0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: за форумите
« Отговор #20 -: Април 05, 2007, 13:14:58 pm »
orhidea,
добре си дошла и дано не се задържиш дълго тук /в добрия смисъл/. Не намирай в себе си такъв вид потребител, защото не си. Нормално е човек като не е на ясно да е объркан,
Лошото е, че влизат много случайни хора, дори и регистрирани, пишат неща, които не са свързани с основната цел на сайта, пишат се много нови теми, които не носят информация и т.н.
в това изказване се визират потребители, които СПАМЯТ хубавия ни форум, пишат на всякъде и за всичко. Има и потребители, които го правят целенасочено - поблазнени от покачване на рейтинга си.
Няма нищо лошо да се пита и както казва Лали "няма неуместни въпроси", но да е на място.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за форумите
« Отговор #21 -: Април 05, 2007, 13:24:40 pm »
и мели, само мъжете с малък размер се опитват да ни убедят че размера всъщност няма значение :lol:...нооооо ние всички знаем че има :lol:

Не, бе Лили, важно е как е на вкус (не ме бий, не ме бий).  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: за форумите
« Отговор #22 -: Април 05, 2007, 13:26:40 pm »
Orhidea, нищо лошо не казваме спрямо новите потребители, ние всички самите в началото сме били неориентирани, аз като се сетя какви неща съм питала. Най-добре е изобщо да не ти се налага да задълбаваш по темата!
Успех!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за форумите
« Отговор #23 -: Април 05, 2007, 13:28:20 pm »
   Аз съм една от тези "новите" и не съм тук да ви развалям идилията.Пълна невежа съм що се отнася до проблемите и темите разисквани в сайта, но така се случи, че трябва да се образовам, това не са паспортни режими та да ми е лесно. Сайта ви е чудесен за което ви блягодаря.

Не става въпрос за такива "нови" като тебе, то е пределно ясно, когато някой има проблем, не е запознат с темата и пита какво да прави. И тези потребители са добре дошли. Съвсем друго е, когато някой влиза само за да говори глупости или да пуска реклами. Ние така или иначе голяма част от спама го трием мигновено, дори и преди да е прочетен от вас. Но все пак някои неща ни се изплъзват.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: за форумите
« Отговор #24 -: Април 05, 2007, 18:58:22 pm »
Цитат
Ние така или иначе голяма част от спама го трием мигновено, дори и преди да е прочетен от вас.

Що бе, аз сутрин като стана в пет и се изкушавам да им драсвам по-два три реда в спамо - темичките. Ама нецензурни и знам, че ще се карате, та за тва си удържам изкушението.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: за форумите
« Отговор #25 -: Април 05, 2007, 19:32:50 pm »
и мели, само мъжете с малък размер се опитват да ни убедят че размера всъщност няма значение :lol:...нооооо ние всички знаем че има :lol:

Не, бе Лили, важно е как е на вкус (не ме бий, не ме бий).  :lol:

е това не го знаех 8O. ама честно не го знаех. и като сме по темата...как е на вкус 8) :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: за форумите
« Отговор #26 -: Април 05, 2007, 20:08:13 pm »
Цитат
Ние така или иначе голяма част от спама го трием мигновено, дори и преди да е прочетен от вас.

Що бе, аз сутрин като стана в пет и се изкушавам да им драсвам по-два три реда в спамо - темичките. Ама нецензурни и знам, че ще се карате, та за тва си удържам изкушението.
Лейдито и аз ;)
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: за форумите
« Отговор #27 -: Април 05, 2007, 20:17:12 pm »

Добре, няма ли възможност поне за редукция на тия безсмислените теми дето се повтарят-например след няколко седмици давносст да се прехвърлят в архив, а да останат информативните теми?

Аз пък предлагам направо да се трият. Като например последните две нови теми в емоционалните. Не само че спамят, няма никакъв смисъл от тях и товарят излишно сайта.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: за форумите
« Отговор #28 -: Април 07, 2007, 12:15:22 pm »


Браво, Розе! С кеф ще си го ползвам!

Лейди, те и на това се обиждат някои девойки - да ги пратиш да се ровят и четат. Или поне аз така съм забелязала.

Много правилно си забелязала, Сийче, ама и аз взех вече да се обиждам. Щото като кажа подобно нещо (да четат и да се образоват и после да питат)ще ме изкарат я заядлива, я нещо друго. А иначе хич не им става неудобно, че ги мързи да търсят.

И за грамотността (демек правописа) вече не смея да повдигам въпроса - поради същата причина. Защото е част от езиковата култура, формира се в прогимназията, т.е. говорим за задължително образование, и според мен, това предполага и задължителност на приличния правопис.
« Последна редакция: Април 07, 2007, 12:24:06 pm от korinka »
Re: за форумите
« Отговор #29 -: Април 10, 2007, 11:11:40 am »
Благодарско на модератора, който заключи половината нови теми в Емоционалните. Наистина много взе да се спами там напоследък и темите нямат нищо общо със стерилитета. Аз да си кажа, че онази за любовниците много отдавна ми е трън в очите, това май е протоспама на форума :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: за форумите
« Отговор #30 -: Април 13, 2007, 16:56:39 pm »
Ако мога и аз да изкажа предложение :
Става въпрос за темите, които се повтарят, като тези две например,/ които са написани само през три други/ http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=10558.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8801.0 и дали не е възможно да се трият или по някакъв начин да се съберат в една?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за форумите
« Отговор #31 -: Април 13, 2007, 17:05:58 pm »
Ако мога и аз да изкажа предложение :
Става въпрос за темите, които се повтарят, като тези две например,/ които са написани само през три други/ http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=10558.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8801.0 и дали не е възможно да се трият или по някакъв начин да се съберат в една?

Възможно е и вече е направено.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: за форумите
« Отговор #32 -: Април 13, 2007, 17:25:32 pm »
Ейййй колко сте бързи само!
Благодаря ти Мели!
Надявам се, че същото може да се случи и с останалите подобни /повтарящи се / теми.
Re: за форумите
« Отговор #33 -: Април 16, 2007, 11:01:57 am »
А дали не може да се направи някакси така, че нови теми да могат да отварят само потребители с над .... (например 5 или 10) мнения? Забелязвам, че спам темите се публикуват предимно от потребители с 1, два поста, които на всичко отгоре са точно във въпросните теми?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за форумите
« Отговор #34 -: Април 16, 2007, 15:23:36 pm »
Все пак имайте предвид, че колкото по-малко намеса има от страна на модераторите, толкова по-добре.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: за форумите
« Отговор #35 -: Април 16, 2007, 18:44:37 pm »
А дали не може да се направи някакси така, че нови теми да могат да отварят само потребители с над .... (например 5 или 10) мнения? Забелязвам, че спам темите се публикуват предимно от потребители с 1, два поста, които на всичко отгоре са точно във въпросните теми?

да бе, това е добра идея!!!!
макар, че това ще е кофти за истинските нови потребители, но може да се измисли нещо.
Мели, ти как мислиш, възможна ли е идеята на Фоксче?
Re: за форумите
« Отговор #36 -: Април 16, 2007, 19:38:42 pm »
Мисля че така се появява един вид дискриминация, и дори някой да има проблем тематично свързан с форума, няма да може да пита. И пак ще се започне едно мерене, кой колко мнения имал, кво си позволяват "старите", как подтискат "новите" и ред подобни идиотизми. Много е трудно да се наложи такова ограничение. Единствено си мисля че може да се направи да пишат само регнати потребители, а не гости. Преди имаше дискусия и за това, но не помня защо не можеше да стане.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за форумите
« Отговор #37 -: Април 16, 2007, 20:40:36 pm »
Мда, като дискриминация ще е. Не знам, не ми се ще.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: за форумите
« Отговор #38 -: Април 16, 2007, 23:13:27 pm »
Дами, може да се разсърдите но мисля, че тоя спам с емоционалните теми освен случайните потребители го правите и вие. Например така широко коментираната тема за "не ми се прави секс" сте се изредили именно т. нар. "старите" да давате съвети за психолог, сексолог, почивки, пози и какво ли не, а чак след като я заключиха някой са възмотени. Пращайте ги директно където трябва, например в "Искрено и лично". Това е смешно като да си търсиш мъж по вестник.

Извинете ме

« Последна редакция: Април 17, 2007, 00:13:28 am от orhidea »
Re: за форумите
« Отговор #39 -: Април 16, 2007, 23:31:26 pm »
Правиш ли разлика между ТЕМА и ПОСТ :)
Тук става въпрос за теми, които не са в тематика на форума.
След като тя вече е пусната, и 1000 мнения да има все тая.
Това че темата е пусната и макар да не е на място много, не означава че който иска няма да даде мнение :) Все пак не разбираме само от проблемно забременяване ;) И хайде стига с това стари и нови че вече ми писна на...... бодлите  :lol: :lol: :lol:

ПС: Не знам кое имаше предвид, че е като да търсиш мъж по вестник :) Искрено обаче се надявам да правите от скоро опити и да не усетиш някога липсата на желание за каквото и да било, а какво остава за секса!!!
И тук ако мога да цитирам Лали и да я допълня:"Няма тъпи въпроси - има нетактични и не на място" - точно такъв е случая с този род теми, за които се говори в момента :)
Приятна вечер и с най-добри чувства: Вени
« Последна редакция: Април 17, 2007, 10:12:56 am от BLACK_ROSE »