0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    съни

инвитро или икси в италия
« -: Април 24, 2007, 16:22:55 pm »
здравейте момичета.позволих си да пусна нова тема,защото не намерих никаква информация за инвитро в Италия.много ще съм благодарна на всички,който се вкл.в темата.пишете за това как минава всичко и затова през което сте минали,като изследвания,лекари и т.н.всичко споделено от вас ще ми е от полза.БЛАГОДАРЯ ВИ предварително.
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #1 -: Април 26, 2007, 21:47:14 pm »
здравей Съни, 
каде  по то4но  В  Италия  си, аз састо  живея в  ИТАЛИЯ в гр. Пескара.
ето  като  за на4ало нести4ко
 http://www.fertilita.org/ferti/articoli/item.asp?

успех  :balk_119:
мн. :balk_21:  и :balk_5:
« Последна редакция: Април 26, 2007, 21:59:37 pm от hrisiel »

 
*

    Lora.d

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #2 -: Април 27, 2007, 12:17:01 pm »
Zdravey,
az imam dulga istoria s reproduktivnite tehnologii i o6te ne i se vigda kraya, no pone ve4e sum nayasno s problema. ako vleze6 v nyakoya ot tursa4kite (yahoo, google, virgilio ...)i vuvede6 kato klyu4ova duma <ICSI>, naprimer, 6te nameri6 mnogo adresi i mnogo informazia. 4eteyki, oba4e, imay edno naum!- golyama 4ast ot neya e komer4alno adaptirana. Nay-dostoverni (moe mnenie!)sa USA-izto4nizite ot izsledovatelskite proekti, na angliyski, razbira se. mnogo opredelya i haraktera na problemite ti. Ako puk tursi6 spezializirani zentrove v Italia, to nay-dobrite sa v Bologna i Roma.
Uspeh!
*

    съни

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #3 -: Април 27, 2007, 17:11:17 pm »
момичета,благодаря че се включихте :lol:.аз съм в Алба.ние имаме мъжки фактор :(.още чакаме да излезнат изследванията от бг.много се притеснявам,защото за сега живеем в Италия и съм наясно,че ни престоят ходене по лекари и куп изследвания,който трябва да направим.а просто не е възможно да се прибираме толкова 4есто в бг.да пием лекарства и после пак на консултации,за да се види как варви ле4ението.за това се интересувам от добри лек.зведения,цени,който са мн важни в случая.знам,че ще ние много трудно, защото все още работи само мъж ми.а като допълним и това ,че сме чужденци тук...абе с две думи притесненията ми са големи.
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #4 -: Април 27, 2007, 19:26:11 pm »
Здравей, Съни
незнам  какво  първо  да  ти  пися, погледни  линка  за  тази  клиника  в Торино   която  е  близко  до теб
http://www.fecondazione.org/index.htm
ако ли не, незнам   до  колко  си  запозната с  въпроса  тук  в ИТАЛИЯ, това  което  знам е  4е има  програми  за  кандидастване  за   ин витро или  ICSI, в  университетска болница,  това   което  4ака6 е  около  година  и  не  пластас  нисто,  а   за по бързо в  4аст.  клиника.
Но според  мен  първо  се  обарни  към някои  лекар спец. гинеколог ,които да   те  прегледа  и  насо4и и погледне  това  което  си  направила  в БГ .В  Италия  състесвуват CONSULTORIO GINECOLOGIA, кадето запластането  е мн.  малко, от там  например  можес да  запо4ни6 като  прегледи, но   за АРТ трябва  да  се  обарнис  към клиника.А  за  цени на  АРТ немога  да  те  опътя,знам  от   моя  гинеколог  4е  е  доста  скъпо,  може  би  двойно  от БГ.
Ако  имас лик.  ли4ен  лекар  поискаи  Impegnativa  per  DAY HOSPITAL- GINECOLOGIA,като ти првят   приемане  в  болница  и  ти  правят  необходимите  изследвания.Попитаи го   какъв е редът   за  това  , застото   от  януари  тази  година  има   доста промени.
 Мили4ка   искам  да  ти   :balk_173: осте,  но  незнам  какво  то4но  те  интересува . за  сега   :blowingdust2: и :balk_21: 
желая ти мн . мн . :bori_016: :bori_008: :bori_017: :bori_018: :bori_019:
« Последна редакция: Април 27, 2007, 19:29:45 pm от hrisiel »

 
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #5 -: Април 27, 2007, 20:44:39 pm »
:hello2: ,
 ето  осте  някоя  клиника в Алба и региона
http://www.fondazioneserono.org/serono/serono/getCentri?area=Fertilita&pag=centridynpiemonte
Потарси в Google.it -  centro sterilita a Alba  или centro sterilita a torino,  има  и  каде  да се  задава  въпроси  към специалистите  на самият  център .
Успех  с :balk_119:
мн. мн.  :balk_21: :balk_69: :balk_64: :balk_63: 2bg
« Последна редакция: Април 27, 2007, 20:49:00 pm от hrisiel »

 
*
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #6 -: Април 28, 2007, 18:10:57 pm »
zdravey, Suny, zdravey i ti, Hrisi, vyarno e tova, koeto kazva Hrisi za bezplatnite programi. Za razlika ot BG v tyah moge da u4astva vseki. Ne se trevogi, tova 4e ste 4ugdenzi ni6to ne burka. moyat suvet e da ne se doveryava6 na nikoy lekar, koyto ne e spezialist po problemite na steriliteta-riskuva6 uslognenie na situaziata. s richiesta ot basoviyat lekar se oburni kum nay-blizkiya do teb zentur, za da izbegne6 dopulnitelnite razhodi. listata na 4aka6tite obiknoveno e dulga, no varira ot zentur do zentur. v pove4eto ot tyah nared s bezplatnite programi vurvyat i plateni, za koito prakti4eski se 4aka mesez-dva i struvat okolo 1500-2000 euro. v 4astnite kliniki stigat do 6000. vsi4ki izsledvaniya moge6 da napravi6 v Italia, pla6tayki samo ticket. Kurag, momi4e, uspehut e vupros na vreme!
*

    съни

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #7 -: Април 29, 2007, 22:05:57 pm »
благодаря ви пиленца.много сте мили.сега ми е по-спокойно.съжалявам,че се включвам чак сега,но нямаше как.ще прочета тези линкове може би утре на спокойствие,когато съм сама.много ви благодаря за инфото и най-ве4е за куража,който ми дадохте,беше ми необходим,понякога се чувствам като в дълбока яма от която няма оттърване.целувам ви :youwoman:
*
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #8 -: Април 30, 2007, 21:35:16 pm »
Не се тревожи, всичко ще е наред. Трябва първо добре да определите проблема си, защото изстрелите в тъмното са загуба на време и разход на нерви, после да намериш специалист, на който да се довериш, да решите заедно стратегията и да я следвате. Ще успееш! Ако имаш нужда да споделяш, ние сме тук.
*

    съни

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #9 -: Май 01, 2007, 13:53:55 pm »
 :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #10 -: Май 01, 2007, 14:07:42 pm »
 :bori_013:
*

    anto_p

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #11 -: Май 03, 2007, 00:30:08 am »
Zdravei, mnogo ti blagodaria za tazi tema,az sahto jiveia v it. v Roma i sam pravila 3 iksita v bg. Sega bih iskala da probvam tuk, no me pritesniava chakaneto tuk.ako niakoi moje da mi preporacha dobar centar v Roma shte mu bada mnogo blagodarna. uspeh na vsichki
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #12 -: Май 03, 2007, 17:17:50 pm »
 :hello2:  anto_p,
тава  което бях писала  на Съни,  важи  и  за  теб  мили4ка  така   аз  все  осте  нямам  кои знае  какъв  опит , но  бях си  писала с проф.  Клаудио Манна,  които беШе  мн.  отзев4ив по въпр. на   моите  проблеми..  4рез
http://www.fertilita.org
ако  потърсиШ 4рез  Google , ICSI A  ROMA,сте  полу4иШ достъ4но информация,  мили4ка,  от мн . мн   успехи  и  :bighug: и възможно наи, наи скоро и стаслив ризултат :bori_009: :bori_015: :bori_017: :balk_21:
мн.мн. :balk_21: :balk_69: :balk_63: :balk_64:
« Последна редакция: Май 03, 2007, 18:21:59 pm от hrisiel »

 
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #13 -: Май 03, 2007, 17:29:14 pm »
здравей,  отново Анто,
сетих  се  4е  имам  и  тел. за  връзка  с  проф. Клаудио Манна
ето  го  тук  06-8415269, успех... и мн. :balk_21: :bighug:
« Последна редакция: Май 03, 2007, 18:23:30 pm от hrisiel »

 
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #14 -: Май 03, 2007, 21:16:16 pm »
здравейте мили моми4ета  Съни  и  Анто ето  Ви  това
http://www.cercounbimbo.net/index.php?pid=117 ако не  ви  е  ясно  несто  или  имате  нужда  , писете.  успехи Сладорани   :balk_69: :balk_64: :balk_64: 2bg
и. мн. мн :babyflips: :babyflips: :babyflips:

 
*

    съни

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #15 -: Май 03, 2007, 23:58:01 pm »
леле момичета..среснах се :oops: :?,сега съм по-объркана от всякога.зачетах се в италиански форум на момичета правили icsi,и чесно да ви кажа не останах с впечатление от тях,че са доволни от успеваемоста на тези процедури 8O. тук в Италия.незнам дано да греша.какви са вашите наблюдения?
*

    cikita

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #16 -: Май 04, 2007, 15:27:07 pm »
zdraveite momi4eta .az sa6to giveia v italia ot 5 godini .ve4e sam napravila 3 FIVET za sagjalenie neuspe6ni ma ne po pri4ina na lekarite.parvia opit go napravix v torino v 4astna klinika.drugite dva v san raffaele milano.universitetska klinika .neveroiatno dobri i otziv4ivi i nese pla6ta ni6to.mnogoinformazia mogete da polu4ite ot www.cercounbimbo.net.docolkoto znam ot moia priatelka(koiato ima bebe blagodarenia na ICSI)mnogo dobri sa lecarite v bolnizata v VIAREGGIO toscana .ako vi interesuva moga da poiskam tel nomera :P

Пиши на кирилица
« Последна редакция: Май 05, 2007, 19:28:13 pm от Lali »
*

    съни

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #17 -: Май 04, 2007, 17:18:31 pm »
cikita ,здравеи мила.ако не ти звучи нахално или доста лично,бих те помолила да споделиш малко повече подробности за твоите опити,как точно протичат процедурите,в коя точно клиника в торино си била и колко се чака за тези безплатни опити.всичко ще ни е от полза.пожелавам успех на всички момичета  :bori_003: :bori_010: :bori_007: :bori_004:]и скоро да закачим и нашите панделки на вратите си.
*
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #18 -: Май 08, 2007, 11:00:04 am »
Здравейте, момичета!
Ей, Съни, не се плаши. Успеваемостта не е значително по-малка. Вероятно леко я влоши проклетата Legge 40, но спадът не е драстичен. Лошо е чакането в публичните центрове. Карай по-уверено, ще има за какво!
*

    cikita

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #19 -: Май 08, 2007, 13:11:14 pm »
здравей сани в ТОрИНО е клиника www.promea.com за един щикал FIVET се заплаща около 1200евро  Последнта FIVET я направих в milano clinica san Raffaele таM не се плаща нищо и няMа списък на 4акащи и на двете MЕСТа са доьри лекари