0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #860 -: Май 29, 2012, 18:04:50 pm »
И аз имам няколко опита при доктора и никога не е казвал колко ще излезе.Така че,това ми звучи доста абсурдно.Желая ти от сърце успех.
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #861 -: Юни 08, 2012, 16:00:07 pm »
Здравейте момичета!Накратко ще разкажа моята история: та значи със съпруга ми правим опити от около 6-7 месеца, правила съм си някои изследвания на хормоните до сега и единствено проблема беше, че прогестерона ми беше в норма, но в долната граница.От 2 месеца пия Дуфастон.Смятам да изчакаме до есента и да отида пак на преглед, но се замислям вече дали да не се ориентираме към специализирана клиника и по конкретно към д-р Владимиров.Въпроса ми е лесно ли се записват часове за д-р Владимиров за първи преглед, т.е. много ли се чака?Щях да ви попитам и дали работи със Здравната каса, но доколкото четох мисля, че всичко си се плаща?!Но все пак нали хората са казали, че целта оправдава средствата :)
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #862 -: Юни 08, 2012, 16:14:45 pm »
Слънце,можеш да се обадиш директно в клиниката и да попиташ за час.Там ще ти кажат за кога най-рано можеш да отидеш.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #863 -: Юни 08, 2012, 19:23:36 pm »
slanceto87, ако се обадиш сега, няма проблем да ти запишат час за есента.

относно здравната каса, не знам дали знаеш, но здравната каса не поема почти нищо. клиниката на д-ра работи със здравната каса по отношение на гинекологични операции, в лабораторията за кръвни изследвания можеш да отидеш с направление от личния лекар, но прегледите и лечението на репродуктивни проблеми не се поемат от касата.

ако се стигне до инвитро, тогава има фонд за асистирана репродукция, но ти си далече от това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #864 -: Април 08, 2013, 22:17:33 pm »
Здравейте и от мен момичета,аз лично за пръв път ще бъда пациентка на д-р Владимиров за това немога да кажа нищо за него,много мнения прочетох и много суперлативи и дано и при нас както при едно от момичетата(много се извинявам,че не запомних името,но от толкова сайтове и форуми за д-р Владимиров вече се умотах :D) чудото стане за 1 седмица.Пиша ви по друг въпрос,тук виждам,че много момичета съветват всички които отиват на преглед при него да си пишат на листчета въпросите,е,аз да ви улесня в неговия сайт има направена бланка която да попълните за ваше и негово улеснение,за да може да се запознае по-добре с пациентите :wink:

Ето и бланката:http://www.ivf.bg/images/ivf/In_Vitro%20Sofia_blanka.pdf
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #865 -: Април 09, 2013, 10:34:11 am »
Здравей kasmetliika,
пожелавам ти по-кратък престой в клиниката и бързо да се прехвърлиш в радостната темичка :)
Най-вероятно д-р Владимиров ще те вика няколко пъти на преглед, ще ти даде насоки за изследвания и тогава може би ще може да отговори конкретно на твоите въпроси. Всъщност ти сама ще видиш, че не е от лекарите, които разпъват локуми, а е стегнат, ясен и точен, с малко думи обяснява всичко.
Що се отнася до бланката, по-скоро си нахвърли някои неща, за които няма да се досетиш по време на самия преглед, предполагам ще я попълни той, питайки ви за нещата.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #866 -: Април 09, 2013, 11:23:06 am »

Що се отнася до бланката, по-скоро си нахвърли някои неща, за които няма да се досетиш по време на самия преглед, предполагам ще я попълни той, питайки ви за нещата.

напротив, бланката е точно да си я попълнят пациентите предварително и да му я предадат вече попълнена при първата консултация - така се пести време, а и тя си остава в досието на пациента.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #867 -: Април 10, 2013, 10:00:48 am »
ОК, ако вече е така, споделих моят опит при първо посещение, което беше преди 3-4 години. Аз също се бях подготвила тогава с попълнена бланка.
П.С. сега виждам, че темичката е друга, аз до последно си мислех, че публикувам в темата за процедури   :lol:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #868 -: Септември 17, 2013, 16:24:25 pm »
Виждам, че темата е позамряла - надявам се да е задето все по-малко хора ходят при 'доктора'.
след около 2 години загубено време най-вече (парите не споменавам дори) мисля да не стъпя повече. Знам, знам - много момичета са доволни и цвилят от кеф при споменаване на името Му. Та това, което ми причини специалиста е, че ми направи 4 инсеминации при положение, че имам ТСХ над 4. Обикновено си проверявам лично изследванията, защото нямам вяра на доктори, но точно тогава ме разсеяха с други неща и пропуснах. Вече посещавам друга клиника, изисках си всички стари изследвания и така разбрах това нещо - твърде късно .... Говорила съм с доста специалисти вкл. ендокринолог - никой не може да повярва, че точно той е направил тази простотия.

Та моето мнение е, че няма голяма разлика между различните 'специалисти' в БГ - имат си един отработен репертоар и често той работи, но е въпрос на шанс. Да не говорим, че откакто си направиха луксозните клиники със смешни мебели, джунгли и фонтани вътре май решиха, че няма нужда да работят. Или може би да поглендеш едни сьвсем базови изследвания вече им много под нивото на компетентност. За парите, които им давам мисля, че не се очаква аз да се самообразовам и самолекувам.

Та като заключение моят съвет е да си следите нещата много стриктно, и при 'необяснителни' неуспехи да търсите второ мнение задължително.

* редактирано от модератор. Т. 9 от правилата на форума.
« Последна редакция: Септември 17, 2013, 22:48:11 pm от Елфи »
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #869 -: Септември 17, 2013, 17:39:04 pm »
Та това, което ми причини специалиста е, че ми направи 4 инсеминации при положение, че имам ТСХ над 4.... Говорила съм с доста специалисти вкл. ендокринолог - никой не може да повярва, че точно той е направил тази простотия.

Живея в Щатите и тук няма правило ТСХ да се държи в такива тесни граници при АРТ.
Имам направени четири (4) инсеминации с ТСХ над 4 (около 4.2-4.5) в рамките на една година. Всеки път съм питала дали това би попречило да забременея, спонтанно или с АРТ, и всеки път отговорът беше катерично "не" - и на ендокринолога, който ме следи и лекува проблема с щитовидната жлеза, и на репродуктивния ендокринолог в клиниката, където с мъжа ми изследвахме и лекувахме стерилитет заради  мъжки фактор.

Специално съм чела препоръките за клинични практики на Асоциацията на ендокринолозите относно стойностите на ТСХ при АРТ и няма такова правило за тесни граници. За пациенти без оплаквания и без репродуктивни проблеми приемливите граници на ТСХ още са 0.5-4.5. И при бременност горна граница до 2.5-3 се приема за добра.
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #870 -: Септември 17, 2013, 19:01:53 pm »
Точно Американската асоциация на ендокринолозите препоръчва тези граници да се понижат до 3, това се случва през 2002 и вече е норма в повечето страни, вкл. в БГ клиниките. За сьжаление става дума за мърлячество, а не за различни стандарти.
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #871 -: Септември 17, 2013, 19:45:59 pm »
Твърдението ти е невярно, такава препоръка няма. Провокира ме отново да прочета тези препоръки и не намирам нищо подобно - ето изданието от декември 2012-та:
https://www.aace.com/files/final-file-hypo-guidelines.pdf

Страница 1012
Q: What should be considered the upper limit of the normal range of TSH values? А: an upper limit of normal of 4.12 should be considered

Стр. 1013
Treatment with L-thyroxine should be considered in women of childbearing age with normal serum TSH levels when they are pregnant or planning a pregnancy, including assisted reproduction in the immediate future, if they have or have had positive levels of serum TPOAb, particularly when there is a history of miscarriage or past history of hypothyroidism.

Women of childbearing age who are pregnant or planning a pregnancy, including assisted reproduction in the immediate future, should be treated with L-thyroxine if they have or have had positive levels of serum TPOAb and their TSH is greater than 2.5  mIU/L.

Последното се тълкува така: лечение с левотироксин се препотъчва при ТСХ над 2.5 придружено от наличие на антитела. Ако нямаш антитела, едното ниво на ТСХ не е повод за лечение, нито има значение за резултата от асистирана репродукция.

Не ме разбирай погрешно - не съм ничий адвокат. И аз съм търсила и опитвала да елиминирам всички възможни причини за неуспешните си процедури, включително нивото на ТСХ. Но между това и да обвиняваш един лекар в некомпетентност има голяма разлика. Търси причината другаде, канализирай си енергията в нещо продуктивно.
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #872 -: Септември 17, 2013, 21:28:37 pm »
Благодаря за превода, но това е документ от 40 страници, предназначен за лекари и покрива различни казуси.

Мога да ти цитирам и аз оттам, макар че не е реадно - RECOMMENDATION 19.1 Treatment with
L-thyroxine should be considered in women of
childbearing age with serum TSH levels between
2.5 mIU/L and the upper limit of normal for a
given laboratory’s reference range if they are
in the first trimester of pregnancy or planning a
pregnancy including assisted reproduction in the
immediate future
.

Това е press release по въпроса - http://www.hospitalsoup.com/public/AACEPress_release-highlighted.pdf.

Повярвай ми - няма да тръгна да се заяждам щото си нямам работа и съм говорила лично със специалисти - това къде какво пише е между другото.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #873 -: Септември 17, 2013, 21:51:43 pm »
bilyana,

с кой ендокринолог се консултира?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #874 -: Септември 17, 2013, 22:07:11 pm »
С Емил Начев.
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #875 -: Септември 17, 2013, 22:14:37 pm »
Точно така, нищо по-различно то това, което аз цитирах: "Treatment with L-thyroxine should be considered..." = "Лечение с левотироксин би могло да се разгледа като опция". Нищо не пише за задължително лечение, за по-тесни граници или за идеална стойност на ТСХ, преди да се преприеме АРТ. Още по-малко следва, че някой е извършил "престъпление" спрямо теб.

Изобщо не увъртай, че документът е за лекари - нали говорим за препоръката за клинична практика. Четем от извора, всико друго е вторичен източник. Хубавото на американците е това, че дори официални документи пишат достъпно и разбираемо.

Цитатът ти е отпреди десет години - от 2009-та година насам, както и в последната публикация от декември, нормалната горна граница на ТСХ продължава да е 4.

Аз това отдавна престанах да го обсъждам в темата за щитовидната жлеза. В България има няколко добри ендокринолози, които следват определени правила и пациентите им е редно да ги слушат. Причината пак да изтъкна, че в страната, където се лекувам, практиката е различна, е да те посъветвам да търсиш заека другаде. Но ако си захапала кокала и никакви доводи няма да те накарат да се замислиш, твоя воля.
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #876 -: Септември 17, 2013, 22:35:18 pm »
Аз го търся много старателно навсякьде, добрите ендокринолози са само част от това (между другото не са на твоето мнение и на това на хората в твоята страна). А според твоите тълкувания, ако моето е над 4, не би ли трябвало да се considerне нещо? и да се направят други изследвания? или да се правим, се всичко е наред? а на моята възраст да се правят мърляви експерименти без да се елиминират всички рискови фактори го смятам за престъпление - да.
« Последна редакция: Септември 17, 2013, 22:44:27 pm от billyana »
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #877 -: Септември 17, 2013, 22:39:54 pm »
Отказвам да си мерим ендокринолозите. Айде със здраве и успех в начинанието!
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #878 -: Септември 18, 2013, 11:22:16 am »
Хех, работливите модераторки ми трият постингите без прдупреждение, явно хич не ми харесват проблемите ми, за което съжалявам тъй като не са само мои. Темата за щитовидна жлеза изобилства от лекарски бисери в областта.

Както е да е - целта ми беше да дискутирам и да помогна поне на един човек с опита си (адски съм фрустрирана и разочарована, но за емоционална помощ от непознати не съм преритала, мерси).

То вярно, че ми е разджуркано ТСХто, но явно не съм достатъчно изтрещяла да ползвам форума за пращане на котенца, кафенца, цветенца, салатки и ракийки и разписанието на трамвая (съжалявам, но е доста зацапано тука, много трудно се намира полезната информация).

Пожелавам ви да си намерите повече хубави емоции извън форума (особено много активните потребители), пък ако искате вярвайте, че доктор Владимиров разбира от ендокринология - дано в крайна сметка ви ощастливи всичките. Ура!
« Последна редакция: Септември 18, 2013, 11:37:39 am от billyana »
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #879 -: Септември 18, 2013, 11:32:33 am »
Биляна, разгледах ти постингите подробно. Не знам дали си чела правилата, но само с девет постинга на кръст успя да засипеш с обиди лекари, потребители на форума и екипа на Зачатие. Желая ти приятна почивка от форума, от който ти явно нямаш нужда.

Поздрави от една работлива модераторка.