0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #80 -: Юни 27, 2008, 16:31:13 pm »
Благодаря ви, докторе!
Обадих се в лабораторията, казаха ми, че можем да дадем фарингеална посявка сега, но резултатите ще разберем в понеделник...четох тук из форума, че имало бърз стреп тест, но лаборантката с която говорих каза, че не е чувала за такъв тест  :?
Ушите никога не са ни ги оглеждали - нито с  просто око, нито пък с уред (не знам дали въобще джипито има такъв уред). Сега го натискам детето около ушите - не реагира (знам, че това не е показателно, но...)
А за нурофена може би е вярно предположениет Ви. Предишните пъти съм ползвала само Панадол и не е имало обриви. Обривът се появи след като въведох Нурофена.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #81 -: Юни 27, 2008, 16:49:19 pm »
Здравейтр докторе, от доста време се каня да се консултирам, но все се успокоявам и отлагам...а сега накуп ще ви питам. Много се надявам само излищно да се притеснявам...

Все още кърмя детето, все се надявах да увеличи яденето и постепенно да се отбие, но май няма да стане така. Кърмата е осн. храна , другото което хапва са каша, макарони, шунка, бисквити и др. тестени, картофи, крем супа, накоя друга печена филийка с яйца и сирене, малко пие вода, чай или сок, ама наистина малко, въпреки че често предлагам в различни съдове, сакън происка. От януари насам теглото варира между 9кг. и 9400, сега пак е отслабнала и е 9 кг. Направо не знам какво да правя... плод или зеленчук рядко и в много малко количество, всеки ден по няколко пъти й предлагам, ям пред нея...но уви, ожаднее или огладнее при мен се катери. Да я отбивам ли насилственно или да давам кифли и др. подобни обичани и неполезни храни да пълни стомаха та да разредиме кърменето...какво да правя?

понеже се обривахме от млечни,бяха изключени, хапваше козе и овче,от 10тина дни виведох млечните, не забелязах обриви, но се обринахме от топлото.
Появяваха по прасцте пъпки, а сега и по корема и гърба, освен по врата и свивките.Прилагам снимки. По принцип много се поти, все е мокра като спи, а е по потник и леко чершавче увита. от потта ли са, с какво да мажа? Мога ли да ползвам кремчета с цинк или не е добре да се мажат толкова големи площи от кожата? http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=258399
(на лични ви пращам паролата)

Напоследък пишка рядко и малко, то тя почти и не пие. От сутринта до сега (16.00) 2пъти, като втория път се разплака, но беше по гащички. не знам боли ли я или й е неприятно.... от 2 дни извежднъж се разплаква без особена причина, но пък си бърка в устата, дали кучешките не я притесняват или все пак има проблем с пишкането?...
 А другото което отчитам е понякога сладникавия дъх, преди не ми е правило впечатление, нормално ли е или вече съм станала твърде....?  нямам думи.....


Иначе е жизнена и игрива, но това неядене и не наддаване направо ме побърква на моменти, ако я отбия дали ще прояде...или все ще е тази мъка?
« Последна редакция: Юни 27, 2008, 17:04:33 pm от kitti »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #82 -: Юни 27, 2008, 16:58:33 pm »
Чувствителен към Зинат, кларитромицин и AMX / последното не знам амоксициклин ли е /. По всичко е видно, че нямам избор, но наистина не искам пак да давам антибиотик. В началото на май след изолиран Стр. ауреус по АБиограма е назначен Аугментин, който въобще не повлия симптоматиката му, но отчете 2 контролни отрицателни носни посявки. Сега отново по собствено желание пуснах секрет и хайде пак - нещо и аз не знам каква бактерия е това, каква група - много общо, не се ли изолира конкретен причинител? Както и да е - симптомите си останаха, а аз се лутам от лекар на лекар и от лекарство на лекарство. Мислех поне сега да мина само с капки за нос - дори и АБ-чни, но :(
Направете носни посявки на всички вас от обкръжението на детето.
Лекувайте всички, с (+) посявки. Само тогава има смисъл.
От някого детето се заразява непрекъснато.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #83 -: Юни 27, 2008, 17:52:52 pm »
Здравейте докторе, от доста време се каня да се консултирам, но все се успокоявам и отлагам...а сега накуп ще ви питам. Много се надявам само излищно да се притеснявам...

Все още кърмя детето, все се надявах да увеличи яденето и постепенно да се отбие, но май няма да стане така. Кърмата е осн. храна , другото което хапва са каша, макарони, шунка, бисквити и др. тестени, картофи, крем супа, накоя друга печена филийка с яйца и сирене, малко пие вода, чай или сок, ама наистина малко, въпреки че често предлагам в различни съдове, сакън происка. От януари насам теглото варира между 9кг. и 9400, сега пак е отслабнала и е 9 кг. Направо не знам какво да правя... плод или зеленчук рядко и в много малко количество, всеки ден по няколко пъти й предлагам, ям пред нея...но уви, ожаднее или огладнее при мен се катери. Да я отбивам ли насилственно или да давам кифли и др. подобни обичани и неполезни храни да пълни стомаха та да разредиме кърменето...какво да правя?

понеже се обривахме от млечни,бяха изключени, хапваше козе и овче,от 10тина дни виведох млечните, не забелязах обриви, но се обринахме от топлото.
Появяваха по прасцте пъпки, а сега и по корема и гърба, освен по врата и свивките.Прилагам снимки. По принцип много се поти, все е мокра като спи, а е по потник и леко чершавче увита. от потта ли са, с какво да мажа? Мога ли да ползвам кремчета с цинк или не е добре да се мажат толкова големи площи от кожата? http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=258399
(на лични ви пращам паролата)

Напоследък пишка рядко и малко, то тя почти и не пие. От сутринта до сега (16.00) 2пъти, като втория път се разплака, но беше по гащички. не знам боли ли я или й е неприятно.... от 2 дни извежднъж се разплаква без особена причина, но пък си бърка в устата, дали кучешките не я притесняват или все пак има проблем с пишкането?...
 А другото което отчитам е понякога сладникавия дъх, преди не ми е правило впечатление, нормално ли е или вече съм станала твърде....?  нямам думи.....


Иначе е жизнена и игрива, но това неядене и не наддаване направо ме побърква на моменти, ако я отбия дали ще прояде...или все ще е тази мъка?

Кърмете си спокойно. До която възраст детето иска. Кърмата е засищаща, топло е-не може да се яде повече от това,което описвате.
Изваждаме лупите от очите си, и поставяме кантара в килера.
Не броим всяко грамче-без нужда е.
Обрива е невинен, от снимките,които предлагате.
Къпете всеки ден. Мажете с едно добро хидратантно кремче сгъвките, шията.

От снимките поне, детето изглежда чудесно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #84 -: Юни 27, 2008, 20:02:38 pm »
Докторе, жив и здрав да сте, направо сълзи ми избиха от радост, около мен все по-пълнички дечица и натиска невероятен...отказвам да я тъпча със вафли и др. глупости само за да пълнее, ама някой път не устоявам на натиска...
Благодаря ви много!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #85 -: Юни 28, 2008, 17:19:26 pm »
Здравейте д-р Бърди! Моята Диди вече е на годинка и 1мес. и от 1 седмица не яде нищо освен от 2до 3 пъти на ден да пие  мляко около 180мл(Фризо 3)Водих я при педиатърката ни ,каза ,че е добре вероятно е от жегите и ,че все някога ще прояде ,човешкият организъм издържал 48дни само на вода,и да гледам да и се събира поне едно хранене,но тя такова няма.  И дали ако чакам толкова дни нама да ми изчезне детето?Предлагам какво ли не ,дори неща ,за които не съм си мислила да давам,но не докосва нищичко (не преувеличавам)и трошичка не хапва ,а допреди тази седмица се хранеше повече от добре задължително ядеше супа,нещо готвено почти всеки ден е различно от предния  ,плодове изключително много,понякога и правя нишесте и нямаше отказ просто всичко си хапваше с апетит и за мен си беше удоволствие да се храним, но сега просто незнам какво да предложа и защо такъв голям обрат.Признавам ,че има енергия и тича по цял ден няма вид на болно дете ,тя никога не е била пухкаво дете ,но сега съвсем се смъкна и започнах да се паникьосвам.В понеделник мисля да потърся още едно мнение. Моля ви за съвет ясно ми е ,че жегите влияят и съм съгласна ,че може да намали храненето ,но абсолютно нищо освен млеко !Това нормално ли е при все ,че в нас сме с климатик ,изкарвам на разходки сутрин и вечер когато е по хладно?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #86 -: Юни 28, 2008, 17:26:42 pm »
Ушички гледахме ли?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #87 -: Юни 28, 2008, 17:45:59 pm »
Ако въпроса е към мен не ушите не са гледали.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #88 -: Юни 28, 2008, 17:51:45 pm »
Здравейте Д-р Бърди
Обръщам се отново притеснена към вас. Да припомня за какво се отнасяше:

Здравейте Д-р Бърди,
След 2 дни ходене на ясла за първи път синът ми (1год. и 5 месеца) е вкъщи с температура, сополи и зачервено гърло. Рано сутринта пъшкаше в съня си и се събуди със запушен нос. Имаше температура 37.8. След преглед при педиатърката, където се установи червеното гърло ни бяха предписани Тантум верде спрей за гърло, капки Виброцил за носа и Нурофен за температурата. След като дадаох първата доза температурата спадна до 37.1. Нямам опит в борабата с температурата, затова ме извинете за вероятно глупавите въпроси  :oops: . При температура над колко градуса е желателно да давам Нурофена и колко време да продължи лечението с него? ...т.е. ако 8 часа след първата доза температурата му е под 38° необходимо ли е да дам следващата доза? При колко висока температура е необходимо да обтривам тялото с кърпи със студена вода? Ако някъде сте писали по принцип как процедирате при температура, моля да ме пратите къде да чета. 
Давате антипиретик при тази температура (37-38), от която нагоре детето престава да се чувства добре. Над 38-веднага. Имате 3 дози Нурофен за деня и 4 дози Панадол за деня. Общо 7 дози антипиретик.

Тантум верде и Виброцил->>полза никаква в случая.
След 3 дневно лечение с Нурофен и веднъж доза Панадол, на 4тия ден следобяд синът ми е с температура 38.0° Последните 2 дни вдига температура късния следобяд, а през останалото време е ок. Най-високата температура вдигна на втория ден през нощта 38.7° Но без проблем я сваляше с Нурофен. На листовката пише да не се дава повече от 3 дни. Сега дадох Панадол, но се притеснявам мога ли да давам 4ти ден антипиретик?!? Моята педиатърка ми "обеща", че за 3 дни ако не свали температурата ще ни изпише антибиотик  :( ...което ще стане в понеделник ....а до тогава? Има ли начин да избегнем антибиотика?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #89 -: Юни 28, 2008, 20:10:37 pm »
Ако въпроса е към мен не ушите не са гледали.
Нужно е да се огледа детето да не би инфекция да има някъде.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #90 -: Юни 28, 2008, 20:11:31 pm »
Здравейте Д-р Бърди
Обръщам се отново притеснена към вас. Да припомня за какво се отнасяше:

Здравейте Д-р Бърди,
След 2 дни ходене на ясла за първи път синът ми (1год. и 5 месеца) е вкъщи с температура, сополи и зачервено гърло. Рано сутринта пъшкаше в съня си и се събуди със запушен нос. Имаше температура 37.8. След преглед при педиатърката, където се установи червеното гърло ни бяха предписани Тантум верде спрей за гърло, капки Виброцил за носа и Нурофен за температурата. След като дадаох първата доза температурата спадна до 37.1. Нямам опит в борабата с температурата, затова ме извинете за вероятно глупавите въпроси  :oops: . При температура над колко градуса е желателно да давам Нурофена и колко време да продължи лечението с него? ...т.е. ако 8 часа след първата доза температурата му е под 38° необходимо ли е да дам следващата доза? При колко висока температура е необходимо да обтривам тялото с кърпи със студена вода? Ако някъде сте писали по принцип как процедирате при температура, моля да ме пратите къде да чета. 
Давате антипиретик при тази температура (37-38), от която нагоре детето престава да се чувства добре. Над 38-веднага. Имате 3 дози Нурофен за деня и 4 дози Панадол за деня. Общо 7 дози антипиретик.

Тантум верде и Виброцил->>полза никаква в случая.
След 3 дневно лечение с Нурофен и веднъж доза Панадол, на 4тия ден следобяд синът ми е с температура 38.0° Последните 2 дни вдига температура късния следобяд, а през останалото време е ок. Най-високата температура вдигна на втория ден през нощта 38.7° Но без проблем я сваляше с Нурофен. На листовката пише да не се дава повече от 3 дни. Сега дадох Панадол, но се притеснявам мога ли да давам 4ти ден антипиретик?!? Моята педиатърка ми "обеща", че за 3 дни ако не свали температурата ще ни изпише антибиотик  :( ...което ще стане в понеделник ....а до тогава? Има ли начин да избегнем антибиотика?
Няма диагноза... няма лечение.
Извикайте я или отидете да прегледа пак детето. +ушички!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #91 -: Юни 28, 2008, 21:22:33 pm »
Здравейте Д-р Бърди
Обръщам се отново притеснена към вас. Да припомня за какво се отнасяше:

Здравейте Д-р Бърди,
След 2 дни ходене на ясла за първи път синът ми (1год. и 5 месеца) е вкъщи с температура, сополи и зачервено гърло. Рано сутринта пъшкаше в съня си и се събуди със запушен нос. Имаше температура 37.8. След преглед при педиатърката, където се установи червеното гърло ни бяха предписани Тантум верде спрей за гърло, капки Виброцил за носа и Нурофен за температурата. След като дадаох първата доза температурата спадна до 37.1. Нямам опит в борабата с температурата, затова ме извинете за вероятно глупавите въпроси  :oops: . При температура над колко градуса е желателно да давам Нурофена и колко време да продължи лечението с него? ...т.е. ако 8 часа след първата доза температурата му е под 38° необходимо ли е да дам следващата доза? При колко висока температура е необходимо да обтривам тялото с кърпи със студена вода? Ако някъде сте писали по принцип как процедирате при температура, моля да ме пратите къде да чета. 
Давате антипиретик при тази температура (37-38), от която нагоре детето престава да се чувства добре. Над 38-веднага. Имате 3 дози Нурофен за деня и 4 дози Панадол за деня. Общо 7 дози антипиретик.

Тантум верде и Виброцил->>полза никаква в случая.
След 3 дневно лечение с Нурофен и веднъж доза Панадол, на 4тия ден следобяд синът ми е с температура 38.0° Последните 2 дни вдига температура късния следобяд, а през останалото време е ок. Най-високата температура вдигна на втория ден през нощта 38.7° Но без проблем я сваляше с Нурофен. На листовката пише да не се дава повече от 3 дни. Сега дадох Панадол, но се притеснявам мога ли да давам 4ти ден антипиретик?!? Моята педиатърка ми "обеща", че за 3 дни ако не свали температурата ще ни изпише антибиотик  :( ...което ще стане в понеделник ....а до тогава? Има ли начин да избегнем антибиотика?
Няма диагноза... няма лечение.
Извикайте я или отидете да прегледа пак детето. +ушички!

Току що се върнахме от дежурния кабинет (пратени от педиатърката там, тъй като е уикенд). Има зачервено гърло и реагира на болка при натиск на ушите (не е гледал с лампичка - само натисна)...по-точно лявото. Поставената му диагноза е Танзилит и Отит. Предписа ни Клацид и Фуроталгин за ушите. Много съм притеснена за даването на антибиотик и затова търся вашето мнение. Прегледа ни трая 3-4мин, и доктора не ме изслуша за това как съм го лекувала и бързаше да ни отпрати (извинете за емоционалното изказване, но останах с усещането, че антибиотика ни беше изписан още преди да влезем в кабинета, а ушите ако не бях помолила нямаше да бъдат прегледани  :(). Затова се чувствам още по притеснена, въпреки неговото твърдение че от "антибиотиците няма вреда". Вие как процедирте при подобна диагноза? След допълнителна консултация с педиатърката по телефона, тя каза, че ако желаем можем да изчакаме до понеделник с даването на антибиотика, за да ни прегледа тогава. Знам че без преглед не можете да кажете лечение, но моля за съвет  :help1:
Извинете за дългия пост...не успях да се съкратя.
« Последна редакция: Юни 28, 2008, 21:48:33 pm от elkd »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #92 -: Юни 28, 2008, 21:30:31 pm »
Ако въпроса е към мен не ушите не са гледали.
Нужно е да се огледа детето да не би инфекция да има някъде.
Благодаря Ви д-ре! Ще настоявам за обстоен преглед дано понеделник не е късно.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #93 -: Юни 28, 2008, 22:16:46 pm »
Здравейте, д-р Бърди,
Макар да пиша за първи път, Ви чета най-редовно.
Имам следното питане - дъщеря ми, която вече е на 1годинка и половина, се роди с хемангиом на крачето, в областта на прасеца. Не расте, не му обръща внимание. Предстои ни ходене на море и не зная трябва ли да полагам някакви грижи за хемангиома - има ли опасност от някакво възпаление от морската вода, топлия пясък или пък нещо друго.
П.С. Преди седмица се пързаля на нагрята пързалка и имаше признаци на изгоряло - зачерви се, излязоха малки мехурчета. Сега вече е добре, но опасността от изгаряне ме притеснява.
Благодаря предварително и лека вечер!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #94 -: Юни 30, 2008, 00:35:30 am »
@elkd
Капки за уши не се слагат.
Клацид не е ефективен за ушни инфекции. Нужно е точно да се установи има ли детето отит, или няма. Ако има. Аугментин е добър избор.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #95 -: Юни 30, 2008, 00:36:22 am »
Здравейте, д-р Бърди,
Макар да пиша за първи път, Ви чета най-редовно.
Имам следното питане - дъщеря ми, която вече е на 1годинка и половина, се роди с хемангиом на крачето, в областта на прасеца. Не расте, не му обръща внимание. Предстои ни ходене на море и не зная трябва ли да полагам някакви грижи за хемангиома - има ли опасност от някакво възпаление от морската вода, топлия пясък или пък нещо друго.
П.С. Преди седмица се пързаля на нагрята пързалка и имаше признаци на изгоряло - зачерви се, излязоха малки мехурчета. Сега вече е добре, но опасността от изгаряне ме притеснява.
Благодаря предварително и лека вечер!
Снимка? ... не мога да кажа какво разбирате под "хемангиом".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #96 -: Юни 30, 2008, 00:41:48 am »
Тук нещо става... Има изтрити постове.
И в другата тема бях писал отговори, които също магически ги няма...

Модераторите? нещо да знаете по въпроса? като че ли има пропадане на данни от базата Ви...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #97 -: Юни 30, 2008, 01:09:24 am »
Бърди, здравей! Много се извиняваме, но много от потребителите и днес забелязаха, че сайта беше хакнат и бяха трили постове на поразия без да можем да хванем къде как и по колко. Също бяха сменили нито една страница от сайта да не се зарежда, а на тяхно място излизаше тяхното лого и редиректваше към техния сайт. Сега ги видя админа откъде са влезли и как, отстранена е причината, но тъй като не знаем какво в дълбочина са бъркали (базата е огромна) възстановихме архива , който имаме последно от оня ден (28.06.2008). Затова всички постове от вчера и днес ги няма. Така поне знаем какво липсва и много се извиняваме. В момента админа пише тема, с която обяснява какво точно стана днес. Бърди ако не е проблем можеш ли да ги напишеш отново ! Твоите постове са наистина много ценни и ако не те затруднява, ще сме ти безкрайно благодарни!
Отново се извиняваме за причинените неудобства!
« Последна редакция: Юни 30, 2008, 01:14:45 am от cygnus »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #98 -: Юни 30, 2008, 04:15:06 am »
Здавейте, д-ре!
Пиша за първи път тук, а преди няколко месеца търсех мнението Ви в BG- mamma. Радвам се, че открих този сайт и мисля, че има голяма полза от него. А сега по същество: от два дни дъщеря ми има леко повишена Т-ра / до 37,7 - 37,8 /и афти по цялата уста. Отказва храна и всякакви течности, освен вода. Личната лекарка назначи температуропонижаващи + мазане с Дактарин,но ефект никакъв, особено от последното. Детето е много неспокойно и раздразнително, не може да спи, унася се и след няколо минути се буди с рев, явно много я болят тези "гадини".
За мой ужас, преди малко и бебето се събуди с рев и температура 37,6. В устичката още нищо не се вижда, но от вчера следобяд той също отказва храна и дори вода. Утре сутрин отиваме дружно при педиатърката им, но много ми се иска да прочета и вашето мнение. Опасен ли е този вирус и има ли някакви последствия? Как бихте препоръчали да се лекуваме?
П.С.Да добавя, че малкия от близо месец е на лечение с Фликсотид 50, заради чести и продължителни бронхоспазми, затруднено дишане, задъхване при физическо усилие и силни емоции и т.н., /в тази насока съм търсила мнението Ви в другия сайт/
« Последна редакция: Юни 30, 2008, 04:38:05 am от simoneta »

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #99 -: Юни 30, 2008, 09:55:28 am »
@elkd
Капки за уши не се слагат.
Клацид не е ефективен за ушни инфекции. Нужно е точно да се установи има ли детето отит, или няма. Ако има. Аугментин е добър избор.
Антибиотика не го дадохме. Гърлото вече е по-добре. Гърдите - чисти. Температура няма. Възпаление има на лявото ухо и педиатърката потвърди започнатите вече капки Фуроталгин за още 2 дни  :? За съжаление в този момент и зъбки доста никнат и детето се измъчва  :(
Много ви благодаря за съветите и отделеното време  :balk_81: