0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #760 -: Септември 02, 2010, 12:40:29 pm »
Аз пък я бях попълнила тази Анкетна карта и му я дадох барабар със всички изследвания дето имах.Той я прочете и писа на други места, поразпита ме и по нея, да доуточним някой неща.

*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #761 -: Септември 03, 2010, 17:36:59 pm »
Café con leche, виждам, че всички момичета са ти отговорили, но и аз да си кажа - доктора няма да те отпрати в никакъв случай, ще направи нужните изследвания и ще подходи към вас с разбиране. Колкото до въпросника от сайта, аз си попълних такава и той се зарадва като я видя, но и да не попълниш той пак ще си зададе въпросите. Ако ти имаш някакви въпроси към него си ги напиши на едно листче, защото напрежението не е никак малко. Желая ви успех и бъди сигурна, че си в добри ръце.
Винаги е трудно да направиш избор, но по-трудно е после да живееш с него!
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #762 -: Септември 03, 2010, 19:48:30 pm »
Café con leche, чела съм коментарите и въпросите ти в бгмама, особено за резултатите от спермограмата.
Радвам се, че пишеш и тук.
Успех!
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #763 -: Септември 08, 2010, 22:48:26 pm »
didio, цигу, много ви благодаря за отговорите  :)

Утре е прегледът и вълнението ми се покачва като БТ след овулация  :lol:, само дето въпросите, които съм имала в определени моменти, сега просто ми изфирясаха от главата...

За сметка на това, имам още един въпрос към пишещите в темата - д-р Владимиров интересува ли се от графики на БТ или няма смисъл да ги нося?

Както се очакваше, тази вечер ми дойде и утре съм на преглед цъфнала  :oops:
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #764 -: Септември 09, 2010, 09:33:48 am »
Както се очакваше, тази вечер ми дойде и утре съм на преглед цъфнала  :oops:
Café con leche, успех днес! Няма проблем, че ще ти е втори ден от МЦ. Сподели после, как е минал прегледа и какво е казал д-р Владимиров.
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #765 -: Септември 09, 2010, 23:32:28 pm »
Врабчо  :flower:

Чак ме е срам, че попитах дали да нося графиките на БТ, те са възможно най-незначителното нещо в случая.

Положението при мен е, че.... няма време  :( За сега има индикации за намаляващ яйчников резерв, но диагноза вероятно ще имам в края на месеца. Десният ми яйчник е с доста умален размер - такъв като на 36-37 годишна жена, по думите на доктора  :( След два месеца навършвам 30. Броят на антралните фоликули на 1 ден МЦ е на долна граница - 6 в ляво и едва два в дясно  :( Нивата на FSH според док са обезпокоителни, но пък не съответстват на сравнително добрите стойности на АМХ и Инхибин Б. Заради това разминаване, утре на 2 ден МЦ, ще ми вземат кръв за ново изследване на FSH, AMH, Inhibin B и хламидия. С резултатите ще съм при док в края на месеца. Попита ме и кога е спрял цикълът на майка ми и дали има спонтанни аборти. За съжаление не мога да я питам за това, тъй като веднага ще се усъмни, че нещо не е наред, а тя нищо не знае за момента и не искам и да й казвам. Това за мен.

На мъжа ми му предстои нова спермограма. Предната се оказа напразно хвръкнали пари, защото е без Крюгер и след повече от 5 дни въздържание, вероятно 10, а дали не и 15, тъй като беше в командировка. Не е мастурбирал в този период, надявам се и да не е ползвал платени услуги :lol: От предната е с диагноза астенозооспермия, като сперматозоиди тип А + В са 31%, при норма минимум 50%.


Изобщо и двамата сме цъфнали, но да видим кога ще вържем....
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #766 -: Септември 10, 2010, 00:18:59 am »
...

Изобщо и двамата сме цъфнали, но да видим кога ще вържем....

Ще, ще, на правилното място сте! И ще е скоро за знаеш! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #767 -: Септември 10, 2010, 09:44:14 am »
Café con leche, това за времето ... Не се самонавивай, че няма време. Аз също съм на 30 г. и повече ме притеснява това, дали ще ми стигнат силите, дали ще издържа психически, но и за миг не съм си помисляла, че няма време. А при мен антралните фоликули даже са по-малко...
Изчакай края на месеца, чуй предложението на Владимиров. Имай предвид, че ако ти постави диагноза, свързана с ЯР, и ако преминете направо към ин витро/ИКСИ, стимулацията ще е силна и съответно доста по-скъпа. Това го казвам, само за да си подготвена, а дано не се стигне до там  :D.
Пожелавам ти успех!
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #768 -: Септември 10, 2010, 10:43:49 am »
Аха, на 30 и нямала време. Няма време ама друг път :lol: :lol: :lol: Врабеца е прав, като говори, че важното в случая е психиката и нервите, които трябва да издържат. Другото се оправя.
Хайде късмет, попаднала си където трябва :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #769 -: Септември 10, 2010, 13:59:03 pm »
Абе ей - на 30 години и нямало време! Я влез да видиш в темата "забременяване на 40+" колко жени сме! Ще има  osi_6
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #770 -: Септември 10, 2010, 22:50:16 pm »
Момичета, благодаря ви за подкрепата  :flower:

Разбирам, че 30 не е равно на 40, но в случая ако 30-е ми години отговарят на репродуктивните възможности на 36-37 годишна жена, няма особено значение, че съм по-млада  :?
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #771 -: Септември 13, 2010, 10:00:52 am »
Напротив! Дори и при ИЯР възрастта е от огромно значение, тоест има множество проучавния, който показват, че при ИЯР при жени около и малко над 30 прогнозата за реализиране на успешна бременност е много по-добра, отколкото при сходни показатели при жени около 40.
Хайде споко, стискаме палци и успех! :lol:
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #772 -: Септември 13, 2010, 14:41:17 pm »
Напротив! Дори и при ИЯР възрастта е от огромно значение, тоест има множество проучавния, който показват, че при ИЯР при жени около и малко над 30 прогнозата за реализиране на успешна бременност е много по-добра, отколкото при сходни показатели при жени около 40.
Хайде споко, стискаме палци и успех! :lol:
Танита е права. На мен лично д-р Владимиров ми го е казвал. Незнам дали ще те успокоя, но аз забременях спонтанно при показатели близки до твоите, като имаш предвид, че съм с един яйчник - другият беше премахнат поради дермоидна киста и най-вероятно никога не е работил, освен това съпругът ми също не беше с перфектни показатели. Според мен всичко е голяма доза късмет и шанс. Пожелавам ти скоро да мислиш за много по-приятни неща :D Успех!
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #773 -: Септември 14, 2010, 14:12:28 pm »
Tanita, nunu, благодаря!  :)

nunu, дано повече момичета имат късмет като твоя  :)


Аз съм тук с още въпроси  :wink: Трябва да отида в клиниката без записан час към края на месеца. Докторът ми каза два дни, от които да си избера един и да отида. Бих искала да споделите каква е практиката, когато се ходи без записан час? Сутрин ли се ходи, след обяд ли, трябва ли да се обадя на регистратурата, или да си зачакам пред кабинета...? Всичко, което ще споделите, ще ми бъде от полза  :)
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #774 -: Септември 14, 2010, 14:24:09 pm »
Практиката е - отиваш, сестрите отпред те записват в списъка и висиш и чакаш да ти дойде реда. Аз обикновенно отивам по обяд, защото сутрин минават жените, които са в стимулация, след това започват тези с часовете, ти във всички случаи си след тях, след това към 13:30 идат резултатите  на тези със стимулация и док прави почивка, за да им определи стимулациите и така - като отидеш към 12:00 - 13:00 до към 14:30 - 15:00 някъде ще минеш, разбира се, ако има много хора може и до към 16:00 да почакаш.
Тоест - ако си на работа ползваш обедната почивка + още 1, 2 часа договаряш с шефа. :lol:
Хайде и да черпиш за инфото :wink:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #775 -: Септември 14, 2010, 22:12:39 pm »
Café con leche , Tanita  е писала вече ,но да се включа и аз.
Другия вариант- да си  там първа  сутринта -т.е. да отидеш много рано, ама много рано -още в 7-7,30 и може да и успееш да минеш по-бързо.
Но всичко е относително -сутрин рано пък обикновено са пункциите, следват стимулациите  и някъде между тях вмъкват чакащите  , така че е въпрос на късмет -но при всички случаи , се въоръжи с търпение да чакаш  :wink:

Като отидеш казваш на регистратурата за какво си и според това д-ра преценя кога да те прегледа.


Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #776 -: Септември 14, 2010, 22:35:55 pm »
След отговора на Танита смятах да мина метър точно по описания начин - обедната почивка + час-два, но, nimika, след твоя пост се чудя дали да не пиша целия ден свободен  :ask:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #777 -: Септември 15, 2010, 09:57:30 am »
О, едва ли някой може да ти каже колко време ще трябва да чакаш - случвало ми се е да чакам и по осем  часа , и да мина за половин час - според натовареността и това кои за какво е .
Аз писах ,за да имаш впредвид , че може да не успееш   за  един-два  часа  и да си предвидиш време  .Разбира се  може и за половин час  да минеш.
Така че си прецени  и успех!


*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #778 -: Септември 15, 2010, 10:26:23 am »
О, едва ли някой може да ти каже колко време ще трябва да чакаш - случвало ми се е да чакам и по осем  часа , и да мина за половин час - според натовареността и това кои за какво е .

И аз така!
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #779 -: Октомври 01, 2010, 17:06:16 pm »
Café con leche, пиши какво става с теб, аз отдавна не съм се включвала, но и нямах какво да пиша. Вчера бях при док. беше ми трети ден от цикъла и започваме процедурата за инсеминация. Направиха ми досие, взеха ми кръв и минах на преглед. Имам 1 фоликул на десен яйчник (странно но винаги на десен имам) док. каза, че няма да правим стимулация, а само ще наблюдаваме този. В петък ще ходим пак. Не знам защо, може би защото ми е за първи път, но съм изпълнена с много силна надежда и вяра, че ще успеем. Прегръщам ви всички  :cuddle:
Винаги е трудно да направиш избор, но по-трудно е после да живееш с него!