0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    съни

инвитро или икси в италия
« -: Април 24, 2007, 16:22:55 pm »
здравейте момичета.позволих си да пусна нова тема,защото не намерих никаква информация за инвитро в Италия.много ще съм благодарна на всички,който се вкл.в темата.пишете за това как минава всичко и затова през което сте минали,като изследвания,лекари и т.н.всичко споделено от вас ще ми е от полза.БЛАГОДАРЯ ВИ предварително.
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #1 -: Април 26, 2007, 21:47:14 pm »
здравей Съни, 
каде  по то4но  В  Италия  си, аз састо  живея в  ИТАЛИЯ в гр. Пескара.
ето  като  за на4ало нести4ко
 http://www.fertilita.org/ferti/articoli/item.asp?

успех  :balk_119:
мн. :balk_21:  и :balk_5:
« Последна редакция: Април 26, 2007, 21:59:37 pm от hrisiel »

 
*

    Lora.d

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #2 -: Април 27, 2007, 12:17:01 pm »
Zdravey,
az imam dulga istoria s reproduktivnite tehnologii i o6te ne i se vigda kraya, no pone ve4e sum nayasno s problema. ako vleze6 v nyakoya ot tursa4kite (yahoo, google, virgilio ...)i vuvede6 kato klyu4ova duma <ICSI>, naprimer, 6te nameri6 mnogo adresi i mnogo informazia. 4eteyki, oba4e, imay edno naum!- golyama 4ast ot neya e komer4alno adaptirana. Nay-dostoverni (moe mnenie!)sa USA-izto4nizite ot izsledovatelskite proekti, na angliyski, razbira se. mnogo opredelya i haraktera na problemite ti. Ako puk tursi6 spezializirani zentrove v Italia, to nay-dobrite sa v Bologna i Roma.
Uspeh!
*

    съни

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #3 -: Април 27, 2007, 17:11:17 pm »
момичета,благодаря че се включихте :lol:.аз съм в Алба.ние имаме мъжки фактор :(.още чакаме да излезнат изследванията от бг.много се притеснявам,защото за сега живеем в Италия и съм наясно,че ни престоят ходене по лекари и куп изследвания,който трябва да направим.а просто не е възможно да се прибираме толкова 4есто в бг.да пием лекарства и после пак на консултации,за да се види как варви ле4ението.за това се интересувам от добри лек.зведения,цени,който са мн важни в случая.знам,че ще ние много трудно, защото все още работи само мъж ми.а като допълним и това ,че сме чужденци тук...абе с две думи притесненията ми са големи.
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #4 -: Април 27, 2007, 19:26:11 pm »
Здравей, Съни
незнам  какво  първо  да  ти  пися, погледни  линка  за  тази  клиника  в Торино   която  е  близко  до теб
http://www.fecondazione.org/index.htm
ако ли не, незнам   до  колко  си  запозната с  въпроса  тук  в ИТАЛИЯ, това  което  знам е  4е има  програми  за  кандидастване  за   ин витро или  ICSI, в  университетска болница,  това   което  4ака6 е  около  година  и  не  пластас  нисто,  а   за по бързо в  4аст.  клиника.
Но според  мен  първо  се  обарни  към някои  лекар спец. гинеколог ,които да   те  прегледа  и  насо4и и погледне  това  което  си  направила  в БГ .В  Италия  състесвуват CONSULTORIO GINECOLOGIA, кадето запластането  е мн.  малко, от там  например  можес да  запо4ни6 като  прегледи, но   за АРТ трябва  да  се  обарнис  към клиника.А  за  цени на  АРТ немога  да  те  опътя,знам  от   моя  гинеколог  4е  е  доста  скъпо,  може  би  двойно  от БГ.
Ако  имас лик.  ли4ен  лекар  поискаи  Impegnativa  per  DAY HOSPITAL- GINECOLOGIA,като ти првят   приемане  в  болница  и  ти  правят  необходимите  изследвания.Попитаи го   какъв е редът   за  това  , застото   от  януари  тази  година  има   доста промени.
 Мили4ка   искам  да  ти   :balk_173: осте,  но  незнам  какво  то4но  те  интересува . за  сега   :blowingdust2: и :balk_21: 
желая ти мн . мн . :bori_016: :bori_008: :bori_017: :bori_018: :bori_019:
« Последна редакция: Април 27, 2007, 19:29:45 pm от hrisiel »

 
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #5 -: Април 27, 2007, 20:44:39 pm »
:hello2: ,
 ето  осте  някоя  клиника в Алба и региона
http://www.fondazioneserono.org/serono/serono/getCentri?area=Fertilita&pag=centridynpiemonte
Потарси в Google.it -  centro sterilita a Alba  или centro sterilita a torino,  има  и  каде  да се  задава  въпроси  към специалистите  на самият  център .
Успех  с :balk_119:
мн. мн.  :balk_21: :balk_69: :balk_64: :balk_63: 2bg
« Последна редакция: Април 27, 2007, 20:49:00 pm от hrisiel »

 
*
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #6 -: Април 28, 2007, 18:10:57 pm »
zdravey, Suny, zdravey i ti, Hrisi, vyarno e tova, koeto kazva Hrisi za bezplatnite programi. Za razlika ot BG v tyah moge da u4astva vseki. Ne se trevogi, tova 4e ste 4ugdenzi ni6to ne burka. moyat suvet e da ne se doveryava6 na nikoy lekar, koyto ne e spezialist po problemite na steriliteta-riskuva6 uslognenie na situaziata. s richiesta ot basoviyat lekar se oburni kum nay-blizkiya do teb zentur, za da izbegne6 dopulnitelnite razhodi. listata na 4aka6tite obiknoveno e dulga, no varira ot zentur do zentur. v pove4eto ot tyah nared s bezplatnite programi vurvyat i plateni, za koito prakti4eski se 4aka mesez-dva i struvat okolo 1500-2000 euro. v 4astnite kliniki stigat do 6000. vsi4ki izsledvaniya moge6 da napravi6 v Italia, pla6tayki samo ticket. Kurag, momi4e, uspehut e vupros na vreme!
*

    съни

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #7 -: Април 29, 2007, 22:05:57 pm »
благодаря ви пиленца.много сте мили.сега ми е по-спокойно.съжалявам,че се включвам чак сега,но нямаше как.ще прочета тези линкове може би утре на спокойствие,когато съм сама.много ви благодаря за инфото и най-ве4е за куража,който ми дадохте,беше ми необходим,понякога се чувствам като в дълбока яма от която няма оттърване.целувам ви :youwoman:
*
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #8 -: Април 30, 2007, 21:35:16 pm »
Не се тревожи, всичко ще е наред. Трябва първо добре да определите проблема си, защото изстрелите в тъмното са загуба на време и разход на нерви, после да намериш специалист, на който да се довериш, да решите заедно стратегията и да я следвате. Ще успееш! Ако имаш нужда да споделяш, ние сме тук.
*

    съни

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #9 -: Май 01, 2007, 13:53:55 pm »
 :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #10 -: Май 01, 2007, 14:07:42 pm »
 :bori_013:
*

    anto_p

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #11 -: Май 03, 2007, 00:30:08 am »
Zdravei, mnogo ti blagodaria za tazi tema,az sahto jiveia v it. v Roma i sam pravila 3 iksita v bg. Sega bih iskala da probvam tuk, no me pritesniava chakaneto tuk.ako niakoi moje da mi preporacha dobar centar v Roma shte mu bada mnogo blagodarna. uspeh na vsichki
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #12 -: Май 03, 2007, 17:17:50 pm »
 :hello2:  anto_p,
тава  което бях писала  на Съни,  важи  и  за  теб  мили4ка  така   аз  все  осте  нямам  кои знае  какъв  опит , но  бях си  писала с проф.  Клаудио Манна,  които беШе  мн.  отзев4ив по въпр. на   моите  проблеми..  4рез
http://www.fertilita.org
ако  потърсиШ 4рез  Google , ICSI A  ROMA,сте  полу4иШ достъ4но информация,  мили4ка,  от мн . мн   успехи  и  :bighug: и възможно наи, наи скоро и стаслив ризултат :bori_009: :bori_015: :bori_017: :balk_21:
мн.мн. :balk_21: :balk_69: :balk_63: :balk_64:
« Последна редакция: Май 03, 2007, 18:21:59 pm от hrisiel »

 
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #13 -: Май 03, 2007, 17:29:14 pm »
здравей,  отново Анто,
сетих  се  4е  имам  и  тел. за  връзка  с  проф. Клаудио Манна
ето  го  тук  06-8415269, успех... и мн. :balk_21: :bighug:
« Последна редакция: Май 03, 2007, 18:23:30 pm от hrisiel »

 
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #14 -: Май 03, 2007, 21:16:16 pm »
здравейте мили моми4ета  Съни  и  Анто ето  Ви  това
http://www.cercounbimbo.net/index.php?pid=117 ако не  ви  е  ясно  несто  или  имате  нужда  , писете.  успехи Сладорани   :balk_69: :balk_64: :balk_64: 2bg
и. мн. мн :babyflips: :babyflips: :babyflips:

 
*

    съни

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #15 -: Май 03, 2007, 23:58:01 pm »
леле момичета..среснах се :oops: :?,сега съм по-объркана от всякога.зачетах се в италиански форум на момичета правили icsi,и чесно да ви кажа не останах с впечатление от тях,че са доволни от успеваемоста на тези процедури 8O. тук в Италия.незнам дано да греша.какви са вашите наблюдения?
*

    cikita

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #16 -: Май 04, 2007, 15:27:07 pm »
zdraveite momi4eta .az sa6to giveia v italia ot 5 godini .ve4e sam napravila 3 FIVET za sagjalenie neuspe6ni ma ne po pri4ina na lekarite.parvia opit go napravix v torino v 4astna klinika.drugite dva v san raffaele milano.universitetska klinika .neveroiatno dobri i otziv4ivi i nese pla6ta ni6to.mnogoinformazia mogete da polu4ite ot www.cercounbimbo.net.docolkoto znam ot moia priatelka(koiato ima bebe blagodarenia na ICSI)mnogo dobri sa lecarite v bolnizata v VIAREGGIO toscana .ako vi interesuva moga da poiskam tel nomera :P

Пиши на кирилица
« Последна редакция: Май 05, 2007, 19:28:13 pm от Lali »
*

    съни

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #17 -: Май 04, 2007, 17:18:31 pm »
cikita ,здравеи мила.ако не ти звучи нахално или доста лично,бих те помолила да споделиш малко повече подробности за твоите опити,как точно протичат процедурите,в коя точно клиника в торино си била и колко се чака за тези безплатни опити.всичко ще ни е от полза.пожелавам успех на всички момичета  :bori_003: :bori_010: :bori_007: :bori_004:]и скоро да закачим и нашите панделки на вратите си.
*
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #18 -: Май 08, 2007, 11:00:04 am »
Здравейте, момичета!
Ей, Съни, не се плаши. Успеваемостта не е значително по-малка. Вероятно леко я влоши проклетата Legge 40, но спадът не е драстичен. Лошо е чакането в публичните центрове. Карай по-уверено, ще има за какво!
*

    cikita

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #19 -: Май 08, 2007, 13:11:14 pm »
здравей сани в ТОрИНО е клиника www.promea.com за един щикал FIVET се заплаща около 1200евро  Последнта FIVET я направих в milano clinica san Raffaele таM не се плаща нищо и няMа списък на 4акащи и на двете MЕСТа са доьри лекари
*

    cikita

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #20 -: Май 08, 2007, 13:25:42 pm »
ako ima6 vazmognost da vleze6 v 4ata za6toto mi e mnogo trudno da pi6a na kirilitsa .kagi samo koga :D
*

    cikita

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #21 -: Май 08, 2007, 14:08:43 pm »
грешка www.promea.net :oops:
*

    anto_p

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #22 -: Май 08, 2007, 17:02:32 pm »
  Здравейте, мерси Хриси, за информацията, вече се обадих, но за съжаление пр.Манна ще бъде на работа след 20,записах си час за 25.05. Ако имаш по-голяма информация /т.е. отзиви / за него и неговия център ще ти бъда много благодарна да споделиш с мен. Наистина ли имат такъв успех ,както пише в сайта им ?
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #23 -: Май 12, 2007, 18:51:33 pm »
Анто, мили4ка
бих  искала  да  сам   в пове4е  полезна,  само  сам  4увала, 4е  мн .  добър, но  не  познавам   никои   които   е  бил   при него,  така   4е  след  като   го  посетис  ако   осте  имас   това  намерение , моля те  писи  ми  за  твоите  жпе4атления   на  пръв  поглед  и  дали отговаря   на  твоите  изисквания ,  с  две  думи  предразполага  ли  те   добър  медик, благодаря  ти  мн.  пиленце.
мн. мн . :blowingdust: и   успех  :bori_016: :bori_021: 

 
*

    anto_p

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #24 -: Май 26, 2007, 20:02:13 pm »
здравей, Хриси, за съжаление не успях да отида вчера на прегледа ,защото съм в България, но мъжа ми отиде и каза , че тоя професор е много добър и това е нашият лекар за него. Направил му е много добро впечатление. Говорил е за много високи проценти над 40 , а като е научил , че съм на 31 години е казал , че процента е към 80 и тези проценти около 40 са , защото повечето жени , които идват са над 40 години. Между другото мъжа ми провери чрез приятели лекари / той е от Рим / и са му казали , че този център е един от най-добрите. Въпреки това аз ще отида да го видя тоя лекар веднага щом мога, но съм сигурна , че ще е така както казва мъжа ми, защото за първия център в България се оказа прав.

успех на всички, пак ще пиша
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #25 -: Май 28, 2007, 18:41:56 pm »
здавей , Анто,
  найстина  това , ме радва  страШно  4е попадаШ  на  мн.  добар  специалист.   
и мн   те  моля ,  ако  това   за  теб  непредставлява  трудност и  неодобство да  ми  пиШеШ  какви  са  твоите   впе4атления когато  се  срестнеШ  с  ПРОФ. Клаудио Манна, мн.  те  моля,  това  би  представлявало    не  само интерес,  а  като интарес в  ли4ен план.
мн.  бих  раз4итала   твоят  отговор ,  а другата  ми   молба   е  да   пиШеШ на 
E-mail: hrisi_el@yahoo.it
  Blagodarq    predvaritelno!!!!!!!!!!
 За  сега  Мила Анто,  ти  желая  приятен  и ползутворен предстой в  "Милата  ни  Родна  страна" БЪЛГАРИЯ
 2bg :balk_64:

 
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #26 -: Юли 05, 2008, 10:16:32 am »
здравейте и от мен ,аз живея в TREZZANO.Съни и в нашето семейство за сега само мъжа работи и да ти кажа поне 3 пъти в месеца е в Алба по работа ,иначе ние от октомври правим опити ама бебо не идва .Това което ме притеснява много е ,че тази година март не ми дойде цикъла,и ето сета пак ме пропусна през юни,направих на 30-ти юни тест,но уви само 1 чертичка .Така съм притеснена
*
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #27 -: Юли 08, 2008, 15:44:13 pm »
здравейте момичета.тази тема остана каточили малко забравена,но надявам се да има само добри новини от всички ви :P
финдус,мила, и да се притесняваш,няма да оправиш така нещата.успокой се,нямате още година в неуспешни опити,така че ,по-спокойно я карай.иначе между другото,моят съвет е като решите да ходите по лекари,надявам се да не стигнете до там,да се обърнете към специалисти по стерилитет,така ще си спестите напразни ходения по общопрактикуващи лекари.
а сега малко за мен.от почти година сме със изяснен проблем,мъжки фактор :(много сериозен при това.минахме през всякакви изследвания и сега сме и ние в процедура икси.тази седмица или началото на другата ще ми е пункцията,зависи от развитието на яйчицата :wink:надявам се всичко да е наред.
пожелавам успех на всички очакващи двете чертички,това да се случи много скоро :crossfingers: :bfp:
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #28 -: Октомври 07, 2008, 19:05:42 pm »
niaoi da imaotzivi za perugia?po vaprosa za ICSI?
*

    аmareto72

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #29 -: Май 12, 2009, 22:42:22 pm »
Здравей те момичета,далеч от BG.Живея в област ЕмилиаРомания/FORLI/---видях по саитовете че там /форли/ има 2 клиники за инвитро,ако някой знае какви са условиата за кандидатстване моля да пиши,ако не му представлява трудност.....................
БЛАГОДАРЯ МНОГО. :D
*
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #30 -: Юни 18, 2009, 03:47:01 am »
Здравеите моми4ета балгаро-италианки аз жижея в LANCIANO на 30км. от Peskara и на скоро приклиу4их с 1 икси неуспе6но което правих в CHETI -университетска болница и 4естно да ви кажа не сам о4арована и смиатам да сменя.Имам намерение да отида в Болоня казаха ми 4е там са много добри .
*
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #31 -: Юни 23, 2009, 01:44:01 am »
Здравейте сладурки!
Моля ви да ми дадете името и адреса на италианският сайт на Зачатие! Много ви благодаря и успех на всички!  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #32 -: Юни 23, 2009, 09:08:22 am »
  Eто един сайт ,но не знам дали за него става въпрос .Има доста полезна информация и интересни статии . http://www.fertilita.org/  .Мисля,че в този сайт имаше и форум,но по нищо не може да се сравнява със Зачатие!  :wink:  Поне така беше преди известно време като го разглеждах.
*
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #33 -: Юни 23, 2009, 21:43:43 pm »
*

    karmen79

  • *
  • 15
  • Живота е борба,в която силните печелят
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #34 -: Октомври 18, 2009, 23:45:10 pm »
момичета...защо не сте писали толкова време.Аз живея в Римини....и след неуспесхна инсеминациа през февруари 2009...сега чакам заветният месец март 2010..за ИН ВИТРО......клиниката е една от наи добрите за раиона....но искам само едно да ви кажа....за процентите на успеваемост...зависи много и от самият организам......докторите правят всичко важможно......имам приателка с дже неуспешни инвитро и една която хвана от раз и сега сте ражда ноември...всичко е късмет.сега обаче е късно вече...а мен утре и работа ме 4ака...но пишете.ще ви дам повече информациа тези дни,когато съм по свободна.НО не се отказваите...за някои като нас..това са единствените ни шансове osi_9.АЗ чакам от 6 години без резултат..............надяавам се някои да пише. :balk_5:
*

    karmen79

  • *
  • 15
  • Живота е борба,в която силните печелят
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #35 -: Октомври 21, 2009, 20:29:56 pm »
никой неще да пише...защо :(
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #36 -: Ноември 03, 2009, 16:10:51 pm »
 :bori_007: :bori_004: zdravei te momicheta i az da se vklucha. I az sas moia godenik pravim opiti ot okolo 5-6 meseca,no ne se poluchava,mislite li,che triabva veche da potarsia lekarska pomosh? Blagodaria vi! ne spomenax i az jiveia ot 6 god v italy.
« Последна редакция: Ноември 03, 2009, 16:12:45 pm от kapinarova »
*
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #37 -: Ноември 04, 2009, 15:52:24 pm »
здравейте моми4ета :Dна всички новодошли ,искам да ви пожелая бързо да се преместите в един друг под форум :wink:
аз следя темата,но не пиша,защото в момента сме в застой и няма с какво да се похваля.
много късмет и здрави бебенца,за вси4ки от сърце :grouphug:
*
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #38 -: Септември 22, 2011, 15:47:44 pm »
Здравейте момичета,

от доста време никой не е писал тук,но аз все пак да кажа как протичат нещата при мен.Живея в Триест,просто отидох при личния си лекар,обясних му,че не се появява бебчето,след което той ми даде направление за тукашното Аг.Имат си отделение по стерилитет.Взехме си час за преглед,след което се занизаха изследвания,като на втория преглед ни казаха,че сме за инвитро и ни вписаха в списъка,като казаха,че чакането било около 10 месеца.Ние си продължаваме с изследванията,като времето за инвитро си тече.Ще си го правим в тази клиника,която си е държавна аг болница.Би трябвало във всеки по-голям град да има такива.Нашата тук казват,че била с много добри специалисти.Нямам представа колко опита поема касата и дали изцяло,или частично.Все още се надявам нещата да се случат по естествен начин.
Съветвам всички,коити имат здравни осигуровки,просто да отидат при личния си лекар,от там нататък се следва веригата.
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #39 -: Май 28, 2013, 10:42:49 am »
от година и половина никой не е писал . предполагам че сте намерили решение на вашите въпроси И ще ви бъда благодарна ако споделите в детайли вашия опит. Сайтовете за които сте писали съм ги разглеждала мнoгoкрартно ,но не знам защо не ми допадат особено. Информацията си я набавям от БГ. Все още не знам дали имам нужда от такава клиника ,но при последното ми посещение при лекар ми предложи това като вариант. Може да погледнете моята история в дневника и какви изследвания сам правила до сега. Живея във Флоренция , мога да коментирам само една Клиника - Футура (частна е ) гинето което ме прие ми вдъхна доверие ,но като видях името на завеждащата се дръпнах - видях отношението и към пациенти в университетската болница и изобщо не ми хареса. Имам час за consulenza preconcezionale за 24.09 в Careggi.
Ще ми е интересно как са се развили нещата при вас , защото за мен е голям хаос.
 Поздрави от България !
П. П. Не исках да отварям нова тема ,моля да ми помогнете !
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #40 -: Август 01, 2013, 16:25:37 pm »
Здравейте, и аз се записвам тук ! И ние сме с мъжки фактор, предстоят ни редица изследвания, и след това най вероятно ще пристъпим към ин витро... Живея във Верона и ще съм много щастлива да поговоря с вас, че никък не са ми ясни нещата тук!! :)
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #41 -: Август 01, 2013, 16:36:09 pm »
Туку що видях, че едно момиче беше писало за някаква клиника в Милано, в която не се плащало и чакало! Ако момичето, което е побликувало това и влиза все още тук, нека даде малко инфо!! Благодаря :bighug:
*
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #42 -: Август 01, 2013, 19:31:48 pm »
Пиши й най-добре лично съобщение! Дори и да чете тук, ще го получи на имейла си.

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #43 -: Август 01, 2013, 20:26:43 pm »
Благодаря! Ще опитам  :)
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #44 -: Август 01, 2013, 22:14:50 pm »
Здравейте момичета в Италия. Аз живея в Сиена и имам богат опит с местната университетска клиника по стерилитет - 4 инсеминации и 3 ИКСИ. За съжаление споделям мнението на alemariya за отношението на лекарите към пациентите и за това реших да се ориентирам към клиника в България. При мен проблема е намален яйчников резерв и докторите тук ми казаха, че трябва да се ориентирам към донорска яйцеклетка. Ако мога да помогна с нещо на някоя от вас, ще се радвам.
*
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #45 -: Август 01, 2013, 23:53:40 pm »
Елена, извинявай, ама чак сега видях какво съм написала. Имах предвид, че дори и да НЕ чете тук, ще получи съобщението на мейла си.

Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #46 -: Август 01, 2013, 23:55:07 pm »
Ех момичета, то при нас проблема е лоша морфология при съпругът ми, и отделно висок пролактин при мен.... въобще не съм на ясно какви са процедурите тук, касата покрива ли част от ин витрото или всичко си плащаш..и колко излиза един опит...Когато отида в клиниката във Верона ще пиша как стоят нещата.. И друго... разбрах че във Болоня има добра клиника за тези проблеми...някой има ли опит... ами в Милано или Венеция да речем...някой има ли наблюдения....?
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #47 -: Август 01, 2013, 23:59:12 pm »
Елена, извинявай, ама чак сега видях какво съм написала. Имах предвид, че дори и да НЕ чете тук, ще получи съобщението на мейла си.




Аха.. :) няма проблем  osi_9
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #48 -: Август 04, 2013, 09:36:54 am »
Здравейте момичета.И за сам с намален яйчников резерв инсулинова ресистентност и малко генни мутации. Бях на консултация в Бг и ми казаха да се обърна към клиника по стерилитет . Д.ра държи че в Италия клиниките са на високо ниво и с добра апаратура. Посетих тукашния си гинеколог мненията им се почти препрокриват . Предложи ми Д.ка Kамили в център Миkелангело в Емполи или Футура (работи и в двете ).
Garden в моя район си би ли описала подробно каква е процедурата от административна  страна и колко време си чакала за първия път може и на лични.
Елена ,  За болниците и държавното лечение се чака много не може да си избереш лекар предварително и от тук идва и проблема на какво ще попаднеш - поне във Флоренция е така ,но предполагам в цяла Тоскана .
http://www.cercounbimbo.net/index.php?pid=225
разгледай тук може да им се обадиш и получиш по точна информация.
 :goodluck:
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #49 -: Септември 03, 2013, 18:59:25 pm »
Здравей, Alemariya. Процедурата тук не се различава много от тази в България - вземаш си час в клиника по стерилирет и отиваш на първичен преглед с направление от личния си лекар; предписват ти да си направиш изследвания и на базата на резултатите от тях ти назначават лечение и определят кога започвате с асистирана репродукция. Дали ще е инсеминация или инвитро зависи от положението ви. Ако е за инсеминация, може да се започне веднага, ако е за инвитро - те записват в списък ( в държавна болница обикновено е след няколко месеца до година) , дават ти терапевтичен план с всички лекарства, които трябва да времаш и схемата на вземане, както и рецептите, и когато дойде датата за началото на процедурата - започваш; определят и кога да отидеш за първия ехогравски преглед и ти дават разяснения за всичко. Това е всичко. Ти би ли ми обяснила какво сте направили до сега и какво следва - какви изследвания имате и  какъв е проблема ви - от хормоналните ти изследвания виждам, че ФСХ  и ЛХ ти са високи, АМХ ти е много ниско, имате ли вече някакви процедури зад гарба ви и какви други изследвания, освен хормонални, сте правили. Това е за сега от мен, надявам се да съм била полезна.
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #50 -: Септември 04, 2013, 22:19:30 pm »
здравей Garden  до сега нищо не сме правили освен тези които съм описала в дневника .
 В понеделник се прибрах от днес сам на работа ще трябва да се организирам за 24.09 имам час за планиране на бременост в университетската болница , трябва да се поразровя за телефона на часната клиника и да запиша час , да кажем че съм още зелена в тази материя  ( благодаря ти за обяснението ) , но и не правя опити за спонтанна бременост.
 ти на коя клиника си се спряла в БГ аз нещо и там не ми е конфортно явно не съм осъзнала все още какъв ми е проблема за да го приема на сериозно.
 Приятна вечер и сладки сънища !
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #51 -: Септември 05, 2013, 11:30:50 am »
Здравей, Alemariya.
Прочетох какво си публикувала и съм на мнение, че трябва да се насочиш към инвитро /заради хормоналните нива/, а не към инсеминация. В тази връзка - д-р Даскалов от Пловдив не прави инвитро. Аз също съм от района на Пловдив и съм пациентка на д-р Минев в "Селена". Видях още, че вземаш Кирофол и Префолик - и двете съдържат фолиева киселина- при твоята мутация е по-добре да вземаш Префолик. Прочетох и за кафеникавото течение, което имаш - аз също имах и ми изписваха какво ли не, включително Кирофол и Прогестерон/вагинални таблетки/, но нямаха ефект. На мен ми помогна вземането на витамините от Б комплекс - 1,2,3,6,12. От личен опит ти препоръчвам да замениш Кирофол с комбинирани витамини за бременни - например Pregnacare Plus - няма го в Италия, но може да се поръча по интернет, а и в България го има. Според мен е много вероятно в клиниката във Флоренция да ти кажат да се насочиш към донорска яйцеклетка в чужбина - моите хормони са много по-добре от твоите и ми казаха така. Колкото по-бързо изясните какъв е проблема, по-ясно ще стане какво да предприемете.
Re: инвитро или икси в италия
« Отговор #52 -: Септември 06, 2013, 20:45:24 pm »
Благодаря ти за инфото и отделеното време , при мен явно прегнакеар не дава резултат първите ми изследвания след приемането му ...към края на месеца или началото на октомври ще пусна отново хормони ,за съжаление не мога да си позволя да отсъствам от работа пак и съпруга ми си мисли че ми е фикс идеята за нова бременност.