика, че лежиш малко повече. Аз даже повечето пъти нищо не усещах, нито болка, нито боцване. Само единия път ме заболя леко като вкарваха материала. Но е съвсем търпимо. След това от 16 ден пиеш Дуфастон – 1 опаковка, който е около 15лв. или Утрогестан. Това преценява лекаря.
Дано да съм била полезна:)
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #23 -: Юли 16, 2005, 17:00:45 pm »
Съгласна съм с Гъбка.
При мен обаче имаше само една разлика - болката си беше доста голяма. Даже единия път ми прилоша. Но нали знаеш хората имат различно усещане за болка.
*
Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #24 -: Юли 16, 2005, 18:32:08 pm »
Цитат на: gybka

През 1-2 или 3 дни се ходи да те гледат на УЗИ за да ти следят дали нарастват фоликулите. Сложи ги горе-долу по 20 лв. на преглед.

Аз правих при тях ИКСИ. Прегледите ми бяха през ден - общо 5 УЗИ-та и не са ми взели една стотинка за прегледите всичко им е включено в цената.
Успех feodora
*
Re: Инсеминация при Александров-Варна?
« Отговор #25 -: Юни 11, 2018, 23:48:06 pm »
Темата е много старичка,искам да я побутна малко.Има ли момичета с по-скорошни инсеминации.Бих искала да прочета по-"осъвревеменено" впечатление.Аз съм се доверила напълно на доктора,защото това което той направи за мен  за 3 месеца,в друга варненска клиника не направиха за 1 година.Също и със сина му ме е преглеждал,дори  в мола сме се засичали е ме е консултирал :D,така че и за него бих взела под внимание вашите впечатления относно инсеминации.